320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Brand Estonia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    https://estonia.ee/ - selle kohta võiks küll öelda, et UI/UX eksperdi jaoks raha enam ei jätkunud

    Kommentaar


      #17
      Latvia.jpg

      Mingid asjad on täitsa hästi õnnestunud... näiteks font... aga kogu see puder ikka kiiruga keedetud ning lörtsib julmalt head kavatsused... ma möistan hästi ideed selle taga ja mis oli eesmärk aga kahjuks tuleb õelda, et tervikuna siiski ebaõnnestuti.
      Koduleht on piinlik kahjuks.

      Kommentaar


        #18
        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Iseenesest see uus font on täitsa okey mõte, aga sellisest plönnist ei saa küll mitte keegi aru ja no see ei ole ka visuaalselt kuigi ilus, mis tähendab, et seda kasutatakse tõenäoliselt veel vähem kui seda welcome to estoniat.
        Hollandlase "est" idee, mis ei sobinud, tundub, et lõpuks ikka sobis:


        See 200k tegelikult ei läinud ju ainult selle rohelise plönni disainiks vaid kogu nn "brandbooki" tegemiseks + veebileht. See ei ole üldse väga odav töö ja suuremad eraettevõtjad maksavad sellest ka suuremaid summasid.

        Ma saan muidugi aru, et enamik inimesi, kes pole turunduse köögipoolega kokku puutunud, ei ole asja süvitsi läinud ja selles suhtes pole lahmimine üldse üllatav.

        PS! See et nad lasid need kotid kuskil Indias teha on ääretult maitselage, vähemalt avaürituseks võiks ju mõnda kohalikku tegijat toetada ja hiljem siis masstarbesse kuskilt odavhanget teha.
        Lahmida on tore, jah. Ma vaatan, et sa ise ka naudiskled
        Ma olen - kahjuks - selle köögipoolega liigagi hästi kursis. Sellest ka minu skepsis. Jaa, rebrandingut on võimalik teha märksa suuremate summade eest, paraku on aga ülekaalus kaasused, kus märksa väiksema raha eest oluliselt paremaid tulemusi on tehtud. Nii visuaalselt kui usability poolest.
        Püstitan küsimuse - milline on värske brändrahnu intuitiivne tajutavus? See, mille pinnalt tehakse esmased alateadlikud otsused?
        Pakun ise vastuse: seda pole, esimene reaktsioon on hämmeldusesegune kaastunne. Eestlane olla ongi teadupoolest raske, aga...
        Ainus asi, mis kogu selles kompotis hästi teostatud, on minu meelest see video. Muu on oksekunsti kõrgpilotaaž. Andke andeks.

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
          Lahmida on tore, jah. Ma vaatan, et sa ise ka naudiskled
          Ma olen - kahjuks - selle köögipoolega liigagi hästi kursis. Sellest ka minu skepsis. Jaa, rebrandingut on võimalik teha märksa suuremate summade eest, paraku on aga ülekaalus kaasused, kus märksa väiksema raha eest oluliselt paremaid tulemusi on tehtud. Nii visuaalselt kui usability poolest.
          Püstitan küsimuse - milline on värske brändrahnu intuitiivne tajutavus? See, mille pinnalt tehakse esmased alateadlikud otsused?
          Pakun ise vastuse: seda pole, esimene reaktsioon on hämmeldusesegune kaastunne. Eestlane olla ongi teadupoolest raske, aga...
          Ainus asi, mis kogu selles kompotis hästi teostatud, on minu meelest see video. Muu on kõrgkunsti pilotaažokse. Andke andeks.
          Hästi sõnastatud ja tabatud... olen sinuga ühes paadis...
          Mind ka lohutab vähe ... mujal on hullem ning saab ka kallimalt stiilis vastused.

          Kommentaar


            #20
            See on praegu umbes nii et. Välek toob tule, Mörr pistab käe leeki ja saab haiget. Tuli paha! Välek posti külge ja kisume tal maksa välja! Välek on kurb, aga mitte maksa pärast, vaid seepärast, et Mörr ei saa aru, et talle on antud terve plejaad võimalusi, kuidas tuld oma äranägemise järgi kasutada. Käe leeki panemine on ainult üks neist.
            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

            Kommentaar


              #21
              Algselt postitas fitti Vaata postitust
              See on praegu umbes nii et. Välek toob tule, Mörr pistab käe leeki ja saab haiget. Tuli paha! Välek posti külge ja kisume tal maksa välja! Välek on kurb, aga mitte maksa pärast, vaid seepärast, et Mörr ei saa aru, et talle on antud terve plejaad võimalusi, kuidas tuld oma äranägemise järgi kasutada. Käe leeki panemine on ainult üks neist.


              Knock yourself out, Välek.

              Kommentaar


                #22
                Algselt postitas fitti Vaata postitust
                See on praegu umbes nii et. Välek toob tule, Mörr pistab käe leeki ja saab haiget. Tuli paha! Välek posti külge ja kisume tal maksa välja! Välek on kurb, aga mitte maksa pärast, vaid seepärast, et Mörr ei saa aru, et talle on antud terve plejaad võimalusi, kuidas tuld oma äranägemise järgi kasutada. Käe leeki panemine on ainult üks neist.
                Eurovision_Song_Contest_2002.svg.jpg

                ahahhh
                sest miski ei väljenda paremini väärtuseid nagu innovatsioon ja paindlikkus...rohkem kui rändrahn (mis just tihti end ei liiguta... kuigi nimi nagu seda eeldaks)

                Idee on ju hea... et kõik kasutaksid ühte stiili, samu elemente, mida siis seostatakse Eestiga... ehk oleme kõik oma riigi saadikud ning levitame sama sõnumit aga... pakutud lahendus on kehvake ning seda on keeruline kasutada...
                Hollandlase pakutud hea idee lörtsitud, nalja palju ja löppeb see kõik sellega, et umbes 5 aasta pärast algab köik algusest.

                Idee lausa suurepärane... teostus nagu ikka... ehk tüüpiline Eesti-värk see Eesti-märk

                Kommentaar


                  #23
                  See on alati kvaliteedimärk, kui auditoorium ei saa asjadest aru - siis sa täiendad legendi, selgitad. Kõige selle juures tekib pakkuja ja hankija vahel personaalne side ning lõpuks, kui info on dekodeeritud, siis sured ära. Ma usun, et tegemist on müügitööd tegevate inimeste unistusega, v.a Peep Vain.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    #24
                    Lõpuni korrektseks jäädes ei saa vist öelda, et praeguse pahameeltulva taga seisvad eestlased olekski selle brändingu auditoorium. Ses mõttes ja mingi mätta otsast see ei loegi tegelikult midagi, mis meie sellest arvame. Kui, siis niipalju, et mingi hulga selle brändingu tarvitajate (eel)arvamusi võib säärane pahameeletorm kuidagipidi mõjutada.
                    Aga uskuda, et seda tööriistakasti, nagu väljenduti, hakkab kasutama rohkem kui 2% Eesti ettevõtetest (nagu eelmist Eestimärki kasutas), on... No raske on. Jah, implementatsioon on ettevõtjatele küll lihtsa(ma)ks tehtud kui Wel Cometo Est Onia puhul, aga...
                    Aeg annab arutust, aga üli-üli-üliraske on näha tehtud tööd kuidagipidi välisilma pilke püüdmas.
                    Üldiselt on see tõele vastanud siiski, et kui massid märki ei mõista, jääbki see mingi kitsa kildkonna autoerootiliseks ettevõtmiseks. Üksteisele võib lõputult kiita ja kuldmuni jagada, aga...

                    Kommentaar


                      #25

                      Kommentaar


                        #26
                        Kas see moodustis tuli maksumaksja rahast?
                        "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                        These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                        Kommentaar


                          #27
                          Täiesti pekkis noh. Oleks teadnud, et sellise "töö" eest saanuks 200k (eeldades et siin eespool olnud jutt on tõsi) oleks kiirelt ise mingi firma teinud ning seda endale küsinud, terve projektina. Sellise estonia.ee saidi oleks suutnud iga kalle paari päevaga valmis teha nii, et passib kõrvalt veel seriaale. Ja no siis painti oleks olnud ka muidugi tore üle pika aja kasutada nende eespool olnud pläkerdiste saamiseks.

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Katk Vaata postitust
                            Täiesti pekkis noh. Oleks teadnud, et sellise "töö" eest saanuks 200k (eeldades et siin eespool olnud jutt on tõsi) oleks kiirelt ise mingi firma teinud ning seda endale küsinud, terve projektina. Sellise estonia.ee saidi oleks suutnud iga kalle paari päevaga valmis teha nii, et passib kõrvalt veel seriaale. Ja no siis painti oleks olnud ka muidugi tore üle pika aja kasutada nende eespool olnud pläkerdiste saamiseks.
                            200k ikka kogu kompott (koduleht, font, video)... ma loodan
                            tegelikult see "hedgehog" üksi ei maksnud nii palju ja eks ma mõistan hästi kogu protsessi, mis selle taga... on ka mitmeid positiivseid elemente.... font, video jne... kahjuks aga varjutab das plönn köik hea ning ilusa...

                            aga juba on ka palju head sellest sündinud.... meil ülemus saatis täna inimesed mitu tundi varem töölt koju (ei ole riigi palgal)... sõnadega: "Olete niigi juba kannatanud täna... ruttu-ruttu mu siilikesed koju ja kerra"

                            Kommentaar


                              #29
                              Mõistke mind hukka, loopige kividega või lööge risti.... olen vanem kui viieaastane aga naudin endisel kaka-okse-huumorit... seega job well done...
                              Uurisin siis paarilt enda tuttavalt, kes peaksid olema nn tippdisainerid... auhinnatud ja kiidetud aga kumbki ei teadnud neid "tegijaid"... kiitsid fonti ja pidasid seda kotti eriti ebaõnnestunuks...
                              Kel huvi mingu lugegu mõnda disaini foorumit näiteks facebookis ja milline on nende hinnang sellele projektile... enamus on pehmelt õeldes hämmingus.

                              Kommentaar


                                #30
                                koduleht on video + 10 slaidi?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X