320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Mis toitumisse puutub, siis koolidesse tuleks sisse viia kokkamise tunnid. Alustaks sellega, et mis on kvaliteetne tooraine, mida see endast kujutab ja kuidas sellest maksimumi võtta ning kuidas elemendid omavahel suhestuvad. Seda võiks rahulikult mingi keemia asemel õpetada - suht sarnased ained, ainult siis toitumine võiks vahepeal vähe rohkem rõhku saada. See suurendaks teadvust ja...bla-bla-bla.
    Need tunnid on olemas. Meie saime vähemalt valida, et kas tööõpetus või kokkamine. Üks noormeestest valis kokkamise, et siis jube hea, daamid teevad süüa ja tema sööb. See polnud mina. Mina ikkagi olin tõeline MEES ja treisin mutri ning ehitasin eriti rõveda välimusega linnu söögikodu. Idikas tegelt muidugi.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      #17
      Krt, esimest korda kuulen, et kuskil siin koolis kokkamistunnid. Võinuks igas koolis olla mingite oksüdeerumisvõrrandite asemel.
      ★★★★★★

      Kommentaar


        #18
        Mnjah kui põhikoolis käisin siis meil küll valida ei lastud. Tüdrukud läksid kokkama ja poisid läksid puidu ja metallitööd tegema. Persse kui oleks valida saanud siis oleks ka kokkama läind - poiste tööõpetuse õpetaja oli otseselt ilge munn.

        Kommentaar


          #19
          Meil küll valida ei saanud. Poisid läksid puutööd tegema ja tüdrukud kokkama/kuduma/jne. Poistele oli eraldi küll lauaetiketi tund puutöö arvelt. See oli kogu toitumisega seotud õpetus. Keemias rääkis õpetaja meile puskari ajamise baasteadmistest.

          Kommentaar


            #20
            Algselt postitas Stok
            Ma pole kunagi sellele tähelepanu pööranud, aga nüüd küsiks imestusega, et miks lihasöömine siis kahjulik on? Murust ei saa ju kõhtu täis.
            Murust saab teoorias kõhu täis. Ehk kui süüa mingeid ube, kikerherneid ja säärast träni. Lihtsalt kurki ja kapsast süües jääd raskustesse tõesti. Ilmselt polegi siin niivõrd, et liha on paha per se, aga pigem pingutatakse lihaga üle. Kui sinna juurde veel muu rasvasem träni, siis saab seda natuke palju.

            Kommentaar


              #21
              Algselt postitas Stok
              Ma pole kunagi sellele tähelepanu pööranud, aga nüüd küsiks imestusega, et miks lihasöömine siis kahjulik on? Murust ei saa ju kõhtu täis.
              Lihatööstus saastab meie planeeti
              Loomade tunnetega ei arvestata, neid kuritarvitatakse ja väärkoheldakse

              Kommentaar


                #22
                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                Mnjah kui põhikoolis käisin siis meil küll valida ei lastud. Tüdrukud läksid kokkama ja poisid läksid puidu ja metallitööd tegema. Persse kui oleks valida saanud siis oleks ka kokkama läind - poiste tööõpetuse õpetaja oli otseselt ilge munn.
                Sama siin. Mu õpetaja oli kohe eriti täispuudega, mutrite ja linnumajadega oli lihtne ja nendega sai kenasti hakkama ja mulle nahka tegemata. Aga oi rsk kuidas tüüp hakkas õlletoobi tegemisel näkku panema - tahtis, et ma saaksin väljalõigatud puutükilt millest pidi sang tulema puujooned välja. Eks alguses muidugi kobisesin ja küsisin kuidas kurat see liivapaberiga nühkimine neist lahti peaks aitama saama aga tema ikka seletas, et mine proovi ja saad teada. Praegu tagantjärgi tarkusena muidugi hea mõelda, et oleks pidanud kohe saatma isa temaga mõlisema mitte fcking 5 tundi liivapaberiga seda nühkima tulemuseta.

                Kommentaar


                  #23
                  Algselt postitas Katk Vaata postitust
                  Sama siin. Mu õpetaja oli kohe eriti täispuudega, mutrite ja linnumajadega oli lihtne ja nendega sai kenasti hakkama ja mulle nahka tegemata. Aga oi rsk kuidas tüüp hakkas õlletoobi tegemisel näkku panema - tahtis, et ma saaksin väljalõigatud puutükilt millest pidi sang tulema puujooned välja. Eks alguses muidugi kobisesin ja küsisin kuidas kurat see liivapaberiga nühkimine neist lahti peaks aitama saama aga tema ikka seletas, et mine proovi ja saad teada. Praegu tagantjärgi tarkusena muidugi hea mõelda, et oleks pidanud kohe saatma isa temaga mõlisema mitte fcking 5 tundi liivapaberiga seda nühkima tulemuseta.
                  Meie tegime ainult küünlajalgu treimasinal. Enne seda veidi ka saagisime vineerist paska välja. Õpetaja oli lahe, ühele vennale lõi sae selga, teisele harjavarrega pähe. Õnneks suri ta mingi hetk ära ja siis hakkasime tegema uue õpetaja käe all mingit puukunsti, millest ma never aru ei saanud. Süüa teha samas oskan, kuna pidin lapsest saati endale seda tegema.

                  Kommentaar


                    #24
                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    No minu arvates on naljakas, et mingeid burgereid ja rämpstoitu tolereeritakse, aga kui keegi sööb taimetoitu, siis käib bäshimine.
                    sama teema nagu joomisega näiteks. Kui olekd kuskil üritusel nende väheste hulgas kes ei joo. Siis ikka küsitakse, et miks sa ei joo, et oled haige või jms. Suurele enamusele on joomine normaalne ja kui keegi normist erineb siis hakkatakse imestama ja siis ka tögama. Liha mittesöömisega on sama ja lisaks lisavad vürtsi juurde osad mõlema toitumisvariandi eelistajad kes enda varianti absoluutse tõena ja teist absoluutse jamana näevad.. Sealt läheb alati tore vastastikune andmine lahti. Pean tunnistama, et olen ennastki vahel kaasa tirid lasknud neist diskussioonidest. Mis parata ma ei kannata absoluutse tõe kuulutajaid ei religioonis, toitumises ega milleski muus ja siis sattun vahel liiga hoogu ja viskun vahel liiga hoogsalt barrikaadidele oma ela ja lase teistel elada arvamuse eest.

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas malagar Vaata postitust
                      sama teema nagu joomisega näiteks. Kui olekd kuskil üritusel nende väheste hulgas kes ei joo. Siis ikka küsitakse, et miks sa ei joo, et oled haige või jms. Suurele enamusele on joomine normaalne ja kui keegi normist erineb siis hakkatakse imestama ja siis ka tögama. Liha mittesöömisega on sama ja lisaks lisavad vürtsi juurde osad mõlema toitumisvariandi eelistajad kes enda varianti absoluutse tõena ja teist absoluutse jamana näevad.. Sealt läheb alati tore vastastikune andmine lahti. Pean tunnistama, et olen ennastki vahel kaasa tirid lasknud neist diskussioonidest. Mis parata ma ei kannata absoluutse tõe kuulutajaid ei religioonis, toitumises ega milleski muus ja siis sattun vahel liiga hoogu ja viskun vahel liiga hoogsalt barrikaadidele oma ela ja lase teistel elada arvamuse eest.
                      Noh, aktiivveganid on ise samasugused fullretard jutlustajad. Ehk igas grupis on kahjuks idioote, aga see muudabki elu huvitavaks!

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas Stok
                        Murust ei saa ju kõhtu täis.
                        Aga oled sa proovinud? Elasin mingil hetkel poolteist kuud poissmeheelu ilma külmkapita ja õhtuseks menüüks oli suuresti riis/nuudlid/pasta kikerherneste/ubade/igasuguse rohelise pasaga ja seentega ning kõhu sai alati ilusti täis. Õppis isegi toitude maitsestamise ära.

                        Kommentaar


                          #27
                          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                          Lihatööstus saastab meie planeeti
                          Loomade tunnetega ei arvestata, neid kuritarvitatakse ja väärkoheldakse
                          igasugune tööstus ja põllumajandus saastab meie planeeti.
                          loomade tunnete ja õiguste osas ei saa vastu vaielda aga noh kui korralik medium rare lihatükk taldrikult vastu vaatab siis lähevad lehma kurvad silmad meelest ära. Ju ma olen selline nõrk inimene.

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Katk Vaata postitust
                            Sama siin. Mu õpetaja oli kohe eriti täispuudega, mutrite ja linnumajadega oli lihtne ja nendega sai kenasti hakkama ja mulle nahka tegemata. Aga oi rsk kuidas tüüp hakkas õlletoobi tegemisel näkku panema - tahtis, et ma saaksin väljalõigatud puutükilt millest pidi sang tulema puujooned välja. Eks alguses muidugi kobisesin ja küsisin kuidas kurat see liivapaberiga nühkimine neist lahti peaks aitama saama aga tema ikka seletas, et mine proovi ja saad teada. Praegu tagantjärgi tarkusena muidugi hea mõelda, et oleks pidanud kohe saatma isa temaga mõlisema mitte fcking 5 tundi liivapaberiga seda nühkima tulemuseta.
                            Meil oli kehalise õpetaja andmas ka tööõpetust. Selline totaalne tibla, kellel olid oma spordipoistest lemmikud ja kõik muud olid alam rass. Ma tänu sellele tüübile vihkasin tol ajal nii kehalist kui tööõpetust. Hiljem keskkoolis sai kehalisest teise õpetaja käe all lemmiktund. Tänu sellele jobule olin põhikooli ajal spordivõõrik ja ei õppinud haamrivartki treima. Kõiksugu töötegemised on tuld peale kooli ise õppida Ja ei tundugi nii rasked kui mingit idiooti segamas ei ole.
                            Süüa õppisin õnneks kodus tegema - hiljem elus kasuks tuld - ka paarile sõbrale edasi õpetatud hiljem

                            Kommentaar


                              #29
                              Algselt postitas eika Vaata postitust
                              Aga oled sa proovinud? Elasin mingil hetkel poolteist kuud poissmeheelu ilma külmkapita ja õhtuseks menüüks oli suuresti riis/nuudlid/pasta kikerherneste/ubade/igasuguse rohelise pasaga ja seentega ning kõhu sai alati ilusti täis. Õppis isegi toitude maitsestamise ära.
                              rikas poissmees - jaksasid maltsa osta.
                              Mul üks sõber elas kaks kuud ainult kiirnuudlitest ülikoolis - ütles et lõpus ei viitsinud enam valmistada ka vaid lihtsalt näris selle briketi sealt kuivalt nahka ja tülgastus nuudlite vastu vist kestab elu lõpuni

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                                rikas poissmees - jaksasid maltsa osta.
                                Mul üks sõber elas kaks kuud ainult kiirnuudlitest ülikoolis - ütles et lõpus ei viitsinud enam valmistada ka vaid lihtsalt näris selle briketi sealt kuivalt nahka ja tülgastus nuudlite vastu vist kestab elu lõpuni
                                Noh, kui tööinimene kiirnuudleid, manni makarone või viinereid ostab, siis on ta lihtsalt loll. Aga oad-kikerherned pole näiteks eriti kallid, kartul-kapsas ka.

                                P.S. Purgisupid ka lähevad kiirnuudlite alla.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X