320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mängu vaatama

    Nagu PSG teemas sai arutatud siis see alafoorum väärib ka "Mängu vaatama" teemat. Prantsusmaale reisimine ei tohiks eestlastele võõras olla nii et käige mängudel ja sheerige kogemust!
    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

    #2
    PSG-RENNES (06.11.)

    Erinevate asjaolude kokkulangemisel õnnestub mul peaaegu kogu november ja natuke detsembrit veeta Pariisis. Algusest peale oli ka plaan vähemalt üks PSG mäng ära vaadata. Esimesel pühapäeval (06.11) oli ka kohe kodumäng Rennes’iga. Laupäeval sõitsin metrooga Parc des Princes juurde ning külastasin PSG fännipoodi, mis asub kõrval olevas Jean-Bouin staadionihoones. Poest saab iseenesest mõistetavalt osta kõikvõimalikku PSG nänni alates särkidest, pusadest kuni beebiluttideni välja. Eelmisel õhtul internetist uurisin, et läbi neti saab 32 euroseid pileteid nurgatribüünidele veel osta aga muud kohad on välja müüdud. Uurisin poes ühe müüja käest kas äkki ka siit piletit saab osta. Vastati viisakalt, et juste sur internet.

    Kui lahkuma hakkasin pöördus minu poole teine müüja ning pakkus mulle piletit 40 euro eest. Olin nõus, kirjutasin paberile oma nime ning läksin välja ootama. Peas käisid küll mõtted, et võib-olla saan tünga aga arvasin, et PSG fännipoe müüjad mul vaevalt nüüd päris nahka üle kõrvade tõmbavad. Võtab võib-olla väikese vaheltkasu aga ju ma elan selle üle. Umbes 10 minuti pärast tuli ta minu juurde, küsis meiliaadressi ning saatis pileti mulle meili peale. Kõik tundus ok. Küsisin ka selle kohta, et just tema kolleg keeldus mulle siin piletit müümast. Sain nii palju aru, et ta ostis selle oma kasutajakontoga interneti kaudu ning ametlikult nad pileteid ei müü (umbes nii sain ma tema prantsuse keelsest jutust aru, kuna võtsin eesmärgiks, et seekordse Pariisi külastuse ajal ma inglise keelt ei kasuta).

    Kui piletit käisin ostmas metrooliiniga number 9 siis mängule plaanisin vahelduse mõttes minna RERiga. Rong aga otsustas, et järgmises peatusest ta enam edasi ei sõida. Pärast väikest logistilist mõttepausi orgunnisin ennast kolme erineva metrooliiniga ikka staadionile. Mäng algas kell 20:45, mina olin kohal 19 paiku ning väravad avati 19:15. Seega jõudsin veel kiirelt läbi astuda fännipoest ning soetasin omale salli “ICI C’EST PARIS” (15 eurot). Rahast rääkides olgu kohe ka ära mainitud, et staadionil maksis leige hot dog 6 eurot ja 0,33 cl õlu sans alcool 2 eurot ja 60 senti.

    Enne mängu lasin pileti välja printida Jean-Bouin staadionihoones asuvas piletimüügipunktis. Lootsin saada seda “klassikalist” piletit aga sain hoopis mingi A4-le prinditud must-valge. Staadionile sisenedes ja QPR-koodi staadioniväravas skännides tuli ikkagi välja ka veidi klassikalisem pilet. Nii, et piisab täitsa telefonis olevast e-piletist, millel olevat QPR-koodi saab väravas skännida. Koha leidsin kiirelt ja lihtsalt ning tundus, et rahaga väga tünga ei saanudki. Nurgatribüünide 32 eurosed kohad jäid päris värava taha ning minu koht võis enam-vähem 40 eurot väärt olla küll.

    Mäng oli küll väga ühepoolne aga suhteliselt nauditav. Mõlemad poolajad 2:0 ja kokku PSG igati teenitud 4:0 võit. Cavani teine värav oli täitsa maasikas ja teistel kollidel polnud ka viga. Lisaks veel 2 posti ja 2 latti.

    PSG fännid alustasid lärmiga umbes tund enne mängu ning tegid kogu mängu stabiilselt kõvasti häält aga põhiliselt oli tegemist erinevate lööklausete ning üherealiste laulujuppidega. Mingeid pikemaid laule ei lauldud. Aktiivseid fänne oli ca 1000-1500. Staadionilt hakkasin lahkuma pärast lõpuvilet ning väravast väljas olin max kahe minutiga. Ca 10 minuti pärast olin metroojaamas ning enam-vähem kohe tuli ka rong. Rahvast oli palju aga kuskil mingeid ummikuid ei olnud – igalpool oli aeglane aga sujuv liikumine. Nendest oli aga küll kahju, kellel metroopiletit ei olnud ja metroos selle ostmiseks päris pikkades järjekordades seisid.

    Minu jaoks oli tegemist esimese suurliiga mänguga ning seni on suurte staadionite külastused piirdunud Eesti koondise välismängudega. Nii, et minu jaoks oli tegemist tip-top elamusega ja Pariisi minejatel soovitan võimalusel ära käia mängul.

    1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

    Tõenäoliselt külastan veel mõnda Ligue 2 või 3 mängu.
    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

    Kommentaar


      #3
      kiitus ja tänu kena jutu eest!

      Kommentaar


        #4
        hea lugemine, tänud jagamast
        Fino alla fine FORZA JUVE

        Kommentaar


          #5
          PSG vs Monaco 29.1

          Sai siis käidud vaatamas sellist kohtumist. Tegemist siis teise suure klubimänguga mida staadionil olen käinud vaatamas (esimene oli Real madrid vs Athletic Bilbao Bernakal). Kui võrrelda kogu protsessi alates piletite saamisest ja kõige muuga siis PSG mängule minemine on üks väga lihtne tegevus.

          Mina lendasin Soomest otselennuga Pariisi ja ööbisin sõbra juures, kuna mul oli puhkus siis võtsin ka naise kaasa ja chillisime niisama nii Marseilles kui Pariisis. Piletid ostis sõber kes Prantsusmaal elab ning selleks ta pidi ootama 20 minutit PSG piletimüügi online järjekorras. Kolme piletit kõrvuti osta ei saanud ja süsteem viskas kolm istekohta laiali. Kaks pinki olid suht kõrvuti, neli istekohta vahet ja siis kolmas oli kuskil karuperses. Aga see oli lamp sest tundus et seal kus me istusime valisid inimesed endale suht lohakalt istekohti ja kedagi väga ei kõigutanud ,kes kus lõppude lõpuks istub. Pileti trykkisin igaks juhuks paberile ja telefonis hoidsin pdfi ka käespärast, et kiiremini sisse saada juhul kui üks või teine süsteem ei toimi. Lõppkokkuvõttes toimisid mõlemad, staadioni väravates pidi ise sisse skännima koodi mis avasid väravad. Staadion oli ilus ja fännid tegid häält, aga mingit ultra fänlust ei toimunud.

          Mäng oli väga pask ja sellel ei viitsi peatuda. Draxler oli päris hea ainult.

          Ühistranspordi süsteemid toimivad pariisis väga lihtsalt ja kerge on aru saada kuhu on vaja minna, kui tead sihtpunkti ja vähegi oskad kaarti kasutada. Metroopileteid soovitan osta mitu tükki alati valmiks et ei peaks peale mängu järjekordades seisma. Tegijamad võivad suruda end kellegile perse ja siis läbida metroovärav koos, ühe piletiga.

          Staadionile minnes soovitan varakult uurida välja mis tribüünil piletid on , sest tänavaid staadioni ümber suletakse päris palju ja igale sissepääsule tekkis oma teekond mida valvas meeletu arv relvastatud politseinikuid. Kui sellega eksida ja vaja minna teisele poole staadioni siis teekond sinna võib kesta kaua sest samasse väravasse üritab murda sel ajal tuhandeid inimesi, plus vaja vanast järjekorrast ka välja saada. Mina olin oma tribkale pääsemise rahvamassis umbes 20 minutit sest méie tee oli suunatud läbi väga väikse tänava, aga seal oli chill sest inimesed laulsid ja tekkis jalgpalli mängule minemise tunne.

          Kogemuse mõttes okei, viie palli skaalal hindaks kogu pulli 3+ ga.

          Kommentaar


            #6
            Tänud jagamast. Kahju vaid, et mäng ei meeldinud.

            Kommentaar


              #7
              Paris FC vs Dunkerque 17.9.16
              Paris FC vs Concarneau 27.1.17

              Kuna enne aega ei olnud siis panen nüüd kirja mõtted Prantsusmaa kolmandast liigast nimega National league ja nende lahedaimast satsist nimega Paris FC.

              Elu on mind sellel aastal mitu korda Pariisi viinud ja selle jalgpallihooaja jooksul on tunne et korra peab veel minema. Prantsusmaa ja Pariisi vastu mul midagi pole, seal on tegelikult päris tore välja arvatud see, et toit on ikka päris sitt restoranides, täiesti maitsetut plörri pakutakse igal pool. Kui kõht täis on vaja saada siis aitavad alati välja kõiksugu pizzeriad-kebabi urkad mida ladetemetes igal pool on. Kohvikud on samas teine jutt, kui pagaritoodetest räägime, neid prantslased oskavad teha ikka täiesti eri tasemel ja see on tore. Pariisi teine negatiivne asi on see, et kergelt ööklubidesse sisse ei saa. Öeldakse naisi kaasas pole no entry, ja siis su selja tagant üheksa prantsuse meest lastakse lebolt sisse ilma naisteta.

              Kõik sai alguse septembris eelmisel aastal, kui sai timmitud sõpradega Pariisis ja otsisime spordisündmusi kuhu minna, ma lõin soccerway lahti ja ütlesin et Paris FC peli algab 3 tunni pärast, minek? Kõik olid nõus ja vedasime näpuga metrookaardil järge saamaks selgeks kuhu on vaja minna. Tee viis meid sellisele staadionile nagu Stade Sébastien-Charléty.

              See jooksurajaga varustatud 20 000 inimesele mõeldud staadion Nationali mänge võõrustades igale pingile pealtvaatajat ei too. Silmapaare oli sama palju nendel kahel mängul kui Eesti meistriliiga absoluutsetel tippmängudel-841 ja 889.

              Mängule pilet maksab 10 eurot ja staadionilt ostes saab maksta vaid kaardiga.

              Paris FC on ultra fännide grupid ja need olid staadionil pandud kolme eri osasse, et tyhjal staadionil laul võimalikult võimsalt kõlaks, igaks grupis oli ca 20 fänni.

              Pealtvaatajale oli loodud kõik võimalused mõnusaks ära olemiseks ja kohvikust sai osta poolajal turgutust, täpselt hindu ei mäleta aga kakao ja kohvi oli odavam kui lähimas kohvikus staadioni kõrval. Õlli sai ka vist osta. Lisaks oli fännikaubad ka müügis, aga hoolimata odavast hinnast erilist tunglemist nende järgi seal ei olnud.

              Mõlemad mängud lõppesid 1:0 tulemusega Paris FC-le. Satsis on algkoosseisus 8-9 suurt musta meest kes mängivad väga jõulist jalgpalli, väga toored kutid , mõlemas mängus sai PFC punase kaardi ning võiduväravavad löödi 86 ja 87 minutil.

              Eesti Meistriliigaga võrreldes on mäng kiirem tehnilisem ja väga palju jõulisem. Usun et väga paljud meistriliigas mängivad pallurid seda liigat välja ei suudaks mängida, sest nende kahe mängu väitel ütleksin et nad rapitakse seal lihtsalt ära, väga aus andmine.

              Mõlemat mängu hindaks viie palli skaalal hindega neli. Ja Pariisis olles lähen enne kindlasti Paris FC kui PSG mängule, väga lahe sats!

              Kommentaar


                #8
                SM CAEN-LILLE OSC (13.01.)

                Saime sõpradega odavad lennupiletid Pariisi ning otsustasime väikse road-tripi Normandia kandis teha. Kindel plaan oli, et reisi osaks peab olema ka ühe jalgpallimängu vaatamine. Esialgne plaan oli Nantes-PSG aga magasin veits piletite ostmise maha ning pidime ümber mängima Caen-Lille peale.

                Jõudsime linna keskpäeva kandis. Jalutasime ringi, tegime veits napsu ja 19 paiku asusime kesklinnast stata poole teele (mäng algas 20:00). Jõudsime kohale ca pool tundi enne avavilet ning turvakontroll terrotooriumile pääsemiseks sujust suhteliselt kiiresti. Caen mängib oma kodumängud 20 500 inimest mahutaval Stade Michel d'Ornano staadionil. Enne mängu astusime kiirelt ka fännipoest läbi ning ostsime sallid. Kohalikega veits juttu puhudes saime teada, et nr 12 pidi kõige parem mees olema (Ronny Rodelin). Mängukavas oli väike lugu klubiga hiljuti ühinenud Timo Savitskist (kes vist järgmises mängus Bordeauxi vastu tegi oma debüüdi).

                Pilet maksis neti teel ostes 18 eurot. Istekohad polnud kõige paremad aga ajas asja ära küll. Olime küljetribüünil otsajoonega umbes samal joonel. Õhkkond oli hea. Kohalikke aktiivseid fänne oli ca 1000, võib-olla veidi rohkem. Lille'i fänne oli ca 100. Staadion oli peaaegu täis. Nii palju kui ma mäletan siis mäng oli suht lahtine. Eelpool mainitud Rodelini kõrval jäi positiivselt silma ka nr 11 Vincent Bessat.

                Mäng lõppes teatavasti 0-1 kodumeeskonna kaotusega. Pärast väravat sai kummalise punase kaardi Caeni väravavaht, me istusime täpselt diagonaalis üle staadioni sellest intsidendist ja ei saanud mitte kottigi aru mis toimus. Aga vist mingi rüselemise pärast vms? Igatahes mäng veidi viibis ning ka Caeni fännisektorist viidi pärast seda mõned vennad minema. Pärast seda oli mäng mõnda aega veidi igav aga Caen jäi siiski aktiivsemaks pooleks. Uuesti läks huvitavaks siis kui suht teise poolaja alguses sai ka üks Lille'i mees punase aga Caen siiski viigiväravat lüüa ei suutnud.

                Staadion tühjenes kiirelt. Orgunn oli ok. Alkoholivaba õlu maksis 4 euri ja muud süüa/juua sai ka osta suhteliselt järjekorravabalt. Sümpaatne klubi ja sümpaatne staadion.
                Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                Kommentaar


                  #9
                  Oleksid nädal hiljem läinud, oleks Marseille`d näinud.
                  Caen on üldiselt üsna kaitsev meeskond olnud ja väravaid väga keegi neil peale eelpool mainitud Rodelini ja horvaadi Ivan Santini ei löö. Õigemini Caen on sel hooajal vaid 14 liigaväravat löönud, millest 11 ongi just tulnud Rodelini (4) ja Santini (7) poolt. Täiesti loogiline, et need kaks ka enim fännide südameis on.

                  Aga taaskord, tänud muljete jagamise eest.

                  Kommentaar


                    #10
                    PSG vs Nice (01.10)

                    Käisin PSG kodustaadionil vaatamas liigamängu. Lend AirBalticuga laupäeva hommikul, kell 9.30 maandusime Pariisis, mäng oli sama päeva õhtul kl 21. Mängule ostsin eelnevalt piletid PSG kodulehelt, pilet oli üpris krõbe - 120€ tk ja see oli üks odavamaid. Istekoht oli sissepääs 404, rida 28, koht 71. Vaade väljakule oli hea, ideaalis oleks võinud ehk natuke madalamal olla.

                    Kohapeal oli melu staadioni ümbruses juba 2h enne avavilet. Mäng oli suht väljamüüdud, aga turvakontrollid läbisime üpris kiiresti. Õlu maksis 8€. Mäng ise oli vägev: läksin peamiselt Messi pärast mängu vaatama, tema ma ka ära nägin + ilusa värava lõi ka. Tore oli ka näha Messi, Neymari ja Mbappe ründeduot tegutsemas laivis.

                    Pärast mängu valgus see ligi 48tuh inimest kiirelt laiali, ei olnud suuri ummikuid ega ootamisi kuskil. Metroos jagus samuti kohti.

                    Tagasilend oli teisipäeval, seega oli ideaalne lühike linnapuhkus.
                    Lisatud failid
                    "Away from two, three, four— wonderful, wonderful, wonderful."

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas MESSI. Vaata postitust
                      PSG vs Nice (01.10)

                      Käisin PSG kodustaadionil vaatamas liigamängu. Lend AirBalticuga laupäeva hommikul, kell 9.30 maandusime Pariisis, mäng oli sama päeva õhtul kl 21. Mängule ostsin eelnevalt piletid PSG kodulehelt, pilet oli üpris krõbe - 120€ tk ja see oli üks odavamaid. Istekoht oli sissepääs 404, rida 28, koht 71. Vaade väljakule oli hea, ideaalis oleks võinud ehk natuke madalamal olla.

                      Kohapeal oli melu staadioni ümbruses juba 2h enne avavilet. Mäng oli suht väljamüüdud, aga turvakontrollid läbisime üpris kiiresti. Õlu maksis 8€. Mäng ise oli vägev: läksin peamiselt Messi pärast mängu vaatama, tema ma ka ära nägin + ilusa värava lõi ka. Tore oli ka näha Messi, Neymari ja Mbappe ründeduot tegutsemas laivis.

                      Pärast mängu valgus see ligi 48tuh inimest kiirelt laiali, ei olnud suuri ummikuid ega ootamisi kuskil. Metroos jagus samuti kohti.

                      Tagasilend oli teisipäeval, seega oli ideaalne lühike linnapuhkus.
                      Kas ikka lastakse Bruno Marsi lugu stadkal, kui värav lüüakse?
                      Fino alla fine FORZA JUVE

                      Kommentaar

                      Working...
                      X