Vaata hääletusi tulemusi: Millise poe iseteenindus kassa on kõige parem?

Hääletajad
50. Sa ei tohi hääletada
  • Prisma

9 18,00%
  • Rimi

13 26,00%
  • Selver

21 42,00%
  • Coop

7 14,00%
Lehekülg 2, kokku 6 EsimeneEsimene 123456 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 105
    Shola Ameobi Kasutaja Halb ründaja avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2005

Algupärane

Kassad suudavad ikka kiiremini inimesi teenindada kui need iseteenindusmasinad.

Minu õnneks suur osa inimesi siiski ei taha kasutada seda ja seega ei pea pikalt järjekorras seisma.
    Inter - ausaim klubi Itaalias.

Eesti koondislane Kasutaja Gallacher avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2008

Algupärane

Väga mingi eriti suhtleja ei ole ja seega alati ebamugav, kui pean päris inimesega tegelema, et minu jaoks need iseteeninduskassad on ideaalne.
    Mnjah.

Professionaal Kasutaja elx avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
    Kassad suudavad ikka kiiremini inimesi teenindada kui need iseteenindusmasinad.

Minu õnneks suur osa inimesi siiski ei taha kasutada seda ja seega ei pea pikalt järjekorras seisma.
    Jah, kuid kui on sama pikad järjekorrad, siis ühe iseteeninduskassa järjekorra teenindajateks on mitu kassat ja järjjekord liigub kiiremini.

Shola Ameobi Kasutaja Halb ründaja avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2005

Algupärane

Ainus asi ehk mis pinda käib on vanusekontroll alko, suits ja energiajookide (Rimis vist neile ka?)puhul. Vahel tuleb ikka oodata kui vastutav isik on tegelemas kellegiga või lihtsalt vaiksemal ajal kuhugi uitama läinud.
    Inter - ausaim klubi Itaalias.

cantankerous Kasutaja Tofoa avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Ainus asi ehk mis pinda käib on vanusekontroll alko, suits ja energiajookide (Rimis vist neile ka?)puhul. Vahel tuleb ikka oodata kui vastutav isik on tegelemas kellegiga või lihtsalt vaiksemal ajal kuhugi uitama läinud.
    Selveris toimub see väga kiiresti.

Eesti koondislane Kasutaja Gallacher avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2008

Algupärane

Mul oli hiljuti juhus, et hommikul vara ostsingi Rimis paki suitsu ja ette lõi kiri, et mingi vanusekontroll. Ootasin siis paar minutit aga keegi ei tulnud ja maksin selle eest kassas.
    Mul endal on iseteeninduskassas vahel väike segadus olnud sellega, et nii piinlik kui ei ole, iga asja puhul alati ei tea, kas tegu puu-või juurviljaga, tsitruselisega või mitte.

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

mis ime asju sa siis sööd? Ma ei sööks asju mida ei tunne. Või täidad naise ostunimekirja?

סוטה Kasutaja cabron avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2015

Algupärane

Maxima iseteeninduskassat polegi küsitluses see vist nii low koht, et ega seal foorumlased ei käi. Viimsis on Maxima küll fastest way ja soodsaim ka - peab hoolega jälgima kuupäevasid ainult, sest tihti sügatakse sellega ja ka kampaaniahindade puudumisega kassas. Aga väiksemate arvete nimel olen nõus ekstra-tähelepanu jagama.

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ma pole mõnda aega Rimi iseteenindusse sattunud, aga viimati oli seal igavene keberniit kaaluga. Nii detailseks on aetud, et väga kergete asjade puhul peab kogu aeg müüjat ootama, kes tuleb oma kaarti viibutama. Või kui ostukott on suur ja toetub kaalumisaluse külgseintele, siis ka on 0.00001-grammine erinevus.
    "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

cantankerous Kasutaja Tofoa avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Rimi ja Prisma on level autisimo.

Ma korra selgitan veel. Puust ja punaseks.

Selver vs Rimi

Selver
    Võtad käru, paned kärusse koti. Võtad puldi, piiksutad tooted sisse ja asetad otse kotti. Sõidad iseteendindusse, paned puldi ära ja tõmbad kaardi läbi, maksad, lahkud.

Ajakulu: ~5-10 minutit vähem kui tavalises Selveri järjekorras.
    Närvikulu: Olematu

Rimi
    Võtad käru, jalutad poes ringi, tõstad soovitud tooted korvi, sõidad iseteenindusse. Ootad järjekorras peaaegu sama kaua kui tavalises järjekorras. Jõuad aparaatideni, kus teed ise kassiiri töö poole aeglasemalt ära. Tõstad üks haaval alusele, piiksutad neid seal, naudid regulaarset karjumist asjade kaalumisel, uuesti skänneerimist ja alusele panemist, kui natukenegi kärmemaid liigutusi teed ja süsteem pole jõudud toodet ära kaaluda või läheb nii, nagu Stok just kirjeldas, ja veenduda, et sa pole varganägu. Mingil hetkel ei mahu asjad enam alusele ära, kuhjad need seal totaalselt üle. Kirud ruumipuuduse üle, kuid kuidagi saad ennast ise teenindatud. Võtad kaardi, maksad. Hakkad asju kotti toppima, kuid selleks ei ole seal ka normaalselt ruumi, kuna närv on must, viskad asjad suhteliselt suvaliselt kotti ja lahkud poest.

Ajakulu: ~5 minutit kauem kui Selveris ja peaaegu sama nagu tavalises Rimi kassas.
    Närvikulu: ROPP

Selver on reaalselt ainus süsteem, mis toimib kiiresti ja veatult. Coopi oma pole proovinud, respekti neile ka, kui kasutavad sama süsteemi. Jah, vajab ses osas läbimõtlemist, et suuremad, raskemad ja kõvemad asjad oleksid põhjas, kuid kui ostadki midagi pehmet ja kerget enne teisi asju, siis alati on võimalik see korraks koti kõrvale kärusse asetada ja hiljem peale tõsta. Vanust kontrollitakse reeglina distantsilt või ollakse väga kiirelt sinu juures. Umbes 5% on tõenäosus, et tuleb läbida ka ostukontroll, mis minu puhul on tähendanud seda, et näitad ise suvalised 5 eset kassiirile ja saad tänutäheks šokolaadi.

Prisma iseteenindusel pole mitte mingit mõtet, sest seal tuleb alati seista sama kaua kui iseteendinduses. Mis siis selle mõte on? Pigem lasen kassiiril enda tööd teha. Maxima oma on Prismast kiirem, sest sealne klientuur ei oska iseteenindust nii suures osas veel kasutada ja iseteeninduse järjekord on oluliselt lühem kui Prismas.

Tsitaat Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Selveril on hea, kuid debiilne on, et selleks vaja eraldi kliendikaarti. Seega - fakk ohv.
    Kui sa raha peale vihane pole, siis kliendikaardi tegemine on kõikides poodides mõistlik. Ideaalis võiks see muidugi käia ID-kaardi peale, kuid see eelis on minu teada ainult Prismas.

Tsitaat Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
    Ümber pakid samal ajal, kui kassiir piiksutab. Kassiiril tuleb piiksutamine ka kiiremini välja kuna tal on juba ettekujutus, kus triipkood asub ja ei pea mingi aparaadiga zoomima õiget nurka.
    Mitte kunagi ei ole võimalik asju sama kiiresti pakkida, kui kassiir piiksutab. Ja kuna käigu pealt piiksutamine ei ole tülikas ega aeganõudev, siis on seda igal juhul mõistlik teha, kui see säästab hiljem järjekorras seismise ja pakkimise aja. Selles osas olen nõus - ise piikustamine on aeganõudvam, kui seda teeb kassiir, mistõttu ma ei saagi aru, mis on Rimide ja Prismade iseteeninduse point. Mingit ajavõitu ei ole.

Tsitaat Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Mul endal on iseteeninduskassas vahel väike segadus olnud sellega, et nii piinlik kui ei ole, iga asja puhul alati ei tea, kas tegu puu-või juurviljaga, tsitruselisega või mitte.
    Selveris on puuviljadel numbrid juures. Ei ole väga keeruline vajutada kaalul sama numbrit, mis toote kõrval.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Kui sa raha peale vihane pole, siis kliendikaardi tegemine on kõikides poodides mõistlik. Ideaalis võiks see muidugi käia ID-kaardi peale, kuid see eelis on minu teada ainult Prismas.
    Ei ole nõus. Kuna rahakott ei ole kummist, siis ma teen omale ainult neid kliendikaarte, millega saab kas hea protsendi alla või kampaaniatooteid kaardi alusel. Rimi kliendikaart säästab kõigest 1% ja kampaaniad (kollased hinnad) kehtivad ka ilma kaardita ostjatele, nii et seda kaarti mul seniajani ei ole. Partnerkaart ja säästukaart on, muude kaupluste kaardid (ehituspoed, spordipoed jne) on autos ja mõned head kauplused kasutavad ID-kaarti.
    "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

Vabakutseline günekoloog Kasutaja Markko avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2002

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    Ei ole nõus. Kuna rahakott ei ole kummist, siis ma teen omale ainult neid kliendikaarte, millega saab kas hea protsendi alla või kampaaniatooteid kaardi alusel. Rimi kliendikaart säästab kõigest 1% ja kampaaniad (kollased hinnad) kehtivad ka ilma kaardita ostjatele, nii et seda kaarti mul seniajani ei ole. Partnerkaart ja säästukaart on, muude kaupluste kaardid (ehituspoed, spordipoed jne) on autos ja mõned head kauplused kasutavad ID-kaarti.
    Hakka Nestes tankima, siis saad Rimi kaardile raha juurde. Ise teenin paari kuuga niimoodi 4-5 eurot
    308

Algupärane

OT, kuid kuna siin tundub palju Selveri fänne olema, siis Minu ülalkiidetud LHV Partner deebetkaardiga makstes (mitte niisama läbi lüües, loog) saab muideks topeltboonust. See teeb otseses arvestuses siis vist 1 punkti asemel 2, kui mälu ei peta.

Kuna olen laisk inimene, siis söön eriti õhtuti liigagi tihti poe valmistoitu ning pea igas kassas on alati korralik ikaldus sellega, et kui plastkarbi peal on kaks etiketti, siis kordamööda neid skännida ei saa ning lõpeb "Kutsun müüjat"- teatega. Selver omab kõiki selle koha pealt - tõsi. COOP-is saab ilma säästukaardita osades kassades (valgetes? või sinistes ) maksta küll, pulti ilma säästukaardita polegi proovinud kaasa haarata - olen samuti ainult tavaar käte vahel kassasse läinud.

Tallinna Kaubamaja toidupoes viimane kord maksma hakates tuli mulle loosung "Ostukontroll", mida murdsekunditega märkas Minu läheduses olnud müüja ning teadis kohe, mis teha. Juhatas Mind sinna kõrvale "tavakassasse", vabandas, et nii juhtus ja pakkus Merci(!!) assortiišokolaade. Muidu nagu tavamakse tavakassas ikka, ainult et wtf?
    et temas tmingid man of the matchi küll ei tehta sellepärast,sest kui aus olla ega ta ju midagi väga erilist seal ei teinud,viis aint portugali poolfinaali

Algupärane

mu kogemused on Tofoa omadele risti vastupidised.

olen paar korda üritanud seda Selveri süsteemi kasutada. korra jäin nuputama, kuidas seda pulti oma pesast üldse kätte saada. tõmbasin Partnerkaardi kõikvõimalikest piludest läbi, lugesin juhendit, kuskil ükski tuluke roheliseks ei läinud. andsin alla.

korra õnnestus see pult, kõntsane nagu avaliku netipunkti hiir, ikkagi kätte saada. ladusin asju korvi, kuni meenus, et kõik tuleb jooksvalt läbi piiksutada. viis minutit seisin ühe koha peal, näppisin erinevaid nuppe ja üritasin sellest 90.-ndaid meenutavast kasutajaliidesest aru saada. lõpuks nagu õnnestus. ühel hetkel tõdesin, et kolm eurot on dipikastme eest siiski liiga palju küsitud ja viisin topsi tagasi. loomulikult olin selle juba läbi piiksutanud, nii et järgmised viis minutit pusisin, et see kuidagi maha võtta. kui lõpuks kassast läbi jõudsin, oli tunne nagu vanasti pärast krokiitundi, kus tuli kahekümne minutiga modelli kümnes erinevas poosis joonistada, saateks õppejõu sõim, et sul on pliiats valesti käes.

Rimi omast mugavamat süsteemi mu jaoks olla ei saagi. olulised eelised:
    - alati on lihtsam ja kiirem üht liigutust (läbi piiksutamist) ühe hooga järjest teha, mitte 15 erineval korral hakata pulti otsima;
    - saad uimase inimesena asju rahulikult kümme korda ümber vahetada ja tagasi viia, ei pea pidevalt meenutama, kas mingi asi juba sai läbi piiksutatud või mitte.

"oota teenindajat" lööb päris tihti ette küll, aga rõõm sabade vältimisest ja isetegevusest kaalub selle siiski üles.

Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Sihvakas murukarikas Vaata postitust
    mu kogemused on Tofoa omadele risti vastupidised.

olen paar korda üritanud seda Selveri süsteemi kasutada. korra jäin nuputama, kuidas seda pulti oma pesast üldse kätte saada. tõmbasin Partnerkaardi kõikvõimalikest piludest läbi, lugesin juhendit, kuskil ükski tuluke roheliseks ei läinud. andsin alla.

korra õnnestus see pult, kõntsane nagu avaliku netipunkti hiir, ikkagi kätte saada. ladusin asju korvi, kuni meenus, et kõik tuleb jooksvalt läbi piiksutada. viis minutit seisin ühe koha peal, näppisin erinevaid nuppe ja üritasin sellest 90.-ndaid meenutavast kasutajaliidesest aru saada. lõpuks nagu õnnestus. ühel hetkel tõdesin, et kolm eurot on dipikastme eest siiski liiga palju küsitud ja viisin topsi tagasi. loomulikult olin selle juba läbi piiksutanud, nii et järgmised viis minutit pusisin, et see kuidagi maha võtta. kui lõpuks kassast läbi jõudsin, oli tunne nagu vanasti pärast krokiitundi, kus tuli kahekümne minutiga modelli kümnes erinevas poosis joonistada, saateks õppejõu sõim, et sul on pliiats valesti käes.

.
    ma ei oska lennukit käivitada, järelikult on sitt lennuvahend

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas cannuman Vaata postitust
    ma ei oska lennukit käivitada, järelikult on sitt lennuvahend
    see mõte on antud kontekstis nii mööda, et ma ei isegi ei tea, kust otsast nokkima hakata.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane

Selverites on tavaliselt nii kitsas, et kuhu sa selle käruga üldse trügid? korvi ja puldiga mässamine on ebamugav. Rimil üsna lollikindel süsteem ja järjekordi iseteeninduses tavaliselt pole, erinevalt tavakassadest.

Asjahuviline Kasutaja SoccerGoal avatar
    Liitus foorumiga
    Jul 2008

Algupärane

Ärge tulge ütlema, et te pole näinud amatööre, kes löövad kilekoti läbi, panevad alusele, aga järgmisena tulevad kaubad asetatakse koti kõrvale mitte selle sisse! Alles pärast maksmist laotakse asjad lõpuks kotti, aga igaühe enda vaba valik. Mõni kirub peremeest, kes üliharva poes käib, kuid neil juhtudel kärutäie korraga ostab. Ja süüdi on ju see va raibe, sest kuidas ta julges just MINU ees olla ja minu elust ühed väärtuslikumad minutid raisata. Teine klient ongi selline, kelle juurde võtab teenindaja suuna. Mitte selle pärast, et ekraanile "Kutsu teenindaja" ilmus ja puldis punane tuli põlema lõi, aga selle pärast, et SA tropp arvasid, et iseteeninduskassades pole järjekordasid ja peale poolt minutit ootamist vaatad ähvardavalt teenindaja poole ja too võtabki suuna hädasolija juurde, sest 600€ tuleb ju kuidagi välja teenida. Kolmandaks on su närveldava kuju taga üks teine sell, kelle jaoks on liig müüjale poetada tervitus ja tänusõna ning seetõttu ootabki nüüd iseteeninduses vabanevat kohta. Jama on käes siis, kui kaaluga miskit sassi läheb ja teenindaja punast tulukest märkab. Siis jätab see klient oma kauba sinna ja tõttab minema, sest kus pagan on öeldud, et ma pean teenindajale otsa vaatama, veel vähem sõna-kaks rääkima või rohkemgi. Müüja pole ju inimene ning mina olen A&O!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ma ei saanud selle postituse mõttest aru, aga ma olen ka seda tüüpi klient, kes teeb omal käel poele kaks tiiru peale, enne kui lähen müüja käest küsima. Ja mis siis?

Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Sihvakas murukarikas Vaata postitust
    see mõte on antud kontekstis nii mööda, et ma ei isegi ei tea, kust otsast nokkima hakata.
    no ütleme siis nii, et kui teised inimesed saavad kiirelt ja mugavalt Selveris asjad aetud, siis on probleem kellelgiteisel kahe kõrva vahel, mitte süsteemis.
    #nooffence

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud