320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    alguses turule tulles räägiti sõidujagamisteenusest. nüüd siis on jõutud juba asjale lähemale- sõiduvahendusteenus. ei saa aru siiamaani mismoodi Taxify ja Uber erinevad tavapärasest taksoteenusest. jah, Uberit sa tänaval ei hääleta, ja plafooni pole, selleks on äpp.
    sõidujagamisteenus on ikka wisemile vms., kus juht paneb juba oma marsruudi paika ja siis kui sulle sobib, siis lähed peale. Raave jutt oli mõned kuud tagasi samasugune- võtab Laagrist kellegi peale Taxifyga ja sõidab linna tööle. mis tegelikkus on teab igaüks
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      #47
      huvitav et keegi ei suuda Pallingu käest küsida mille poolest erineb sõidujagamisteenus taksoteenusest vastuvõetava seaduse taustal. miks ei võiks Uberile ja Taxifyle panna samad nõuded kui taksofirmadele või siis vastupidi? teenuse olemus on ju sama
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        #48
        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
        huvitav et keegi ei suuda Pallingu käest küsida mille poolest erineb sõidujagamisteenus taksoteenusest vastuvõetava seaduse taustal. miks ei võiks Uberile ja Taxifyle panna samad nõuded kui taksofirmadele või siis vastupidi? teenuse olemus on ju sama
        Miks ei vòiks taksojuhid kòik uberit sòita?

        Kommentaar


          #49
          See on muidugi naljakas, et taksondus on aastaid Eestis täiesti perses olnud. Telefoniga takso saamine oli viimastel aastatel suht võimatu ja pooled autojuhid olid täisudud, kes nägid oma haisvas taksos pooli Tallinna tänavaid esimest korda. Rääkimata igasugustest übertasudega tiblajuhtidest, kes takso nime all üritavad nöörida turiste ja purjus kohalikke nii kuidas võimalik. Ja nüüd tuleb mingi Eesti Taksoettevõtjate Liit tuututama, et Über on paha ja Taxify on paha. Mu poolest võiks selle jutu heaga sisse istuda.

          Kommentaar


            #50
            kusjuures mul ei olegi midagi uberi ega taxify vastu. pigem on arusaamatu Pallingu jutt et need teenused erinevad taksoteenusest. mismoodi? peale selle seaduse vastuvõttu ma ei näe nagu pointi praegustel taksojuhtidelt enam taksot sõita, sest nõuded on ju hoopis rangemad kui uberi-taxify sõitjatel. kas sellega korrastatakse tõesti nn. taksoteenusturgu? ainus sõidujagamisteenuse platvorm on wisemile, muu on tavaline taksoteenus.
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              #51
              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              kusjuures mul ei olegi midagi uberi ega taxify vastu. pigem on arusaamatu Pallingu jutt et need teenused erinevad taksoteenusest. mismoodi? peale selle seaduse vastuvõttu ma ei näe nagu pointi praegustel taksojuhtidelt enam taksot sõita, sest nõuded on ju hoopis rangemad kui uberi-taxify sõitjatel. kas sellega korrastatakse tõesti nn. taksoteenusturgu? ainus sõidujagamisteenuse platvorm on wisemile, muu on tavaline taksoteenus.
              Mis on senised suuremad probleemid taksonduses:
              - turiste piiravad rööveltaksod.
              - kuumemates punktides toimuv taksoräkit
              - kehvad autod, üleväsinud juhid.

              Lahendused:
              - tulen võõrale maale ja saan kohe uberi või taxifyga leida normaalse hinnaga takso. check
              - enam pole oluline seista hollika ees, vaid sinna saab tellida ka äpi kaudu takso. check
              - kui auto on sitt ja juht lihtsalt loll, siis saab ta madala hinde ja kaotab litsentsi. check

              Seega on kõik korrastatud.

              Kommentaar


                #52
                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                kusjuures mul ei olegi midagi uberi ega taxify vastu. pigem on arusaamatu Pallingu jutt et need teenused erinevad taksoteenusest. mismoodi? peale selle seaduse vastuvõttu ma ei näe nagu pointi praegustel taksojuhtidelt enam taksot sõita, sest nõuded on ju hoopis rangemad kui uberi-taxify sõitjatel. kas sellega korrastatakse tõesti nn. taksoteenusturgu? ainus sõidujagamisteenuse platvorm on wisemile, muu on tavaline taksoteenus.
                Sesmõttes mingitel enamvähem okeidel taksofirmadel* olid ja eeldatavasti on ka siiani "rendiautod", millega taksoluba mitte saanud või selle kaotanud sõitjad** taksot sõitsid. Kus siis Eesti Taksoettevõtjate Liit oli?

                * Saksa Takso ja mingi veel kindlasti. Et päris kõige suvalisemad Lasnamäe firmad polnud. Kusjuures need rendiautod olid alati suht kickäss uued-suured autod.
                ** tsiteerin mälu järgi: "kurat, see taksoluba on ikka pede värk. paar kiiruserikkumist ja ei saa sõita. aga rendiautoga on yolo"

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Mis on senised suuremad probleemid taksonduses:
                  - turiste piiravad rööveltaksod.
                  - kuumemates punktides toimuv taksoräkit
                  - kehvad autod, üleväsinud juhid.

                  Lahendused:
                  - tulen võõrale maale ja saan kohe uberi või taxifyga leida normaalse hinnaga takso. check
                  - enam pole oluline seista hollika ees, vaid sinna saab tellida ka äpi kaudu takso. check
                  - kui auto on sitt ja juht lihtsalt loll, siis saab ta madala hinde ja kaotab litsentsi. check

                  Seega on kõik korrastatud.
                  turiste piiravad rööveltaksod, taksoräkit- mis moodi see seadus selle probleemi lahendab? need piraattaksod seisavad samamoodi ju neis kohtades ja räkit ma usun jääb endiselt toimima. et saada taksot, ka legaalset traditsioonilist taksot, ei pea sa enam ju helistama, need taksod on ju samamoodi mingis taksoäpis, on see siis taxifon vms. ma ei tea kas see taksojuhile hinnanguandmine ka neis äppides toimib, aga kui toimiks, siis oleks ju ka see viimane probleem lahendatud. nüüd tekib endiselt küsimus- miks peab selleks mingi seaduse vastu võtma ja kuidas uber või taxify tava taksoteenusest erineb? miks ei võiks uberil ja taxifyl olla samad nõuded kui taksodel?

                  sa räägid kvaliteedist, ma räägin teenuse olemusest
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    #54
                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    turiste piiravad rööveltaksod, taksoräkit- mis moodi see seadus selle probleemi lahendab? need piraattaksod seisavad samamoodi ju neis kohtades ja räkit ma usun jääb endiselt toimima. et saada taksot, ka legaalset traditsioonilist taksot, ei pea sa enam ju helistama, need taksod on ju samamoodi mingis taksoäpis, on see siis taxifon vms. ma ei tea kas see taksojuhile hinnanguandmine ka neis äppides toimib, aga kui toimiks, siis oleks ju ka see viimane probleem lahendatud. nüüd tekib endiselt küsimus- miks peab selleks mingi seaduse vastu võtma ja kuidas uber või taxify tava taksoteenusest erineb? miks ei võiks uberil ja taxifyl olla samad nõuded kui taksodel?

                    sa räägid kvaliteedist, ma räägin teenuse olemusest
                    Kui uber ja taxify on laialt levinud, siis milline ohmoon neid kuradi räkittaksosid ja rööveltaksosid sadama juurest võtab? Lööd äpi lahti (tehtav ka täispeaga) ja valid mingi teise takso. Lihtne ju.

                    Kommentaar


                      #55
                      Piraattakso suurim probleem oli ju ülemõistuse kõrge hind?EI? Uber/Taxify lahendab selle probleemi ära. Üldiselt reklaamitakse jah kui sõidujagamisteenust, aga praktikas on lihtsalt tegu mobiilse 21.saj taksoga. Aga vot minu aru ei võta, miks taksojuhid(mitte firmad, aga taksojuhid) nii meeletult selle vastu on. Neil muutub asi lihtsamaks ju. Pole vaja ka enam oma pläma osta ja litsentse uuendada. Hoia auto korras, ennast puhtana ja vsjoo. Seda, et nüüd keegi töö eest ära võtaks...mmnoojah. Ega see raketiteadus päris pole küll jah.

                      Kommentaar


                        #56
                        Ma sõidan kuus avg 20 korda taksoga (viimasel ajal, varasemalt ehk 10) ning mingi taksojuhtide liit või kes iganes küll sügavale istuda. Taxify samuti.

                        kui algselt taxify tuli, siis pingutati hea hinde nimel ning juhid olid viisakad jne. Nüüd aetakse mingit paska, kuidas neil on tagasisidesüsteem ja what not. Lõpetuseks kui 2x autost välja astusin keset sõitu ja taxifyle kirjutatud vihasele kirjale vastust ei saanud, loobusin ka sellest teenusest.

                        Uberiga pole mingit probleemi olnud siiiamaani.

                        loomulikult asi ka hinnaklassis ning vincent ilmselt ei saa aru, kuidas selline probleem tekkida võib, sest ta sõidab tulika businessiga.

                        lorenzo, küsimusele "kuidas seadus seda probleemi lahendab" - nii lahendabki, et muudab uberi seaduslikuks.

                        Kommentaar


                          #57
                          Algselt postitas Stok
                          Aga Tlnas on ju mingi bussiradade teema veel. Kas seadus seda ka käsitleb? Või edaspidi regavad kõik autojuhid end uberiteks, et saaks mööda bussiradu tööle-koju sõita?
                          uberiga ei saa nende kaudu sõita. Vähemalt hetkel. Ilmselt ei saa ka uue seadusega.

                          Kommentaar


                            #58
                            Välismaal ma saan taksojuhtide vihast aru. Mitmes suurlinnas tähendab taksolitsents väga suurt väljaminekut, kuna litsentsi pead sa endale linnalt ostma. Kui sa selle oled näiteks viieks aastaks endale hankinud, siis läheb sul see investeering uberiga vett vedama. Samal ajal on meil sisuliselt "sõida, kuidas ise tahad"-olukord niiehknaa. Okei, ei tohi olla kriminaalkaristusi ja muud säärast, aga üldiselt mingit piirangut väga pole. Seega mida nad nutavad? See oleks umbes samasugune, kui hakkaksid kõik ajakirjanikud nõudma blogide ja facebooki sulgemist, kuna nemad ei vasta ju samadele seadustele ja puha.

                            Kommentaar


                              #59
                              lisaks kõigele peaks seadusliku äpi kaudu tellitud taksode käive olema paremini jälgitav ehk paraneb ka maksude laekumine ja väheneb varimajandus taksonduses.

                              Kommentaar


                                #60
                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Kui uber ja taxify on laialt levinud, siis milline ohmoon neid kuradi räkittaksosid ja rööveltaksosid sadama juurest võtab? Lööd äpi lahti (tehtav ka täispeaga) ja valid mingi teise takso. Lihtne ju.
                                ok et siis äpp peaks lahendama probleemi. samas tavataksod ju on äpis. minu küsimus on endiselt- mille poolest erineb uber-taxify teenus oma olemuselt tavataksost? äpid on mõlemil.

                                ja mis puudutab rööveltaksosid, siis kahtlen et see äpp kaotab nad ära. pigem ikka tuleb need teisiti eemaldada tänavapildist, nii nagu mujal maailmas see toimib. kõikidel turistidel pole nutitelefone. oleks muidugi huvitav teada statistikat kes neid röövel taksosid kasutavad, kas ongi ainult turistid.

                                aga nagu Shaq ütleb, ei näe ma mingit põhjust peale selle seaduse vastuvõttu kellegil taksoteenust pakkuda. eks need jäävad pakkuma, kel pole nutitelefone. Palling võiks kohe öelda, et taksoteenus tahetakse seadusega ära kaotada. milleks selline jutt et need teenused oma olemuselt erinevad
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X