320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Veganlus - arvamusi?

    Kuna see teema kütab peaaegu sama palju kirgi kui pagulased, terrorism, poliitika ja tekitab lahkhelisid ühiskonnas, sõnasõdu erinevate kogukondade vahel, siis mida foorumis sellest arvatakse?

    Keegi on vegan? Kui kaua? Kuidas olla on?

    Keegi plaanib vegandama hakata, ent pelgab veidi, kuidas igapäeva toidukordi majandada?


    Mida arvate sellest värgist üldse? Õilis eesmärk päästa loomad ja loodus või järjekordne "näe-ma-hoolin-maailmast-ma-hea-kodanik" värk?
    slimm.ee

    #2
    vale foorum

    vt näiteks http://buduaar.ee/Foorum/ või http://naistekas.delfi.ee/foorum/

    Kommentaar


      #3

      Kommentaar


        #4
        Toetan ja pooldan nagu homodustki. Rohkem liha ja naisi mulle? Sobib!

        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          #5
          Soome tv-st tuli hiljuti teemakohaline saade. Lihast ja taimedest väitlesid looma-ja taimearmastajast feminist vs naispoliitik. Needless to say, naispoliitiku argumendid jäid peale:

          Pitäisikö liha poistaa lautaselta? Animalian toiminnanjohtaja Mai Kivelä haastaa suorassa lähetyksessä kokoomuksen kansanedustajan Susanna Kosken.

          Kommentaar


            #6
            Kus nüüd see piinatud kanarind on, kui teda vaja?
            ★★★★★★

            Kommentaar


              #7
              Ses suhtes, et iga inimene võib süüa seda, mida ta ise tahab. Veganid lähevad enda hüsteerias kohati naljakaks. Sama naljakad on inimesed, kes teist söömisharjumusi nii oluliseks peavad, et nende üle naljaviskamine justkui põhikohaga töö on. Füüsiliselt on lihatoodete vältimine väga mõnus. Kaal langeb ja energiat on rohkem. Kui minnakse absurdi, et "mahla ei tohi juua, kuna seal on kasutatud ka mingit kalaliimi" või "tampoon pole vegan, sest seda on jäneste peal testitud" või "tahan lasteaeda põrsast viia, et lapsed näeksid, kui nummi on põssa", siis on muidugi naljakas ja kurb ühtemoodi.

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Ses suhtes, et iga inimene võib süüa seda, mida ta ise tahab. Veganid lähevad enda hüsteerias kohati naljakaks. Sama naljakad on inimesed, kes teist söömisharjumusi nii oluliseks peavad, et nende üle naljaviskamine justkui põhikohaga töö on. Füüsiliselt on lihatoodete vältimine väga mõnus. Kaal langeb ja energiat on rohkem. Kui minnakse absurdi, et "mahla ei tohi juua, kuna seal on kasutatud ka mingit kalaliimi" või "tampoon pole vegan, sest seda on jäneste peal testitud" või "tahan lasteaeda põrsast viia, et lapsed näeksid, kui nummi on põssa", siis on muidugi naljakas ja kurb ühtemoodi.
                mitut veganit sa personaalselt tunned?

                kuigi igaltpoolt pritsib söögi alla neid "how to spot a vegan" nalju ja hinnanguid, siis seda tõupuhast (või isegi ligilähedale) veganit mul ei ole veel au olnud kohata.

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  mitut veganit sa personaalselt tunned?

                  kuigi igaltpoolt pritsib söögi alla neid "how to spot a vegan" nalju ja hinnanguid, siis seda tõupuhast (või isegi ligilähedale) veganit mul ei ole veel au olnud kohata.
                  Ma olen mõne aja sealsetes kommuunides viibinud ja paar lugu teinud. Seepärast olen nendega kokku sattunud ja nende mõttemaailma uurinud.

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Ma olen mõne aja sealsetes kommuunides viibinud ja paar lugu teinud. Seepärast olen nendega kokku sattunud ja nende mõttemaailma uurinud.
                    mis see "sealne" foorum on? buduaar vms?

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      mis see "sealne" foorum on? buduaar vms?
                      Ei, Facebookis on kommuunid. Üks on suletud. Sealt leiab ikka puhast kulda.

                      Kommentaar


                        #12
                        Paneme mõisted ka paika, et teaks millest jutt käib. Tihti aetakse segi:
                        Vegan - elustiil, mitte ainult dieet. Siia kuuluvadki need "loomade peal katsetatud tampoonide" mite kasutamine, nahast riiete mitte kandmine, mee, piima, muna jm mitte söömine, loomade õiguste eest võitlemine.
                        Vegetarian - inglise keelne mõiste, käib dieedi kohta. Ja tähistab peamiselt taimetoitlust, kuid praktiseeritakse pigem tervise, mitte eetika pärast. Seetõttu tarbitakse ka valikuliselt seda mida veganid ei tarbi ehk muna, piim ja msei pole välistatud.

                        Minu enda arvamus - liha tarbimist peaks piirama küll, mõjuks hästi nii tervisele kui ka meie planeedi ressursside kasutamisele, kuid 100% ma liha menüüst maha ei tõmbaks.
                        Eraldi karistus tuleks aga välja mõelda lapsevanematele kes jätavad oma lapsed lihast ilma.
                        BVB - Vaprus

                        Kommentaar


                          #13
                          Mis toitumisse puutub, siis koolidesse tuleks sisse viia kokkamise tunnid. Alustaks sellega, et mis on kvaliteetne tooraine, mida see endast kujutab ja kuidas sellest maksimumi võtta ning kuidas elemendid omavahel suhestuvad. Seda võiks rahulikult mingi keemia asemel õpetada - suht sarnased ained, ainult siis toitumine võiks vahepeal vähe rohkem rõhku saada. See suurendaks teadvust ja...bla-bla-bla.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Mis toitumisse puutub, siis koolidesse tuleks sisse viia kokkamise tunnid. Alustaks sellega, et mis on kvaliteetne tooraine, mida see endast kujutab ja kuidas sellest maksimumi võtta ning kuidas elemendid omavahel suhestuvad. Seda võiks rahulikult mingi keemia asemel õpetada - suht sarnased ained, ainult siis toitumine võiks vahepeal vähe rohkem rõhku saada. See suurendaks teadvust ja...bla-bla-bla.
                            No minu arvates on naljakas, et mingeid burgereid ja rämpstoitu tolereeritakse, aga kui keegi sööb taimetoitu, siis käib bäshimine.

                            Kommentaar


                              #15
                              Koolides on täiesti kokandustund olemas ning päris okei rõhk ka tervislikul toitumisel. Olenevalt koolist, aga üpriski varakult juba, nii 3-4 klassist alates. Tehakse erinevaid nädalaid, a'la "tervislike võileibade valmistamise võistlus" jms. Fritüüris friikaid tegema igatahes ei õpetata..

                              Kommentaar

                              Working...
                              X