320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

KTM reegel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    Minu meelest on jabur keskenduda probleemile läbi Nõmme Kalju-Flora prisma, läbi praeguste probleemide. Endiselt mitte keegi pole sõnastanud, mis visiooniga see reegel võeti ja mida see tulevikus tooma peab?
    Eesmärk on ammu sõnastatud: klubide noortetöö peab andma reaalset tulemit, ehk siis tootma endale mängijaid.

    Kommentaar


      #62
      Kõrvaltvaatajana tundub, et kogu see KTM / ETM on nagu defineerimata arendusprojekt, kus kõik räägivad, et noortetöö on vajalik ning see peab tulemust andma aga keegi pole defineerinud, et mis see tulemus on või kuidas defineeritakse edukust. Milliste kriteeriumite alusel mõõdetakse projekti õnnestumist, milliste tsukklitega ning millised on kontrollpunktide kriteeriumid?
      On tõenäoline, et antud teemat on suletud uste taga või koridorides arutatud kuid kommunikatsioon sidusrühmadega on kergelt öelda puudulik.

      Kui kellelgi leidub mingi dokument või link, kust antud teema kohta võiks lugeda, siis võiks jagada.

      Kommentaar


        #63
        Algselt postitas urmar Vaata postitust
        Eesmärk on ammu sõnastatud: klubide noortetöö peab andma reaalset tulemit, ehk siis tootma endale mängijaid.
        Kui eesmärk on sõnastatud, siis palun see ka siia kirja panna (juhul kui see salastatud pole). See, mida sa kirjutasid ei tohiks üks tõsiseltvõetav eesmärk olla.
        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          #64
          Oleks huvitav kui näiteks mõni majandusteadlane selle reegli läbi analüüsiks. Selge, et mõju on erinev kui lihtne "noortetöö arendamine" vms.
          www.playmaker.ee

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
            Kui eesmärk on sõnastatud, siis palun see ka siia kirja panna (juhul kui see salastatud pole). See, mida sa kirjutasid ei tohiks üks tõsiseltvõetav eesmärk olla.
            Kuidas ei tohiks mängijate kasvatamine klubi jaoks tõsiseltvõetavaks eesmärgiks olla?

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas urmar Vaata postitust
              Kuidas ei tohiks mängijate kasvatamine klubi jaoks tõsiseltvõetavaks eesmärgiks olla?
              Suures osas tegid klubid seda ka ennem KTM:i reeglit. Küsimus on pigem, et kas ja kuidas mõjutab KTM:i reegel noorte ja Eesti jalgpalli arengut. Kui vastus on, et praegune eesmärk on sama, mis oli ka varasemalt, siis on KTM:i reegel tühine üleregulatsioon.

              Kommentaar


                #67
                Ma saan aru, et osaliselt on see reegel ka hallivatimeeste eemalepeletamiseks. Noh, tuleb mingi Kalkutta kihlveokuningas, lööb papi letti ja hakkab lühikese perspektiivi eesmärke silmas pidades "majandama".
                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                Kommentaar


                  #68
                  Ütleme nii. Oma noored on hea kasvata ja muidugi kui liiga palju legionääri on sisse toonud, see mõjutab. Aga see kehtib mitte ainult Eestis aga igal pool.
                  Kui näiteks Itaalias legionääri on võrreldes odavam kui kohalikud mängijad, siis see on vabandus et rohkem võõrsil otsida talendi, siiski ma ei ütleks et Eestis on sama. Siseturg põhimõtteliselt ei ole.
                  Teine argument on konkurentsivõime.
                  Kui Eestis on KTM'i reegel, siis arvan et noortele on lihtsamalt esiridda minna aga kui nad peaks välismaale kolida ei ole nendele nii kerge. Kas on siiski tegu kunstliku jalgpalli keskonnaga?
                  Kindlasti Eesti liigas ei tasu võrrelda EPL, Serie A, La Liga jne. Aga võõrmängijad kindlasti toovad nendele hea test.

                  Kommentaar


                    #69
                    Algselt postitas Angelo Nerazzurro Vaata postitust
                    Siseturg põhimõtteliselt ei ole.
                    See on võtmefraas.

                    Sisuliselt on KTM reegel hea selleks, et ükski rikas inimene raha jalgpalli korraga suures koguses ei suunaks.

                    Toon uuesti oma Welco näite, kuigi võib võtta ükskõik millise Esiliiga A või B klubi, mis pole duubel. Tõmban meistrikasse ja lükkan raha sisse, kuid pean kunstlikult hoidma platsil mingit KTMi (tulevikus suisa kolme või enamat), kes tõenäoliselt on suht suvaline jorss või jorsid ning oma supernoored on mingi 10 aasta kaugusel kui sedagi, sest kasvulava on kesine.

                    Kellele sellest kasu on? Vastus on ilmselge.
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      See on võtmefraas.

                      Sisuliselt on KTM reegel hea selleks, et ükski rikas inimene raha jalgpalli korraga suures koguses ei suunaks.

                      Toon uuesti oma Welco näite, kuigi võib võtta ükskõik millise Esiliiga A või B klubi, mis pole duubel. Tõmban meistrikasse ja lükkan raha sisse, kuid pean kunstlikult hoidma platsil mingit KTMi (tulevikus suisa kolme või enamat), kes tõenäoliselt on suht suvaline jorss või jorsid ning oma supernoored on mingi 10 aasta kaugusel kui sedagi, sest kasvulava on kesine.

                      Kellele sellest kasu on? Vastus on ilmselge.
                      Jah. Põhimõtteliselt Euroopas klubid on nõrgemad kui teiste riigide omad. Unustame alagruppi unistust.

                      Minu arvates arengu vormel on päris lihtne: et juba noorena jalgpallur kolib välismaale (a-la' Käit, Liivak) seal arendatakse kiirem ja konkurentsivõime rohkem.
                      24a/25a kes on ainult Eestis mänginud kahjuks rahvusevaheliselt ei saa.

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas urmar Vaata postitust
                        Kuidas ei tohiks mängijate kasvatamine klubi jaoks tõsiseltvõetavaks eesmärgiks olla?
                        1. See, mis sa sõnastasid on visioon. See on nagu mu eesmärk on vähem WC-paberit kulutada.

                        2. Ma küsisin Eesti jalgpalliliidu või nende inimeste visiooni seoses selle olulise reeglimuudatusega, mis hakkab minu arust mõjutama nii Eesti klubijalgpalli kui ka Eesti koondist ja paraku mitte parimas võtmes. Sina jahud mulle klubi eesmärkidest. Loomulikult on minu meelest mõistlik, kui klubi tegeleb ja hoolib oma juurdekasvust, oma mainest, oma kogukonnast. Aga see on iga klubi otsustada, mida ja kuidas ta teeb. See võiks sellest arutelust välja jääda, kuna luubi all on terve riigi jalgpall mitte mingi konkreetse klubi olevik.

                        Niikaua, kuni mingit reaalset visiooni, konkreetseid eesmärke, projekti sisu esitatud meile jääbki vaid spekuleerida, miks seda tehti ja kes seda kõige rohkem tahab.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          #72


                          mu teada ei ole ametlikult siit läbi käinud, mis on EJL visioon, kuidas aidata klubidel tulla toime KTM ja ka ETM reegliga, mis ühtlasi muudaks ka liiga tulevikus professionaalse(ma)ks.

                          Kommentaar


                            #73
                            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust


                            mu teada ei ole ametlikult siit läbi käinud, mis on EJL visioon, kuidas aidata klubidel tulla toime KTM ja ka ETM reegliga, mis ühtlasi muudaks ka liiga tulevikus professionaalse(ma)ks.
                            Alates 32:30 räägib ta siis KTM-st, igasugusesed vandenõuteooriad peaks see lõpetama?

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas LeeMarx Vaata postitust
                              Alates 32:30 räägib ta siis KTM-st, igasugusesed vandenõuteooriad peaks see lõpetama?
                              Mis vandenõuteooria ja kuidas see jutt sinu arvates lõpetab?
                              www.playmaker.ee

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                                See on võtmefraas.

                                Sisuliselt on KTM reegel hea selleks, et ükski rikas inimene raha jalgpalli korraga suures koguses ei suunaks.

                                Toon uuesti oma Welco näite, kuigi võib võtta ükskõik millise Esiliiga A või B klubi, mis pole duubel. Tõmban meistrikasse ja lükkan raha sisse, kuid pean kunstlikult hoidma platsil mingit KTMi (tulevikus suisa kolme või enamat), kes tõenäoliselt on suht suvaline jorss või jorsid ning oma supernoored on mingi 10 aasta kaugusel kui sedagi, sest kasvulava on kesine.

                                Kellele sellest kasu on? Vastus on ilmselge.
                                KTMi kohapealt ei oska kaasa rääkida aga kas see rikka inimese kiire sissetulek jalgpalli oleks üldse hea asi? Kui rikkal inimesel kopp ette saab kaob see klubi sama kiiresti ära ka. Sellist asja ei tohiks lubada.
                                Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X