320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Romario mõtted Eesti spordist

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    +1 samuti jutu eest. selle pokkeriteemaga seoses küsimus sulle... need sõbrad/tuttavad, kes sul mängu arendasid toona kui sina seda ei teinud. kes ja kui kaugel praegu? Eestis on ilmselt tuhandeid noori kutte, kes pokkerist on oma väljapääsu näinud, samas neid, kes reaalselt suutnud pokkeris teenida ning üle 10 aasta hoida (!!!) oma sissetulekuid selliselt, et selle elukutse valik tasuks pikema elukurvi vältel (!) ära, on mingi 15? 20? Selle numbrilise piiri võib muidugi nihutada, kuid ma räägin siin puhtalt enda nägemusest. Neid võiks siin vabalt ülesse ka reastada, kuid mõni neist peab siin foorumis lausa blogi, et mis ma ikka. Samas ma võin ilmselt isiklikust lähemast tutvusringkonnast 10-15 nimetada kohe, kes lifetime teeninud (seda kusjuures mõne aasta jooksul) 200-300k pluss. Iga tavainimese jaoks lifechanging, kuid kahjuks neil seda raha enam ei ole. Et see on selline kahe otsaga asi... see pokkeriteenistus. Ka täna võid sa ju minna talli ja 6-8 kuuga ilmselt töötada ennast selliselt ülesse, et teenid 2-3 eesti keskmist. Aga kas see on see otsus mida teha?

    Foorum.pokkeriprodes on selle üle ka omajagu arutelusid peetud, et mis see sissetulek on, millega pokker tasuks ära. konsensus vist oli, et mingi 3x eesti keskmist. Ma tahaks arvata, et konkreetsetele inimestele, kes seda reaalselt ka teenida suudavad, on see summa palju kõrgem selle alternatiivkulu poolest. piltlikult öeldes õpi 1-2 aastat IT-d (täiesti kindel, et need, kes suudavad pokkerit biitida, suudavad ka seda kenasti) ja sul on sama sissetulek garanteeritud pmst kogu eluks, mitte ainult mingiks perioodiks. Sealjuures puudub see stress.

    Mida paljusid ahvatleb on see "elustiil". Aga see elustiil on sobiv mingi eluperioodini ja vanuseni. Ma ei usu, et spordiennustuses kuidagi teistmoodi on. Ma arvan, et isegi keerulisem, sest pokkeris sul on siiski see redel palju lihtsamini hoomatavam (piltlikult öeldes ranka tabel kasvõi 15 a tagasi), spordiennustuses seda ei ole. Rääkimata siis kasvõi sellest, et tegelikult on sul tagasiside oma mängule läbi ev selgelt koguaeg olemas. spordiennustuses tundub see määramatus oluliselt suurem.

    Ma arvan, et markku ja ment ei kahetse oma karjäärivalikud ka tulevikus, aga nii mõnigi, kes oma 20ndates on näpud püsti olnud ja praegu ka on, võivad seda üsnagi kiiresti kahetsema hakata.

    Kommentaar


      Kui ma rääkisin mängu arendamisest, siis ma otseselt ei pidanud küll isiklikke sõpru silmas, vaid üleüldist populatsiooni, kellega tuli konkureerida. Aga tean loomulikult inimesi, kes on selles mängus kõrgel tasemel ja on suutnud aastaid sellega endale elatist teenida. Nimedest ei hakka rääkima, sest ega see ring enam liiga suur ei ole, kes sellega hakkama saavad.

      Muidu tark jutt ja ega palju kommenteerida oskagi, kui siis ehk seda, et minu isikliku arvamuse kohaselt elatakse liiga palju tulevikus ja kardetakse seda, mis võib ees oodata. Ma arvan, et sellest ei ole midagi hullu, kui professionaalne pokkerikarjäär ongi lühike etapp elust - kestis näiteks viis aastat ja kui enam ei biidita, siis liigutakse mujale sektorisse ja/või minnakse õppima. Tavatööl on see ju täiesti tavapärane, et inimesed vahetavad töövaldkonda. Ma tahaks uskuda, et enamus endiseid promängijaid on leidnud oma koha ühiskonnas ja meenutavad seda perioodi tagasivaadates, et oli väga fun. Selles on sul loomulikult õigus, et see on fun kuni mingi eluperioodini, aga noorus on ilus aeg, noorus ei tule iial tagasi. Ma mäletan ka aega, kus foorumis inimesid muretsesid, et mis ma siis teen kui ühel hetkel ei biidi enam, et saadan CV asemel pokkerigraafiku, aga kui sa 2010+ olid aastaid selles mängus edukas, siis oli sul väga palju olulisi omadusi - õppimisvõime, töötahe, enesedistsipliin jne ning selliste omadustega oled sa võimeline igal pool hakkama saama. Kas mõistlikum oleks kohe näiteks IT-d õppima minna? Kui high stakesi ei jõua, siis ilmselt tõesti, aga ega kõike selle alusel ka võtta saa. Tais ballatsemine on ka ikka miskit väärt

      Aga kui lõpetuseks võrrelda pokkerit spordiennustusega, siis siin on sul jah tuline õigus, et spordiennustuses tagasiside peegeldub ainult tulemustes ja endal peab väga tugev tunnetus olema, et mitte result oriented olla ja ega minulgi pole vähimatki aimu, kas ma jooksen hästi või halvasti. Enamus inimesi sellega kindlasti hakkama ei saaks ja eks seetõttu neid inimesi, kes oleks võimelised ükskõik millist spordiliigat biitima, liiga palju just ei ole ka.

      Kommentaar


        eks selle arutelu juures, et "targem oleks muud olnud teha" kui pokkerit mängida (long term vaates) võib väga selge paralleeli tuua ka sportlastega. kasvõi siit samast jalgpallist - palju neid vendi on, kes seda minu toodud sissetulekute piiri suudavad karjääri jooksul ületada, eksole. Samal ajal oled aga saanud elada noorena elu, mida oled tahtnud. et mingis mõttes toetab su pointi. Eelnev ja järgnev ei ole ka üldse sinu pihta, sest sul tundub täiesti teistsugune taustsüsteem olevat.

        Aga lihtsalt see pokkerinäide sult jättis korra mõtlema. Et noh, see Tai näide nüüd ka :P iga keskmine Eestist Austraaliasse läinud noor elab ka selle etapi läbi. Lihtsalt peale seda etappi on võib-olla see kukkumine natukene vähem valus kui keskmisel pokkerimängijal, kes omal ajal NL 1000 mänginud ning kes nüüd kurvist maas olles üritab veel viimase hingetõmbeni kuskil urkasaidil volüümi anda (olles sisuliselt muutunud samasugeks palgatööliseks, kelleks ta kunagi saada ei tahtnud). Et eks neid näiteid leiab igasuguseid ja eks su blogi peale vajusingi mõttesse ja kuna vanus ka tiksub vaikselt peale endal, siis hakkadki kelbast ajama. :P Et mida aeg edasi, seda teistmoodi seda ringkonda (kasvõi neid turniiriseeria üritustel liikuviad) näed. Mingil hetkel oli äge, nüüd vaatad, et ikka väga paljude pilkude ja selle välise sära taga on tegelikult päris paljunu tuhmunuid (ja tihtipeale tegelikult võlgades) hingi.

        Et ühesõnaga, ma siin rohkem keskendusin võimalikele downsidedele ja enda mõtetele/kogemustele sellise karjääriväliku puhul. Ja mitte sinu kogemusest lähtuvalt, vaid eelkõige mõttearendusest ajendatult. Kuna see on siiski avalik video, siis jagan KristjanLaasi videot, kes on oma kogemusest teinud ka ülevaate ning sõnastanud selle, mis ma öelda üritasin, oluliselt paremini. Ma oma kogemuse pealt julgen küll öelda, et selliseid noori oluliselt rohkem kui neid, kes maarjamaale jõudnud. Ja tahakski väita, et need, kes on jõudnud, oleksid seda jõudnud igal elualal tegelikult.

        tldr: minu arvates sellise elustiili ja -tee valik kaasneb endas ülisuuri riske, mis realiseeruvad inimeste inimeste endi eluteedes teatud viitega ning on ikkagi väga sagedased. Et see risk, mida ei teadvustata, kuid mis inimloomusest tulenevalt kaasub, on ikka räige.


        Kommentaar


          Lihtne on öelda, et inimene, kes lööb pokkeris läbi lööks igalpool, aga reaalsuses on palju inimesi kelle töötahe on väga hea ainult tänu 'passionile'.

          Kommentaar


            Millist brokerit Aasias kasutasid?

            Kommentaar


              Algselt postitas $$$ Vaata postitust
              Lihtne on öelda, et inimene, kes lööb pokkeris läbi lööks igalpool, aga reaalsuses on palju inimesi kelle töötahe on väga hea ainult tänu 'passionile'.
              +1, näiteks mina.

              Kommentaar


                Algselt postitas Huvituja Vaata postitust
                Millist brokerit Aasias kasutasid?
                Sportmarket

                Kommentaar


                  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                  Positiivse poole pealt sai välja töötatud statistikal põhinev mudel, mille kriteeriumite täitumisel suvalised jalgpallimängud jooksid eelmine aasta 8,7% tootlikusega.
                  Kas ärisaladusi liiga palju ära andmata oskad kuidagi seletada ka kuidas sellise mudeli välja ehitamine välja näeb? Kas ainult eestikad või ka suuremad liigad?

                  Sellega seoses muidugi tuleb meelde grupp Eestis resideerunud välismaalasi, kes olid välja töötanud mudeli, mis biitis premmi, laligat jne mingi veits alla 5% roiga. Kuna limiidid väga suured ja mänge palju, siis peale pritsis ka päris palju raha. Kuni ühel hetkel täielikult reaalsustaju kaotanuna otsustasid panna mingi 700k 1.08 koefiga, et Saksamaa ei võida '14 MMi.

                  Siiamaani hoian peast kinni sellele mõeldes, et kuidas sellise raharongi leiutanud inimesed ei taba ära, et koondisemängudele, kus mängud pigem harvad ja koosseisud pidevas muutumises, statistikapõhine lähenemine vähe väär on. Pealegi 1.08 koef, what the actual fuck.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Ja tahakski väita, et need, kes on jõudnud, oleksid seda jõudnud igal elualal tegelikult.
                    Ja ometi ma tõestan vastupidist igakord kui ma väljaspool seda alafoorumit postitamas käin. On siiani ka põhiharidusega elukutselisi, kes täiesti geniaalselt vastaseid loevad, kuid alternatiivsed karjäärivalikud oleks nõudepesija või siis pere maha jätta ja kuskile Iirimaale kanu kitkuma minna. See skillset, mis pokkeris läbi lüüa aitab, on niivõrd spetsiifiline ja enamikel päristöödel täiesti kasutu ja IT-ga absoluutselt erinevaid matemaatilisi eeldusi nõudev. Lihtsalt loogilist mõtlemist ja ajapuuduses tõenäosusteooriat mõigata suutvat inimest ei ole väga eriti kuskil mujal kui traderina töödates vist.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                      Kas ärisaladusi liiga palju ära andmata oskad kuidagi seletada ka kuidas sellise mudeli välja ehitamine välja näeb? Kas ainult eestikad või ka suuremad liigad?

                      Sellega seoses muidugi tuleb meelde grupp Eestis resideerunud välismaalasi, kes olid välja töötanud mudeli, mis biitis premmi, laligat jne mingi veits alla 5% roiga. Kuna limiidid väga suured ja mänge palju, siis peale pritsis ka päris palju raha. Kuni ühel hetkel täielikult reaalsustaju kaotanuna otsustasid panna mingi 700k 1.08 koefiga, et Saksamaa ei võida '14 MMi.

                      Siiamaani hoian peast kinni sellele mõeldes, et kuidas sellise raharongi leiutanud inimesed ei taba ära, et koondisemängudele, kus mängud pigem harvad ja koosseisud pidevas muutumises, statistikapõhine lähenemine vähe väär on. Pealegi 1.08 koef, what the actual fuck.
                      Linnalegend ei ole? Ja kui ka tõsijutt, siis 1.08le panustamine näitab et tegu pole tõsiste meestega...

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                        Ja ometi ma tõestan vastupidist igakord kui ma väljaspool seda alafoorumit postitamas käin. On siiani ka põhiharidusega elukutselisi, kes täiesti geniaalselt vastaseid loevad, kuid alternatiivsed karjäärivalikud oleks nõudepesija või siis pere maha jätta ja kuskile Iirimaale kanu kitkuma minna. See skillset, mis pokkeris läbi lüüa aitab, on niivõrd spetsiifiline ja enamikel päristöödel täiesti kasutu ja IT-ga absoluutselt erinevaid matemaatilisi eeldusi nõudev. Lihtsalt loogilist mõtlemist ja ajapuuduses tõenäosusteooriat mõigata suutvat inimest ei ole väga eriti kuskil mujal kui traderina töödates vist.
                        See "igal elualal" oli mul suht rõve slip, mis läks sisse ja mida pärast tahtsin muuta, kuid ei saanud ja ei viitsinud lisanduvalt kommenteerida. ilmselgelt mõtlesin "ka mõnel muul elualal". trader on hea näide küll. Ja oma jutus (vähemalt mõtetes) keskendusin tegelt rohkem neile, kes sinu tasemele jõudnud ei ole. ehk tegelt see lisavõrdlus edukate puhul pigem ebavajalik jah.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cabron Vaata postitust
                          Linnalegend ei ole? Ja kui ka tõsijutt, siis 1.08le panustamine näitab et tegu pole tõsiste meestega...
                          Täitsa tõsijutt, sõbra sõbrad ütleme, ise ka joonud nendega olympsis kunagi. Aga see näitabki kui teistmoodi n-ö funktsioonimatemaatika inimesed mõtlevad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                            Täitsa tõsijutt, sõbra sõbrad ütleme, ise ka joonud nendega olympsis kunagi. Aga see näitabki kui teistmoodi n-ö funktsioonimatemaatika inimesed mõtlevad.
                            Eks kõigil tuleb lõpuks mental breakdowne. 3-4 kuud tagasi Olympicus rahalauas üks Eestlane callis omahas ära rahalauas 100k allini ja laud oli A K 3 3 ja river oli vist 5. See kes allini lükkas tal oli käes A A K 3 ja kes callis tal A K K 3 ning kogu Hilton ahhetas. Tekkis ka küsimus, et kui sul ei ole Omahas Nuts ja preflop meeletult raiseti, siis kuidas sa suudad üldse sellise Allini ära callida second nutsiga isegi juhul kui sa ässa blockid.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                              Eks kõigil tuleb lõpuks mental breakdowne. 3-4 kuud tagasi Olympicus rahalauas üks Eestlane callis omahas ära rahalauas 100k allini ja laud oli A K 3 3 ja river oli vist 5. See kes allini lükkas tal oli käes A A K 3 ja kes callis tal A K K 3 ning kogu Hilton ahhetas. Tekkis ka küsimus, et kui sul ei ole Omahas Nuts ja preflop meeletult raiseti, siis kuidas sa suudad üldse sellise Allini ära callida second nutsiga isegi juhul kui sa ässa blockid.
                              Palju see blindides oli?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Eks kõigil tuleb lõpuks mental breakdowne. 3-4 kuud tagasi Olympicus rahalauas üks Eestlane callis omahas ära rahalauas 100k allini ja laud oli A K 3 3 ja river oli vist 5. See kes allini lükkas tal oli käes A A K 3 ja kes callis tal A K K 3 ning kogu Hilton ahhetas. Tekkis ka küsimus, et kui sul ei ole Omahas Nuts ja preflop meeletult raiseti, siis kuidas sa suudad üldse sellise Allini ära callida second nutsiga isegi juhul kui sa ässa blockid.
                                Võrdled tõesti neid kahte asja? Siis on iga pokkerimängija mental breakdownis olnud. Mängijatevaheline dünaamika, stäkid, positsioonid mängivad nii suurt rolli seal + see fakt just, et blokid ühte ässa.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X