320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Ise pole veegan ning kindlasti ei soovita ühelgi vanemal oma lapsi veeganina kasvatada imikust alates, sest teatud vanuseni vajab laps aineid, mida mujalt peale loomse toidu ei saa ning pole võimalik asendada. (nii vähemat õpetati mulle, kui ise anatoomiat/füsioloogiat studeerisin)
    Tegelikult on ikka nii, et mitte teatud vanuseni, vaid kogu elu.
    Jah, kui süüa lisa mingeid "vitamiine, pulbreid jne." siis saad kõik ka heintest kätte.

    Aga ma eelistan igal juhul enne kala, liha - kui mingit pulbrit.

    Kommentaar


      Ei ole vegan ja ei kavatse selleks saada ka aga kogu selle "teatud aineid saab ainult lihast" jutu peale tekib mul alati küsimus, et kuidas Eestis saab "teatud aineid" ainult lihast aga paljudes meist rohkem arenenud riikides räägivad arstid, et ka veganina saab täpselt samamoodi elada ja oma "teatud ained" taimsest toidust kätte. Ja elu näitab, et kurat saavad ja elavad - uskumatu!
      Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

      Kommentaar


        Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
        Ei ole vegan ja ei kavatse selleks saada ka aga kogu selle "teatud aineid saab ainult lihast" jutu peale tekib mul alati küsimus, et kuidas Eestis saab "teatud aineid" ainult lihast aga paljudes meist rohkem arenenud riikides räägivad arstid, et ka veganina saab täpselt samamoodi elada ja oma "teatud ained" taimsest toidust kätte. Ja elu näitab, et kurat saavad ja elavad - uskumatu!
        Teatud vanuseni on aju arenguks vaja konkreetseid rasvu ja vitamiine, mida lihast saaduna omastatakse lihtsalt paremini, kui pulbreid mätsutades. See, et mujal mõni häälekalt räägib, et üldse pole vaja väga ei päde. Täiskasvanud inimene suudab muidugi edukalt ka ilma lihata elada. Kuna arutelu pole äge, siis pääsevad uudistesse paraku ainult äärmused.
        Pigem ei peakski olema püstitus liha vs hein vaid mitmekülgne toitumine.
        Teadlaste arvates kõige parem dieet on paaril pisikesel saarel kuskil Korea või oli see Jaapani lähistel... see ei omagi tähtsust aga koosnes see punasest riisist, juurikatest, vetikatest ning mereandidest. Sealsetel elanikel esineb haiguseid vähem, keskmine eluiga on maailma kõrgeim jne.

        Kommentaar


          "Mujal mõni häälekalt räägib" - düüd, veganlus on Soomes, Rootsis jne riiklikult heaks kiidetud dieet, mida arstid ning toitumisspetsialistid toetavad ja aitavad inimestel vajalikud ained kätte saada.
          Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

          Kommentaar


            Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
            Ei ole vegan ja ei kavatse selleks saada ka aga kogu selle "teatud aineid saab ainult lihast" jutu peale tekib mul alati küsimus, et kuidas Eestis saab "teatud aineid" ainult lihast aga paljudes meist rohkem arenenud riikides räägivad arstid, et ka veganina saab täpselt samamoodi elada ja oma "teatud ained" taimsest toidust kätte. Ja elu näitab, et kurat saavad ja elavad - uskumatu!
            kodus salaja söövad liha

            Kommentaar


              Üks probleem on väide, et kõik on võimalik taimsest kätte saada. Miks ei taheta välja öelda, et ohutu vegan-dieet eeldab siiski B12 tarbimist toidulisandina? See on nagu mingi häbiasi tunnistada. Minu arust pole. Ohtudest tuleks rääkida kõige pealt, muidu ongi lapsed eluohtlikus seisundis haiglas või täiskasvanud-veganid kannatavad B12-vaegusest tingitud sümptomite all.
              AILTON

              Kommentaar


                Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
                "Mujal mõni häälekalt räägib" - düüd, veganlus on Soomes, Rootsis jne riiklikult heaks kiidetud dieet, mida arstid ning toitumisspetsialistid toetavad ja aitavad inimestel vajalikud ained kätte saada.
                Olen eluga Soomes ja Rootsis hästi kursis. Rootsi kohta andmed puuduvad aga Soomes süüakse ka metsikult igasugu lisandeid. Vähemalt veel 2014 aastal avaldatud suunitlustes ( Riiklikult soovitatud toitumiskava )on kenasti rõhk mitmekülgsel toitumisel (Terveyttä ruoasta. Suomalaiset ravitsemussuositukset 2014).
                Mis puudutab "toitumisspetsialistidesse", siis nende tase on Eestis ja Soomes ühtlaselt nõrk. Ise nad teadust ei tee, toimemehhanisme ei mõista ja suudavad tihti ka nimekaid õppejõude oma rumalusega vihastada.
                Mina ei ole veeganluse vastu ja mitte ajada sassi termineid vegan (kõik loomne, ka mesi on halb) ja vegetarian(piim ja munad on OK).

                Kommentaar


                  Veits uuem inff kui 2014:
                  Teadmatusest valesti toitunud veganlaste sattumisel haiglasse ei ole probleem veganluses, vaid selles, et pered ei jõua adekvaatse toitumisinfoni ega saa selleks pöörduda ka spetsialisti poole, sest Eesti arstidel ja toitumisekspertidel pole enamasti vegantoitumise kohta piisavalt teadmisi, kirjutab Eesti Vegan Seltsi veebilehel Kadri Sikk, Eesti Vegan Seltsi arendusjuht.
                  Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
                    Paranda mind, kui ma eksin (lasin silmadega kiiresti üle Soomet puudutava osa/lingid) aga see pole päris sama. Endiselt ka aastal 2017 rõhutatakse Soomes riiklikult mitmekülgsele toitumisele (vana hea püramiid), aga nad koostasid ka riigi poolt heaks kiidetud suunitlused juhuks kui ollakse veegan. Kohatu võrdlus aga Soomes on sarnased juhised Hi-viirusega nakatanutele, see aga ei tähenda, et riik sooviks, et kõik oleksid HIVis - ennast ajas ka nii loll võrdlus muigama ning lihtsalt pidin oma rumalust jagama

                    Kommentaar


                      Mul on juba tõeliselt siiber neist pooletoobistest veganitest, nad muutuvad ahistavaks. Üks kuradi idioot käis mulle mitu päeva närvidele, et vaata seda ja toda videot, su silmad avanevad ja hakkad tõtt nägema. Teine targutab koguaeg, kuidas kõik haigused ja hädad on maailmas lihast tingitud. Kui lõpuks kannatus katkeb ja persse saadad, siis solvuvad, et küllap mu südametunnistus piinab mind.

                      Sööge mida tahate, aga jätke teised inimesed oma propagandaga rahule. Hullem kultus juba kui Jehoova Tunnistajad, neist sai vähemalt hõlpsalt lahti kui teatasid, et satanist oled. Panid kohe padavai hirmunult nelja tuule poole. Kui pead ikka igapäevaselt mõne veganiga kokku puutuma, siis see on ikka tõeline vaimne terror.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        Mul on juba tõeliselt siiber neist pooletoobistest veganitest, nad muutuvad ahistavaks. Üks kuradi idioot käis mulle mitu päeva närvidele, et vaata seda ja toda videot, su silmad avanevad ja hakkad tõtt nägema. Teine targutab koguaeg, kuidas kõik haigused ja hädad on maailmas lihast tingitud. Kui lõpuks kannatus katkeb ja persse saadad, siis solvuvad, et küllap mu südametunnistus piinab mind.

                        Sööge mida tahate, aga jätke teised inimesed oma propagandaga rahule. Hullem kultus juba kui Jehoova Tunnistajad, neist sai vähemalt hõlpsalt lahti kui teatasid, et satanist oled. Panid kohe padavai hirmunult nelja tuule poole. Kui pead ikka igapäevaselt mõne veganiga kokku puutuma, siis see on ikka tõeline vaimne terror.
                        Eks äärmused ongi hirmsad.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          Mul on juba tõeliselt siiber neist pooletoobistest veganitest, nad muutuvad ahistavaks. Üks kuradi idioot käis mulle mitu päeva närvidele, et vaata seda ja toda videot, su silmad avanevad ja hakkad tõtt nägema. Teine targutab koguaeg, kuidas kõik haigused ja hädad on maailmas lihast tingitud. Kui lõpuks kannatus katkeb ja persse saadad, siis solvuvad, et küllap mu südametunnistus piinab mind.

                          Sööge mida tahate, aga jätke teised inimesed oma propagandaga rahule. Hullem kultus juba kui Jehoova Tunnistajad, neist sai vähemalt hõlpsalt lahti kui teatasid, et satanist oled. Panid kohe padavai hirmunult nelja tuule poole. Kui pead ikka igapäevaselt mõne veganiga kokku puutuma, siis see on ikka tõeline vaimne terror.
                          Veganitega on nagu pederastidega, nad muutuvad mitte iga aastaga vaid iga kuuga järjest agressiivsemaks. Olen minagi täheldanud, et kui küsida, kuidas mingit praadi šmoorida, siis osas ahvid kipuvad juba ülbitsema, et miks ma üldse liha söön. Nagu see nende asi oleks.

                          Kommentaar


                            Peeglid on maailmas asja pärast.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              Veganitega on nagu pederastidega, nad muutuvad mitte iga aastaga vaid iga kuuga järjest agressiivsemaks. Olen minagi täheldanud, et kui küsida, kuidas mingit praadi šmoorida, siis osas ahvid kipuvad juba ülbitsema, et miks ma üldse liha söön. Nagu see nende asi oleks.
                              Kes on pederastid? Kuidas nad agressiivsed on? Käsivad kõigil olla pederastid?

                              Kommentaar


                                Gallacher on ilmselt juba mitmekordselt vägistatud, sellest see viha.
                                BVB - Vaprus

                                Kommentaar

                                Working...
                                X