Lehekülg 24, kokku 29 EsimeneEsimene ... 14202122232425262728 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 461 kuni 480, kokku 561
    Loner Kasutaja Aílton avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Ema oleks võinud veel proovida MMS-i ja aluselise veega ravida...Ajukääparid rsk!

http://www.delfi.ee/news/paevauudise...te?id=79046226
    AILTON

Meeskonnaliige Kasutaja karl54 avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

Mu õde hakkas mingiks vegan asjaks, liha ei söö, muus osas ei tea, aga ta teeb kuradi head sööki ja ma pooled korrad ei saa isegi aru, et liha pole. Ehk ma isegi elaks üle kui enam liha ei sööks.

Eesti koondislane Kasutaja Pints avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Üsna huvitav vaatamine, olin alguses skeptiline aga oli teaduspõhine ning enamus esitatud uuringud on tõesed. (Kõike ei viitsinud ülesse otsida, see oleks liiga mahukas) Mõnes punktis ollakse ehk liigselt dramaatilised aga see on ka mõistetav, sest muidu poleks vaatajaid (tänapäeval müüvad ainult äärmused, hallid toonid ei meeldi kellegile... no kui ainult kuskil raamatus, kus räme andmine käib)
    Ise pole veegan ning kindlasti ei soovita ühelgi vanemal oma lapsi veeganina kasvatada imikust alates, sest teatud vanuseni vajab laps aineid, mida mujalt peale loomse toidu ei saa ning pole võimalik asendada. (nii vähemat õpetati mulle, kui ise anatoomiat/füsioloogiat studeerisin)

Lastest rääkides (neid ka endal pole aga teha meeldib jõledalt), siis üks tuttav uurib Karolinska Instituudis näiteks alkoholi mõju lootele (suurt ei pidanud olema vahet, kas juua pudel viina või klaas veini, pole ohutut kogust, vaid see pidi loterii olema) aga mis mulle kõrva jäi oli väide, et näiteks Fairyga nõusid pestes või rasedana (ise pole, sest oman peenist) coca-cola joomine võib avaldada hiljem mõju imiku närvisüsteemile ning seda uuritakse juba rohkem ja rohkem.

Eesti koondislane Kasutaja Gallacher avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2008

Algupärane

Lastest rääkides (neid ka endal pole aga teha meeldib jõledalt), siis üks tuttav uurib Karolinska Instituudis näiteks alkoholi mõju lootele (suurt ei pidanud olema vahet, kas juua pudel viina või klaas veini, pole ohutut kogust, vaid see pidi loterii olema)
    Soovita oma tuttaval võtta järgmiseks ette uurimustöö, kuidas muidu järgmisel hommikul endale mõjub, kas oled joonud klaasike veini või pudeli viina.

Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Soovita oma tuttaval võtta järgmiseks ette uurimustöö, kuidas muidu järgmisel hommikul endale mõjub, kas oled joonud klaasike veini või pudeli viina.
    Hahahaa... see väide/vihje on/oli nüüd ehe näide sellest, mida Ameerikas tuntake, kui BROscience.
    Arenev loode on oluliselt vastuvõtlikum ning muidugi mõjutavad ka kogused aga lihtsalt rahvakeeli tuntud "klaasike/kaks ikka võib" pole ohutu ning võib oluliselt pärssida loote arengut. Tegemist on rumala müüdiga.
    Koguse suurenemisel ühe ühiku võrra võib tõenäosus kasvada lausa kümnekordselt, eks seal ole veel muid tegureid, selles suhtes sul on õigus, et ka kogustel on oluline roll aga nullist sajani käib kiiremini, kui võiks eeldada (pole minu valdkond, panen veel pange ka, kui siin öösel veel miskit trükin ning ilmselt ongi juba lappama läinud ) Tegemist on loteriiga, mille mõjud võivad avalduda ka hilisemas eas erinevate häiretena või puudustena organite töös.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Jun 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Ise pole veegan ning kindlasti ei soovita ühelgi vanemal oma lapsi veeganina kasvatada imikust alates, sest teatud vanuseni vajab laps aineid, mida mujalt peale loomse toidu ei saa ning pole võimalik asendada. (nii vähemat õpetati mulle, kui ise anatoomiat/füsioloogiat studeerisin)
    Tegelikult on ikka nii, et mitte teatud vanuseni, vaid kogu elu.
    Jah, kui süüa lisa mingeid "vitamiine, pulbreid jne." siis saad kõik ka heintest kätte.

Aga ma eelistan igal juhul enne kala, liha - kui mingit pulbrit.

Eesti koondislane Kasutaja Jeti88 avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Ei ole vegan ja ei kavatse selleks saada ka aga kogu selle "teatud aineid saab ainult lihast" jutu peale tekib mul alati küsimus, et kuidas Eestis saab "teatud aineid" ainult lihast aga paljudes meist rohkem arenenud riikides räägivad arstid, et ka veganina saab täpselt samamoodi elada ja oma "teatud ained" taimsest toidust kätte. Ja elu näitab, et kurat saavad ja elavad - uskumatu!
    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
    Ei ole vegan ja ei kavatse selleks saada ka aga kogu selle "teatud aineid saab ainult lihast" jutu peale tekib mul alati küsimus, et kuidas Eestis saab "teatud aineid" ainult lihast aga paljudes meist rohkem arenenud riikides räägivad arstid, et ka veganina saab täpselt samamoodi elada ja oma "teatud ained" taimsest toidust kätte. Ja elu näitab, et kurat saavad ja elavad - uskumatu!
    Teatud vanuseni on aju arenguks vaja konkreetseid rasvu ja vitamiine, mida lihast saaduna omastatakse lihtsalt paremini, kui pulbreid mätsutades. See, et mujal mõni häälekalt räägib, et üldse pole vaja väga ei päde. Täiskasvanud inimene suudab muidugi edukalt ka ilma lihata elada. Kuna arutelu pole äge, siis pääsevad uudistesse paraku ainult äärmused.
    Pigem ei peakski olema püstitus liha vs hein vaid mitmekülgne toitumine.
    Teadlaste arvates kõige parem dieet on paaril pisikesel saarel kuskil Korea või oli see Jaapani lähistel... see ei omagi tähtsust aga koosnes see punasest riisist, juurikatest, vetikatest ning mereandidest. Sealsetel elanikel esineb haiguseid vähem, keskmine eluiga on maailma kõrgeim jne.

Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

"Mujal mõni häälekalt räägib" - düüd, veganlus on Soomes, Rootsis jne riiklikult heaks kiidetud dieet, mida arstid ning toitumisspetsialistid toetavad ja aitavad inimestel vajalikud ained kätte saada.

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

kodus salaja söövad liha

Loner Kasutaja Aílton avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Üks probleem on väide, et kõik on võimalik taimsest kätte saada. Miks ei taheta välja öelda, et ohutu vegan-dieet eeldab siiski B12 tarbimist toidulisandina? See on nagu mingi häbiasi tunnistada. Minu arust pole. Ohtudest tuleks rääkida kõige pealt, muidu ongi lapsed eluohtlikus seisundis haiglas või täiskasvanud-veganid kannatavad B12-vaegusest tingitud sümptomite all.
    AILTON

Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

"Mujal mõni häälekalt räägib" - düüd, veganlus on Soomes, Rootsis jne riiklikult heaks kiidetud dieet, mida arstid ning toitumisspetsialistid toetavad ja aitavad inimestel vajalikud ained kätte saada.
    Olen eluga Soomes ja Rootsis hästi kursis. Rootsi kohta andmed puuduvad aga Soomes süüakse ka metsikult igasugu lisandeid. Vähemalt veel 2014 aastal avaldatud suunitlustes ( Riiklikult soovitatud toitumiskava )on kenasti rõhk mitmekülgsel toitumisel (Terveyttä ruoasta. Suomalaiset ravitsemussuositukset 2014).
    Mis puudutab "toitumisspetsialistidesse", siis nende tase on Eestis ja Soomes ühtlaselt nõrk. Ise nad teadust ei tee, toimemehhanisme ei mõista ja suudavad tihti ka nimekaid õppejõude oma rumalusega vihastada.
    Mina ei ole veeganluse vastu ja mitte ajada sassi termineid vegan (kõik loomne, ka mesi on halb) ja vegetarian(piim ja munad on OK).

Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Veits uuem inff kui 2014:
    http://m.postimees.ee/section/127/4070199

Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Paranda mind, kui ma eksin (lasin silmadega kiiresti üle Soomet puudutava osa/lingid) aga see pole päris sama. Endiselt ka aastal 2017 rõhutatakse Soomes riiklikult mitmekülgsele toitumisele (vana hea püramiid), aga nad koostasid ka riigi poolt heaks kiidetud suunitlused juhuks kui ollakse veegan. Kohatu võrdlus aga Soomes on sarnased juhised Hi-viirusega nakatanutele, see aga ei tähenda, et riik sooviks, et kõik oleksid HIVis - ennast ajas ka nii loll võrdlus muigama ning lihtsalt pidin oma rumalust jagama

Reservmängija Kasutaja Nahkpea avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2008

Algupärane

Mul on juba tõeliselt siiber neist pooletoobistest veganitest, nad muutuvad ahistavaks. Üks kuradi idioot käis mulle mitu päeva närvidele, et vaata seda ja toda videot, su silmad avanevad ja hakkad tõtt nägema. Teine targutab koguaeg, kuidas kõik haigused ja hädad on maailmas lihast tingitud. Kui lõpuks kannatus katkeb ja persse saadad, siis solvuvad, et küllap mu südametunnistus piinab mind.

Sööge mida tahate, aga jätke teised inimesed oma propagandaga rahule. Hullem kultus juba kui Jehoova Tunnistajad, neist sai vähemalt hõlpsalt lahti kui teatasid, et satanist oled. Panid kohe padavai hirmunult nelja tuule poole. Kui pead ikka igapäevaselt mõne veganiga kokku puutuma, siis see on ikka tõeline vaimne terror.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    Mul on juba tõeliselt siiber neist pooletoobistest veganitest, nad muutuvad ahistavaks. Üks kuradi idioot käis mulle mitu päeva närvidele, et vaata seda ja toda videot, su silmad avanevad ja hakkad tõtt nägema. Teine targutab koguaeg, kuidas kõik haigused ja hädad on maailmas lihast tingitud. Kui lõpuks kannatus katkeb ja persse saadad, siis solvuvad, et küllap mu südametunnistus piinab mind.

Sööge mida tahate, aga jätke teised inimesed oma propagandaga rahule. Hullem kultus juba kui Jehoova Tunnistajad, neist sai vähemalt hõlpsalt lahti kui teatasid, et satanist oled. Panid kohe padavai hirmunult nelja tuule poole. Kui pead ikka igapäevaselt mõne veganiga kokku puutuma, siis see on ikka tõeline vaimne terror.
    Eks äärmused ongi hirmsad.

Eesti koondislane Kasutaja Gallacher avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2008

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust

Veganitega on nagu pederastidega, nad muutuvad mitte iga aastaga vaid iga kuuga järjest agressiivsemaks. Olen minagi täheldanud, et kui küsida, kuidas mingit praadi šmoorida, siis osas ahvid kipuvad juba ülbitsema, et miks ma üldse liha söön. Nagu see nende asi oleks.

naughty by nature Kasutaja Daz Booob avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

Peeglid on maailmas asja pärast.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

"joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

"Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

Meeskonnaliige Kasutaja karl54 avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Veganitega on nagu pederastidega, nad muutuvad mitte iga aastaga vaid iga kuuga järjest agressiivsemaks. Olen minagi täheldanud, et kui küsida, kuidas mingit praadi šmoorida, siis osas ahvid kipuvad juba ülbitsema, et miks ma üldse liha söön. Nagu see nende asi oleks.
    Kes on pederastid? Kuidas nad agressiivsed on? Käsivad kõigil olla pederastid?

Professionaal Kasutaja elx avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2001

Algupärane

Gallacher on ilmselt juba mitmekordselt vägistatud, sellest see viha.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud