320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mis loogika on selle taga, et peaks olema vastu nii öelda teise ešeloni klubide andekamate noorte toetamisele? Pakun, et enamikel neist 17-18 aastastel Levadia, Kalju jne duubli mängijatel ei ole mingisugust profi lepingut
    Inter - ausaim klubi Itaalias.

    Kommentaar


      See on tõenäoliselt küll 2017. aasta teema, kuid selle hooaja suurim võitja on ikka Aivar Pohlak (mitte Arno Pijpers vms), kes tsementeeris oma loodud klubi ülemvõimu veel umbes kümneks aastaks. Isegi mina, vana KTMi ja liigse reguleerimise skeptik, ei suutnud sellist asja ette näha. Johaidii, kuidas tõmmati mõnel klubil vaip jalge alt ikka ära, kuigi KTMi kontekstis kommunikeeriti, et sellist aplausi pole ükski idee varem kuulnud.

      Eks näis, muidugi on endiselt lahti uks, et kolme sammuga tagasi astutakse seitse hiljem edasi. Loodetavasti on siis kõigil uutel korralikud noortesüsteemid ja meeletud baasid, kus neid noori treenida olemas. Kahjuks ei tea, ei ole Maardute ja asjadega kursis, kes nüüd Soomest tugevama liiga lippu kõrgel peaks hoidma.

      Järgmine hooaeg peaks vist mõnda mängu jälle vaatama minema, see hooaeg ei jõudnud vist ühelegi. Ongi hea hinnata, kuidas kahe aastaga asjad arenenud on.
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
        Äripäev on teada tuntud liidu vastane, nasf sobiksid hasti sinna. Sul pole ühtegi reaalset fakti, ainult tühi paugutamine.

        Florast on mul iseenesest täiesti pohhui aga olgem ausad, nende systeem on eesti mõiistes vägagi hästi ûlesehitatud. Liidust mul nii pohhui pole, kuna olen suur ja tulihingeline koondise fänn ja tahaksin öelda, et selle ajaga kui ma olen selles asjas sees olnud on areng üpris tuntav . Samuti ka liiga areng on silmnähtav mu meelest.

        Ma leian siia maani, et kui kunagi oleks Pohlaku asemel Kannik juhtima hakanud seda asja poleks me seal kus me praegu oleme. Ta on teinud suure töö ja ma ei näe ta pühendumuse väsimist.

        Lõpetuseks ma natuke saan isegi sinust aru äkki. Kui ma olin 15, motlesin ka, et Eestis voiks olla ukskova rahaklubi jms. Saad vanemaks moistad, et teised voimalused on jatkusuutlikumad, eriti Eesti moistes. Liitu suudistada koikides anomaaliates on ikka täiesti idiootlik. Kindlasti saab alati paremini teha aga kaalukauss kaalub head asjad halbadest üle siiski. Kui kasvõi võrrelda meid Läti ja Leeduga kellel oli sama lähtepositsioon, kas nad on kuskilt pidi paremad ? Ma ei ùtleks, liigaga on seal ultse tugevad jamad ja ega koondiski neil tugevaid tulemusi tee. Okei Lati on EMile joudnud, aga see oli ka ainuke hetkeline sähvatus, ning tollel ajal oli veel Eestis ka Kannik tegevuses, ehk selles Pohlakut syydistada oleks ka veider.
        Läti ja Leedu liigad on täpselt samas kausis, kus meie. Mitte mingit arengut ei ole see arengu jutt on mingi illusioon. Kunagi me võisime Hollandi klubisid isegi õnnekorral võita Euroopas. Nüüd Florad ja Levadiad aastast aastasse imevad. Euroopas konkreetselt nii, et mis liigataseme tõusust sa räägid? Tõesti nagu üks teine kommenteererija ütles, et need 0:10 pakid on areng? See äripäev on teada tuntud liidu vastane on täpselt samasugune lahmimine nagu sa sinu arvates minu jutt.

        Kus me praegu, siis täpsemalt Pohlakuga oleme? Premium liiga on 25 aasta kõige sitemas seisus tasemelt üldse. Tallinnas elab ligi 600k inimesi ja tavalisele meistriliiga mängule läheb 200 inimest kohale. Millised teised võimalused on jätkusuutlikumad? See utoopia noorte arendamisest ja selleläbi taseme tõusmisest? Palju siit Eesti liigast siis mängijaid reaalselt kuhugi välismaale siirdub? Mõni mängija paari aasta jooksul suudab ennast Soome v Norra rääkida ja thats it.

        Pohlakut süüdistan ma ikkagi asjaga. Tal on Flora,EJL,Alecoq arenaga minevikus varemgi igasuguseid skeeme olnud. Tema seotus ja ülevõim nii mitme asjaga seob nii ebaõiglase ja ebasoodsa pinnase jalgpalli arenguks läbi võrdväärse konkurentsi. Miks ta väldib Äripäeva küsimusi? Sellepärast, et Äripäev lihtsalt küsib Pohlakult otse kümnesse küsimusi ja nahkvest leiab, et kõige lihtsam tee on ignoreerida. Pohlakule ei meeldi, et tema liivakasti keegi teine mängima tuleb, et pärast leiab, mis sinna liivaalla peidetud on. Kas EJL toimuv, mida ei kajastata, millele ei vastata on normaalne kui EJL on MTÜ ja riigipoolt maksumaksja raha saav organisatsioon, mis on orienteeritud avaliku huvi teenima? Kuni Pohlak ei suvatse vastata sellistele küsimustele nagu Äripäev küsis jne ja jumala tuimalt ja pohhuistlikult ignoreerib, siis võin ka mina jumala tuimalt siia väiteid edasi paugutada, et Pohlaku sahkerdamiste EJL ja Flora vahel on ebaõiglane teiste klubide suhtes ning see pidurdab Eesti jalgpalliklubide arengut.

        Kommentaar


          Algselt postitas godzilla Vaata postitust
          Kas sa ise ka usud oma juttu või sulle meeldibki endale valetada ? Kuidas on liiga tase tõusnud kui viimased võistkonnad saavad 0:11 ämbreid, Euroopas saame kääbusriikide klubidelt täiega tuppa, fänne käib keskmiselt staadionil 100 ringis jne. Ja kuidas on Flora süsteem hästi ülesehitatud kui nad võtavad teiste klubide noored MITTE ei kasvata neid ise. Sa võid ühe käe sõrmedel lugeda ülesse Flora kasvandikud kes praegu meistritiitli võitsid okei võibolla võid ka korraks teise käe appi võtta aga see on VÕIBOLLA. See et koondis on meil hetkel suht enamvähem mänginud ei ole küll kuidagi Eesti liiga arenguga seotud.

          Mis puudutab rahaklubi siis võibolla sa 15 aastaselt ei osanud 10 piires liita ja lahutada veel. Ilmselgelt tõstaks see meie liiga taset kuna meil oleks mingi klubi kellele teised tahavad ja peavad järgi jõudma ning rohkem pingutama ja juurde panema...
          Kui ma mõtlen aastaid 10-15 tagasi siis no anna andeks kui sulle tundus tooaeg põnevam liiga siis see on sinu mure. Enne eelmise hooaja algust oli meil reaslselt neli klubi kellel oli võrdne vóimalus meistriks saada. Lisaks Paide Sillamae kes latialt veits labi jooksid aga kellelt loodeti rohkem, pluss Narva taastulemine.
          Ma maletan veel aega kui voisid upris kindlalt oelda, et Flora voi Levadia votavad tiitli. Kas see pole areng ? Staadioneid on arendatud. Okei rahvast pole juurde tulnud aga kas Aivar peab ise ukseltuksele käima ?
          Florat suudistada selles, et osad noored tahavad sinna minna on ka nonsens.

          Minu arust on ikkagi väike seos koondisel ja kohalikul liigal.

          Mis see liitmine 10 piires siia puutub ? Teistel ongi võimalus ju hetke rikastele klubidele järgi jõuda. Kui jaab katte saamatuks hetkel Leva Kalju Flora, siis miks peaks areng olema jube kiirem kui nt. moni arimees, taob 20-30 millise eelarve. Kulla mees meil ei ole Premm voi La liga voi ligue 1.

          Lisaks ma tuletan meelde, et EESTI JALGPALLI LIIT EESOTSAS AIVARIGA hakkab klubidele raha andma, et norgemaid klubisi järgi aidata.

          E: Ega Leva ongi üpris hasti majandnud, neil on ka arvestatav noortesusteem ja seda koike. Mul enamus sopru mangis noorena Levas ja seal on koik vaga hasti sellega. See, et Leva kunagi loputas paaraastat teisi klubisi euroopas, siis olgem ausad sellist koosseisu nagu oli tol ajal neil, polegi vast peale seda nahtud. Vaga vaga hasti komplekteeritud.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
            Läti ja Leedu liigad on täpselt samas kausis, kus meie. Mitte mingit arengut ei ole see arengu jutt on mingi illusioon. Kunagi me võisime Hollandi klubisid isegi õnnekorral võita Euroopas. Nüüd Florad ja Levadiad aastast aastasse imevad. Euroopas konkreetselt nii, et mis liigataseme tõusust sa räägid? Tõesti nagu üks teine kommenteererija ütles, et need 0:10 pakid on areng? See äripäev on teada tuntud liidu vastane on täpselt samasugune lahmimine nagu sa sinu arvates minu jutt.

            Kus me praegu, siis täpsemalt Pohlakuga oleme? Premium liiga on 25 aasta kõige sitemas seisus tasemelt üldse. Tallinnas elab ligi 600k inimesi ja tavalisele meistriliiga mängule läheb 200 inimest kohale. Millised teised võimalused on jätkusuutlikumad? See utoopia noorte arendamisest ja selleläbi taseme tõusmisest? Palju siit Eesti liigast siis mängijaid reaalselt kuhugi välismaale siirdub? Mõni mängija paari aasta jooksul suudab ennast Soome v Norra rääkida ja thats it.

            Pohlakut süüdistan ma ikkagi asjaga. Tal on Flora,EJL,Alecoq arenaga minevikus varemgi igasuguseid skeeme olnud. Tema seotus ja ülevõim nii mitme asjaga seob nii ebaõiglase ja ebasoodsa pinnase jalgpalli arenguks läbi võrdväärse konkurentsi. Miks ta väldib Äripäeva küsimusi? Sellepärast, et Äripäev lihtsalt küsib Pohlakult otse kümnesse küsimusi ja nahkvest leiab, et kõige lihtsam tee on ignoreerida. Pohlakule ei meeldi, et tema liivakasti keegi teine mängima tuleb, et pärast leiab, mis sinna liivaalla peidetud on. Kas EJL toimuv, mida ei kajastata, millele ei vastata on normaalne kui EJL on MTÜ ja riigipoolt maksumaksja raha saav organisatsioon, mis on orienteeritud avaliku huvi teenima? Kuni Pohlak ei suvatse vastata sellistele küsimustele nagu Äripäev küsis jne ja jumala tuimalt ja pohhuistlikult ignoreerib, siis võin ka mina jumala tuimalt siia väiteid edasi paugutada, et Pohlaku sahkerdamiste EJL ja Flora vahel on ebaõiglane teiste klubide suhtes ning see pidurdab Eesti jalgpalliklubide arengut.
            A kuhu on Kalju oma ca 2 milli teenitud eurorahasid pannud?
            FC Flora

            Kommentaar


              450k ja 282
              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
              Tallinnas elab ligi 600k inimesi ja tavalisele meistriliiga mängule läheb 200 inimest kohale.

              Kommentaar


                Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                450k ja 282
                wroooooooooooooooong, kokku 282, Tallinn tegelt 531, 477, 311 ja 238 ehk umbes 400.

                Mis muidugi pole ka fantastiline, Arena 15 000 täituvus oleks sellega (477 Flora oma) 3,2 protsenti
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                  A kuhu on Kalju oma ca 2 milli teenitud eurorahasid pannud?
                  Tehvast ei tasu üldse rääkida tal on mingi oma idee. Klubi Prive oli kunagi ülihead kasumit tootev paar aastat hiljem ja uksed kinni. Nõmme Kalju aastast aastasse toodab korralike Eurorahasid miljonites ja siis Oru Hotelli koosviibimisel kaalub klubi ühinemist. Ju siis Prive rahad investeeriti Kaljusse ja Kalju rahad investeeritakse mujale ja nii nagu see ikka käib.

                  Kommentaar


                    Õige jah, vaatasin kogu liiga keskmist. Aitäh.
                    Igaljuhul 2 korda suurem nasfali pakutud arvust. Ei ole imeline, aga kaks korda suurem on ikkagi kaks korda suurem.. Hiiu täituvus tundus jällegi suht paras olevat, nii vähe kui ma Kalju mänge poole silmaga jälgisin.
                    Algselt postitas Martin Vaata postitust
                    wroooooooooooooooong, kokku 282, Tallinn tegelt 531, 477, 311 ja 238 ehk umbes 400.

                    Mis muidugi pole ka fantastiline, Arena 15 000 täituvus oleks sellega (477 Flora oma) 3,2 protsenti

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                      450k ja 282
                      Kusjuures, keskmine parem kui mullu, seegi positiivne (kuigi 2015 oli nt 325).
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Martin Vaata postitust
                        Kusjuures, keskmine parem kui mullu, seegi positiivne (kuigi 2015 oli nt 325).

                        Täiesti normaalne areng ju.

                        Kommentaar


                          Areng, et 2016 oli vähem kui 2014 ja 2017
                          Vähem kui 2015. Su mõistuses samasugune areng.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                            Kui ma mõtlen aastaid 10-15 tagasi siis no anna andeks kui sulle tundus tooaeg põnevam liiga siis see on sinu mure. Enne eelmise hooaja algust oli meil reaslselt neli klubi kellel oli võrdne vóimalus meistriks saada. Lisaks Paide Sillamae kes latialt veits labi jooksid aga kellelt loodeti rohkem, pluss Narva taastulemine.
                            Ma maletan veel aega kui voisid upris kindlalt oelda, et Flora voi Levadia votavad tiitli. Kas see pole areng ? Staadioneid on arendatud. Okei rahvast pole juurde tulnud aga kas Aivar peab ise ukseltuksele käima ?
                            Florat suudistada selles, et osad noored tahavad sinna minna on ka nonsens.

                            Minu arust on ikkagi väike seos koondisel ja kohalikul liigal.

                            Mis see liitmine 10 piires siia puutub ? Teistel ongi võimalus ju hetke rikastele klubidele järgi jõuda. Kui jaab katte saamatuks hetkel Leva Kalju Flora, siis miks peaks areng olema jube kiirem kui nt. moni arimees, taob 20-30 millise eelarve. Kulla mees meil ei ole Premm voi La liga voi ligue 1.

                            Lisaks ma tuletan meelde, et EESTI JALGPALLI LIIT EESOTSAS AIVARIGA hakkab klubidele raha andma, et norgemaid klubisi järgi aidata.

                            E: Ega Leva ongi üpris hasti majandnud, neil on ka arvestatav noortesusteem ja seda koike. Mul enamus sopru mangis noorena Levas ja seal on koik vaga hasti sellega. See, et Leva kunagi loputas paaraastat teisi klubisi euroopas, siis olgem ausad sellist koosseisu nagu oli tol ajal neil, polegi vast peale seda nahtud. Vaga vaga hasti komplekteeritud.
                            Aivar ei pea ukseltuksele käima üleüldse ei laseks ma nahkvestiga kodutut sisse isegi, pigem peletaks see rohkem inimesi ära staadionilt kui vaimne juht ja isa juba ise uksetaga käima hakkaks. Mis puutub Florat siis Flora skeem on ju lihtne võtavad teistelt klubidelt andekamad noormängijad ära kelles potentsiaali pakuvad neile rohkem palka ja teevad hiljem rahaks, et vest saaks jälle uue läike oma vammusele peale tõmmata.

                            Kuidas on meil hetkel kohalik liiga aidanud koondise taset tõsta palun too üks näide?

                            Kui mõni ärimees taoks eelarvesse 20-30 milli paneks see kindlasti ka teisi ärimehi mõtlema sellest, et äkki võiks ka mingi raha alla visata mingile klubile.

                            Vaatame tõele näkku, et Eesti liiga on ikka korraliku arengu sorry taandarengu teinud.

                            EDIT: et me siin tõesti mingeid edasiminekuid näeksime tuleks vest oma kamraadidega minema lüüa ja keegi värske inimene etteotsa panna, ma ei ütle et vest pole midagi liiga heaks teinud, eks ta midagi ikka on aga üks mees on liialt kaua siia ette otsa jäänud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                              Areng, et 2016 oli vähem kui 2014 ja 2017
                              Vähem kui 2015. Su mõistuses samasugune areng.
                              2015 oli äkki see Getter Jaani jms šoude aasta? Mitte, et see vale oleks, kuid võib selgitada ootamatumat hüpet ja nüüd tavatõusule liikumist. Ehk kliima soojenemine pole ka pidev, vaid on üles alla, samas trend on selge.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Mis puutub Florat siis Flora skeem on ju lihtne võtavad teistelt klubidelt andekamad noormängijad ära kelles potentsiaali pakuvad neile rohkem palka ja teevad hiljem rahaks, et vest saaks jälle uue läike oma vammusele peale tõmmata.
                                Lausa vägisi võtavad või? Minu teada ikka ise minnakse kohta kus tingimused ja võimalused paremad.Tsiteerin Vincenti artiklit:

                                Miks pannakse kõik noored mängijad, kes tahavad pingil istumise asemel ise minna mõnda tabeli teise poole klubisse mänguaega saama, fakti ette: sa kas jääd meiega või loobud oma palgast? Miks tuuakse noor ja tubli kaitsja (Märten Kuusk) hooaja keskel tagasi meeskonnast, kus ta saab järjepidevalt mängida ja areneda, et istutada ta Kaljus pingile? Ja miks see mängija hooaja lõppedes klubist lahkub?

                                Miks läheb samamoodi klubist minema üheks oma aastakäigu andekaimaks peetav noor (Mihkel Ainsalu)? Mis signaali annab teistele see, et ta tõuseb Floras mõne aastaga vaieldamatuks põhitegijaks ja ühtlasi koondise piirimaile – eeskätt tänu sellele, et talle antakse seal võimalus, mis tähendab ka võimalust eksida, aga seeläbi areneda. Ja kui tõenäoline olnuks see Kaljus? Millist perspektiivi võiksid endal kõige selle valguses praegu Kaljus näha noormängijad, nagu Peeter Klein, Henri Perk, Kermo Pihelgas, Jevgeni Demidov või Marcus Suurväli? Ükskõik kes?

                                Miks ei ole klubil ikka veel mingit oma treeningbaasi, mille ehitamisest on räägitud aastaid? Seda kõike hoolimata sellest, et eurosarjades on tegu viimase viie hooaja jooksul selgelt kõige edukama Eesti klubiga, kes on sealt selle aja jooksul teeninud ligi kolm miljonit eurot. Kuhu on see raha läinud?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X