320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

EURO2016 play-offid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Õhtulehest saab taas nn. jalgpalli asjatundja Ott Järvela huumorirubriiki lugeda.

    Jalgpalli EMi 1/8-finaalide seni purustavaima esituse ja võidu eest hoolitses hiljutine maailma edetabeli juht Belgia, kes alistas 4:0 Ungari. Tšempioniks tõusmise kvaliteeti Belgia aga seni näidanud pole.


    No midagi nii jaburat annab ikka kokku kirjutada. Seda, et Järvelal on pime viha Hollandi vuti vastu on juba aastaid teada, kuid nüüd on teda tabanud samasugune arusaamatu pime viha Belgia vastu.

    Belgia polevat tema arvates läbinud tõelist kondiproovi olles seni löönud turniiril jätkavatest koondistest enim väravaid (8). Loomulikult pole see veenev argument. Ja jutt, et Ungari oli nõrgim võimalik opponent 1/8 finaalis on lollus kuubis. Vaid mõne päeva eest ennustas ta kolmanda poolaja saates Ungarile edasipääsu ja nüüd 180 kraadi teine jutt.

    Walesi ülistamine tundub samuti veider. Kui Belgia pole Järvela hinnangul läbinud tõelist kondiproovi, siis millise analoogi on läbinud Wales. Ega ometi turniiri ilmselt nõrgima koondise Venemaa alistamine ja eile Saksamaalt totaalse koslepi saanud Slovakkia alistamine nende tõsiste vastaste sekka kuskilt otsast ei kvalifitseeru. Ja pidada võitu Inglismaa tugevuselt 2-4 liiga mängijatest koosneva P-Iirimaa üle mingiks saavutuseks on täielik jaburus. Seda enam, et isegi selle ainsa värava lõid kõmride eest Ulsteri pallurid.
    Wij komen terug met de cup in de hands

    Kommentaar


      #77
      Belgia väravaid ei tasuks üle tähtsustada. Nagu on olnud näha, siis sisuliselt sõltub nende edu sellest, mis tujus Hazard on.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        #78
        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
        Belgia väravaid ei tasuks üle tähtsustada. Nagu on olnud näha, siis sisuliselt sõltub nende edu sellest, mis tujus Hazard on.
        Belgial on ikka paar meest veel, kes mängu saatuse suudavad otsustada ja kas Walesi edu ei sõltu sellest, millises tujus Bale on. Portugali edu Ronaldo tujukusest. Sellise konstruktsiooniga võib päris jaburate järeldusteni jõuda.

        Fakt on see, et Belgia on iga mänguga selgelt paremaks läinud ja peale Saksamaa ma küll hetkel ühtegi teist sellist koondist turniiril ei näe. Portugal on muidugi taktikaliselt väga ohtlik, aga mänguliselt väheveenev.

        Itaalia tegelik tugevus tuleb välja alles täna. Võib olla lõpeb samamoodi pisarates ja kojusõiduga nagu Horvaatia puhul, kes samuti juba ühe võidu järel end vaata et suurimaks tiitlisoosikuks pidama hakkas nagu Azzurri Belgia alistamise järel.
        Wij komen terug met de cup in de hands

        Kommentaar


          #79
          Algselt postitas midfielder Vaata postitust
          Ja jutt, et Ungari oli nõrgim võimalik opponent 1/8 finaalis on lollus kuubis.
          No ei öelnud ju seda?
          Ungari esitus oli 1/8-finaalide siiani nõrgim.
          Ungarlaste taktika sellises mängus sellise vastase vastu oli juba eos full retard. Tõenäoliselt oleks ka näiteks Poola oma kontratega umbes sarnase võidu võtnud.

          Kommentaar


            #80
            Algselt postitas Meintz Vaata postitust
            No ei öelnud ju seda?

            Ungarlaste taktika sellises mängus sellise vastase vastu oli juba eos full retard. Tõenäoliselt oleks ka näiteks Poola oma kontratega umbes sarnase võidu võtnud.
            Kuula tema ennustust eelmises kolmanda poolaja saates. Nüüd üritab välja vabandada madjarite kehva taktikaga. Ja kui oleks Ungari 0:1 kaotusseisu viigi löönud siis oleks ilmselt kiitnud nende taktikalist lahendust. Point pole üldse ungarlaste taktika vaid arusaamatu Belgia halvustamine ja maha tegemine, mis on tal läbivalt turniiri käigus tooniks saanud. Ja kes siis nüüd üldse on turniiril tõsise kondiproovi läbinud. Horvaatia ja Itaalia või (Hispaania ja Belgia) alistamise läbi? Üks sõitis juba koju ja teisel on palju veel tõestada.
            Wij komen terug met de cup in de hands

            Kommentaar


              #81
              Algselt postitas midfielder Vaata postitust
              Belgial on ikka paar meest veel, kes mängu saatuse suudavad otsustada.

              Fakt on see, et Belgia on iga mänguga selgelt paremaks läinud ja peale Saksamaa ma küll hetkel ühtegi teist sellist koondist turniiril ei näe. Portugal on muidugi taktikaliselt väga ohtlik, aga mänguliselt väheveenev.
              Fakt on see, et fakt on see.

              Muidugi on Belgial otsustajaid veel, kuid (nagu eile oli näha) parimas olekus Hazard eristub teistest... ja üsna oluliselt. Sisuliselt oli teine (teadupoolest jalgpalli tähtsaim) värav tema oma ja ajaviiteks tegi korra suht ainuisikuliselt veel vastastel selja prügiseks.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                #82
                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                Fakt on see, et fakt on see.

                Muidugi on Belgial otsustajaid veel, kuid (nagu eile oli näha) parimas olekus Hazard eristub teistest... ja üsna oluliselt. Sisuliselt oli teine (teadupoolest jalgpalli tähtsaim) värav tema oma ja ajaviiteks tegi korra suht ainuisikuliselt veel vastastel selja prügiseks.
                Enamikes tippkoondistes on ikkagi liider välja koorunud, kes suudab mängu käiku pöörde tuua ja mänge otsustada. Belgia pole mingi erand. Võib olla vaid Itaalial ja Saksamaal pole sellist päris kindlat liidrit,kuid isegi Hispaanial ja Prantsusmaal on see olemas ehkki tipptasemel mängijaid terve koondise jagu.
                Wij komen terug met de cup in de hands

                Kommentaar


                  #83
                  Algselt postitas midfielder Vaata postitust

                  Itaalia tegelik tugevus tuleb välja alles täna. Võib olla lõpeb samamoodi pisarates ja kojusõiduga nagu Horvaatia puhul, kes samuti juba ühe võidu järel end vaata et suurimaks tiitlisoosikuks pidama hakkas nagu Azzurri Belgia alistamise järel.
                  MA tahaks näha neid artikleid ja tsitaate, kus itaallased ennast suursoosikuks pevad. Conte pole ever selline vend ning kindlasti mitte ka põhikoosseisu mängijad, sest nad saaks lihtsalt treenerlit peksa kui "me paneme selle turniiri kinni " jutuga laivi lendaks.

                  Kommentaar


                    #84
                    Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                    MA tahaks näha neid artikleid ja tsitaate, kus itaallased ennast suursoosikuks pevad. Conte pole ever selline vend ning kindlasti mitte ka põhikoosseisu mängijad, sest nad saaks lihtsalt treenerlit peksa kui "me paneme selle turniiri kinni " jutuga laivi lendaks.
                    Meie mitmed telekommentaatorid ETV-s (kas mitte teada tuntud Itaalia fännid Lemsalu ja Zelinski) vahetult peale grupifaasi võitu (kõigest) Belgia üle. Kusjuures peale Itaalia kaotust Iirimaale rääkis Lemsalu üsna teistsugust juttu juba. Ometi oli ju vastaseks kõigest ragbisats Iirimaa, keda peaks neljakordne maailmameister ka oma C koondisega suutma võita rääkimata kõigest 9 põhimehe vahetust läbides. Samuti mitmed nö vutiajakirjanikud tõid taevasinised ühe suursoosikuna välja tiitlile. Itaalia meediat ei jälgi.
                    Wij komen terug met de cup in de hands

                    Kommentaar


                      #85
                      Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                      Inglismaa tugevuselt 2-4 liiga mängijatest koosneva P-Iirimaa
                      jutu sisulise poolega olen täiesti nõus, aga kuivõrd sa ise siin nii hoogsalt teisi asjatundmatuteks tembeldad ja sama väidet pealekauba juba mitmendat korda esitad, pean vajalikuks ära märkida, et Walesi vastu algkoosseisu kuulunud põhjaiirlastest mängis siiski lõppenud klubihooajal neli meest Inglismaa kõrgliigas (Cathcart, J. Evans, McAuley, Davis) ja viis esiliigas (Norwood, C. Evans, Ward, Dallas, Lafferty), lisaks üks Šotimaa kõrgliigas (McGovern) ja üks Austraalias (36-aastane vaikselt lõpetama hakkav Hughes, kellel on selja taga pikk karjäär Inglismaa kõrgliigaklubides).


                      PS. "itaallased hakkasid ennast pidama..." võrdsustamine Eesti kommentaatorite subjektiivsete arvamustega on ka pisut omapärane lähenemine, aga selle kallal mul pole tuju pikemalt norida.
                      armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                      Kommentaar


                        #86
                        Algselt postitas vincent Vaata postitust
                        jutu sisulise poolega olen täiesti nõus, aga kuivõrd sa ise siin nii hoogsalt teisi asjatundmatuteks tembeldad ja sama väidet pealekauba juba mitmendat korda esitad, pean vajalikuks ära märkida, et Walesi vastu algkoosseisu kuulunud põhjaiirlastest mängis siiski lõppenud klubihooajal neli meest Inglismaa kõrgliigas (Cathcart, J. Evans, McAuley, Davis) ja viis esiliigas (Norwood, C. Evans, Ward, Dallas, Lafferty), lisaks üks Šotimaa kõrgliigas (McGovern) ja üks Austraalias (36-aastane vaikselt lõpetama hakkav Hughes, kellel on selja taga pikk karjäär Inglismaa kõrgliigaklubides).


                        PS. "itaallased hakkasid ennast pidama..." võrdsustamine Eesti kommentaatorite subjektiivsete arvamustega on ka pisut omapärane lähenemine, aga selle kallal mul pole tuju pikemalt norida.
                        Sa saad isegi aru, et see 4 meest Premiershipis ei muuda suurt midagi. Üldine tase on ikkagi madal.

                        Itaalia üheks soosikuks pidamist olen lugenud ka nt. Hollandi teatud vutiväljaannetest. Või sa tõsimeeli arvad, et see võit ei tekitanud jalgpalli üldsuses arusaama,et Azzurri polegi üks võimalikke tiitlipretentente. Enne mm-i ju meedia kubises arusaamadest, et Itaalial on läbi aegade kehvem koondis üldse finaalturniiridel. Kas mitte siin samas foorumis too eestis elav itaallane sama ei väitnud ja tema peaks ometi sealse meediaga kursis olema?

                        Ja asjatudmatuks nimetamine on hinnang Järvela artiklite stiilile, mis ei ole kuskilt otsast neutraalsed. Ma saan aru, et igal ühel oma sümpaatia ja seda on teatud oludes raske varjata, aga kui sa tood välja ühe meeskonna ja otsid seal teadlikult puudusi, siis ole profesionaalne ja too sarnased näited välja ka teiste võimalike soosikute puhul. Mitte hakata jaurama, et Belgia pole läbinud kondiproovi. See on nii läbinähtavalt ära panemine ja täiesti diletantlik lähenemine isiku poolt, kes end vutispetsiks peab.
                        Wij komen terug met de cup in de hands

                        Kommentaar


                          #87
                          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                          MA tahaks näha neid artikleid ja tsitaate, kus itaallased ennast suursoosikuks pevad. Conte pole ever selline vend ning kindlasti mitte ka põhikoosseisu mängijad, sest nad saaks lihtsalt treenerlit peksa kui "me paneme selle turniiri kinni " jutuga laivi lendaks.
                          suht purjus oldi küll peale esimest mängu.


                          samas see "esimene ring on nüüd peetud - kes parima mulje jättis? kes on suursoosik?" idiootsus on iga turniiri osa,
                          jokers to the right
                          clowns to the left of me

                          Kommentaar


                            #88

                            Kommentaar


                              #89
                              Midfielder on siiani nii kibestunud et tema lemmikud Ungarite ja Islanditega maadlema ei saanud tulla. Saa üle. See on ju loogiline kui su lemmik meeskond võidab siis mingil määral ikka usk tõuseb ju edaspidise osas? Ei?
                              So self aware so full of shit

                              Kommentaar


                                #90
                                Algselt postitas Francesco Vaata postitust
                                Midfielder on siiani nii kibestunud et tema lemmikud Ungarite ja Islanditega maadlema ei saanud tulla. Saa üle. See on ju loogiline kui su lemmik meeskond võidab siis mingil määral ikka usk tõuseb ju edaspidise osas? Ei?
                                Absoluutselt mitte. See on sinupoolne hinnang ja arusaam. Mina pole isik, kes vahetaks pooli kui lemmikul kehvasti läheb ja olen nendega nii heas kui halvas. Ja ei hakanud ükski hollandi mängija, treener ega ka oluline vutiportaal süüdistama Islandit antijalgpallis nagu Ronaldo. Tunnistati enda kehvust ja valesid valikuid. Kuid usun, et juba 2018 mm tsüklis suunad pöörduvad, sest juba enne em-i alistati praegune veeradfinalist Poola nende kodus pooleldi B koosseisuga.

                                Keegi pole halvustanud Itaaliat vaid orbitaaljaam lihtsalt küsis, kus olen näinud Itaalia soosikuks pidamist. Kas pole nii? Vastasingi.
                                Wij komen terug met de cup in de hands

                                Kommentaar

                                Working...
                                X