320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    täna just lugesin delfist või epl-ist mart niineste selleteemalist arvamusartiklit, oli küll kohati talle omaseid hüppelisi mõttekäike täis, aga võttis mu meelest asja olemuse kenasti kokku.

    Kommentaar


      Selline küsimus, et kui veganid ei söö midagi loomset, kuidas on muude asjadega, mis loomset päritolu? Nahkdiivanil istute, mis nunnu lehma nahast tehtud? Kui Uberis sõidab mingi vinge masin nahkistmetega ette, siis lähete peale või ootate uut?
      Autorehve ikka oskade valida? Michelin in, Goodyear out
      Klaveri/viiulimuusikat kuulate?
      Kondoome kasutate?

      Jne, või on see ainult sisse söömisega seotud?

      Kommentaar


        Algselt postitas metssiga Vaata postitust
        täna just lugesin delfist või epl-ist mart niineste selleteemalist arvamusartiklit, oli küll kohati talle omaseid hüppelisi mõttekäike täis, aga võttis mu meelest asja olemuse kenasti kokku.
        Lugesin samuti, soovitan.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Jne, või on see ainult sisse söömisega seotud?
          definitsiooni järgi ei ole ainult toitumisega seotud. Taimetoitlus on söömisega seotud, veganism on elustiil (söök, riided, kosmeetika jne).

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Linki? (jah, käisin otsimas, ei leidnud)
            Aga palun:
            Kõigepealt - see lugu pole veganluse kui toitumisviisi ja -valiku vastu. Ma pole vegan, kuid pole ka põhimõtteliselt asja vastu – ela nagu tahad ja lase teistel ka elada, eksju.

            Kommentaar


              Algselt postitas cannuman Vaata postitust
              definitsiooni järgi ei ole ainult toitumisega seotud. Taimetoitlus on söömisega seotud, veganism on elustiil (söök, riided, kosmeetika jne).
              holy shit, on ikka viitsimist mõnedel. Mina defineeriks seda ikka esimese maailma probleemi alla. Kui ikka elus reaalselt mingeid väljakutseid ja probleeme ei ole, siis hakatakse idiootsustega tegelema ja enda jaoks elu keeruliseks tegema.

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                holy shit, on ikka viitsimist mõnedel. Mina defineeriks seda ikka esimese maailma probleemi alla. Kui ikka elus reaalselt mingeid väljakutseid ja probleeme ei ole, siis hakatakse idiootsustega tegelema ja enda jaoks elu keeruliseks tegema.
                Mis osa sellest idiootsus on? Ma nt vegan pole, ega ka taimetoitlane, aga karusnahkasid, loomade peal kosmeetika testimist ja metsloomade tsirkuses paradeerimist ka heaks ei kiida. Nimetatud asjad lähevad ka veganite no-no nimekirja. Et idiootsuseks nimetada on veidi ekstsessiivne.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Montag Vaata postitust
                  Mis osa sellest idiootsus on? Ma nt vegan pole, ega ka taimetoitlane, aga karusnahkasid, loomade peal kosmeetika testimist ja metsloomade tsirkuses paradeerimist ka heaks ei kiida. Nimetatud asjad lähevad ka veganite no-no nimekirja. Et idiootsuseks nimetada on veidi ekstsessiivne.
                  Mis see siia puutub? Minu jaoks on rohelised ja loomakaitseaktivistid ikkagi mitte võrdusmärgiga veganid.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Mis see siia puutub? Minu jaoks on rohelised ja loomakaitseaktivistid ikkagi mitte võrdusmärgiga veganid.
                    jep. a siiski, mis osa siis lausest "veganism on elustiil (söök, riided, kosmeetika jne)" idiootsuse alla kvalifitseerub, kui loomade väärkohtlemine riiete, kosmeetika jms kontekstis läheb loomakaitsjate tegevuse alla ja ei ole idiootsus?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Montag Vaata postitust
                      jep. a siiski, mis osa siis lausest "veganism on elustiil (söök, riided, kosmeetika jne)" idiootsuse alla kvalifitseerub, kui loomade väärkohtlemine riiete, kosmeetika jms kontekstis läheb loomakaitsjate tegevuse alla ja ei ole idiootsus?
                      Veganism ju välistab igasuguse loomse päritolu asja kasutamise. Isegi igapäevased asjad nagu toolil istumine, mis nahast tehtud. See ei ole idiootsus või? Minu jaoks on. See et loomatööstus on ülima efektiivsusega kogu produkti ära kasutanud, on minu jaoks ainult positiivne. Liha söögiks, nahk autosse, rasv nätsu jne tähendab, et asi toimib.
                      See on täiesti erinev mingite loomade brutaalsest tapmisest, et nende karva kraeks kanda.

                      Kommentaar


                        Veganid siiski kasutavad ka loomseid asju. Pean siis silmas diivaneid jms. Ehk siis külas olles näiteks. Endale nad ei soeta neid.
                        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                        Kommentaar


                          Kuidas veganid ravimitööstuse inimkatsetesse suhtuvad?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas zelee Vaata postitust
                            Kuidas veganid ravimitööstuse inimkatsetesse suhtuvad?
                            Inimesed on pohhui. Inimene pole nunnu loom, keda kaitsma peaks.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                              Inimesed on pohhui. Inimene pole nunnu loom, keda kaitsma peaks.
                              Inimene läheb katsetele omal valikul.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                                Veganism ju välistab igasuguse loomse päritolu asja kasutamise. Isegi igapäevased asjad nagu toolil istumine, mis nahast tehtud. See ei ole idiootsus või? Minu jaoks on. See et loomatööstus on ülima efektiivsusega kogu produkti ära kasutanud, on minu jaoks ainult positiivne. Liha söögiks, nahk autosse, rasv nätsu jne tähendab, et asi toimib.
                                See on täiesti erinev mingite loomade brutaalsest tapmisest, et nende karva kraeks kanda.
                                See on ideaalmaailm. Ma arvan, et reaalsus on see, et kõike mida lähiümbruses ei kasutata, läheb prügiks. Nagu kõverad juur-ja puuviljad.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X