320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    Tere härrased. Septembris on plaanis külastada Barcelonat. Sellega seoses tekkis idee, lausa kinnisidee vaadata ka Live-jalkat võimalikult palju.

    Mul on küsimus seoses Camp-Nou külastusega. Kui keeruline on piletit saada Hispaania liiga mängule? Mis on kõige paremad allikad selle jaoks?

    Kui keeruline oleks saada võimaliku Meistrite Liiga mängule piletit? Meistrite Liiga oleks suurim prioriteet, aga sellega on vist raskem, kuna loos toimub alles augusti lõpus?

    Igatahes: millal on mul õige aeg hakata pileteid muretsema? Kustkohast? Ja kui suure summaga ma pean arvestama, kui ma tahan OK kohta väljakule suht lähedal?

    Oleksin väga tänulik, kui keegi oma teadmisi/ kogemusi jagaks.
    Kuna staadion on ülisuur, siis FCB kodumängudele peaks üldjuhul alati pileti saama, võib olla ElClassico on erand.

    Ise käisin FCB - ManCity eelmine sügis, mida võib pidada keskmisest suuremaks mänguks. Pileti tellisin kodulehelt. Registreeri ennast seal ära. Müügile tulevad tavaliselt umbes kuu või nii enne mängu. Seal sai vist panna ennast ka nö ootele, ehk siis nii pea kui pilet müügis, tuleb e-kiri, et saab osta.

    FCB - ManCity 23 rida, värava taga, oli 100 EUR kanti. Tavalised liigamängud peaksid odavamad olema.

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Kavatsen samale mängule minna sept alguses. Kas sinu pilet oli Corner South 1st Lateral? On sealt norm mängu jälgida? MIs arvad kumb parem on kas värava taga või seal nurgas? Kas piletit on mõtekam barca kodulehekülje pealt osta?

      Kommentaar


        #18
        Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
        Kavatsen samale mängule minna sept alguses. Kas sinu pilet oli Corner South 1st Lateral? On sealt norm mängu jälgida? MIs arvad kumb parem on kas värava taga või seal nurgas? Kas piletit on mõtekam barca kodulehekülje pealt osta?
        Jah peaks olema õige ala küll. Mul vedas, sest selle mängu 5st väravast 4 löödi just sellesse väravasse, mille lähedal olin ja teisel poolajal. Muidu ma kujutan ette oleks suhteliselt nüri olnud. Ehk siis kunagi ei tea, aga parem ikka kui seal kuskil kõrgustes. Ma ise päris värava taha ei läheks, nurga juures sai natukenegi jälgida mis teisel väljakupoolel toimus. Eks küljetribüünidel ole ülevaade ikkagi kõige parem.
        Ostsin kodulehelt ja mingi äpi kaudu, lihtne mugav ja mujalt odavamat hinda ei leidnud ka, aga see võib mänguti erinev olla.

        Kommentaar


          #19
          Enne, kui ma postitan, pean toonitama, et tegu on esimese välismaal külastatud jalgpallimänguga üldse. Seega võib olla kordan asju, mis on igaühele megaloogilised.

          Igatahes kuna ees ootas reis Barcelonasse 9.-19. septembril (ja mis seal salata sai ka natuke jalkamõttega need kuupäevad valitud), siis oli plaan külastada ka mingit mängu. Olen aus- ei ole ei Barcelona ega ka mingi muu Kataloonia piirkonna fänn, seega oleksin leppinud ka Espanyoli mänguga. Aga paraku kui voorud välja loositi, siis selgus, et barcelona - Espanyol mängivad omavahel 9.-l ning Espanyoli kodumäng jääb 18. septembrile, mil ma olin juba Gironas.

          Ehk siis alguses oli plaan minna Kataloonia derbile ja ilmselt see olekski täide läinud, kuid piletite müük sellele mängule avati siis, kui olin offline mitu päeva. Ehk siis piletite müük sellele algas kuu aega enne juba. Loomulikult oli ükskikuid pileteid ka headele kohtadele ning 2 kõrvuti piletit kuhugi nurka üles, aga sinna ma ei tahtnud.

          Jäin siis CL-i loosimist ootama. Õnne kombel sattusid asjad nii, et 12. septembril määrati mäng Barcelona - Juventus, kuhu mul õnnestuski pilet saada...

          Kuidas saada pileteid Nou Campile?

          Minu meelest kõige lihtsam variant on end registreerida FC Barcelona kodulehel kasutajaks ning sektsioonis tickets valida endale sobiv mäng ja sobiv istekoht. Kui sektorite vahel liigute, pakub ta ise võimalike istekohti. Kaks piletit ostes, otsib ta sektoris kaks kõrvuti kohta. Kui ta kõrvuti kohti ei paku, siis selles sektoris neid enam ei ole.

          Samuti sai mängupäeval vist veel staadioni juures kassas osta ja alati on mingid kohalikud vellod, kes staadioni juures neid müüvad.

          Kuidas piletite eest maksta ja kuidas kätte saab?

          Maksad kohe, kui oled valinud. Maksmiseks peab olema loomulikult krediitkaart. Kättesaamiseks on olemas võimalus, et saadab meilile. Üdiselt, kohe, kui krediitkaardi andmed sisestasin, olid need piletid mul meilil olemas.

          NB! Barcelonas oli selline värk, et ühel pool staadionit olid istekohad paaritud, teisel pool paaris. Ärge ehmuge, kui kõrvuti istmed ostsite ja need on 7 ja 5 vms.

          Kuidas staadionile saab?

          Staadionile viib Roheline metroo liin, mis peatub näiteks Catalunya peatuses.

          NB! Enne mängu uurige, kus geidis te sisse lähete. Põhimõtteliselt haarab Nou Camp 3 metroopeatust. Ja muide arvestage sellega, et pärast mängu on metroo megatäis. Seega, kui valikut on, võtke need geidid, mille juures on liini esimesed peatused.

          Üldiselt kui metroost välja saate, siis edasi on eksida võimatu.

          Mis toimub enne mängu?

          Enne mängu on staadioniala avatud- seal on kohvikuid, fännipood (ülehinnatud Barca kujukestega nänni täis) ja niisama jalutamisruumi. Staadionile sisenemine on kerge, staadioni sees on võimalik kergelt orienteeruda. Kui jõuate juba istekohtadeni, siis on kirjas ka read, need on lihtsalt põrandaga sama värvi. Aga alati keegi võib aidata.

          Kuidas katalaanid kaasa elavad?

          Ma olin nende väravate taga, kus olid Barca fännid ja nad laulsid pidevalt (midagi erilist samas) ja kütsid nende läheduses olevat tavalist publikut. Muidu on staadionil palju minusuguseid turiste, kes ei jaga ööd ega mütsi ja vahepeal on staadion ikka päris vaikne. Loomulikult on katalaan väga emotsionaalne kaasaelaja, eriti kui tema kallikesele Lionelile tehakse viga või kohtunik ei näita kaarti. "Barca, Barca" ja "Messi, Messi" karjuvad kõik. Keerulisemaid laule igaüks ei oska. Samas on hetkel katalaanidel iseseisvumine väga südames ja seda nad ikka proovisid laulda.

          Üldiselt, kuna ma käisin katalaani derbit vaatamas pubis ja Juvega mängu staadionil, siis Barca mängu vaatamine on selline rahulik perekeskne tegevus, kus inimesed tulevad kokku, tšativad, natuke on moblas ja kui on värav tõustakse püsti. Elajalikku hasarti Barcelona FC kohalikes fännides ei tekita (enamikus).

          Kus ma istusin?



          Mis vaade sealt avanes?

          Nägi jumala hästi tegelt. Ausalt. Pärast mängu ronisin üles kommentaatorite kabiinide juurde. Sealt oleks küll nagu FM-i 2D vaade olnud.



          Mis mulje siis mängust jäi?

          Ausalt öeldes kahetised mõtted. Minu jaoks oli see kogemus megaäge + sai näha ka lemmikvõistkonda. Miinuspoole pealt oli Juve esitus. Kuigi polnud esimene poolaeg midagi viga ja oli näha, et Barca päris täpselt ei tea, kuidas Juvega toime tulla. Mul on hea meel, et Messit ja Buffoni mängimas nägin. Selle mängu tegi Messi raudselt ära.
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            #20
            Niisiis. Viin täide lõpuks plaani mis on aastaid ajusoppides ringi keerelnud, ehk lähen külastan Barcelona kodumängu. Vastaste osas eelistusi ei olnud, lootsin vaid et kui esmane hooaja mängudeplaan välja tuleb (juulis), oleks sobilikel kuupäevadel (oktoobri 4. nädal) Barcelona kodumäng. Õnn naeratas ja tõi ka korraliku vastase sobilikele kuupäevadele - Malaga.

            Edasiste tegemistega sai FCB kodulehel määratud meili peale teavitus, mis annab teada kui Barca - Malaga mängu piletid on müüki tulnud. Piletid tulid müüki poolteist kuud enne mängupäeva ja sai need kohe ära soetatud. Kuna lähen kaaslannaga, siis oli vaid üksikutes sektorites alles kõrvuti istmekohtasid. Kõige kõrgematesse sektoritesse ei tahtnud esimeseks vaatemänguks pileteid võtta, seal võis neid olla, kuid ikka tahtnuks võimalikult hea ülevaatega ning niivõrd kuivõrd platsile lähedale saada. Kõik teenindus kodukal oli tehtud väga kiireks, lihtsaks ja arusaadavaks, piletid saabusid kohe ka meili peale ja tuju läks üliheaks, mis sest et hind on eestlase kohta küllaltki krõbe - 90€ - vähemalt olid piletid olemas.

            Lennupiletid Barcasse sai kahe ja poole kuulise varuga ette ostetud, sest mida aeg edasi seda kallimaks need lähevad. Malaga mäng oli algselt pandud 22 oktoobri peale ja siin foorumist ja ka Barca kodukalt lugedes sain aru, et kui mängupäev/kellaaeg pole lõplikut kinnitust saanud, siis ei saa veel kindel olla. Kuid siiski, kuna mängupiletid + lennupiletid olid olemas ja eufooria suur, siis selle peale väga oma pead ei veavanud. Alles nüüd 25. septembril tehti teatavaks vs Malaga kindel mänguaeg. Tuli välja, et mängupäev on otsustatud lükata päev varasemaks 21. oktoobriks, ebaharilikult laupäevase õhtu peale algse pühapäevase asemel. See kõik poleks miskit nii hullu, kui ei läheks ajaga võidu jooksmiseks. Nimelt jõuame Girona lennujaama laupäeva varaõhtul kell 18:25 ja avavile on kell 20:25, mis jätab koguni 2h 20min jõudmiseks 100km kauguselt Girona lennujaamast oma istekohtadeni Camp Noul. Oli alguses üpris suur šokk, kuid algne eufooria ei ole siiani lasknud ennast sellel väga häirida. Eks tuleb kellaaja tähendust ümber mõtestada ja väike ajas rändamine teha.

            Edasise kulgemise ja elamuse saab pärast mängu postitada

            Kommentaar


              #21
              Nii nüüd on official, et novembris Hispaaniasse minek. Esimesed piletid said ka täna ostetud, milleks on 22.novembril toimuv Meistrite liiga 5. vooru mäng Atletico Madridi - Roma. Edasine plaan sõltub veel veidi mängukalendrist. Sihikul on igatahes veel Levante - Atletico, Villareal - Sevilla ja Valencia - Barcelona. Eks paistab, mitmele neist jõuab. Novemri lõpus on igatahes reisikirja oodata.

              Kommentaar


                #22
                Ma ise olen ka kusjuures novembrikuus tõenäoliselt Madridi minemas.

                Üldiselt asub Metropolitano võrdlemisi Barajase lennujaama lähistel, mistõttu on suure tõenäosusega juba maandumisel seda üsna võimatu mitte silmata.

                Kesklinnast jm saab staadioni lähistele metroo või bussiga, klubi ise on soovitanud pigem metroo varianti.
                Esimesed mängud on näidanud, et kui staadionil saabumisega üldjuhul probleemi ei ole, siis peale mängu sealt lahkumisega on asi täisumbe läinud ning võib sutsu aega ja kannatust võtta. Samas ollakse nüüd asja niimoodi lahendatamas, et neile liinidele pannakse mängude ajaks lisaressurssi juurde ja usun, et novembriks on see probleem ka märksa väiksem.

                Kõige lähem metroopeatus on Estadio Metropolitano (liin 7). La Rosase (liin 2) ja Canillejase (liin 5) peatused asuvad ca 10-15 minutilise jalutuskäigu kaugusel.

                Kui plaan rendiautoga minna, siis staadioni parkimisplatside kohta ei oska väga infot anda. Seal mingi eelbronni teema vms.




                Coraje, corazón y cojones.

                Kommentaar


                  #23
                  Madridi derby't mängu plaanis minna vaatama? Endal ka vb see plaanis.
                  ..ja nii ongi

                  Kommentaar


                    #24
                    On plaan minna Sevilla-Liverpool mängu vaatama minna novembris. Küsimus on selles, et kas on ohtu et see mäng müüakse välja? Sevilla kodumängudel tavaliselt täismaja pole..

                    Kommentaar


                      #25
                      Niivõrd kui teised kirjutanud on käinud pigem suuri ja seksikaid vaatamas, olen mina võimaluse tekkimisel minemas vähe väiksemat La Liga fight'i vaatama ehk Malaga vs Celta Vigo. Malaga on sel hooajal täielikus väljakukkumise hädas juba, mistõttu iga mäng ja punkt on neile kulla hinnaga. Celta Vigo paistab neile päris raske pähkel praegu, aga võib-olla koduareen aitab kõvasti. Eraldi põnev on jälgida, kui tehnilist v taktikalist vutti viljeletakse.

                      Staadion paistab väga kaunis, 30k istekohta, lisan mõned fotod:





                      Kirjutan hiljem kogemusest pikemalt, kuidas tabeli teise otsa meeskondade puhul staadionil meeleolu luuakse jms kõik mis sellega kaasas käib. Pileti sain päris soodsalt 22€, mitte küll parimasse tsooni, aga kärab küll.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                        Nii nüüd on official, et novembris Hispaaniasse minek. Esimesed piletid said ka täna ostetud, milleks on 22.novembril toimuv Meistrite liiga 5. vooru mäng Atletico Madridi - Roma. Edasine plaan sõltub veel veidi mängukalendrist. Sihikul on igatahes veel Levante - Atletico, Villareal - Sevilla ja Valencia - Barcelona. Eks paistab, mitmele neist jõuab. Novembri lõpus on igatahes reisikirja oodata.
                        Kuhu jäänud on? Huviga loeks.
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          #27
                          Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                          Kuhu jäänud on? Huviga loeks.
                          Jäi paraku ära see reis. Olin novembris kopsupõletikuga 2,5 nädalat haiglas ja sain välja päev enne plaanitud lendu. Ei mänginud välja paraku sellises seisus. Paradoksaalne on see, et ennist kirusin Hispaania liigat kuna nende mänguajad selguvad nii hilja. Praeguses olukorras säästis see mulle ca 400-500 eurot, sest kuludesse läksid ainult lennud ja Atletico CL-i pilet. Hotellid, transport ja teised piletid jäid kõik ostmata.

                          Hispaania reis aga tuleb ikkagi! Hetkeseisuga plaanis sihtida mingit nädalavahetust märtsi lõpus või aprilli alguses. Soov on endiselt ühitada Madridi ja Valencia.

                          Kommentaar


                            #28
                            Niih, kuna puhkus oli juba planeeritud ja üle mandri minek jäi ära siis sai võetud väike hispaania reis ette. Eesmärgiks või sihtmärgiks oli ka siis tänane Barcelona-Atletico Madridi mäng. Pileti ostsin ca nädal enne, ametlikult kodulehelt veidi üle 100 euro eest. Eesmärgiks oli platsile võimalikult lähedale saada.

                            Staadionile saamine on väga lihtne, liiguvad siia erinevad bussid ning metrood. Iseenesest pole ka jala midagi hullu tulla (oleneb kus ööbid). Mina ööbin üsna mere lähedal (kesklinnas) ja circa tunnine jalutuskäik staadionile.

                            Kuna igapäevaselt Hispaania jalgpalli väga ei jälgi, siis on muljed so-so. Ühelt poolt väga kõva kuidas Tartuga võrreldav rahvaarv kui ühest suust vilet annab kui kullakallis Messi kollase saab. Samas laule ja hõiskeid peale Barca-Barca ja Messi-Messi väga ei kuulnud. Viimane on ikka väga hinnas siin linnas. Samas, nii on hea seltskonda sulanduda ja ostsin ka enne mängule minekut suvaliselt fännikast eelmise hooaja särgi + salli (25+12eur). Selle hooaja särk oli vist 38?. Ametlikus poes käisin ka aga väga hindu ei vaadanud, kuna pole ei hispaania ega barca fänn. Pigem tulin kogemusi omandama.
                            Koht: lõunas, sektor 24, rida B, koht 5.

                            Märtsi lõpust peaks vist Tallinnast otse lend ka tulema, mina tulin ümberistumisega ning väga paindliku graafiku ning 3 päevase ette ostmisega ~190 euri lennupiletid.

                            # ainuke värav löödi väravasse, mille "taga" olin.
                            Teistel soovitan võtta koha kuskile keskele. Ees on küll mängijad hea näha aga kui mäng teise värava all siis pead suuresti ekraanidest sõltuma.

                            Mõned pildid ka, et poleks nii igav postitus:




                            Kommentaar


                              #29
                              Okei. Katse kaks.

                              16.03 Levante - Eibar
                              17.03 Valencia - Alaves
                              18.03 Villareal - Atletico

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                                Eesmärgiks oli platsile võimalikult lähedale saada.
                                Mille pärast?
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X