320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Piirkonnad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Piirkonnad

    Koplist Pelgulinnani, Kakumäelt Pääskülani, Järvelt Ülemisteni, Sikupillist Priisleni, Ropkast Maarjamõisani, Annelinast Karlovasse jne jne.

    Ei piirdu kogu see teema vaid Tallinna ja Tartuga, andku hagu iga teise linna, aleviku või küla elanik, peamine, et oleks miskit huvitavat, millest pajatada. Iga piirkonna või asumi eripärast teavad paremini selle elanikud, seega kirjutage siia enda kogemustest, emotsioonidest, elanikest, piirkonna jõust ja masendusest jne.

    Otsekoheselt ja ausalt nii nagu on. Ilustamata. Arvate, et Talinna vanalinnas on kõik ilus ja lilleline? Kaugel sellest.
    Mustakal hoiavad õppurid vagusi ja kaikki on kunnossa? Ei. Aga olukord on kindlasti roosilisem võrreldes Nõmmega, kus elanikud ei suuda mõista linnaosavanemaks valitud Šillist.

    Tallinna põhjakad on igatahes Kaljulaidiga selliste uudiste taustal rahul

    #2
    Lihtsalt väike tähelepanek Helsingis elanuna. Võrreldes Tallinnaga on Helsingi jõhkralt rohkem hakitud väikesteks linnaosadeks ja tihtilugu ka need väikseid linnaosad on tihtilugu hakitud erinevate eesliidetega (itä, länsi, pohjois, etu, taka, ylä, ala, keski).
    Eestis vist on rohkem kombeks öelda, et elan ala Mustamäel Magistrali keskuse lähedal vms. Lasnamäe on minule veidi võõras kant aga tunduks, et soomlaste loogika järgi saaks selle just hästi lüüa põhjaks ja lõunaks. Ega ma ei tea, äkki kohalikud ütlevadki, et elan Põhja-Laagnas. Lasnamäelased võivad ju valgustada kuidas selle linnaosa hakkimine väiksemateks tükkideks peas käib?

    Helsingi on küll Tallinnast veidi suurem aga panen pildi sellest hakitud Helsingist võrdluseks ülesse.
    Joga Bonito!!!

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
      Helsingi on küll Tallinnast veidi suurem aga panen pildi sellest hakitud Helsingist võrdluseks ülesse.
      Räägi veidi veel. Millistes piirkondades on ööelu? Kus on meelelahutus? Kus elavad rikkad ja ilusad? Mis on muud moodi eripärased kohad? Mis värk saartega on?
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        #4
        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
        Millistes piirkondades on ööelu? Kus on meelelahutus? Kus elavad rikkad ja ilusad?
        kas saaks veel igavamaid küsimusi esitada?

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
          Ega ma ei tea, äkki kohalikud ütlevadki, et elan Põhja-Laagnas. Lasnamäelased võivad ju valgustada kuidas selle linnaosa hakkimine väiksemateks tükkideks peas käib?
          Pole küll ise Lasnast, aga kui keegi peakski Laagnast olema, siis pigem nad ütlevad konkreetse tänava kaudu, kus nad elavad. Enamasti öeldakse vaid linnaosa järgi, et elatakse Kristiines, Mustakal, Lasnas vms. Asumite järgi öeldakse vähe minu meelest.

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas SoccerGoal Vaata postitust
            Enamasti öeldakse vaid linnaosa järgi, et elatakse Kristiines, Mustakal, Lasnas vms. Asumite järgi öeldakse vähe minu meelest.
            Välja arvatud kalamajalased, kes ei ela Põhja-Tallinnas.

            Aga osad hakivad lasnat ees- ja taga-Lasnamäeks. Kriitiline piir jookseb kuskilt Mustakivi kandist
            308

            Kommentaar


              #7
              Ja kui ütled mingi Sõle tänava otsa kohta Kopli, siis tõmmatakse kohe saag käima, võetakse asumite kaart välja ja karjutakse, et tegu on Pelgurannaga.

              Kommentaar


                #8
                Tegelt Tallinaski ju neid ametlikke väikepiirkondi - Kassisaba, Sibulaküla jne jne. Kaarit ei viitsi otsida.
                Aga ütle Kalamaja grupis, et sa elad Eerika tänaval ja omast arust Kalamajas ja saad mõnituste osaliseks.

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                  Tegelt Tallinaski ju neid ametlikke väikepiirkondi - Kassisaba, Sibulaküla jne jne. Kaarit ei viitsi otsida.
                  Aga ütle Kalamaja grupis, et sa elad Eerika tänaval ja omast arust Kalamajas ja saad mõnituste osaliseks.
                  Kassisaba on da best hood. Mina, eika, Cannu ja (kunagi) Tanel austasid seda piirkonda kohaloluga.

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Kassisaba on da best hood. Mina, eika, Cannu ja (kunagi) Tanel austasid seda piirkonda kohaloluga.
                    Ma austasin seda piirkonda oma kohalolekuga siis, kui vähemalt kaks teist polnud veel Tallinnagi kolinud. ............ ja hiljem Cänneri juures pagulasena.

                    -e-
                    Asumite kaart

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Kassisaba on da best hood. Mina, eika, Cannu ja (kunagi) Tanel austasid seda piirkonda kohaloluga.
                      Kelmiküla!

                      Kommentaar


                        #12
                        Ashit. ma siis elasin ka Kelmikülas. Paldiski mnt on piiriks?

                        Kommentaar


                          #13
                          Kunagi gümnaasiumipäevil sai isegi kahest Rakvere linnaosasast uurimistöö kirjutatud. Väheoluline fakt teile, et tillukeses Rakveres on lausa 19 linnaosa. Isiklik lemmik Kurikaküla.

                          "Kurikaküla nime saamise kohta on mitu legendi. Esimese legendi kohaselt oli Kurikaküla ala kunagi soine, laugaste juures käisid pesunaised kurikatega pesu pesemas. Pesu peksti kurikatega nii kõvasti, et hoobid kostusid ka linna. Teise legendi järgi olid endised soldatid head kurikameistrid. Kolmas legend räägib aga, et kurikaid kasutati ka omavaheliste tülide lahendamisel." - ma läheks siit teise ja kolmandaga.

                          Eriti rändom teadmine, et lisaks Lembitu Kuuse sünnikodule, elab samal tänaval mu kunagine tööõpetuse õpetaja. Mis see 8. klassi kaakide lemmik treiasi ikka muu oli kui kurikas.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                            Ashit. ma siis elasin ka Kelmikülas. Paldiski mnt on piiriks?
                            Jah, piirkiks. Tehnika, Endla, Toompuiestee ja Paldiski maantee.

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                              Räägi veidi veel. Millistes piirkondades on ööelu? Kus on meelelahutus? Kus elavad rikkad ja ilusad? Mis on muud moodi eripärased kohad? Mis värk saartega on?
                              Eriline ööelu ekspert pole aga põhiline elu käib ikka südalinnas. Tallinnas on kinovõrgustik igatahes paremini laiali valgunud üle linna (lasnas, viimsis ja mustamäel on omad kinokeskused).
                              Rikkamad elavad enamasti ikka ranniku lähedal. Tuntuimatest kohtadest võib vast mainida Eirat, Töölöt, Kamppi ja muidugi ka Espoo linna. Espoo kohta visatakse ka nalja, et see on linn millel puudub keskus. Osadele meeldib Espoo teatud piirkondades niisama jalutamas käia ja imetleda neid uhkeid eramajasid.
                              Saartest niipalju, et Korkeasaari peal asub loomaaed ning Santahaminas peaks olema sõjaväeosa, kus teenitakse aega. Suomenlinna peaks turistidele ka tuttav olema oma kindlusega. Saarele saab laevaga tavalise ühistranspordi piletiga.
                              Joga Bonito!!!

                              Kommentaar

                              Working...
                              X