Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 57

Teema: Piirkonnad

Asjahuviline Kasutaja SoccerGoal avatar
    Liitus foorumiga
    Jul 2008

Algupärane Piirkonnad

Koplist Pelgulinnani, Kakumäelt Pääskülani, Järvelt Ülemisteni, Sikupillist Priisleni, Ropkast Maarjamõisani, Annelinast Karlovasse jne jne.

Ei piirdu kogu see teema vaid Tallinna ja Tartuga, andku hagu iga teise linna, aleviku või küla elanik, peamine, et oleks miskit huvitavat, millest pajatada. Iga piirkonna või asumi eripärast teavad paremini selle elanikud, seega kirjutage siia enda kogemustest, emotsioonidest, elanikest, piirkonna jõust ja masendusest jne.

Otsekoheselt ja ausalt nii nagu on. Ilustamata. Arvate, et Talinna vanalinnas on kõik ilus ja lilleline? Kaugel sellest.
    Mustakal hoiavad õppurid vagusi ja kaikki on kunnossa? Ei. Aga olukord on kindlasti roosilisem võrreldes Nõmmega, kus elanikud ei suuda mõista linnaosavanemaks valitud Šillist.

Tallinna põhjakad on igatahes Kaljulaidiga selliste uudiste taustal rahul

geenjiaalne miis Kasutaja 2mSööt3mMööda avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2003

Algupärane

Lihtsalt väike tähelepanek Helsingis elanuna. Võrreldes Tallinnaga on Helsingi jõhkralt rohkem hakitud väikesteks linnaosadeks ja tihtilugu ka need väikseid linnaosad on tihtilugu hakitud erinevate eesliidetega (itä, länsi, pohjois, etu, taka, ylä, ala, keski).
    Eestis vist on rohkem kombeks öelda, et elan ala Mustamäel Magistrali keskuse lähedal vms. Lasnamäe on minule veidi võõras kant aga tunduks, et soomlaste loogika järgi saaks selle just hästi lüüa põhjaks ja lõunaks. Ega ma ei tea, äkki kohalikud ütlevadki, et elan Põhja-Laagnas. Lasnamäelased võivad ju valgustada kuidas selle linnaosa hakkimine väiksemateks tükkideks peas käib?

Helsingi on küll Tallinnast veidi suurem aga panen pildi sellest hakitud Helsingist võrdluseks ülesse.
    Joga Bonito!!!

cantankerous Kasutaja Tofoa avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
    Helsingi on küll Tallinnast veidi suurem aga panen pildi sellest hakitud Helsingist võrdluseks ülesse.
    Räägi veidi veel. Millistes piirkondades on ööelu? Kus on meelelahutus? Kus elavad rikkad ja ilusad? Mis on muud moodi eripärased kohad? Mis värk saartega on?
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Millistes piirkondades on ööelu? Kus on meelelahutus? Kus elavad rikkad ja ilusad?
    kas saaks veel igavamaid küsimusi esitada?

Asjahuviline Kasutaja SoccerGoal avatar
    Liitus foorumiga
    Jul 2008

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
    Ega ma ei tea, äkki kohalikud ütlevadki, et elan Põhja-Laagnas. Lasnamäelased võivad ju valgustada kuidas selle linnaosa hakkimine väiksemateks tükkideks peas käib?
    Pole küll ise Lasnast, aga kui keegi peakski Laagnast olema, siis pigem nad ütlevad konkreetse tänava kaudu, kus nad elavad. Enamasti öeldakse vaid linnaosa järgi, et elatakse Kristiines, Mustakal, Lasnas vms. Asumite järgi öeldakse vähe minu meelest.

Vabakutseline günekoloog Kasutaja Markko avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2002

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas SoccerGoal Vaata postitust
    Enamasti öeldakse vaid linnaosa järgi, et elatakse Kristiines, Mustakal, Lasnas vms. Asumite järgi öeldakse vähe minu meelest.
    Välja arvatud kalamajalased, kes ei ela Põhja-Tallinnas.

Aga osad hakivad lasnat ees- ja taga-Lasnamäeks. Kriitiline piir jookseb kuskilt Mustakivi kandist
    308

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Ja kui ütled mingi Sõle tänava otsa kohta Kopli, siis tõmmatakse kohe saag käima, võetakse asumite kaart välja ja karjutakse, et tegu on Pelgurannaga.

Meeskonnaliige Kasutaja orbitaaljaam avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

Tegelt Tallinaski ju neid ametlikke väikepiirkondi - Kassisaba, Sibulaküla jne jne. Kaarit ei viitsi otsida.
    Aga ütle Kalamaja grupis, et sa elad Eerika tänaval ja omast arust Kalamajas ja saad mõnituste osaliseks.

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
    Tegelt Tallinaski ju neid ametlikke väikepiirkondi - Kassisaba, Sibulaküla jne jne. Kaarit ei viitsi otsida.
    Aga ütle Kalamaja grupis, et sa elad Eerika tänaval ja omast arust Kalamajas ja saad mõnituste osaliseks.
    Kassisaba on da best hood. Mina, eika, Cannu ja (kunagi) Tanel austasid seda piirkonda kohaloluga.

Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Kassisaba on da best hood. Mina, eika, Cannu ja (kunagi) Tanel austasid seda piirkonda kohaloluga.
    Ma austasin seda piirkonda oma kohalolekuga siis, kui vähemalt kaks teist polnud veel Tallinnagi kolinud. ............ ja hiljem Cänneri juures pagulasena.

-e-
    Asumite kaart

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Kelmiküla!

Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

Ashit. ma siis elasin ka Kelmikülas. Paldiski mnt on piiriks?

4NC Kasutaja Andres. avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2009

Algupärane

Kunagi gümnaasiumipäevil sai isegi kahest Rakvere linnaosasast uurimistöö kirjutatud. Väheoluline fakt teile, et tillukeses Rakveres on lausa 19 linnaosa. Isiklik lemmik Kurikaküla.

"Kurikaküla nime saamise kohta on mitu legendi. Esimese legendi kohaselt oli Kurikaküla ala kunagi soine, laugaste juures käisid pesunaised kurikatega pesu pesemas. Pesu peksti kurikatega nii kõvasti, et hoobid kostusid ka linna. Teise legendi järgi olid endised soldatid head kurikameistrid. Kolmas legend räägib aga, et kurikaid kasutati ka omavaheliste tülide lahendamisel." - ma läheks siit teise ja kolmandaga.

Eriti rändom teadmine, et lisaks Lembitu Kuuse sünnikodule, elab samal tänaval mu kunagine tööõpetuse õpetaja. Mis see 8. klassi kaakide lemmik treiasi ikka muu oli kui kurikas.
    - \\\\\\\\\\\\ R A K V E R E - JK - T A R V A S //////////// -

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Ashit. ma siis elasin ka Kelmikülas. Paldiski mnt on piiriks?
    Jah, piirkiks. Tehnika, Endla, Toompuiestee ja Paldiski maantee.

geenjiaalne miis Kasutaja 2mSööt3mMööda avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2003

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Räägi veidi veel. Millistes piirkondades on ööelu? Kus on meelelahutus? Kus elavad rikkad ja ilusad? Mis on muud moodi eripärased kohad? Mis värk saartega on?
    Eriline ööelu ekspert pole aga põhiline elu käib ikka südalinnas. Tallinnas on kinovõrgustik igatahes paremini laiali valgunud üle linna (lasnas, viimsis ja mustamäel on omad kinokeskused).
    Rikkamad elavad enamasti ikka ranniku lähedal. Tuntuimatest kohtadest võib vast mainida Eirat, Töölöt, Kamppi ja muidugi ka Espoo linna. Espoo kohta visatakse ka nalja, et see on linn millel puudub keskus. Osadele meeldib Espoo teatud piirkondades niisama jalutamas käia ja imetleda neid uhkeid eramajasid.
    Saartest niipalju, et Korkeasaari peal asub loomaaed ning Santahaminas peaks olema sõjaväeosa, kus teenitakse aega. Suomenlinna peaks turistidele ka tuttav olema oma kindlusega. Saarele saab laevaga tavalise ühistranspordi piletiga.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Kui juba Helsingist ja Rakverest juttu tuli siis ka Tartus on võrreldes Tallinnaga absurdselt palju linnaosi.

Numbriliselt 17.
    Näiteks Maarjamõisa linnaosa pindala on 1,13 km2 ja elanike arv 377.

Mõni ütleb linnaosa, mõni ütleb keskmisest väiksem asula

Shola Ameobi Kasutaja Halb ründaja avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2005

Algupärane

Ma austasin seda piirkonda oma kohalolekuga siis, kui vähemalt kaks teist polnud veel Tallinnagi kolinud. ............ ja hiljem Cänneri juures pagulasena.

-e-
    Asumite kaart
    Nüüd ma tean, kus õige Õismäe asub
    Inter - ausaim klubi Itaalias.

Algupärane

Tallinnas olen elanud kahes kohas ja mõlemal juhul olen öelnud asumiga, mitte linnaosana ehk Priisle ja Mähe
    Tundmatu - ehk mida mina ka tean

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
    Kui juba Helsingist ja Rakverest juttu tuli siis ka Tartus on võrreldes Tallinnaga absurdselt palju linnaosi.

Numbriliselt 17.
    Näiteks Maarjamõisa linnaosa pindala on 1,13 km2 ja elanike arv 377.

Mõni ütleb linnaosa, mõni ütleb keskmisest väiksem asula
    Samas erinevalt Tallinnast on linnaosa Tartus puhtalt geograafiline mõiste ilma linnaosavanemate ja -valitsuseta.

Eesti koondislane Kasutaja Gallacher avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2008

Algupärane

Kurat, alles nüüd sain teada, et Tallinna kesklinnas on Kompassi asum. Ka Tatari asumist mitte, kuigi elan vist seal, ainult vastavast tänavast.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud