320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas JuriM Vaata postitust
    Täiskohaga jama, et Eesti suuruselt 7. linna esindusmeeskond ei oma piisavalt ambitsiooni, et end Meistri Liigasse kergitada.. See raha jutt on natukene jama, sest alati on võimalik alustada veidi kehvemate vahenditega, kuid adekvaatsete treenerite ja taktikatega end mängida kaardile ja samas aina rohkem taustal lobitööd tehes sponsoreid juurde meelitada.. Mis mulje jätab see pidev "Loobumine.." enne algust tulevastele "sponsoritele?" Nad ju isegi ei püüa.
    Maardu Linnameeskonna presidendi Maksim Krivošeini sõnul selgub hiljemalt detsembri keskpaigaks, kas tema meeskond mängib tuleval hooajal meistriliigas või mitte.


    Klubi eelarve oli esiliigas 30000 €. Ju nad ei suutnud omale piisavalt rahastust leida ja ei soovinud pea ees Sillamäe stiilis pankrotti sukelduda. Premmi klubi kulud on ilmselgelt suuremad ja kui raha pole, siis mida teha. Ainuke, milles Maardut süüdistada võiks, on tõenäoliselt hiline toetajate otsimine, sest Premium liiga "hõngu" oli juba varem nende jaoks tunda.

    Kommentaar


      Algselt postitas zelee Vaata postitust
      Ma olen Stokiga sama meelt, et suppi tuleb lahjendada et premiumi viimaste ja esiliiga esimeste vahe oleks väiksem ning samm ühest liigast teise ei oleks nii suur tükk hammustada. Teha 8 meeskonnaliseks muutub vahe suuremaks ja on seda sammu raskem astuda. 5-0 pakke tuleb niiehknaa olenemata palju liigas meeskondi on. Samasugeseid skoore näeb ka maailma tippliigades, et pole see midagi mille pärast häbeneda. On ju nähtud ka 8-2 skoori maailma parimas liigas.
      Lisaksin siia otsa, et see 8-2 oli veel tippude omavaheline mäng.

      Kommentaar


        Mis vahet sellel on kui liigas on 8, 10 või 12 klubi. Paigalsammumine toimub ju ikka. On ainult 3 klubi kes jagavad ära antavad rahad. Eestis mängitakse professionaalsel tasemel klubivutti ainult Tallinnas, mis on ka mõistetav. Jalgpalli arenduseks tuleb panna naabritega seljad kokku, Läti ja Leedu on enamvähem samas seisus ja üheskoos annaks midagi paremat luua. Saaks kõik klubid vähemalt toimimiseks raha siis oleks lootust. Tuleb loota, et aastaks 2020 on kogu praegune liigasüsteem surnud.

        Kui mängid hästi koduliigas, tagad pääsme eurosarja. Selline lihtne süsteem on Euroopa klubijalgpallis püsinud, töötanud ja toiminud aastakümneid. Kõik märgid viitavad aga sellele, et ehk juba kümne aasta pärast võib olukord olla hoopis teistsugune.

        Kommentaar


          Täna higistasid uue hooaja esimestes trennides novembris Infoneti ning Levadia ühinemisel ilmavalgust näinud ühendklubi FCI Levadia jalgpallurid.


          Seletab ära, miks välismängijate piirangut vaja läheb.

          Kommentaar


            Kui seda nimetatakse arenguks,siis on see ikka sitaks mage areng jalkaliidult.

            Kommentaar


              Laps peaks nagu enne lugemaõppima,kui roomama... liidu arvates

              Kommentaar


                Ma isiklikult tahaks näha selliseid arenguid nagu koondisel, kus saab aimata et see või teine aasta on vaheaastad, kus lihtsalt peaks ära kannatama, et jälle täie hooga edasi minna. Premiumis on kuidagi stabiilselt dejavu. Tahaks näha, kas tugevat eurohooaega kõikidelt klubidelt või eriti tasavägist premmi. Viimastel aastatel on mõlemad väga nigelad olnud.

                Samuti peaks olema mingi reeglistik, mis ei lubaks lihtsalt võistkonnal "ei" öelda liiga võitmise puhul. Jah kohati saan aru, et pole valmis edasi liikuma või finants ei luba aga see ei peaks olema valikuline. Mäletan saalihokist kuidas madalamas liigas olid vanad veteranid koos ja keeldusid edasi liikumast samas kottisid kõiki mitu aastat 15-1 skooridega. See ei ole pädev nende amatööride suhtes. Ma usun, et kui tulemus sind sinna viis siis peaks edasi liikuma.

                Praeguses olukorras tundus isegi reaalne, et kõik esiliiga klubid ütlevad ei ja tuleb keegi julge kuskilt veel tagantpoolt. Ma ei ole väga kursis, mis mujal riikides toimub aga ei tule küll ette, et kuskil mujal oleks sellist nalja toimunud. Pigem on alla kukutud lihtsalt sellepärast, et pole litsentsi saadud.

                Ma olen endiselt pooldaja, et premm peaks klubide arvu suurendama just esiliiga arvelt. See lisab julgust teistele "amatöörklubidele" , et nad ei ole järgmine peksukott vaid annab neile motivatsiooni kõrgemale tõusta. Sellel ajal kui meil on päris okei TV coverage lisab see ka indu sponsoritele pildile jääda. Aastaks 2020 selle loogikaga oleks täiesti arvestatav liiga, kus kõik on võimelised kõiki üllatama. Võimalik, et olen liiga positiivne ja nõrkustele ei mõtle praegu aga tundub minu jaoks ainuõige valik.

                Kommentaar


                  Arenguvaba liiga

                  Kommentaar


                    Kui Eesti kõrgeim jalgpalliliiga on koht kuhu ei taha klubid madalamalt tõusta, siis on midagi ikka puhta perses. Ja, kui siia lisada veel täiesti tragikoomiline fakt, et ühe Meistriliiga klubi juht tõmbab selga teise ML klubi särgi ja lubab mängima minna, siis hõõru silmi palju jaksad aga tundub nagu oleks sattunud kuhugi Udmurdistani.
                    Absurdium Liiga!
                    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                      Kui Eesti kõrgeim jalgpalliliiga on koht kuhu ei taha klubid madalamalt tõusta, siis on midagi ikka puhta perses. Ja, kui siia lisada veel täiesti tragikoomiline fakt, et ühe Meistriliiga klubi juht tõmbab selga teise ML klubi särgi ja lubab mängima minna, siis hõõru silmi palju jaksad aga tundub nagu oleks sattunud kuhugi Udmurdistani.
                      Absurdium Liiga!
                      aga see ongi areng

                      Kommentaar


                        Vastupidi, õhtustest spordiuudistest saime teada, et väga hea, et Maardu jt amatöörid tõusmisest loobusid:

                        Lõppenud jalgpallihooajal esiliiga võitnud Maardu Linnameeskond ei mängi tuleval aastal Premium liigas, neid asendab Eesti klubijalgpalli tipptasandil FC Kuressaare.

                        Pohlaku sõnul näitab see selget suunda, et klubi juhtimine ei ole enam ühe metseeni projekt, vaid strateegiline ülesehitustöö, mida läbi solidaarsusmehhanismide aitab koordineerida ka EJL.
                        "Need on tegelikult hädavajalikud asjad selleks, et realiseerida Eesti kultuuriruumis, Eesti väikeses ühiskonnas ambitsiooni täisprofessionaalsele Premium Liigale"


                        ja ütle nüüd,et sa usud seda hülge möga
                        ei, ma olen siiralt üllatunud, et Pohlak suutis ka sellest väga nukrast uudisest midagi üdini positiivset leida
                        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                        (Seinfeld, The Pitch)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                          Vastupidi, õhtustest spordiuudistest saime teada, et väga hea, et Maardu jt amatöörid tõusmisest loobusid:

                          Lõppenud jalgpallihooajal esiliiga võitnud Maardu Linnameeskond ei mängi tuleval aastal Premium liigas, neid asendab Eesti klubijalgpalli tipptasandil FC Kuressaare.

                          Pohlaku sõnul näitab see selget suunda, et klubi juhtimine ei ole enam ühe metseeni projekt, vaid strateegiline ülesehitustöö, mida läbi solidaarsusmehhanismide aitab koordineerida ka EJL.
                          "Need on tegelikult hädavajalikud asjad selleks, et realiseerida Eesti kultuuriruumis, Eesti väikeses ühiskonnas ambitsiooni täisprofessionaalsele Premium Liigale"
                          ja ütle nüüd,et sa usud seda hülge möga

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
                            Klubi eelarve oli esiliigas 30000 €. Ju nad ei suutnud omale piisavalt rahastust leida ja ei soovinud pea ees Sillamäe stiilis pankrotti sukelduda. Premmi klubi kulud on ilmselgelt suuremad ja kui raha pole, siis mida teha. Ainuke, milles Maardut süüdistada võiks, on tõenäoliselt hiline toetajate otsimine, sest Premium liiga "hõngu" oli juba varem nende jaoks tunda.
                            Seletati siin varasematel lehtedel ära, et finantsiliselt vahe liigade vahel tegelikult ei ole suur. Lihtsalt paremal tasemel mängimiseks oleks rohkem raha vaja. Aga see 30 000 on äärmiselt väike eelarve tegelikult arvestades, et selle eest tuleb kogu meeskonna hooaja kulud kanda (18 välismängu bussisõit, riided, pallid, staadionite rent ja valgustus jne). Ilmselt, et klubis ei ole ühtegi palka saavat isikut st ei ole raha ühegi täienduse toomiseks.

                            Kommentaar


                              te võite neid klubisid professionaalsele tasemele arendada palju soovite, kuid kui klubil puuduvad poolehoidjad, siis pole ju asjal mõtet. ootaks pigem reaalseid tegevusi klubide ja jalkaliidu/premier liiga poolt et järjest enam inimesi leiaks tee staadionitele mänge vaatama.
                              minu arust esialgu paar-kolm aastat võiks asi üldse tasuta olla pealtvaatajatele. tegeleks pigem sellega, et massid saaks staadionitele. on siis selleks vaja lisameelelahutust, toitlustust jne. alahinnata ei tasuks klubinänni osakaalu. klubid peaksid klubiliikmete süsteemile mõtlema, mis kinnistaks inimese klubi külge. ja selle inimesega tuleb ka edasi tegeleda. mõelgem mis oleksid need lisaväärtused mida potentsiaalne klubi poolehoidja saaks ja mida talle saaks pakkuda.
                              alustaks kõigepealt idenditeediga. see et Eestis saab aru ehk tuhatkond inimest üldse mingi klubi idenditeedist on ju jama. mille pärast peaks mingi inimene just teie klubi fännama? millised on need väärtused mida klubi esindab? jne.. klubi juhtimine peaks kõigepealt olema professionaalne.
                              ja no krt kelle jaoks mängitakse mänge sellistes ilmastikuoludes? kui mitte mingil juhul ei saa liigakalendrit lühendada, siis äkki lubada mängud pidada hallis? mõelgem- kellele te mängite neid mänge? jah, UK-s mängitakse ka külmaga, aga seal on selline hulk pealtvaatajaid, mis muudab tingimused pealtvaatajatele tunduvalt sobilikumaks. lisaks soosib infra- tuulekaitse, katus.

                              ma saan aru et iga aasta sama hala, aga mingil põhjusel tundub et antud teemaga ei tegele kahjuks siin Eestis küll mitte keegi.
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Ma ühe aasta kaupa ei hakka asja hindama ja igat liigutust enne tulemust hindama ka. 12 klubiga meistrliiga tunduks mulle mõstilikum hetkel vähesemate mängudega. Mida viimased aastad pole näinud (võite ümber lükata, mulle tundub nii), et suuremad klubid julgeksid roteerida mängijaid nõrgemate vastu sihilikult. Enamasti roteeritakse vajadusest (keelud, vigastused) ja siis saadakse tala ka või viigid. Võiks ikka nii olla, et meie tugevad on ka päriselt tugevad.

                                Võib-olla läks kõik sitemaks ja võib-olla on see kõik vajalik, et uus saaks alguse. Võib-olla on see rändom, who knows eks?

                                Ma lihtsalt tean, et ma ikka rumal vahin seda liigat järgmine aasta edasi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X