320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma olen tavaline jalkahuviline, kes antud vaidluses kaasa targutada ei oska aga olles kunagi olnud nii tavaline turvamees kui hiljem ka turvajuht, konsultant ja korraldaja (olen paigaldanud ja mõelnus, kuhu oleks vaja paigutada üks, kuhu teine turvaja) , siis mõned mõtted:
    - kuna jalkaliit on suur org, tegelikult ka klubi ühe mängu mõttes, seega neil on probleem keskenduda just ühele mängule, kui sada muud probleemi on päevakorras
    - ilmselt lähtutakse liialt tavapärasest keskmisest või nn bürokraatlikust suhtumisest , et "kord nõuab, et igal mängul on viis turvajat", samas kui mõnel mängul saaks ilmselgelt hakkamat kahega aga teisel korral seitsme korravalvuriga.
    - ei lähtuta, et probleemstemate mängude korral (mis on tihti ette teada) pole mõistlik lähtuda vaid rangelt ettekirjutatud arvust vaid leppida kokku, et seekord tuuakse turvama paar ilget bõkki, kes juba oma kehaehituse ja lõustaga, hoiavad mingeid asju vaos, isegi kui nad ametlikult turvajad pole (tehniliselt seadusilikult täiesti võimalik).
    Jne.

    Kommentaar


      Ma olen tavaline jalkahuviline, kes antud vaidluses kaasa targutada ei oska aga olles kunagi olnud nii tavaline turvamees kui hiljem ka turvajuht, konsultant ja korraldaja (olen paigaldanud ja vaadanud, kuhu oleks vaja paigutada üks, kuhu teine turvaja jne) , siis mõned mõtted:
      - kuna jalkaliit on suur org, tegelikult ka klubi ühe mängu mõttes, seega neil on probleem keskenduda just ühele mängule, kui sada muud probleemi on päevakorras
      - ilmselt lähtutakse liialt tavapärasest keskmisest või nn bürokraatlikust suhtumisest , et "kord nõuab, et igal mängul on viis turvajat", samas kui mõnel mängul saaks ilmselgelt hakkamat kahega aga teisel korral seitsme korravalvuriga.
      - ei lähtuta, et probleemstemate mängude korral (mis on tihti ette teada) pole mõistlik lähtuda vaid rangelt ettekirjutatud arvust vaid leppida kokku, et seekord tuuakse turvama paar ilget bõkki, kes juba oma kehaehituse ja lõustaga, hoiavad mingeid asju vaos, isegi kui nad ametlikult turvajad pole (tehniliselt seadusilikult täiesti võimalik).
      - inimesed ei tea turvateeistuse seadust, tavakodaniku õigusi ja muid selliseid asju.
      Jne.

      Kommentaar


        Algselt postitas budu Vaata postitust
        Kuule mees,rahune õige maha! Palju sina ise oled panustanud Eesti jalgpalli? Oma kodukandi (ma isegi ei tea, kus pommiaugus sa elad) jalgpalli? Kui palju käid sa staadionil, et piletirahaga toetada? Kui palju panustad vabatahtlikult? Ma ei ole ja minust ei saa kunagi FC Asula 4c fänni, aga sinu meeletu kiun nende aadressil on enamus ajast tavaline möla, fakte sa välja tuua ei suuda! Tee midagi kasuliku ja palun ära ainult mölise! Iga teine foorumlane on kordi rohkem panustanud meie jalgpalli, kui sina oma vingumisega! Müts maha nende ees!
        Sinu see esimene loosung juba ,,palju sa ise oled panustanud eesti jalgpalli´´ no piletirahaga vast ikka olen ja olen aidanud natukene nii muugagi. Teiseks väga kahju, et sa aru ei saa, et EJL SAAB raha igaaastaselt meeletult toetuste najal, aga selle eest mis on tehtud on natukene nadi. Teiseks oled sina küll viimane inimene siin foorumis, kes tuleb kellegile ütlema, et ära kiunu vingu ja mölise... Sa peaks ikka väga tugevalt vahest peeglisse vaatama budulojus.

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Sinu see esimene loosung juba ,,palju sa ise oled panustanud eesti jalgpalli´´ no piletirahaga vast ikka olen ja olen aidanud natukene nii muugagi. Teiseks väga kahju, et sa aru ei saa, et EJL SAAB raha igaaastaselt meeletult toetuste najal, aga selle eest mis on tehtud on natukene nadi. Teiseks oled sina küll viimane inimene siin foorumis, kes tuleb kellegile ütlema, et ära kiunu vingu ja mölise... Sa peaks ikka väga tugevalt vahest peeglisse vaatama budulojus.
          Infrasse panustatud summad viimase 10-15 aasta jooksul peaks olema kuskil kümnete miljonite juures.
          Täpse summa jään võlgu aga suurusjärk on õige.
          Aga noh vähe siis vähe.
          FC Flora

          Kommentaar


            EJL on üldiselt küll korrumpeerunud ja valesid otsuseid tegev organisatsioon, aga koondise ja klubide ebaedus neid küll süüdistada ei saa. Selleks, et koondis kuskile jõuaks on Eesti-suurusel riigil vaja lihtsalt õnne sama generatsiooni sees mitu maailmatasemel mängijat saada. Me võime rääkida Islandi edust, aga vaatame, kus Island oli 10 aastat tagasi. Ilmselt on nad seal tagasi ka 10 aasta pärast. Ja noh, ühe tugeva klubi jaoks oleks lihtsalt meeletult raha vaja, mida siin keegi jalgpalli investeerida ei taha.

            Kommentaar


              Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
              Infrasse panustatud summad viimase 10-15 aasta jooksul peaks olema kuskil kümnete miljonite juures.
              Täpse summa jään võlgu aga suurusjärk on õige.
              Aga noh vähe siis vähe.
              Väga tore, aga näita mulle ette kus sa sellise numbri võtad

              Kommentaar


                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                Väga tore, aga näita mulle ette kus sa sellise numbri võtad
                2009: http://jalgpall.ee/uudised/jalgpalli...30?siteacc=cms

                2013: http://jalgpall.ee/uudised/jalgpalli...30?siteacc=cms

                "Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljaku renoveerimistööd maksid ligi 250 000 eurot. Ühtekokku on EJL viimase 15 aastaga investeerinud infrastruktuuri arengusse 20 miljonit eurot."
                Viimasest aastatest meenuvad, et EJL toetas Sepa staadioni ehitust, Pärnu kunstmuru, Kuressaare kunstmuru, Maarjamäe kunstmuru vahetus (varem ka kogu Maarjamäe kompleksi ehitus), Paide kunstmuru valgustus, Võru uue kunstmuru ehitus (hetkel käimas), Hiiu staadioni valgustus, Nike Arena, Sportland Arena, Põlva Lootospargi klubihoone ehituse toetamine, Viljandi kunstmuru, Kalevi ja Wismari kunstmuru on kaks korda vahetatud, kunstmurud Kohtla-Järvel ja Sillamäel.
                EJL TNKT treeningkeskus noortele.
                Kõigis nendes projektides on EJL poolne rahaline tugi all ja need on ka avalikest allikatest leitavad.
                Faktid.
                Minu mäletamist mööda on ka Elva kunstmuru vahetusel EJL tugi all.
                FC Flora

                Kommentaar


                  Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                  2009: http://jalgpall.ee/uudised/jalgpalli...30?siteacc=cms

                  2013: http://jalgpall.ee/uudised/jalgpalli...30?siteacc=cms

                  "Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljaku renoveerimistööd maksid ligi 250 000 eurot. Ühtekokku on EJL viimase 15 aastaga investeerinud infrastruktuuri arengusse 20 miljonit eurot."
                  Viimasest aastatest meenuvad, et EJL toetas Sepa staadioni ehitust, Pärnu kunstmuru, Kuressaare kunstmuru, Maarjamäe kunstmuru vahetus (varem ka kogu Maarjamäe kompleksi ehitus), Paide kunstmuru valgustus, Võru uue kunstmuru ehitus (hetkel käimas), Hiiu staadioni valgustus, Nike Arena, Sportland Arena, Põlva Lootospargi klubihoone ehituse toetamine, Viljandi kunstmuru, Kalevi ja Wismari kunstmuru on kaks korda vahetatud, kunstmurud Kohtla-Järvel ja Sillamäel.
                  EJL TNKT treeningkeskus noortele.
                  Kõigis nendes projektides on EJL poolne rahaline tugi all ja need on ka avalikest allikatest leitavad.
                  Faktid.
                  Minu mäletamist mööda on ka Elva kunstmuru vahetusel EJL tugi all.
                  Jah, aga kui sa liidad need summad kokku, siis see 20 miljonit tundub tõsine utoopia. Milleks peab salatsema koguaeg... Tehke aasta lõpus kokkuvõtted, et kuhu on läinud Uefa rahad jne ja mida on tehtud ja mida tehakse ja palju miski maksab ja mille alusel midagi valitakse. See on MTÜ ja see ei tohiks olla nii salastatud ja varjatud info.

                  Miks ma räägin, et salastatud? Sest kui mõned meediaväljaanded või uuriv ajakirjandus on tahtnud Pohlakult infot, siis seda ignoreeritakse täielikult.

                  Te ei hooma ikka ära seda, et vaadake palju saab EJL raha ja vaadake palju sellest jõuab meie kodusesse jalgpalli. Iga aasta toetame 1-2 staadionit 100 tuhandega ja see ongi kõik. See on MTÜ ja kõik raha, mis sinna suunatakse peaks minema jalgpalli arenguks.

                  Ma ei taha minna isiklikuks, aga jah võibolla teid kergemeelseid tõesti lollitab nende mõne pealispindse artikkliga ära, kus samuti puuduvad faktid ja siis te laulate kaasa rõõmsalt ja usute sinisilmselt, aga inimene, kes suudab natukene peas kalkuleerida, mõelda ning analüüsida saab aru, et see on täielik jama.

                  Kommentaar


                    Too täpsed numbrid koos allikaga välja. Tulistad puusalt praegu.
                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Te ei hooma ikka ära seda, et vaadake palju saab EJL raha ja vaadake palju sellest jõuab meie kodusesse jalgpalli. Iga aasta toetame 1-2 staadionit 100 tuhandega ja see ongi kõik. See on MTÜ ja kõik raha, mis sinna suunatakse peaks minema jalgpalli arenguks.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                      Too täpsed numbrid koos allikaga välja. Tulistad puusalt praegu.
                      https://sport.postimees.ee/4192219/k...lli-liidu-raha

                      https://www.inforegister.ee/80091598...JALGPALLI-LIIT

                      Kui aastas tuleb 10 milli peale ja 15 aasta jooksul on investeeritud 20 milli, siis seda on (IMHO) nagu vähe.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
                        https://sport.postimees.ee/4192219/k...lli-liidu-raha

                        https://www.inforegister.ee/80091598...JALGPALLI-LIIT

                        Kui aastas tuleb 10 milli peale ja 15 aasta jooksul on investeeritud 20 milli, siis seda on (IMHO) nagu vähe.
                        Aastas ei tule 10 miljonit peale. Jalgpalliliidu eelarve 15 aastat tagasi oli ca 0,8 miljonit eurot ja on kasvanud samm-sammult. 10 miljonit on eelarve olnud 1 või 2 aastat.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
                          https://sport.postimees.ee/4192219/k...lli-liidu-raha

                          https://www.inforegister.ee/80091598...JALGPALLI-LIIT

                          Kui aastas tuleb 10 milli peale ja 15 aasta jooksul on investeeritud 20 milli, siis seda on (IMHO) nagu vähe.
                          Artikkliga jõudsid ette ja super, et keegi vähemalt natukenegi tõukab elu.

                          Sealt artikklistki: algpalliliidu finantspoole eest vastutav asepresident Andri Hõbemägi sõnas üldkogule 2016. aasta majandusaasta aruannet kommenteerides: "Rõhutan printsiipi, et kõik, mis me tuludena teenime, selle kõik ka edasi kanname. Tulusid kasvatades kasvatame me alati ka kulusid, me ei fokusseeri end kulude kokkuhoiule."

                          Sellised lambised vastused EJL juhatusest annavadki arusaama, et toimub väga suur rahagadega sahkerdamine ja kantimine.

                          SIHTOTSTARBELINE INFRASTRUKTUURIRAHA aastas 2,5milli.... Ja me peame käed taevapoole tõstma, et eesti suurimatele projektidele 100 000 antakse. Te ise ka aru saate, et see on natukene imal?

                          Ütleme, et riiklike maksude ja tööjõumaksude peale kulub kvartalis 400 000 ehk aastas 1,6miljonit

                          Eelarve on 10miljonit+

                          Ütleme, et toetatakse projekte 100 000 jne ja pannakse aastas laiaslaastus 1 000 000 staadionitele ja projektidele jne ( see arv on niigi üle pingutatud, sest info nii suurte investeeringute kohta puudub)

                          Osteti MM korraldusõigus ühekordselt 1 milli eest väga tore ja õige samm kahtlemata

                          10 Miljonit - 1,6miljonit (maksud) - 1 miljon ( teleõigused) - 1 miljon (infrastruktuur) Järele jääb laiaslaastus 7,4 miljonit

                          Ma nüüd küsin kuhu see raha kaob siis? Töötajatele palgad on makstud, riigile on maksud makstud, infot infrastruktuuridesse panustamise kohta ei ole ja suuri projekte ei ole ka tehtud, siis kuhu need miljonid iga aasta jäävad?

                          Alecoq Arena laiendamine? Wait a minute selle jaoks ju tehti riigi eelarveline muudatus ja EJL ei pidanud ise panustama

                          http://soccernet.ee/artikkel/tallinn...-uhe-sisehalli sellised artikklid on ehe näide, kust tegelikult need miljonid tulevad sinna sisehallide ja renoveerimiste taha.

                          Te lihtsalt süvenete liiga pinnapealselt sellesse teemasse ja ei oma teadmisi tegelikusest.

                          Kommentaar


                            Ära unusta, et raha kulub ka Lõuna-Ameerika ja Okeaania turneedele.

                            EDIT: EJL maksab ju Florale veel ka Lilleküla staadionit tagasi. Kui palju veel EJL Florale selle eest maksma peab? Ja kui palju ta aastas maksab?

                            Kommentaar


                              Võtke majandusaasta ning tegevusaruanded ette. See huupi lahmimine praegu teie poolt ei vii kuhugi.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                                Võtke majandusaasta ning tegevusaruanded ette. See huupi lahmimine praegu teie poolt ei vii kuhugi.
                                Aga ole hea inimene ja jaga mulle majandusaasta ja tegevusaruandeid

                                Kommentaar

                                Working...
                                X