320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Algselt postitas Juveman Vaata postitust
    Satun neljapäeval, 30.augustil Sevillasse ja avastasin, et samal õhtul Euroopa liiga mäng neil seal. Siit ka küsimus, kuna igasugune Hispaania vuti vaatamise kogemus puudub. Kas sellele mängule saaks pileteid ning kui jah, siis kust tuleks vaadata? Kindlasti on siin keegi, kes oskaks aidata, tänud juba ette!

    NB! Sevilla kodukalt sain juba piletiinfo kätte, aga oskab keegi soovitada, millisesse sektorisse piletit vaadata? Ühel küljetribüünil piletihinnad kuni 70, teiselpool 30. Miks?
    Raske öelda, kuna Sevilla statal on mäletamist mööda üsna sarnased kõrguse ja kaugusega küljetribüünid. Üks faktor, millega personaalselt proovin alati arvestada, on päikese asend, kui tegemist on sellise kellaaja mänguga. Euroopa liiga mängu algus on samas sedavõrd hilja, et lõunamaal on selleks ajaks päike loojunud.

    Kommentaar


      #47
      Algselt postitas ericbana Vaata postitust
      Ou, kas keegi on käinud vaatamas Hispaania liigat väljaspool Madridi või Barcelonat. On soovitusi, kuhu võiks reisi planeerida?
      Valik langes Bilbao kasuks. 6.12-11.12. Athletic, Eibar ja Sociedad mängivad kõik kodus. Samuti terve hunniks Segunda B mänge, millest vaatama läheks ilmselt Racing Santanderi kodumängu. Eks täpsem plaan selgub siis, kui mängude ajad paigas. Loodetavasti on vastavad La Liga mängud hajutatud ja jõuab kõigile.

      Kommentaar


        #48
        Keegi El Classico piletitega on kogemusi, kui võimalik/raske neid saada? Mis hinnad? Olen 28. okt Barcelonas ja tahaks minna Barca kodumängule, aga juhtumisi El Classico lausa sel ajal toimumas, nii et pole kindel kas õnnestub. Hetkel vähemalt kodulehel ei pakuta Standard ticketeid, ehkki järgnevate nädalate mängudele on piletid juba müügis.
        Võimalik et mängupäeval staadioni ees inimesed müüvad, aga ilmselt seal suur juurdehindlus ka...

        Kommentaar


          #49
          Valik langes Bilbao kasuks. 6.12-11.12. Athletic, Eibar ja Sociedad mängivad kõik kodus. Samuti terve hunniks Segunda B mänge, millest vaatama läheks ilmselt Racing Santanderi kodumängu. Eks täpsem plaan selgub siis, kui mängude ajad paigas. Loodetavasti on vastavad La Liga mängud hajutatud ja jõuab kõigile.
          Ise olen käinud Bilbao ja Reali mänge vaatamas Baskimaal. San Mames on lahe, sealne atmosfäär Baskimaa parim, nagu ka klubi

          Keegi El Classico piletitega on kogemusi, kui võimalik/raske neid saada? Mis hinnad? Olen 28. okt Barcelonas ja tahaks minna Barca kodumängule, aga juhtumisi El Classico lausa sel ajal toimumas, nii et pole kindel kas õnnestub. Hetkel vähemalt kodulehel ei pakuta Standard ticketeid, ehkki järgnevate nädalate mängudele on piletid juba müügis.
          Võimalik et mängupäeval staadioni ees inimesed müüvad, aga ilmselt seal suur juurdehindlus ka...
          El Clasicol küsivad staadioni ees hingehinda, aga üldiselt on minu kogemus selline, et staadioni eest, saab odavamalt pileteid, kui läbi mingi vahendusfirma.

          Kommentaar


            #50
            Algselt postitas matys Vaata postitust
            Ise olen käinud Bilbao ja Reali mänge vaatamas Baskimaal. San Mames on lahe, sealne atmosfäär Baskimaa parim, nagu ka klubi



            El Clasicol küsivad staadioni ees hingehinda, aga üldiselt on minu kogemus selline, et staadioni eest, saab odavamalt pileteid, kui läbi mingi vahendusfirma.
            San Mamesi vibe on tõesti ülimalt äge. Kuid nad on päris radikaalsed tegelased seal. Ma ühekorra julgesin öelda, et ei toeta Kataloonia
            iseseisvust ja nad peaksid enda poliitika ära lõpetama kui nad tahavad euroopas kaugele jõuda, sest oma Baski poisid ei vea välja, siis üks vanamees oleks vastu vahtimist mulle andnud peaaegu.

            Kommentaar


              #51
              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
              San Mamesi vibe on tõesti ülimalt äge. Kuid nad on päris radikaalsed tegelased seal. Ma ühekorra julgesin öelda, et ei toeta Kataloonia
              iseseisvust ja nad peaksid enda poliitika ära lõpetama kui nad tahavad euroopas kaugele jõuda, sest oma Baski poisid ei vea välja, siis üks vanamees oleks vastu vahtimist mulle andnud peaaegu.
              rüütli arusaamatu kõne Ansipile.
              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

              Kommentaar


                #52
                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                San Mamesi vibe on tõesti ülimalt äge. Kuid nad on päris radikaalsed tegelased seal. Ma ühekorra julgesin öelda, et ei toeta Kataloonia
                iseseisvust ja nad peaksid enda poliitika ära lõpetama kui nad tahavad euroopas kaugele jõuda, sest oma Baski poisid ei vea välja, siis üks vanamees oleks vastu vahtimist mulle andnud peaaegu.
                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                rüütli arusaamatu kõne Ansipile.
                Ärapanija...

                Messi...The never ending legend!

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas Staadium Vaata postitust
                  Ärapanija...

                  Kuule teie alluvad, kunnidega nii ei räägita!

                  Kommentaar


                    #54
                    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                    Kuule teie alluvad, kunnidega nii ei räägita!
                    See kes Hispaanias jalgpallis kunn on, peaks ju kõigile juba ammu selge olema
                    Messi...The never ending legend!

                    Kommentaar


                      #55
                      Ostsin Eibar - Levante piletid. Täiesti kindlalt valisin täiskasvanu piletid (hind piletil vastab täiskasvanu omale; samuti valisin piletit ostes kindlalt variandi: Adulto) Ostsin siis pileti ära ja saadetud PDF piletil on muuhulgas kirjas: Tipo de entrada Infantil. Mis värk on? Mida see tähendab? Ei saa muhvigi aru hispaania keelest, aga ei tundu head tähendavat...

                      Kommentaar


                        #56
                        Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                        Ostsin Eibar - Levante piletid. Täiesti kindlalt valisin täiskasvanu piletid (hind piletil vastab täiskasvanu omale; samuti valisin piletit ostes kindlalt variandi: Adulto) Ostsin siis pileti ära ja saadetud PDF piletil on muuhulgas kirjas: Tipo de entrada Infantil. Mis värk on? Mida see tähendab? Ei saa muhvigi aru hispaania keelest, aga ei tundu head tähendavat...
                        Tipo de entrada - Infantil peaks tähendama küll lapsele mõeldud piletit. Miskit muud ei ole piletil kirjas?
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          #57
                          Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                          Tipo de entrada - Infantil peaks tähendama küll lapsele mõeldud piletit. Miskit muud ei ole piletil kirjas?
                          Otseselt mitte. Pileti peal on veel summana 20€, mis on selgelt täiskasvanu pileti hind. Lapsepilet oleks 10€. See on konkreetselt välja toodud. Lisaks on minu nimi ja dokumendi number, mida neil millegipärast vaja on. No igatahes ma kirjutasin neile, eks paistab. Äkki leiavad mõne inglise keelt oskava inimese ja saan rahuliku südamega mängule minna.

                          Kommentaar


                            #58
                            Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                            Otseselt mitte. Pileti peal on veel summana 20€, mis on selgelt täiskasvanu pileti hind. Lapsepilet oleks 10€. See on konkreetselt välja toodud. Lisaks on minu nimi ja dokumendi number, mida neil millegipärast vaja on. No igatahes ma kirjutasin neile, eks paistab. Äkki leiavad mõne inglise keelt oskava inimese ja saan rahuliku südamega mängule minna.
                            Kas minu kirja peale või mitte, igatahes tundub, etasi on korras. Kui nüüd süsteemist piletid alla laadida, siis on piletitüübi juures juba adekvaatsem asi. Jee. Eibar - Levante, Real Sociedad - Real Valladolid ja Athletic Bilbao - Girona on nädalavahetusel ees ootamas.

                            Kommentaar


                              #59
                              Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                              Eibar - Levante, Real Sociedad - Real Valladolid ja Athletic Bilbao - Girona on nädalavahetusel ees ootamas.
                              mõnus ettevõtmine, have fun
                              Fábio Coentrão
                              Hay método en su locura

                              Kommentaar


                                #60
                                Niiiiiii. Kuigi kevadel lubasin, et järgmiseks reisisihiks on mõni uus riik, siis lõpuks maandusin taaskord Hispaanias, täpsemalt Baskimaal. Bilbao, Eibar, Donostia ja Getxo. Plaanis oli kolm mängu, aga kokkuvõttes nägin nelja. Ausalt öeldes ületas reis kõik ootused ning nii mitmekesist kogemust tegelikult oodanud ei olekski. Kõigest aga järjekorras.

                                1. päev
                                Minule, kui hommikuste lendude vihkajale, oli esimene väljumine kohe korralik paremsirge. 6.40 hommikul Tallinnast Frankfurti. Vähemalt pole kodust lennujaama pikk maa ja hommikul on iga minut arvel. Lõppkokkuvõttes oli hommikune lend siiski õige otsus, sest juba 12.30 olime Bilbaos ning pool päeva alles ees. Sõit bussiga linna maksab 3€ näkku ning bussid väljuvad kohe terminali eest, kus asub ka piletikiosk. Lennud olid seekord õnneks meeldivad, sest otsustasime inimese moodi, st Lufthansaga reisida. Lisaks oli Frankfurt - Bilbao ots mõnusalt tühi ja mingid õlid ei hõõrunud vastu külge nagu tavaliselt. Meie hotell Silken Indautxu asus pmst kesklinnas, st Guggenheimi muuseum, rongijaam, staadion ja muu oluline jäi kilomeetri raadiusesse. Igal juhul soovitan seda hotelli Bilbaos peatumiseks. Väga mõistlik hinna, kvaliteedi ja asukoha suhe. Hommikusöök on ka täiesti jõhker. Maksab küll 18€, aga on samas ääretult mitmekülgne ja maitsev. Sisuliselt saanuks ma endale viiel hommikul täiesti erineva menüü taldrikule tõsta.



                                Lisaks on hotellis korralik baar, kohvik ja restoran. Sisuliselt ei peakski toidu pärast muid kohti otsima minema. Meie siiski mõned otsisime. Kuigi see polnudki nii kerge. Reiside juures ongi hea söögikoha leidmine üks keerulisemaid asju. Kord on koht rahvast täis, siis liiga kallis, siis liiga kaugel jne. Esimene koht, kuhu meie sisse otsustasime astuda, oli kohe põhi ringtee juures. Mingi kohvik, kus pakuti ka sooja toitu. Tellimine oli omaette ooper. Mina võtsin ise kana ning osutasin teistele toitu tellides näpuga menüüs olnud pitsa pildile. Asi lõppes sellega, et lauda toodi kaks pitsat. Ma oleks aru saanud ühest või kolmest (kokku neljane seltskond). Aga seda ei mõista siiani, miks just kaks pitsat toodi. Vahet polnud. Koos nachodega sai kõht kõigil vägagi täis.

                                Kui asjad ära pandud ja söödud, siis läksime jalutama. Tähelepanu köitis see, et linn oli neljapäeva kohta üllatavalt tühi. Nii autodest kui ka inimestest. Hiljem saime teada, et oli mingisugune riigipüha - Constitution day või midagi sellist. Igatahes. Kõndisime üle Santiago Calatrava poolt disainitud Zubizuri silla ning jõudsime lõpuks Bilbao ühe põhilise vaatamisväärsuse juurde. Selleks on mööda mäenõlva sõitev tramm - Funicular de Artxanda. Ühe sarnasega sai kunagi ka Stuttgartis sõidetud. Üks ots oli vist 1,75€, edasi-tagasi 3,5€ vms. Teise otsa piletit me muidugi lõpuks ei kasutanudki. Mõte idüllilisest trammisõidust mööda mäenõlva lõppes aga kohe, kui mingi 4 mägijalgratastega õli ennast trammi pressisid. Mõni hetk hiljem lisandus neile ka räuskav perekond. Sõit ise kestab tegelt ainult mõne minuti, aga on seda väärt. Vaade linnale on väga tuus. Ilmselt tasub selge ilmaga minna nii päeval kui ka õhtul. Pärast mõningat mäe otsas hängimist tundus hoopis mõistlikum idee mööda teeradasid siksakitades jalgsi alla tulla. Kusjuures välja jõudsime täpselt Guggenheimi juurde ehk kesklinna. 40min well spent.





                                Edasi kõndisime mööda jõeäärt San Mamesi poole. Tegemist on ühe ääretult kena staadioniga, eriti pimedas. Väike tiir ümber staadioni, mõned pildid ning esmaspäevaseks mänguks enda jaoks sissepääsu asukoha fikseerimine. Kogu selle tegevuse lõpuks oligi aeg sealmaal, et võiks hotelli tagasi lonkida. Mini-baarist kadusid Pringels ja Red Bull.

                                2.päev

                                Teine päev ehk reede oli samuti mänguvaba. Esimeseks tegevuseks oli Guggenheimi külastamine. See on vist üldse Bilbao kõige olulisem vaatamisväärsus. Samuti muuseumi ees olev suur koera taies, mis on tehtud lilledest. Guggenheim on massiivne hoone, aga näitusepind tegelt paari tunniga täiesti hoomatav. Kokku on kolm korrust.




                                Esimese korruse võtab peaaegu täielikult enda alla Richard Serra teos The Matter of Time, mis on pmst mingisugused roostevabast terasest spiraalid, rõngad ja muud moodustised, mille vahel ja sees saab ka kõndida. Väidetavalt väga kuulus. Teisel korrusel oli parasjagu Alberto Giacometti näitus. Tema on tüüp, kes tegi omal ajal sadade kaupa ühesuguseid kipsist kujusid. Minu meelest nägid kõjk suht krõnksud välja, aga väidetavalt on nende taga mingi väga filosoofiline mõte. Kolmandal korrusel olid parasjagu Picasso ja Van Goghi teosed. Ja mõned teosed veel nende kaasaegsetelt. Guggenheim oli tegelikult päris ok. Häiris aga see, et ühestki teosest ei tohtinud pilti teha. Arhitektuuri võis pildistada, aga näitust mitte. Minge putsi. Mitte, et ma ilmtingimata seda teha oleks tahtnud, aga ikkagi. Näiteks Hollandis Rijksmuseumis võib pilti teha kõigest, mis liigub ja mis ei liigu. Pildista Rembrandti palju tahad. Mis selle väriseva käega tehtud pildiga ikka ette võtta.



                                Guggenheim võttis kokku paar tundi aega. Lisaks röövis hulgaliselt energiat, mis vajas taastamist. Hispaanias on jama see, et paljud kohad pannakse pärastlõunal mõneks tunniks kinni. Loomulikult täpselt siis, kui meil kõhud tühjaks hakkasid minema. See kahandas meie võimalusi mõni normaalne koht leida. Pärast mõningast edutut kõndimist möödusime ühest kebabikohast. Koha nimeks uhkena kõlav Restaurante Arabe del Norte. Seda võimalust ei saanud mööda lasta. Kogemus oli muidugi sürr. Koht oli kebabika kohta iseenesest päris suur. Meid juhatati tagumisse söögiruumi istuma, kus mängis rahulik ussimuusika ja seinad olid värvitud nii intensiivselt siniseks, et meenutas pigem mõnda bensuka peldikut kui söögikohta. Seinal rippusid millegipärast ka kaks mõõka. Kohta pidasid vist kaks tüüpi. Üks ca 30ne, teine tundus aga puhas lapstööjõud. Rohkem kedagi liikumas ei näinud. Vanem tüüp võttis lisaks üldisele ringi sahmimisele ka tellimusi vastu. Söömas oli koos meiega max 4 seltskonda, aga tüüp sebis ringi nagu oleks tal massid teenendada. Lõpuks viskas tüüp vakstu lauale ja hakkas tellimusi vastu võtma.



                                Üllatuslikult oskas ta vähemalt Hispaania kohta normaalselt inglise keelt. Algselt oli plaanis tellida tavalist pita kebabi, aga sellele ideele tõmbas ta kiiresti vee peale. Pika seletamise peale saime aru, et valida on mingi traditsiooniline päevamenüü või kebab hamburger. Muud mingil põhjusel ei saanud. Kuna see kohalik toit tundus veidi kahtlane, siis võtsime kebabi. Kebab hamburger, mille tellisime, osutus hiljem muidugi tavaliseks hamburgeriks. Lisaks võtsime tervele seltskonnale vett. Selle peale tõi tüüp 1,5l plastpudeli ja kaks klaasi ning pani keset lauda. Meid oli neli. Aga üle kahe klaasi meile ei eraldatudki. See polnud ka meie jaoks eriline probleem, sest kogu see värk oli iseenesest nii sürr. Pealegi oli tüüp kõige juures nii püüdlik, et isegi ei tekkinud plaan teda vähetähtsate küsimustega segada. Kebab hamburger, mille see teine lapstööjõud köögis kokku oli keeranud, oli ka aus. Kuigi see oli tegelikult täiesti tavaline hamburger. Toidu kõrvale võetud piparmünditee oli samas täielik top-notch.



                                Kogu selle seikluse peale kulus nii palju aega, et vahepeal oli väljas sadama hakanud. See mõnetunnine sadu jäi õnneks ka ainukeseks Bilbaos viibitud aja jooksul. Hoolimata vihmast otsustasime vallutada linna teisest küljest ääristava mäe. See oli võrreldes esimese päeva omaga inimlikum, sest oli rohkem pargitee sarnane. Vaade tipust tuledes linnale jäi meile aga ainult ettekujutuseks, sest vihm oli vahepeal tihenenud. Üsna kiire laskumine teist nõlva pidi ja läbi vanalinna hotelli ära.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X