320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kasvatamine, kasvamine on protsess.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Lisaks planeedi päästmisele, mis on iseenesest üllas idee, kiputakse püstitama ka teooriat, et kui muidu võib paksuks minna, siis veganlus, sh liha mittesöömine hoiab saledana.

      Ei teagi, kas selline argument esitatakse teadmatusest või on tegemist teadliku eksitamisega.

      Esimesel juhul peaks kõigepealt selgeks tegema makrotoitainete kõige üldisemad alused. Teisel juhul on see lihtsalt demagoogia enda ideoloogia võimendamiseks.

      Lühidalt öeldes - üsna keeruline ennast näiteks üksnes kanafileest, kalast või veiselihast paksuks süüa. Tänapäeva nö esimese maailma ülekaalulise esmane põhjus on üleliigselt tarbitavad süsivesikud, mida vähese energiakulu tõttu (istuv eluviis, ebapiisav liikumine ja sportimine) ära ei kasutata.

      Selle allikas on üldjuhul suhkur (eelkõige suhkruroost ja -peedist saadu, mitte fruktoos ega mesi), jahu, riis, mais ja muu sarnane. Miski sellest ei ole loomse päritoluga. Tegemist on põlluharimise tulemusel saadud produktidega, mille söömine leiutati inimkonna poolt palju hiljem kui loomse valgu allikate (liha, muna jms) tarbimine.

      Kommentaar


        Algselt postitas Kaarel Vaata postitust
        Lisaks planeedi päästmisele, mis on iseenesest üllas idee, kiputakse püstitama ka teooriat, et kui muidu võib paksuks minna, siis veganlus, sh liha mittesöömine hoiab saledana.

        Ei teagi, kas selline argument esitatakse teadmatusest või on tegemist teadliku eksitamisega.

        Esimesel juhul peaks kõigepealt selgeks tegema makrotoitainete kõige üldisemad alused. Teisel juhul on see lihtsalt demagoogia enda ideoloogia võimendamiseks.

        Lühidalt öeldes - üsna keeruline ennast näiteks üksnes kanafileest, kalast või veiselihast paksuks süüa. Tänapäeva nö esimese maailma ülekaalulise esmane põhjus on üleliigselt tarbitavad süsivesikud, mida vähese energiakulu tõttu (istuv eluviis, ebapiisav liikumine ja sportimine) ära ei kasutata.

        Selle allikas on üldjuhul suhkur (eelkõige suhkruroost ja -peedist saadu, mitte fruktoos ega mesi), jahu, riis, mais ja muu sarnane. Miski sellest ei ole loomse päritoluga. Tegemist on põlluharimise tulemusel saadud produktidega, mille söömine leiutati inimkonna poolt palju hiljem kui loomse valgu allikate (liha, muna jms) tarbimine.
        See anti-süsivesikud jutt on selline nii ja naa. Rohkem moedieet nagu kunagi oli rasv täiesti out

        Pigem me ikka ei liigu piisavalt, et liigsöömist ära kulutada olgu selleks kanafilee või kartulikrõpsud.
        Inter - ausaim klubi Itaalias.

        Kommentaar


          Jah, kahtlemata on nii ja naa. Ma ei pidanudki silmas, et peaks süsivesikutest täielikult loobuma.

          Küll aga on erinevus, kas süüa 150g kanafileed või 150g kartulikrõpse. Esimesel juhul on tegemist umbes 150 kcaliga, teisel juhul 750 - 800 kcaliga. Päris suur vahe.

          Kommentaar


            Ehk ma soovitan teil mingi kuu-kaks proovida niimoodi toituda. Saate rohkem vastuseid, kui lolle küsimusi ja nalju visates. Ehk hüsteerilised veganid ongi halenaljakad, aga mingi "söön kanafileed"-argumendid pole ka eriti normaalsed.

            Kommentaar


              Siis sööd näiteks avokaadot.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Ma ei visanudki oma küsimusega nalja ja mul ei ole püsivust ühe küsimuse kallal kuu-kaks töötada. Niisiis, kui ikka kõht väga tühjaks läheb, kas siis oled nõus liha sööma?
                No siis sa ei saa niiehknaa teise poole arvamusest aru.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Ehk ma soovitan teil mingi kuu-kaks proovida niimoodi toituda. Saate rohkem vastuseid, kui lolle küsimusi ja nalju visates. Ehk hüsteerilised veganid ongi halenaljakad, aga mingi "söön kanafileed"-argumendid pole ka eriti normaalsed.

                  Kui mulle vihjasid, siis ma polegi väitnud, et peaks ainult kanafileed sööma. See oli lihtlabane võrdlus kahe võrdse massi, kuid erineva kalorsusega toiduaaine vahel.

                  See ei muuda tõdemust, et esimese maailma ülekaalulisuse ja rasvumise põhjus on eelkõige ülearused süsivesikud ja vähene liikumine. Ehk siis teisisõnu - tarbitav energiakogus on oluliselt suurem kui reaalselt ära kulutatakse.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Kaarel Vaata postitust
                    Kui mulle vihjasid, siis ma polegi väitnud, et peaks ainult kanafileed sööma. See oli lihtlabane võrdlus kahe võrdse massi, kuid erineva kalorsusega toiduaaine vahel.

                    See ei muuda tõdemust, et esimese maailma ülekaalulisuse ja rasvumise põhjus on eelkõige ülearused süsivesikud ja vähene liikumine. Ehk siis teisisõnu - tarbitav energiakogus on oluliselt suurem kui reaalselt ära kulutatakse.
                    Vaadates maailma kõige paksemaid rahvuseid, siis julgeks "esimese maailma" võrrandist välja jätta. Jätaks ka süsivesikud välja, sest iga asja liigne tarbimine on kahtlase väärtusega (argument). Jätaks võrrandisse alles vähese liikumise ning lisaks veel tarbimiskultuuri (propageerimise).
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                      seeni sööd?
                      mett?
                      oled mees või naine? vanus?
                      liha ei maitse või ei taha et loomi tapetaks?
                      kuidas tuli pähe mõte et nüüd siis toitud nii?
                      energiat palju, tervis ei kannata?
                      Seeni ikka söön. On teie diskusioonis leitud mingi põhjus, et ei peaks? Ei ole kunagi seente kohta kuulnud küsimusi, kui veganlusest räägitud.

                      Mett pole veganina söönud, ta on ka veganite maailmas selline hall ala - on ja ei ole. Üldjuhul pole kunagi eriti tarbinud ja ei näe põhjust miks peaks nüüd alustama.

                      Mees, 23a

                      ei liha maitse ega loomade tapmine polnud põhjus, miks ma veganluseni lõpuks jõudsin.

                      3,5 aastat tagasi olin ma veel 108 kilo (171cm). Ja see istuv ja mitte-aktiivne elustiil koos liigse kolarite sissevõtmine oli põhjuseks. Siis otsustasin proovida vegetaarlust. ~5 kuuga suutsin kaotada üleliigsed kilod ja saavutada üsna normaalse kaalu ehk ~70 kg. Enesetunne, energiatase ja kasvasid märkimisväärselt ja igapäevaselt. Siis aga tekkis naine ja ma ei teadnud piisavalt tasakaalustatud toitumisest, et kõigile pidevalt vastu hakata. Toetust polnud kuskilt otsast, nii vanemad, vanavanemad kui kõik ülejäänud ütlesid, et liha peab sööma. Lõpuks tõi mind lihani tagasi naine, kes näivalt teadis toitumisest üsna palju, aga liha pidi ikka vähemalt nädalas sööma. Siis sõime lihaga rooga umbes kord nädalas ja piimatooted olid pidevalt menüüs. Aga me hakkasime rohkem terviseteemalisi dokumentaale vaatama ja lugema toitumise kohta ning isegi uurimustöid lugema, et leida veidikenegi tõde. Sest ilmselgelt on valeinformatsiooni toitumise kohta liikvel vähemalt sama palju kui tõesemat informatsiooni. Lõpuks tekkis mul eetiline dilemma, mis lõpuks viis sisse muutuse. Tutvusin "Speciesism"iga, ja sain üle enda "me oleme kõrgemad kui kõik loomad" sisemisest hoiakust, mida ma polnud endale varem teadvustanudki. Ja sealt tekkis küsimus, et kui me kõik oleme loomad, kuidas sa paneb piiri, et milliseid loomi on meil õigus süüa ja milliseid pole. Siis natuke veel uurida, et milline loomatööstus on ja kui palju igast jama (sitta, mäda, ravimeid) on sinna sisse pandud ning ma ei näinudki enam põhjust, et miks ma peaks üldse loomatooteid sööma.

                      Energiat on esimestel kuudel palju rohkem kui varem, pärast harjud ära. Tervis tugev, nädal tagasi jooksin oma esimese maratoni peale 6t kuud treenimist. Aktiivne ja terviseprobleeme pole täheldanud. Ühe korra oli külmetus talvel.

                      Algselt postitas zelee Vaata postitust
                      Palju mis tablette kõrvale krõbistad?
                      Tervisekontrollis oled käinud/vereteste teinud?
                      Tablette ei võta üldse. B12 tuleb toidulisandist ja muu tuleb toidust endast.

                      Pole viimase mõne aasta jooksul käinud, aga kahe nädala pärast on aeg pandud ja teen selle veretesti ära. Siis teab, kuidas dieeti muutma peaks.

                      Algselt postitas Stok
                      Kui nälg peale tuleb, kas siis teed pattu ka?
                      Naljakas küsimus, ei. Söön hästi ja nälga ei ole. Eks vahel on keeruline kui oleks keset eimidagit ja valikus vaid lihasöögid. Aga midagi saab alati kokku keerata. Üldiselt ei käi Kesk-Eestis või Maardus, ehk pole probleeme.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Google väidab, et söövad. Seega 50/60.
                        Iseenesest kui oled vegan, siis tekib dilemma.
                        Enamus mandleid tolmeldades on ju ekspluateeritud mesilasi. Tekib huvide konflikt.
                        Слава Україні! Героям слава!

                        Kommentaar


                          Ma veganluse põhimõtteid väga ei tea, kuid ma olen üsna kindel, et tarbitava (ei pea ainult toitu, sööki silmas) tekitamisel on vähemalt mingis etapis kedagi ekspluateeritud.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaks või Vaata postitust
                            Seeni ikka söön. On teie diskusioonis leitud mingi põhjus, et ei peaks? Ei ole kunagi seente kohta kuulnud küsimusi, kui veganlusest räägitud.

                            Mett pole veganina söönud, ta on ka veganite maailmas selline hall ala - on ja ei ole. Üldjuhul pole kunagi eriti tarbinud ja ei näe põhjust miks peaks nüüd alustama.

                            Mees, 23a

                            ei liha maitse ega loomade tapmine polnud põhjus, miks ma veganluseni lõpuks jõudsin.

                            3,5 aastat tagasi olin ma veel 108 kilo (171cm). Ja see istuv ja mitte-aktiivne elustiil koos liigse kolarite sissevõtmine oli põhjuseks. Siis otsustasin proovida vegetaarlust. ~5 kuuga sain kaalu alla 70 kilo. enesetunne, energiatase ja kõik kasvasid märkimisväärselt ja igapäevaselt. Siis aga tekkis naine ja ma ei teadnud piisavalt tasakaalustatud toitumisest, et kõigile pidevalt vastu hakata. Toetust polnud kuskilt otsast, nii vanemad, vanavanemad kui kõik ülejäänud ütlesid, et liha peab sööma. Lõpuks tõi mind lihani tagasi naine, kes näivalt teadis toitumisest üsna palju, aga liha pidi ikka vähemalt nädalas sööma. Siis sõime lihaga rooga umbes kord nädalas ja piimatooted olid pidevalt menüüs. Aga me hakkasime rohkem terviseteemalisi dokumentaale vaatama ja lugema toitumise kohta ning isegi uurimustöid lugema, et leida veidikenegi tõde. Sest ilmselgelt on valeinformatsiooni toitumise kohta liikvel vähemalt sama palju kui tõesemat informatsiooni. Lõpuks tekkis mul eetiline dilemma, mis lõpuks viis sisse muutuse. Tutvusin "Speciesism"iga, ja sain üle enda "me oleme kõrgemad kui kõik loomad" sisemisest hoiakust, mida ma polnud endale varem teadvustanudki. Ja sealt tekkis küsimus, et kui me kõik oleme loomad, kuidas sa paneb piiri, et milliseid loomi on meil õigus süüa ja milliseid pole. Siis natuke veel uurida, et milline loomatööstus on ja kui palju igast jama (sitta, mäda, ravimeid) on sinna sisse pandud ning ma ei näinudki enam põhjust, et miks ma peaks üldse loomatooteid sööma.

                            Energiat on esimestel kuudel palju rohkem kui varem, pärast harjud ära. Tervis tugev, nädal tagasi jooksin oma esimese maratoni peale 6t kuud treenimist. Aktiivne ja terviseprobleeme pole täheldanud. Ühe korra oli külmetus talvel.



                            Tablette ei võta üldse. B12 tuleb toidulisandist ja muu tuleb toidust endast.

                            Pole viimase mõne aasta jooksul käinud, aga kahe nädala pärast on aeg pandud ja teen selle veretesti ära. Siis teab, kuidas dieeti muutma peaks.



                            Naljakas küsimus, ei. Söön hästi ja nälga ei ole. Eks vahel on keeruline kui oleks keset eimidagit ja valikus vaid lihasöögid. Aga midagi saab alati kokku keerata. Üldiselt ei käi Kesk-Eestis või Maardus, ehk pole probleeme.
                            Kõik väga kena aga kas ma arvutasin õigesti, et sa kaalusid vahepeal 38 kg?

                            Ja veel olulisem - kus kohast tuleb arvamus, et liha söömine tähendab ülemuslikust?
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kaks või Vaata postitust
                              Ja sealt tekkis küsimus, et kui me kõik oleme loomad, kuidas sa paneb piiri, et milliseid loomi on meil õigus süüa ja milliseid pole.
                              See on hea küsimus, minu jaoks polegi vahet, söögu kasvõi koera või kassi kui isutab .

                              Kommentaar


                                Algselt postitas elx Vaata postitust
                                Kõik väga kena aga kas ma arvutasin õigesti, et sa kaalusid vahepeal 38 kg?
                                Jah, sa ei oska lugeda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X