320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    3. päev

    Esimene päev, kus toimus mäng. Kuigi hommikul see veel otseselt plaanis ei olnud. Kui algselt oli meil pühapäeval plaanis Eibari ja Donostiasse bussi/rongiga sõita, siis mingil hetkel plaanid muutusid ning otsustasime terveks nädalavahetuseks võtta auto. Seda eelkõige põhjusel, et laupäeval tahtsime külastada ka Bilbaost ca 30km kaugusel rannikul asuvat Gaztelugatxe kabelit. Kellele see nimetus midagi ei ütle, siis suurema populaarsuse on saanud koht viimastel aastatel tänu sellele, et see on Game of Thronesi üks location. Täpsemalt Dragonstone. Auto võtmine osutus igal juhul heaks mõtteks. Ma küll kammisin lehekülgede viisi Tripadvisorit, aga head ühendust sinna vähemalt talvekuudel ei olegi. Suvel peaks sinna viima otse Bilbaost buss, aga talvel tundub see transpordi mõttes täiesti maha jäetud koht. Üks buss sõidab Bilbaost mingisse külasse, mis on kabelist ca 6km kaugusel. Nii suured matkajad me aga polnud, et viitsiks veel 12km lisaks kõndida. Seega soovitan võtta talvekuudel auto, kui peaks olema tahtmine Dragonstone külastada. Autoga ca kl 11 kohale jõudes oli koht muidugi kõike muud kui maha jäetud. Auto jätsime kohe heaga ca km kaugusele, et keegi seda vahepeal ära ei rihiks. Hispaanlastel on komme kõik kohad totaalselt kinni parkida ning mind ei rõõmustanud tol hetkel mõte sellest, et tripilt naastes olen ma mingi kahe õli poolt kinni pargitud. Ehk siis auto heaga kaugemale mäe otsa ja jalutuskäik alla. Kusjurues ühe matsu me seal ka ära nägime, kui mingi tüüp oma bemmi maasturiga kõige kitsamasse parkimiskohta üritas mahtuda.




    Muidugi sellega tuleb arvestada, et see trip on füüsiliselt päris korralik ja kui auto kaugemale mäe otsa panna, siis tuleb pärast ka sinna tagasi jõuda. Ühesõnaga. Rahvast oli seal kohas ropult. Samas ei saa sellest päris põhjapanevaid järeldusi teha. Lisaks sellele, et tegemist oli laupäevaga, oli Hispaanias juba teine riiklik püha kolme päeva jooksul. Seekord mingisugune Immaculate Conception Day. Ehk siis võis seal olla ka mingisugune palverännaku moment. Ei tea. Fakt on aga see, et seda trippi suvel 30 kraadiga ma küll poleks viitsinud teha. Esmalt järsk ja käänuline laskumine, mis rahvahulgas läheb üsna vaevaliselt ja aeglaselt, siis kitsast treppi mööda üles kabelini, siis treppi mööda alla ja järsk ja käänuline tõus uuesti üles. Korralik matk. Meil läks auto juurest (mis oli küll veidi kaugemal) kabelini ja autoni tagasi ca 2,5 tundi. See oli aga kõike seda väärt. Tõsiselt äge koht ja vaated on ulmelised. Olnuks rahvast veidi vähem olnuks muidugi veel parem elamus olnud.



    Pärast trippi oli kell juba ca 14. Kell 16 algas lähedal asuvas Getxo linnas Segunda B kohtumine, millele olin vahepeal silma peale pannud. Kuna auto oli istumise all, siis olime 30 minutiga kohal. Mänguks Arenas de Getxo vs Real Oviedo II. Ehk siis mäng, mille toimumisest tavaline inimene isegi vist ei tea. Kohapeal oli see aga kõige olulisem ja oodatuim sündmus üldse tol päeval. Ma eeldasin, et see linn võib riiklikul pühal olla sama välja surnud nagu Vila Real. Eksisin aga korralikult. Hispaania kõige mahajäetuma koha tiitel jääb endiselt Vila Realile. Getxos olid söögikohad lahti, inimesed tiksusid tänavatel ning ka mõned kauplused olid hoolimata riigipühast avatud. Kuna söögikohta otsida ei viitsinud ja selleks polnud ka eriti aega, siis otsustasimegi ühest kauplusest banaani ja juua osta. Valisin ilusad ja suured banaanid välja ja ajasin neid juba kotti, kui umbkeelne müüja mulle midagi seletama hakkas. Ega ma väga täpselt aru ei saanud, mida ta seletas, aga vist püüdis selgeks teha, et neid banaane ei tohi millegipärast võtta. Seega pidin leppima nende kõrval olnud krimpsumate banaanidega. Mida iganes. Sõime ära ja läksime staadionile. Staadioni puhul oli huvitav see, et tribüüni all asuvates ruumides tegutses muuhulgas kohalik raamatukogu.



    Pilet mängule maksis korralikud 15€. Ehk oli 5 eurot odavam kui Eibari pilet. Kõik mängu juurde käiv oli muidugi ehtsa Segunda B vibe-ga. Esimeseks ülesandeks staadionile jõudes oli leida neli järjestikust tooli, millel oleks ka seljatugi. Osutus keerulisemaks ülesandeks, kui arvata võiks. Seljatoega ja ilma seljatoeta pinke oli tribüünile paigaldatud justkui täiesti suvaliselt. Tribüün ise oligi ainult platsi ühes küljes. Kolm ülejäänud külge olid pmst seinad. See oli ka põhjus, miks mängul polnud pallipoisse. Pmst kõik pallid mis adekvaatsel kõrgusel mööda löödi või auti läksid, põrkasid tagasi platsile. Põnev oli ka see, et ühe küljejoone ja betoonseina vahel oli ainult ca meeter ruumi jäetud. Meenutas kangesti vana Kalevi spordihalli ja Aastalõpu turniiri. Tundus väga ohtlik, aga tundus ka, et kedagi väga ei kottinud. Kiituseks oli statkal olemas täiesti adekvaatne baar. Kohe staadionil sees tribüünihoones. Millegipärast jagas üks tüüp seal ukse peal talonge. Kui sisse läksid said talongi ja kui välja tulid, siis pidid selle tüübile tagasi andma. Isegi siis, kui lihtsalt peldikusse läksid. Külastajate arvu juures (pakuks ca 500) tundus see muidugi eriti jabur tööülesanne olevat, sest mingit ülerahvastatuse probleemi poleks saanud nkn seal tekkida.



    Arenas de Getxo on kusjuures klubi, kes aastal 1919 võitis Copa del Rey. Finaalis võideti 5-2 lisaajal ei kedagi teist kui Barcelonat ennast. Seda saavutust tuletati staadionil muidugi suurte plagudega ka kõigile meelde, sest järgmisel aastal saab tähistada suurt juubelit. Minu külastatud kohtumise kaotas koduvõistkond aga koguni 0-3. Mäng ise oli minu jaoks teisejärguline. Kui kohtumisest siiski mõne sõnaga rääkida, siis võib öelda, et see võis olla mingi sitema päeva Narva Trans vs Paide LM mängu tase. Kusjuures huvitav oli see, et tehnika poolest oli kahe satsi peale vb isegi 3-4 venda, kes Flora, Kalju või Levadia põhis hakkama saaksid. Samas mõlema meeskonna üldine taktikaline tarkus oli äärmiselt puudulik ja meenutas kohati suvalist hoovijalgpalli. Lolle otsuseid võeti vastu oluliselt rohkem kui tarku. Ühesõnaga taseme mõttes väga kummaline mäng. Nähtu pinnalt julgeks aga pakkuda, et nende mõlemaga oleks meie kolm tipu sellele päeval kenasti hakkama saanud. Aga nagu juba öeldud, siis mäng oli suuresti teisejärguline ka. Hoopis huvitavamad olid mängu vaatama tulnud inimesed. Meie ees istus näiteks üks julgelt 70+ daam, kes oli üksinda mängule tulnud ja pidevalt väga häälekalt kaasa elas. Vahepeal elas ta enda frustratsiooni välja ka ühe päkapikumütsiga vanema meesterahva peale, kes väga olulisel hetkel tema vaatevälja piiras. Pull oli muidugi see, et hoolimata kõigest tehti sellelt mängult ca 5-6 suure telekaameraga ülekannet. Kellele ja miks…..ei tea.

    Kommentaar


      #62
      4. päev

      Kätte jõudis kaua oodatud päev. Lausa kaks mängu ühel päeval. See oli samuti põhjuseks, miks auto renditud sai. Ajaliselt oleks ka ühistranspordiga mõlemale jõudnud, kuid oluliselt ebamugavamalt. Mäng Eibar Levante algas kohaliku aja järgi juba kl 12.00, mis tähendas, et teele pidi asuma päris varakult. Bilbaost Eibari on ca 60km. Kui keegi peaks sellise marsruudi ette võtma, siis soovitan igal juhul vältida tasulisi teid. Sellisel juhul juhatab GPS Bilbaost Eibari mööda kitsaid ja käänulisi mägiteid, kus vaade on kohati pehmelt öeldes lummav. Eibari kesklinnas asuv parkimismaja on ka täitsa mõistlikus hinnaklassis - 5h läks kokku ca 11€.



      Eibar oli ausalt öeldes linnana isegi ägedam kui ma arvasin. Kui keegi kardab, et mõni tund enne mängu pole seal midagi teha, sest koht on nii väike, siis ta eksib. Pühapäeval ca 10.30 paiku olid lahti juba mitmed baarid, kus kohalikud soojendust tegid. Üks eriti äge väliterass oli kusjuures kohe staadioni kõrval. Ühesõnaga Eibari võib küll mõni tund enne mängu kohale jõuda, sest tegevust seal on. Pealegi asub staadion niivõrd ilusas kohas, et juba tiiru ümber selle jalutamine on mõistlik ja huvitav tegevus. Kogu see staadion meenutas 4 korda väiksemat Freiburgi staadionit, mis minule eriti südamelähedane oli. Nii arhitektuuri kui ka asukoha mõttes oli see Schwarzwald staadionile väga sarnane. Eibari puhul on üks äge asi veel. Nimelt on linnatänavatel eskalaatorid väga mitmes kohas. Polnud varem sellist asja näinudki. Arvestades, kui mägine seal on, siis muidugi mõistlik ettevõtmine.





      Kui keegi millegipärast EIbari staadionile peaks sattuma, siis pileti võib osta praktiliselt kuhu iganes. Staadion on lihtsalt niivõrd väike. Meie istusime peaaegu värava taga teises reas, mis kujunes muidugi omaette elamuseks, sest meie poole löödi kokku 5 väravat. Lõppseis jäi 4-4 ehk tegemist oli täiesti sürri mänguga. Tõenäoliselt oli tegemist üldse parima mänguga, mida ma lives näinud olen. Mitte ainult väravate poolest, aga kogu mängu dünaamika oli muljetavaldav. Sisuliselt non-stop andmine mõlemalt poolelt kogu 90. minutit. Ulme.



      Eibar läks kohtumist juba 8.minutil juhtima, kuid 25. minutiks oldi juba 1-2 taga. Kusjuures Levante esimese värava lõi varem ka Eibaris mänginud Jose Luis Morales. Selle skooriga ka esimene poolaeg lõppes. Teise poolaja keskel läks aga eriti jõhkraks andmiseks. Esmalt tegi Eibar 1-2 kaotusseisu 8 minutiga 4-2 eduseisuks. Lõpuks suudeti see aga maha mängida ja Levante viigistas 90+1. minutil seisu 4-4.

      Mäng oli äge, aga äge oli ka see, kuidas Eibari publik meeskonna comebacki ajal toetusega kaasa tuli. Ei tundunud sugugi, et tegemist on 5300 inimest mahutava staadioniga. Teise tähelepanekune võib öelda, et kõigist neljast külastatud staadionist oli sealne publik vaieldamatult kõige sihvkalembelisem. Meie ees ja ümber istus ca 15 pealine punt tüüpe, kellest maha jäänud koorte hunnik oli lihtsalt muljetavaldav. Naljakas oli ka see, et tüübid tegelesid vahepeal kõige muuga (vaadati instagramist poolpalja Ronaldo storysid, mängiti telefonis mingit näpurula mängu, sülitati üksteisele sihvkakoori pähe ning tegeleti üle tribüüni serva platsile kukkunud pulgakommi kättesaamisega), aga kõikidest olukordadest oli neil väga hea ülevaade olemas. Lisaks oli nende hulgas üks liider keegi „RAULLLL“ või „PAULLLL“, kes istus paar rida kõrgemal ning kelle nime alatasa kisati ja tähtsamad mõtted talle edastati. Ei saanud selle täpsemalt mõttest aru, aga tundus oluline. Lisaks nägime ühte Aasia turisti, kes ka päev varem Getxos mängul käis ja pilte klõpsis.




      Eibari mäng nähtud, asusime Donostia Sans Sebastiani poolte teele, et vaadata õhtul mängu Real Sociedad vs Real Valladolid. Taas õigustas auto ennast ära, sest vahepeal oli natuke sadama hakanud. Teekond Anoeta staadionile on äga. Esmalt on võimalik veidi kõndida mööda jõe äärt. Siis keerasime ühele põhitänavale, kus oli staadionit juba kaugele näha. Anoeta staadioni puhul on praegu äge see, et terve üks ots on ära lammutatud ja pmst ehitusplats. See tähendab, et juba kaugele on näha avatud tuledes staadionit. Anoeta staadion on võrreldes sellega, mida telekast olen näinud, tundmatuseni muutunud. Ehk siis jooksurajad on viimastel aastatel toimunud rekonstrueerimise käigus kadunud. Viimane puuduv osa peaks valmis saama millalgi 2019. aastal ning siis on Anoeta 42 tuhat inimest mahutav jalgpallistaadion. Juba puuduva otsata oli atmosfäär igati tuus. Minu üllatuseks tõi mäng Valladolidiga ka päris hulganisti publikut. Ausalt öeldes ei olekski nii palju oodanud. Praeguses olukorras mahutab see vist ca 26 00 inimest ning pühapäevasel mängul oli kohal 23 000. Seda suurem oli üllatus, et taaskord põrkasime me kokku selle aasia turistiga, keda nii Getxos kui ka Eibar juba näinud olime. Tüüp käis kaasas nagu vari.




      Meie kohad olid küljel kõige ülemise sektori esimeses reas. Mõtlesime, et kui juba nii kõrgel olla, siis võiks mängu vaadata päris viimasest reast. Seda ka tegime ehk liikusime veel ca 10 rida ülespoole. Kusjuures ülevaade oli päris hea. Oleks jooksurajad ka olnud, oleks vaade kaugeks jäänud, aga praeguses olukorras oli päris äge. Meeldiv kontrast Eibari mänguga, kus saanuks mängijaid hea tahtmise korral isegi puudutada. Mäng ise oli kummaline. Januzai üritas mis ta üritas, aga väravat Sociedad ei löönudki esimesel poolajal. Kuigi omati selgelt paremaid momente. Hoopis Valladolid lõi pmst esimesest võimalusest 1-0. Sociedad jätkas üritamist, kuid kohutav realiseerimine maksis kätte. Pmst kaks korda ei suudetud 2m pealt jalga pallile vastu panna. Kogu selle jama peale lõi Valladolid ise teisel poolajal 2-0. Sociedad lõi ka ühe värava tagasi, kuid siiski tuli leppida 1-2 kaotusega. Tähelepanekuna võib välja tuua, et sarnaselt Eibari mänguga söödi minu ümbruskonnas ohjeldamatult sihvkasid, mis muidugi suust kahte lehte laiali lendasid.

      Kommentaar


        #63
        5. päev

        Kätte oli jõudnud päev, kui mäng toimus Bilbaos. Athletic Bilbao vs Girona. Kuna kohtumine algas alles 21.00, siis oli terve päev aega muudeks tegevusteks. Eelkõige shoppamiseks. Bilbao vanalinnast leidsime ka ühe eriti ägeda särgipoe, milles kulutasime lõpuks omajagu aega. Kui kedagi huvitab, siis võib vaadata kodulehete: . Üldiselt kulutasime aga esmaspäeva jõlkumise piirkondades, kus veel käinud ei ole. Omajagu aega kulutasime jälle söögikoha leidmisele. Lõpuks õnnestus siiski leida koht nimega La Vina del Ensanche. Jälle langes söök hispaanlaste puhkeajale, seega olime suht üllatunud, et leidsime kohalikku toitu pakkuva aja avatud söögikoha ca kl 16.00 pärastlõunal. Magustoidu puhul oli mul muidugi väike kahtlus, et mulle toodi vale asi, sest Baskimaa traditsiooniline magustoit Goxua ei näinud kohe üldse mitte välja selline nagu Googles. Mis iganes see ka oli, siis hea oli ta ikkagi.



        Kuna staadion asus hotellist ca 10 min kaugusel, läksime sinna üsna hiljam. Umbes tund enne mängu olime staadioni juures, millest oli küll ja veel. Arhitektuuriliselt ja loogilisuse mõttes on San Mames ilmselt parim staadion mida ma külastanud olen. Esiteks on staadioni ümber piisavalt vaba ruumi, mis tähendas, et ca 40 000 inimest hajusid enne ja pärast mängu kenasti laiali ja mingeid pudelikaelu ei tekkinud. Teiseks näeb staadion väljast visuaalset kena välja, meenutades veidi Allianzi oma valguslahenduse poolest. Asi läks veel paremaks staadionile sisse pääsedes. Trepid on väga laiad ning pärast mängu oli staadioni tühjenemise kiirus erakordne…..kmmmm…Lilleküla….khmm. Samuti olid viidad loogilised juhatades peaaegu ilma mõtlemata õigele kohale. Värvilahenduses on kasutatud punast, tumehalli ja musta, mis muudab selle kõik väga stiilseks. Peldikud olid ka suured ja järjekorras praktiliselt seisma ei pidanud. Üks asi, mida tähele panin oli see, et hispaanlased või siis vähemalt see kontingent seal mängul ei tahtnud millegipärast oma peldikukabiini ust lukustada. Samas on uks kinni tõmmatud. Mida fakki. Mitu korda oli olukord, kus vaatasin, et lukul on märk roheline ja hakkasin kabiini minema, aga uks põrkus vastu midagi. Tuli välja, et mingi õli kuses. No tõesti on keeruline üks lisaliigutus teha ja uks lukku ka panna.

        Ära võib aga märkida, et kes ennast kõrgustes väga mugavalt ei tunne, siis sellel ei tasu ülemistele tasanditele kohti võtta. Staadioni kalle on üks järsemaid, mida mina näinud olen ja eriti tühjal staadionil võib tekkida alla vaadates kõle tunne. Veel võis tähele panna seda, et kuigi staadion on kasutuses juba 6 hooaega, siis oli see ääretult puhas. Kui ei teaks, siis võinuks pakkuda, et staadion on max kasutuses olnud paar hooaega. Sellele võisid aidata kaasa muidugi ka enne mängu ja vaheajal lastud reklaamid, mis kutsusid üles staadionil puhtust hoidma. Üldiselt vist seda ka järgitakse, kuigi sihvkahunnikuid oli omajagu ka San Mamesil.




        Kui mängust rääkida, siis see oli muidugi kirsiks tordil kogu sellele reisile. Esiteks märgiks ära San Mamesil valitsenud atmosfääri. Ulme. Seal ei olnud otseselt ühtegi selgelt eristuvat fännitribüüni, aga kuskilt võeti koguaeg sujuvalt laul üles, millega siis TERVE staadion ühines. See oli väga huvitav. Laul ja hüüded hakkasid ei kuskilt ja olid sekunditega üle terve staadioni. Seda kõike hoolimata asjaolust, et Bilbao on tabelis tagant kolmas. Punktide mõttes tegi 1-0 võit Girona üle aga olemise veidigi kergemaks. Nende kolme punkti eest tuli aga ropult vaeva näha. Athletic alustas väga hästi ning Gironale pandi korralik surve peale. Külalised ei suutnud pmst midagi ehitada praktiliselt. Siis lõid aga sarnaselt Valladolidiga oma esimese variandi ära.



        Esimest korda nägin lives ära ka VARI, kui Girona värav Stuani käega mängu tõttu tühistati. Athletic ja fännid said sellest indu juurde ning jätkasid üritamist. Tasu tuli oodata aga kuni 90.minutini. Iker Muniaini teenitud penalti realiseeris kerge chipiga Bilbao 37-aastane legend Aritz Aduriz. Kusjurues pendla lõi ta teisele 37-aastasele Bilbao legendile Gorka Iraizozile. Iraizoz mängis aastatel 2007-2017 just Bilbao eest kokku lausa 391 kohtumist. Nii kohe pärast pennalt kui ka pärast mängu käis Aduriz Iraizozi ees ka vabandamas. Bilbao fännidele oli selline võit aga ülioluline ja seda oli ka lõpuvile järel kuulda ja näha. Selline klubi ei vääri taolist tabelikohta. Loodetavasti ronitakse tasapisi üles ja kindlustatakse positsioon Lal Ligas võimalikult vara ära. Minu pettumuseks ei näinud ma Bilbao mängul seni varjuna kaasas käinud aasia turisti. Aga ma olen enam kui kindel, et ta oli seal kohal.



        Kokkuvõttes soovitan Bilbaod reisisihina väga. Isegi detsembris on kliima väga mõnus. Ma ei tea, kas meil puhtalt joppas, aga seal ei tundu isegi detsembris nii palju sadavat kui märtsis Madridis nt. Lisaks sellele on Bilbao lihtsalt äge linn, mis on umbes Tallinna suurune, aga väga kompaktne. Peale selle on loodus nii linna ümber kui ka veidike kaugemal väga ilus. Ja kui joppab, siis on täiesti adekvaatses kauguses võimalik ära näha mitu La Liga kohtumist. Soovitan!



        Järgmiste seiklusteni kas Hispaanias või kuskil mujal.

        Stok, jälle sai suures osas lihtlausetes jutt. Loodetavasti vähemalt huvitav.

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas ericbana Vaata postitust

          Järgmiste seiklusteni kas Hispaanias või kuskil mujal.

          Stok, jälle sai suures osas lihtlausetes jutt. Loodetavasti vähemalt huvitav.
          Aitäh! Super.

          Informatiivne + põnev.
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
            Aitäh! Super.

            Informatiivne + põnev.
            Tänks!

            Kommentaar


              #66
              väga hea lugemine, sinnakanti polegi Hispaanias sattunud, aga nüüd tekkis küll huvi.

              Kommentaar


                #67
                Mõtlesin kirjutada ühe postituse ka piletite ostmisest erinevate klubide puhul. See on mõnel juhul üsna kasulik informatsioon enne reisi. Nagu juba eelmise reisikirja juures märkisin, siis Hispaanias tulevad piletid sageli müüki väga hilja. Hea, kui paar nädalat enne mängu. Ehk siis reeglina tulevad piletid müüki siis, kui ülejäänud reis juba planeeritud.

                Arenas de Getxo
                Mine kohale ja osta luugist pilet. Täiskasvanule maksab 15€. Kohad on vabad, aga kiiremad saavad seljatoega tooli.

                Athletic Bilbao
                Nendest kolmest La Liga klubist tulid Athletic Bilbao piletid müüki kõige varem. Bilbaos käib rahvast üsna palju kohal, seega väga kaua viivitada ei tasu. Mina sattusin piletitele peale samal päeval kui need müüki tulid ja sain ilusti 4 kõrvuti kohta. Kuigi pileteid saab vähemalt alguses praktiliselt igasse sektorisse, siis kõrvuti kohtadega võib probleeme tekkida, eriti olukorras, kui seltskonnas rohkem kui 2 inimest. San Mamesil on praktiliselt igal pool äge istuda vist. Staadion on kompaktne. Meie istusime ühes nurgas päris üleval, aga vaade oli ikkagi hea. Pilet sinna maksis 47€. Paremad kohad on 60-80€. Arvestada võib sellega, et ülemise tasandi kalle on päris terav. Kui kõrgusi ei seedi, siis sinna kohta võtta ei tasu. Mina maksin virtuaalse krediitkaardiga ning probleeme ei tekkinud. Piletid saadeti lingina ehk oli võimalik korduvalt alla laadida PDF-is. Bilbao pileti puhul on hea see, et neil on ka 3D olemas. Ehk siis piletit ostes on eeldatav vaade olemas.

                Real Sociedad
                Sociedadi pileti ostsin ca nädal enne mängu. Umbes siis need ka müüki tulid. Kui plaan Sociedadi mängule minna, siis 2 nädalat enne mängu tasub kindlasti vähemalt korra päevas kodulehte vaadata, kas piletid juba müügis. Erinevalt Bilbaost on netis piletid mõnesse üksikusse sektorisse. Kas kõige üleval, kõige ees või nurgas. Igal juhul pole valik kõige suurem. Ma ei tea, kas põhjus on see, et vabamüüki jäetakse rohkem pileteid vms. Igatahes Sociedadi kodulehel tasub piletitel silma hoolikalt peal hoida. Hinnad tunduvad ka kõikuvat. Praegu vaatan, et samasse sektorisse, kus mina istusin, on Alavesiga mängul pilet 51€. Mina ostsin Valladolidi mängule pileti 31€ eest. Sociedadi piletit ostes oli vist ka see case, et virtuaalset krediitkaarti nad ei aktsepteeri. Seega pileti pidin ostma tavalise krediitkaardiga. Üldisne süsteem aga sama. Ehk siis piletid saadetakse PDF-is.

                SD Eibar
                Eibari piletiga oli kõige suurem jama. Kuigi ma arvan, et pigem oli see juhus. Vähemalt Levantega mängus oli nii, et piletihind oli holimata sektorist üks ja sama – 20€. Lapsepilet oli 10€. Eibari puhul pidi täitma ka kõige rohkem andmeid. Kuna inglise keelset pileti keskkonda neil pole, sisi tasub sellega hoolas olla. Ostmisel peab muuhulgas lisama kõigi isikute dokumendi numbri. Väravas seda vähemalt meie puhul ei kontrollitud, aga kui mingi jama tekib, siis on ilmselt parem, kui see number tegelikkusele vastaks. Pileti sai samuti osta virtuaalse krediitkaardiga ka ning sarnaselt Bilbaole saadeti link, kust sai alla laadida PDF-i.
                Eibari piletiga oli meil selline jama, et ostsime täiskasvanu piletid, aga pileti allalaadimisel näitas tüübiks millegipärast lapsepiletit. Me siis kirjutasime neile, et mis kamm on. Vastust me küll ei saanud, aga päev või kaks hiljem piletit alla laadides oli viga parandatud. Ehk see on lingiga pileti saatmise juures eelis. Ju nad parandasid kuskil mingi vea ära ning meie saime lihtsalt uuesti õiges versioonis pileti alla laadida.

                Eibari piletid tulid muidugi müüki kõige hiljem. Mäng oli pühapäeval ning piletid tulid müüki vist alles teisipäeva hommikul. Kuigi staadion on väike, siis kohti oli valikus päris palju. Ei tekkinud isegi probleemi 4 kõrvuti koha leidmisega. Samas soovitan ka Eibari puhul kiirel tegutseda, sest hiljem seis nii roosiline ei pruugi olla. Üldiselt võib pileti osta igale poole. Kui võimalus, siis vb vältida ainult esimest rida. Ja ühes otsas võib tabloo post natuke ette jääda (Oeste tribüün äkki).

                Kommentaar


                  #68
                  Selline küsimus, et ega siin ei leidu mõnda Barca pooldajat või lihtsalt huvilist kellel plaan lähiajal camp noule minna? Endal oli plaanis 12. mai hooaja viimast liiga kohtumist camp noule vaatama minna aga kuna sõber hüppas alt ära mõtlesin, et küsin viimases hädas siit kuna ei tahaks päris üksi minna ja reisi ära ka jätta ei tahaks. Kui oled huvitatud siis kirjuta ehk saame jutule.

                  Kommentaar


                    #69
                    Tere!

                    Kas keegi oskaks aidata ? Nimelt on plaan minna Kataloonia Rallyle oktoobri lõpus ja samal ajal , 27.10 on ka Barcelonas El Clasico. Kuidas ja kas üldse sinna pileteid oleks võimalik hankida? Ideaalis oleks vaja 5-7 piletit.

                    Hannes

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas hannes10 Vaata postitust
                      Tere!

                      Kas keegi oskaks aidata ? Nimelt on plaan minna Kataloonia Rallyle oktoobri lõpus ja samal ajal , 27.10 on ka Barcelonas El Clasico. Kuidas ja kas üldse sinna pileteid oleks võimalik hankida? Ideaalis oleks vaja 5-7 piletit.

                      Hannes
                      alates 290-350 eur algavad piletid
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas kaala Vaata postitust
                        alates 290-350 eur algavad piletid
                        Tere, viitsid mingit linki visata? Ma lampi googeldades leidsin enamvähem koha ca 450 - 500...

                        H

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas hannes10 Vaata postitust
                          Tere, viitsid mingit linki visata? Ma lampi googeldades leidsin enamvähem koha ca 450 - 500...

                          H
                          viagogo just vaatasin, 316 löpphinnaks
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            #73
                            Sai käidud vaatamas Real vs Inter mängu. Ostsime piletid footballticketnet.com saidilt. Kõik läks sujuvalt, pilet maksis 179€ ja saime kohad Real madridi fännisektorisse, Interi varumeeste pingi selja taha/külje peale. Seega emotsionaalset Inzaghit sai kohati näha 3m kauguselt ning Arturo Vidali ja Alexis Sancheze soojendust mängu ajal nägime 10m kauguselt. Mängu piletid/real madridi fännide member kaardid toimetati meile hotelli fuajeese ja peale mängu andsime need tagasi hotelli administraatorile.
                            Maandudes Madridi, suundusime hotelli, võtsime numbritoa ning madristo member kaardid, panime oma kotid/kohvrid hotelli ning suundusime Santiago Bernabeu staadioniga tutvuma. Staadion on ehitusjärgus ning näeb välja hetkel meeletu betoonihunnik, kuid valmis Bernabeu tuleb võimas, seda ei saa ümber lükata.
                            Samal õhtul oli Interi buss staadioni kõrval aias sees ja mängijad tegid trenni. Näha oli ligikaudu 50 rahuliku interi fänni, kes ootasid aia taga ning tegid fotosid.

                            Mängupäeval läksime staadioni juurde 3h varem ning ootasime tuhandete Reali fännidega staadioni ees Reali bussi.
                            Rumala turistina sattusin orki, kui staadioni ees müüdi pähkleid ja karastusjooki. Küsisin müüjalt, kas joogi ja pähklitega tohib sisse minna, siis müüja tegi mulle kiirelt selgeks, et plastikpudelid on lubatud ja pähklitega ei tule samuti probleeme. Turvaväravas öeldi koheselt, et pähklid prügikasti ning fantal keera kork maha. Nii ka tegin, aga suutsin esimese viie minutiga selle jalaga pikali ajada.
                            Minule kõige suuremat pettumust valmistas, et staadionil ei müüdud ei juua ega süüa - olgu, tegelikult staadionil on ainult kohvik ning sealt väljuda söögi ja joogiga ei lubatud. Tekitas tuska, kui eelnevalt mitte researchi mitte teinud ja alles staadionil googeldades, et Hispaanias ei ole spordiüritustel alkohol lubatud. Mis jalgpall see ilma õluta on??
                            Üllatusena tuli veel, et fännid tegid seal väga vähe möllu. Plaksutati kaasa ja lauldi vähe, sellega kogu fänlus piirduski.

                            Mäng ise oli päris hea. Real võitis Kroosi ning Asensio väravast. Asensio värav oli koha pealt vaadates palju ilusam, kui hiljem netist replayd vaadates. Kahju, et Benzemat mängimas ei näinud. Jovic endiselt kohutav.

                            Mängupäeva järgsel päeval sai võetud rendiauto ning tripitud Valenciasse, sealt edasi mööda rannikut Granadale, Malagasse, Marbelasse, Gibraltarile, Cadizi, Sevillasse ja seejärel tagasi Madridi. Kõikide nende linnade top klubide staadioneid sai ka külastatud ning neist lemmikuks osutus Estadio Ramon Sanchez Pizjuan Sevillas. Nende fänninänn oli mõistliku hinnaga ning staadioni tuur ilma giidita. Staadioni välimus ning ümbrus puhas ja ilus.
                            Samal päeval, kui külastasime Betise Villamarini staadionit, algas õhtul seal mäng Real Sociedadi vastu.
                            Fännid möllasid juba hommikul staadioni ümber ja melu tundus palju reaalsem ning ehedam kui Reali staadioni ümbruses nende mängupäeval.

                            Olgu mainitud, et see kord Barcelonasse ei jõudnudki, sest Hispaanias sai käidud sõpradega, kes toetavad Real Madridi. Madridis oli vaimselt väga raske olla, sest südames on siiski Barcelona ja tundsin ennast paljudes olukordades "plasticuna".

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                              Tekitas tuska, kui eelnevalt mitte researchi mitte teinud ja alles staadionil googeldades, et Hispaanias ei ole spordiüritustel alkohol lubatud. Mis jalgpall see ilma õluta on??
                              Üllatusena tuli veel, et fännid tegid seal väga vähe möllu. Plaksutati kaasa ja lauldi vähe, sellega kogu fänlus piirduski.
                              Tere tulemast Hispaaniasse! Camp Noul kõik täpselt sama! Tahad tõelist elamust, siis mine Kopenhaagenisse!
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X