320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mõned päevad tagasi ostsin kogemata mingeid vegeviinereid. Olid täitsa head ning proteiini sisaldus oli ka päris korralik, peaaegu 25g/100g.
    Joga Bonito!!!

    Kommentaar


      Joosep Rasmus: vegan is an old Indian word for bad hunter
      .....

      Kommentaar


        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
        Taimne peekon






        Loomne porgand


        Nüüd saab peekonit maitsta ka

        Kommentaar


          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
          Nüüd saab peekonit maitsta ka

          Huvitav Euroopa Kohtu lahend tuli ka selle kohta eile. Antud asi on tehtud küll piimatooteid puudutavas asjas, aga teoreetiliselt peaks sama teema kehtiva ka igasuguste "taimsete peekonite" osas, kui selline asi peaks tõstatuma.




          Asjaolud: "TofuTown on Saksamaa äriühing, mis toodab ja turustab toiduaineid taimetoitlastele ja veganitele (täistaimetoitlased). Muu hulgas kasutab kostja täiesti taimsete toodete reklaamimisel ja turustamisel nimetusi „Soyatoo tofuvõi“, „taimne juust“, „Veggie-Cheese“, „Cream“ ja teisi sarnaseid nimetusi."

          Euroopa Kohus:
          p 32: Järelikult ei saa punkt 3 olla aluseks, et kasutada õiguspäraselt täiesti taimse toote kirjeldamiseks nimetust „piim“ või teisi ainult piimatoodetele reserveeritud nimetusi koos ühe või mitme asjaomase toote taimset päritolu näitava selgitava või kirjeldava täiendiga.

          p 52: Kõiki eespool toodud kaalutlusi arvestades tuleb esitatud küsimustele vastata, et määruse nr 1308/2013 artikli 78 lõiget 2 ja VII lisa III osa tuleb tõlgendada nii, et nendega on vastuolus, kui nimetust „piim“ ja selliseid nimetusi, mis on selles määruses reserveeritud ainult piimatoodetele, kasutatakse täiesti taimse toote kirjeldamiseks selle turustamisel või reklaamimisel, ning seda ka juhul, kui nimetustele on lisatud selgitavaid või kirjeldavaid täiendeid asjaomase toote taimse päritolu kohta, välja arvatud juhul, kui toode on nimetatud otsuse 2010/791 I lisa loetelus.

          Kommentaar


            Siin on näide, mis juhtub, siis kui katus (loe: lima) täiega ära sõidab.
            Mul on liiv ja sul on savi.

            Kommentaar


              Algselt postitas Udupasun Vaata postitust
              Siin on näide, mis juhtub, siis kui katus (loe: lima) täiega ära sõidab.
              Selle artikliga meenus JMKE lugu "Löga" https://www.youtube.com/watch?v=sLgXFQ8_ovQ

              Kommentaar


                Sama tibi - http://arhiiv.err.ee/guid/2014020621...00000D0F010007

                Kommentaar


                  Kui täna vaatame filme Star Trekist, X-Meestest, Deadpoolist, Supermanist, Wonderwomanist jne, siis kunagi tulevikus saavad meil olema uued koomiksikangelased, kes suudavad praegu väga hästi väljamõeldud kraamis eksisteerida.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    Kui täna vaatame filme Star Trekist, X-Meestest, Deadpoolist, Supermanist, Wonderwomanist jne, siis kunagi tulevikus saavad meil olema uued koomiksikangelased, kes suudavad praegu väga hästi väljamõeldud kraamis eksisteerida.
                    Tuleviku superkangelased on juba olemas.
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      See vist sobiks ebaterve huumori alla paremini.

                      http://nakedvegancooking.wordpress.com

                      Kommentaar


                        Ema oleks võinud veel proovida MMS-i ja aluselise veega ravida...Ajukääparid rsk!

                        Naine oli poolteist aastat kriminaaluurimise all, sest oli põhjustanud oma kümnekuusele lapsele vale toitmisega raskeid tervisekahjustusi. Ema jäi süüdi ja pidi kinni maksma lapse ravikulud.
                        AILTON

                        Kommentaar


                          Mu õde hakkas mingiks vegan asjaks, liha ei söö, muus osas ei tea, aga ta teeb kuradi head sööki ja ma pooled korrad ei saa isegi aru, et liha pole. Ehk ma isegi elaks üle kui enam liha ei sööks.

                          Kommentaar


                            Üsna huvitav vaatamine, olin alguses skeptiline aga oli teaduspõhine ning enamus esitatud uuringud on tõesed. (Kõike ei viitsinud ülesse otsida, see oleks liiga mahukas) Mõnes punktis ollakse ehk liigselt dramaatilised aga see on ka mõistetav, sest muidu poleks vaatajaid (tänapäeval müüvad ainult äärmused, hallid toonid ei meeldi kellegile... no kui ainult kuskil raamatus, kus räme andmine käib)
                            Ise pole veegan ning kindlasti ei soovita ühelgi vanemal oma lapsi veeganina kasvatada imikust alates, sest teatud vanuseni vajab laps aineid, mida mujalt peale loomse toidu ei saa ning pole võimalik asendada. (nii vähemat õpetati mulle, kui ise anatoomiat/füsioloogiat studeerisin)

                            Lastest rääkides (neid ka endal pole aga teha meeldib jõledalt), siis üks tuttav uurib Karolinska Instituudis näiteks alkoholi mõju lootele (suurt ei pidanud olema vahet, kas juua pudel viina või klaas veini, pole ohutut kogust, vaid see pidi loterii olema) aga mis mulle kõrva jäi oli väide, et näiteks Fairyga nõusid pestes või rasedana (ise pole, sest oman peenist) coca-cola joomine võib avaldada hiljem mõju imiku närvisüsteemile ning seda uuritakse juba rohkem ja rohkem.

                            Kommentaar


                              Lastest rääkides (neid ka endal pole aga teha meeldib jõledalt), siis üks tuttav uurib Karolinska Instituudis näiteks alkoholi mõju lootele (suurt ei pidanud olema vahet, kas juua pudel viina või klaas veini, pole ohutut kogust, vaid see pidi loterii olema)
                              Soovita oma tuttaval võtta järgmiseks ette uurimustöö, kuidas muidu järgmisel hommikul endale mõjub, kas oled joonud klaasike veini või pudeli viina.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                                Soovita oma tuttaval võtta järgmiseks ette uurimustöö, kuidas muidu järgmisel hommikul endale mõjub, kas oled joonud klaasike veini või pudeli viina.
                                Hahahaa... see väide/vihje on/oli nüüd ehe näide sellest, mida Ameerikas tuntake, kui BROscience.
                                Arenev loode on oluliselt vastuvõtlikum ning muidugi mõjutavad ka kogused aga lihtsalt rahvakeeli tuntud "klaasike/kaks ikka võib" pole ohutu ning võib oluliselt pärssida loote arengut. Tegemist on rumala müüdiga.
                                Koguse suurenemisel ühe ühiku võrra võib tõenäosus kasvada lausa kümnekordselt, eks seal ole veel muid tegureid, selles suhtes sul on õigus, et ka kogustel on oluline roll aga nullist sajani käib kiiremini, kui võiks eeldada (pole minu valdkond, panen veel pange ka, kui siin öösel veel miskit trükin ning ilmselt ongi juba lappama läinud ) Tegemist on loteriiga, mille mõjud võivad avalduda ka hilisemas eas erinevate häiretena või puudustena organite töös.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X