320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Panustamise uudised meilt ja mujalt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Panustamise uudised meilt ja mujalt

    Vaatasin kiiruga, et selline teema puudub siin alamfoorumis. Võiks ju vähemalt kohaliku meedia selleteemalised artiklid siia ära "arhiveerida".
    Mõnu üllitas eelmise nädala Ekspressi ühe loo. Endal jäi väike kahtlus, et see Taavi on välja mõeldud tegelane. Kas tohib selle artikli siia täispikalt copy/pasteda muidu?

    €€€ - http://ekspress.delfi.ee/kuum/elukut...00?id=77074630
    Joga Bonito!!!

    #2
    Dannarile see ei meeldiks vist
    Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
    Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

    Kommentaar


      #3
      ma vist ostan artiklipileti lõpuks ära, natuke veel ootan

      Kommentaar


        #4
        EDU HIND: Ükski Eesti kihlveokontor ei lase teda enam mängima. Suurem osa Euroopa omi samamoodi.
        Taavi* võtab Ekspressi vastu Tallinna kesklinna väga hinnatud asumis paiknevas korteris. Sellist saavad endale lubada edukad ja hästiteenivad spetsialistid. Kolmekümnendale eluaastale liginev Taavi pole aga viimased poolteist aastat tööl käinud. Tema igapäevatööks on hoopis spordile panustamine.
        „Ma alustasin 1000 euroga 2015. aasta suvel, tänaseks olen näiteks Olybetist läbi lasknud 195 000 eurot. Parimal hetkel oli mul eri kihlveokontorites arvel 30 000 eurot, millest mõni tuhat kuus võtan elamiseks,“ räägib ta.
        Kõlab liiga ilusana? Kõik me ju teame, et kihlveokontorid töötavad põhimõttel, mis ei luba „majal“ miinusesse jääda. See au jääb ikka eranditult mängijatele. „Teoorias ei tohiks sul pikas perspektiivis olla võimalik võita – koefitsiendid on alati kontori kasuks –, kuid õnneks pole ka nemad eksimatud,“ ütleb Taavi.
        Mees alustas tööd hoopis teisel pool „rindejoont“ – ühes spordikihlvedudega tegelevas Eesti firmas. Tema ülesanne oli jälgida mänge ja uuendada statistikat, mille tagajärjel muutusid kihlveokontorite panused. Esialgu toksis ta ise niisama mängida viieeuroste panustega, kuni jõudis kihlveokontorite süsteemsete vigadeni. Esiteks kipuvad kontorid võidusoosikuid matši eel ülehindama ja teiseks reageerivad nad tihti mängu ajal toimuvatele muutustele väga aeglaselt. Taavi mängib just viimase nõrkuse peale.
        „Jalgpallimängu ajal pead jälgima mängupilti – eriti statistikat, sest ainult silma järgi ei saa otsustada. Korraga võrdled kuut-seitset kontorit ja jälgid seal muutusi,“ selgitab ta. „Kontorid on seotud turu keskmiste hindadega ja nad hoiavad liini üsna ühtselt, aga kui ikka mõni meeskond saab iga paari minuti järel nurgalöögi, siis saad aru, et nad pigem võidavad, ja ründad seda mängu. Sa reageerid neist lihtsalt kiiremini.“
        Taavi on üks väheseid erandeid, kes pidevalt kasumis püsib, samas tõrjuvad kõik kihlveokontorid teda kui tuld. Oled püsivalt liiga edukas? Ära muretse, peagi vähendatakse sinu panuste ülempiiri. Jätkad ikka edukana? Lubatud panuse suurus keeratakse sisuliselt olematuks. Nii liigub ka Taavi ühest kontorist teise, kuni seal jälle käsi ette pannakse. Tõsi, alati päästavad hädast välja kurikuulsad Aasia kihlveokontorid, kus liigutatavad summad on nii suured, et isegi paari Eesti profi tegevus silma ei paista. Tegelikult ei tohiks Eesti kasutajad üldse välismaised kihlveokontoreid kasutada, kuna maksuamet üritab neid blokeerida, ent meie ametnike blokeering töötab umbes sama edukalt kui toidukile kondoomi asemel.
        Taavi kahtlustab, et kontoritel on olemas spetsiaalsed tiimid, kes jälgivad kõigi klientide tarbimismustreid. Kui näiteks saabub keegi suure sissemaksuga ja üsna suvaliselt mängides selle kiirelt läbi laristab, tuleb talle kiirelt boonuseid pakkuda – ilmselt on tegu lihtsalt harrastusmängijaga, kes saadud raha ka kohe maha mängib. „Ma ise suutsin korra ühes kontoris 2000 eurot panuseid
        teha, aga siis selle ära kaotada ja nad kandsid mulle seepeale 400 eurot boonust. Kaks nädalat hiljem olin kasvatanud selle nii suureks, et nad pidid mu profiili üle vaatama ja hakkasid mu panustamist piirama,“ selgitab ta.
        Hetkel mängib Taavi Eesti kontorites tuttavatelt ostetud kontodega. Maksab väikese osa kasumist konto omanikule ja tegutseb seal täiesti ise. See on mõistagi reeglite rikkumine, kuid teda see ei huvita. „Nad võiksid ju samamoodi ka pidevaid kaotajaid ära blokeerida, aga neid nad ei puutu,“ räägib Taavi. „Maksuamet on seisukohal, et mängijad kaotavad nii või naa, ja kihlvedudega võidetud summad on maksuvabad. Tõsi, ravikindlustust mul pole, aga ma loodan, et midagi lähiajal ei juhtu.“
        Edukaks mängimiseks ei pea olema üdini kursis mõne jalgpalliliigaga. Igas endast lugupidavas kihlveokontoris on korralik statistika ka vähemtuntud liigade kohta ja seal tuleb ette tõelisi kullaauke. „Kunagi ärkasin laupäevahommikul pärast pidu, ilgelt sitt oli olla, panin arvuti käima ja vaatasin, et mingisugune Venemaa noorteliiga mängib parasjagu kusagil Siberis – üks meeskond oli täiesti domineeriv, muudkui ründas, aga kontori jaoks olid nad autsaiderid, sest asusid liigas tagapool. Teine meeskond polnud samas põhimängijaidki kohale toonud,“ ütleb Taavi. „Sinna lükkasin nii palju raha peale, kui võimalik oli.“
        Taavi sõnul peab iga mängur selgeks mõtlema, millise summa on ta nõus kaotama. Kunagi ei tohi mängu panna rohkem, kui oled valmis kaotama. „See ei tohi hakata mõjutama sinu elu, võlgu ei tohi võtta – kui ma langeks sellele kriitilisele piirile, siis ma lõpetaksin mängimise ja läheksin tööle tagasi, kuna siis ma ilmselgelt ei oska seda tööd teha,“ sõnab ta.

        Taavi tähelepanekud:
        Kõige aeglasemalt reageerib seisude muudatustele Triobeti kontor. Ehk kui mängus mingisugune seis muutub, siis sealt võib hea õnne vahelt teenida.
        Olybet pakub kõige paremat mänguvalikut, kuid koduleht on üsna ebamugav ja aeglane.
        Tonybet on viimane Eesti ennustusportaal, mis Taavit ära pole blokeerinud. Tõsi, seal on ka kõige vähem mänge panustamiseks.

        Teine kindel soovitus on vältida emotsioone. Kui kaotad, siis lepi sellega, mitte ära mine kaotust tagasi tegema. Kolmandaks ei tohi hambad ristis panuseid otsida – kui midagi silma ei jää, ära puutu midagi.
        Neljandaks soovitab ta hakata algajatel raamatupidamist tegema – kas sa ikka tegelikult ka võidad. „Inimesed kipuvad oma võite psühholoogiliselt üle hindama ja kaotusi ära unustama – aga kui kõik kirja paned, saad aru, kas sa reaalselt kaotad või võidad,“ ütleb ta.
        Ja kaotusi tuleb ette kõigil. Taavi kaotas näiteks septembrikuus 8000 eurot. „Läksin natuke uljaks, tõstsin panuseid ja sain mingil hetkel kolmekümnest panusest ainult kolmele pihta,“ räägib ta. „Parimal kuul on olnud kasum 20 000 eurot. Esialgu kippusin ma kogu kasumit välja võtma ja maha pummeldama, aga nüüd võtan rahulikumalt. Üksi elades piisab täitsa 2000 eurost kuus, aga esialgu tahtsin kõikjale reisida, väljas söömas käia ja nii kulus kuus ikka mitu tuhat ära.“
        Kui Taavi oma tööst tuttavatele räägib, kiputakse teda pahatihti kasiinomänguriks pidama. Tegelikult pole ta kunagi kasiinosse isegi jalga tõstnud. „Ma ei taha minna mängima asju, kus mul puudub igasugune eelis,“ ütleb ta. „Inimesed küsivad siis ka nõu ja arvavad, et iga panus peaks sellisel juhul võitma. Tegelikult on täiesti hea, kui sa saad kuus 5–10 protsenti kasumit – pane see ükskõik millisesse teise investeeringusse, oleks ju väga hea teenistus.“
        Teine valearvamus on, et kodus spordiennustusest elamine on lust ja lillepidu. Reaalselt tähendab see pööraseid nädalavahetusi. Kui nädala sees on tihe päev, siis läheb mängu kümmekond panust. Ent nädalavahetustel, kui peaaegu kõigis jalgpalliliigades on mängud käimas, tõuseb töötempo nii kiireks, et magada saab üksikute tundide kaupa. Tipphetkil 30 panust korraga mängus, telekast üks mäng jooksmas, mitu kihlveokontorit arvutis lahti. Esmaspäev kulub seejärel haavade lakkumiseks ehk lihtsalt magamiseks.
        Vahel läheb ikka väga valesti – näiteks Eesti noortekoondis mängis hiljaaegu Venemaal Tadžikistani koondisega ja ehkki vastased lõid mitukümmend korda peale, väravani ei jõutudki. „Kuidas see võimalik on?“ küsib Taavi. „Või korra mängis Paapua Uus-Guinea naistekoondis Brasiiliaga, kus oli väga hea koefitsient, et Uus-Guinea ei löö seal mängus väravat. Enne mängu lõppu hüppas aga silt ette, et värav! Kõhus võttis õõnsaks, siis tuli aga teade, et värav tühistati – tundus nagu topeltvõit.“
        Taavi mängib peaaegu ainult jalgpallile. Paar korda on ta üritanud sõprade soovitusel ka korvpalli nuusutada, aga seal haledalt kõrvetada saanud. Küll võttis ta korraliku raha välja Donald Trumpi valimisvõidust. „Esimestena tulid tulemused Hillary osariikidest ja Trumpi koefitsient ronis seepeale juba 8 peale – mõtlesin, et äkki on kõik sarnane Brexitiga, kus pooldajad olid mobiliseeritumad ja vastased eeldasid lihtsat võitu. Oligi!“
        *Taavi nimi on muudetud, kuna kihlavedajad hoiavad blokeeringuhirmus oma identiteeti varjus.

        Kihlveokontorid: me ei saa midagi kommenteerida
        Olybeti pressiesindajal Marje Braunbrückil ei luba kihlveokontorite poliitika mängijate jälgimist ja süsteemsete mängijate piiramist kommenteerida: „Turvaprotseduurid, mis on kinnitatud Eesti, Leedu ja Armeenia partnerite vahel, ei luba meil seda teha,“ ütleb Braunbrück. „Nii palju võin lisada, et nii nagu fair play eeldab ausat sporti, nii ka spordiennustuse koha pealt eeldame, et spordiennustuses osalejad omavad ühesugust alginfot, s.t puudub siseinfo ja/või teave kokkuleppemängudest.“

        Kommentaar


          #5
          Tegu ei ole väga pädeva proga - pre-game ja in-game bettide oddsid on kõvasti madalamad võrreldes Aasia bookiedega: hetkel käimas Platanias-AEK mäng Kreekas.

          Plataniase võidule saab panustada:
          1xbet - 5.00 (ei ole tõsiseltvõetav oma limiitide pärast, hoolimata heast oddsist)
          Aasias - 4.94
          Unibetis - 4.40
          Triobetis - 4.20
          Marathon - 4.05

          Ning kui ta viitsib pigem hässeldada teiste isikute kontodega Eesti kontorites, mitte tegeleda parimate võimaluste otsimisega Aasia piirkonnast, siis seda enam. Kummaline et eetiliselt on talle vastuvõetavam teiste inimeste kontosid kasutada, kui ise tegutseda mujal.

          Kommentaar


            #6
            ei osanud seda kusagile mujale panna, üks õnnelik bet eilse PSG-BCN mängu tulemuse peale

            Fino alla fine FORZA JUVE

            Kommentaar


              #7
              Ma leian, et artikkel "Viis asja, mida olen 30 aastat väldanud äritegevuses õppinud!" on päris huvitav lugemine.

              Meie puhul tasub välja tuua kõige enam seda lõiku:

              Minu isiklik panustamise checklist (ning saadud õppetunnid)


              Ma olen koostanud oma isikliku pingerea nendest punktidest, mille järgi valida, kuidas ja kellele panustada. Siin on jalgpalli oma:


              1. Motivatsioon


              2. Vorm


              3. Potentsiaal


              4. Mängu ajakava


              5. Vigastused/eemalejäämised


              6. Statistika kodus/võõrsil mängides


              7. Sisemised vastasseisud


              8. Sõidu kaugus


              9. Detailne statistika kahe võistkonna vahelistes numbrites


              Minu erialaks jalgpallis on kindlate trendide ning murdepunktide (mil mõni võistkond trendi muudab) otsimine. Hetkel jälgin ma siiski ainult 4-5 liigat ning rahvusvahelist jalgpalli.


              Ma panustangi ainult nendele liigadele, jättes mängust välja näiteks Prantsusmaa ning Taani jalgpalli, sest sealt toimuvat ei vaata ma üldse. Seevastu nendest liigades, mida ma pidevalt jälgin, mõtlen enne pakutavate koefitsientide vaatamist alati välja omad koefitsiendid. Kui minu loogika erineb teistest kardinaalselt, panustan peaaegu alati. Seevastu olulisi erinevusi leidmata ma väldin panustamist. Tõsi - vahel teen küll mõne meelelahutusliku panuse TV-mängude kõrvale, kuid üldiselt palju väiksemas summas kui muidu.


              Aegade jooksul olen ma leidnud üles ka mõned võtmetähtsusega tegurid, mis tuleb jälgida selleks, et kasumit teenida. Siin on viis asja, mida ma olen selle 30 aasta jooksul õppinud:


              - Enamus inimesi teeb liiga palju panuseid ning panustab liiga palju valdkondadele, mida tegelikult ei tunta.


              - Kui Sul läheb väga hästi, võid sa muutuda liiga ahneks. Sa tõstad summasid ning teed rohkem panused. Tegelikult tuleks aga oma mänguplaanile nii headel kui halbadel aegadel alati kindlaks jääda.


              - Kui Sul läheb ikka erakordselt halvasti, siis võta hoog maha. Alusta uuesti väiksemate panustega, kuni oled leidnud õige rütmi.


              - Leia kihlveokontor, mille teenustasu on mõistlik. Kui kihlveokontori marginaal on üle 6% siis on Sul ikka kole raske raha teenida. Selleks peaks kihlveokontor kas väga jämedalt eksima või siis Sina olema lausa erakordselt hea. Panustades suurematele liigadele, peaksid kindlasti vältima neid kihlveokontoreid, kelle marginaal on üle 4%.


              - Kui oled tasapisi võitma hakanud, siis jää mõistlikuks, võta oma kasum välja ning tee sellega midagi ilusat
              Instagram

              Twitter

              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

              telekavaataja.blogabet.com

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                Ma leian, et artikkel "Viis asja, mida olen 30 aastat väldanud äritegevuses õppinud!" on päris huvitav lugemine.

                Meie puhul tasub välja tuua kõige enam seda lõiku:
                Kuidas see motivatsiooni hindamine käib ei tea?

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas QRkood Vaata postitust
                  Kuidas see motivatsiooni hindamine käib ei tea?
                  vana hea võistkond x vajab rohkem võitu kui võistkond y, mis noh, argumendina imo väga ei päde ja ilmselt ka elu näitab seda.

                  Kommentaar


                    #10
                    Motivatsiooni ei tasu kunagi ainukese faktorina arvesse võtta, kuid motivatsioon on näiteks väga tugev argument hooaja lõpus, kui kusagil Hispaanias ühed üritavad ellu jääda ja teistel pole enam millelegi mängida jne. Ehk siis motivatsioonipuudumine on väga suur argument.
                    Instagram

                    Twitter

                    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                    telekavaataja.blogabet.com

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                      vana hea võistkond x vajab rohkem võitu kui võistkond y, mis noh, argumendina imo väga ei päde ja ilmselt ka elu näitab seda.
                      Mille järgi hinnatakse seda, kumb rohkem võitu vajab? Tekib kohe uus küsimus.

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                        Motivatsiooni ei tasu kunagi ainukese faktorina arvesse võtta, kuid motivatsioon on näiteks väga tugev argument hooaja lõpus, kui kusagil Hispaanias ühed üritavad ellu jääda ja teistel pole enam millelegi mängida jne. Ehk siis motivatsioonipuudumine on väga suur argument.
                        Sellisel juhul küll.

                        Kommentaar


                          #13
                          Rääkides motivatsioonist, see ei olnud küll suur faktor, aga ManU panuse mängimisel mängis mingit rolli ka motivatsioon. Ehk siis motivatsioon võimalikult palju enda klassivahet just 1. mängus realiseerida. Võib-olla ma üldse eksisin selles, aga tundus loogiline. Ehk siis mõnikord piisab ka 1-0 võidust, aga mõnikord on motivatsioon mitte säästa end lõpus.
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                            Motivatsiooni ei tasu kunagi ainukese faktorina arvesse võtta, kuid motivatsioon on näiteks väga tugev argument hooaja lõpus, kui kusagil Hispaanias ühed üritavad ellu jääda ja teistel pole enam millelegi mängida jne. Ehk siis motivatsioonipuudumine on väga suur argument.
                            Hooaja lõpufaasis kirjutatakse sellised tegurid väga selgelt koefitsientidesse sisse, nagu mõnes liigas võib viimases voorus a.la 1,3 koefiga viigile panustada.

                            Kommentaar


                              #15
                              Motivatsioon on väga suur faktor nii öelda play-off formaadis mängudes - karikavõistlused, Meistrite Liiga jne. Eriti tugev on see efekt näiteks Lõuna-Ameerika, Aasia, Lõuna-Euroopa ja muudes väga pragmaatilistes liigades

                              Kui ikka tugevam võistkond näiteks kahe mängulises karikamängus võtab 5-0 võidu esimene mäng, siis teine mäng ilmselt minnakse lihtsalt ära mängima ning teist mängu pigem ei võideta kuigi klassivahe on tohutu.
                              Sama ka alagruppide mängudes, kus üks tiim on edasipääsu juba kindlustanud ning näiteks teine mängib ainult au peale. Siis tasub pigem au peale mängiva tiimi poole panustada.
                              Derbides mängib alati nõrgem tiim paremini kui üldine liigatabel näitab.
                              Inter - ausaim klubi Itaalias.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X