320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Iseteeninduskassad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Riiulite vahel piiksutades säästad hiljem ümberpakkimise aja.
    Ümber pakid samal ajal, kui kassiir piiksutab. Kassiiril tuleb piiksutamine ka kiiremini välja kuna tal on juba ettekujutus, kus triipkood asub ja ei pea mingi aparaadiga zoomima õiget nurka. Ümber pakkimine on niikuinii vajalik, muidu pead kõige raskemad asjad esimesena ostma ja mööda poodi kaasa vedama, või paned kartulid ja pudelid suvalt kohukeste peale kotti?

    Kommentaar


      #17
      Sa tood nüüd võrdluse kassiiriga....ses suhtes, et seal tavaliselt on pikem järjekord ka ikka. Iseteeninduses üldiselt kellegi järgi ei pea ootama ja kui väga opakas pole, ei lähe seal nende triipkoodide otsimisega väga kaua aega ka.
      Ela ja tunne, et elad
      see on kõige lihtsam
      filosoofia, mis toimib
      sule silmad ära vaata
      tagasi, hinga sügavalt ja
      hüppa üle iseenda varju
      tule koos minuga.

      Kommentaar


        #18
        Algselt postitas Diftong Vaata postitust
        Kas piiksutada riiulite vahel, või kassas- ajakulu on sama
        Ma ei saa ka aru. Tegelikult veel hullem, sest mul on pooled ostudest köögi- ja puuviljad. Ja siis peab neid ju kaaluma ja piiksutama ja nii edasi. Muidu laod lihtsalt korvi ja lased õppinud kätel kassas asjad ära teha. Ja see kobakas pult jääb ise ka harjumuspäratult ette.

        Seda kiidetud selverit mõtlen siis.
        sigpic

        Kommentaar


          #19
          Mulle meeldib tegelt Selveri iseteenindus. Tavaliselt relva hangin ma alles siis kui korv asju täis ja jõuan kassade ette. Kiire liigutusega lasen kliendikaardi lugejasse ja vastu tasuks avaneb minu jaoks üks seinal rippuvatest tehnkaimedest. 10 sekki... ja mitte piiksugi rohkem ja on mu ostud läbi kõmmutatud. Püstol sujuva käbeda liigutusega tagasi omal kohal ja lasen kliendikaardi masinasse...
          Ja siis!?... iga kuradi t*rastunud poes käik lõppeb mul "Kliendi Kontrolliga". Sest tropp kes istub turvaruumis ja jälgib saalis toimuvat ei mõista, et miks mingi suva vend suudab asja nii kiiresti läbi viia. Hea et vähemalt lahkun alati poe poolt pihku pistetud shokolaadiga, et "Krt ei olnudki varas"
          Messi...The never ending legend!

          Kommentaar


            #20
            Algselt postitas Väravavaht Vaata postitust
            Kas ülalkirjutajad on ikka enamik läbi proovinud? Isiklikult olen läbi proovinud kõik, mille jaoks kaarti ei ole ilmtingimata vaja(erandina Selver, kuna LHV pangakaart on muidu ka üks tore asi) ning konkurentsitult mugavaim on Prisma. Mõne jaoks on miinuseks, et nad ei toeta sularahamakseid, kuid viimane on automaadi peal niikuinii üks ikaldus minu jaoks. Tegemist on lihtsalt kõige intuitiivsema ja lihtsama interfacega. Rimil keskmine, Selveril ikka õudne ikaldus tegelt oma puldi ja kogu huinjaaga, aga LHV pangakaart on tõesti üks tore asi. Maximates on sularahamakse päris cool, kuid kassa ise näeb kuidagi inetu välja( ), aga päris lõpetuseks tasub ära mainida muidugi COOP, kellel tegelt süsteem sarnane Maximaga, toetades ka sularahamakseid, kuid enda retkedel juhtuvad selle keti poed lihtsalt liiga harva ette ja ilma kliendikaardita maksmisvõimalus ilmus ka alles mitte liiga ammu.
            Kirjutan sellele alla.
            Mis kuradi ümber pakkimine? Kärust tõstad ju otse kotti! Mis iseteenindus vs traditsiooniline kassa puutub, siis iseteeninduses läheb väga palju kiiremini, isegi kui on pikem järjekord, sest iseteeninduse pikemat järjekorda võtab vastu rohkem kassasid, isegi kui kassapidaja suudab kiiremini kauba läbi lasta, läheb iseteeninduses ikkagi kiiremini.
            Selles mõttes on muidugi jama, et kuna olen prisma püsiklient, siis miinus neile selle eest, et iseteenindust ei saa kasutada kui käru täis laod. Nagu mul kord nädalas roimuvad suuremad käigud ikka on. Siin on jah Selveri lahendus tugevalt ees.
            BVB - Vaprus

            Kommentaar


              #21
              Kassad suudavad ikka kiiremini inimesi teenindada kui need iseteenindusmasinad.

              Minu õnneks suur osa inimesi siiski ei taha kasutada seda ja seega ei pea pikalt järjekorras seisma.
              Inter - ausaim klubi Itaalias.

              Kommentaar


                #22
                Väga mingi eriti suhtleja ei ole ja seega alati ebamugav, kui pean päris inimesega tegelema, et minu jaoks need iseteeninduskassad on ideaalne.
                Mnjah.

                Kommentaar


                  #23
                  Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                  Kassad suudavad ikka kiiremini inimesi teenindada kui need iseteenindusmasinad.

                  Minu õnneks suur osa inimesi siiski ei taha kasutada seda ja seega ei pea pikalt järjekorras seisma.
                  Jah, kuid kui on sama pikad järjekorrad, siis ühe iseteeninduskassa järjekorra teenindajateks on mitu kassat ja järjjekord liigub kiiremini.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    #24
                    Ainus asi ehk mis pinda käib on vanusekontroll alko, suits ja energiajookide (Rimis vist neile ka?)puhul. Vahel tuleb ikka oodata kui vastutav isik on tegelemas kellegiga või lihtsalt vaiksemal ajal kuhugi uitama läinud.
                    Inter - ausaim klubi Itaalias.

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                      Ainus asi ehk mis pinda käib on vanusekontroll alko, suits ja energiajookide (Rimis vist neile ka?)puhul. Vahel tuleb ikka oodata kui vastutav isik on tegelemas kellegiga või lihtsalt vaiksemal ajal kuhugi uitama läinud.
                      Selveris toimub see väga kiiresti.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                        Ainus asi ehk mis pinda käib on vanusekontroll alko, suits ja energiajookide (Rimis vist neile ka?)puhul. Vahel tuleb ikka oodata kui vastutav isik on tegelemas kellegiga või lihtsalt vaiksemal ajal kuhugi uitama läinud.
                        Mul oli hiljuti juhus, et hommikul vara ostsingi Rimis paki suitsu ja ette lõi kiri, et mingi vanusekontroll. Ootasin siis paar minutit aga keegi ei tulnud ja maksin selle eest kassas.
                        Mul endal on iseteeninduskassas vahel väike segadus olnud sellega, et nii piinlik kui ei ole, iga asja puhul alati ei tea, kas tegu puu-või juurviljaga, tsitruselisega või mitte.

                        Kommentaar


                          #27
                          mis ime asju sa siis sööd? Ma ei sööks asju mida ei tunne. Või täidad naise ostunimekirja?

                          Kommentaar


                            #28
                            Maxima iseteeninduskassat polegi küsitluses see vist nii low koht, et ega seal foorumlased ei käi. Viimsis on Maxima küll fastest way ja soodsaim ka - peab hoolega jälgima kuupäevasid ainult, sest tihti sügatakse sellega ja ka kampaaniahindade puudumisega kassas. Aga väiksemate arvete nimel olen nõus ekstra-tähelepanu jagama.

                            Kommentaar


                              #29
                              Rimi ja Prisma on level autisimo.

                              Ma korra selgitan veel. Puust ja punaseks.

                              Selver vs Rimi

                              Selver
                              Võtad käru, paned kärusse koti. Võtad puldi, piiksutad tooted sisse ja asetad otse kotti. Sõidad iseteendindusse, paned puldi ära ja tõmbad kaardi läbi, maksad, lahkud.

                              Ajakulu: ~5-10 minutit vähem kui tavalises Selveri järjekorras.
                              Närvikulu: Olematu

                              Rimi
                              Võtad käru, jalutad poes ringi, tõstad soovitud tooted korvi, sõidad iseteenindusse. Ootad järjekorras peaaegu sama kaua kui tavalises järjekorras. Jõuad aparaatideni, kus teed ise kassiiri töö poole aeglasemalt ära. Tõstad üks haaval alusele, piiksutad neid seal, naudid regulaarset karjumist asjade kaalumisel, uuesti skänneerimist ja alusele panemist, kui natukenegi kärmemaid liigutusi teed ja süsteem pole jõudud toodet ära kaaluda või läheb nii, nagu Stok just kirjeldas, ja veenduda, et sa pole varganägu. Mingil hetkel ei mahu asjad enam alusele ära, kuhjad need seal totaalselt üle. Kirud ruumipuuduse üle, kuid kuidagi saad ennast ise teenindatud. Võtad kaardi, maksad. Hakkad asju kotti toppima, kuid selleks ei ole seal ka normaalselt ruumi, kuna närv on must, viskad asjad suhteliselt suvaliselt kotti ja lahkud poest.

                              Ajakulu: ~5 minutit kauem kui Selveris ja peaaegu sama nagu tavalises Rimi kassas.
                              Närvikulu: ROPP

                              Selver on reaalselt ainus süsteem, mis toimib kiiresti ja veatult. Coopi oma pole proovinud, respekti neile ka, kui kasutavad sama süsteemi. Jah, vajab ses osas läbimõtlemist, et suuremad, raskemad ja kõvemad asjad oleksid põhjas, kuid kui ostadki midagi pehmet ja kerget enne teisi asju, siis alati on võimalik see korraks koti kõrvale kärusse asetada ja hiljem peale tõsta. Vanust kontrollitakse reeglina distantsilt või ollakse väga kiirelt sinu juures. Umbes 5% on tõenäosus, et tuleb läbida ka ostukontroll, mis minu puhul on tähendanud seda, et näitad ise suvalised 5 eset kassiirile ja saad tänutäheks šokolaadi.

                              Prisma iseteenindusel pole mitte mingit mõtet, sest seal tuleb alati seista sama kaua kui iseteendinduses. Mis siis selle mõte on? Pigem lasen kassiiril enda tööd teha. Maxima oma on Prismast kiirem, sest sealne klientuur ei oska iseteenindust nii suures osas veel kasutada ja iseteeninduse järjekord on oluliselt lühem kui Prismas.

                              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                              Selveril on hea, kuid debiilne on, et selleks vaja eraldi kliendikaarti. Seega - fakk ohv.
                              Kui sa raha peale vihane pole, siis kliendikaardi tegemine on kõikides poodides mõistlik. Ideaalis võiks see muidugi käia ID-kaardi peale, kuid see eelis on minu teada ainult Prismas.

                              Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                              Ümber pakid samal ajal, kui kassiir piiksutab. Kassiiril tuleb piiksutamine ka kiiremini välja kuna tal on juba ettekujutus, kus triipkood asub ja ei pea mingi aparaadiga zoomima õiget nurka.
                              Mitte kunagi ei ole võimalik asju sama kiiresti pakkida, kui kassiir piiksutab. Ja kuna käigu pealt piiksutamine ei ole tülikas ega aeganõudev, siis on seda igal juhul mõistlik teha, kui see säästab hiljem järjekorras seismise ja pakkimise aja. Selles osas olen nõus - ise piikustamine on aeganõudvam, kui seda teeb kassiir, mistõttu ma ei saagi aru, mis on Rimide ja Prismade iseteeninduse point. Mingit ajavõitu ei ole.

                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              Mul endal on iseteeninduskassas vahel väike segadus olnud sellega, et nii piinlik kui ei ole, iga asja puhul alati ei tea, kas tegu puu-või juurviljaga, tsitruselisega või mitte.
                              Selveris on puuviljadel numbrid juures. Ei ole väga keeruline vajutada kaalul sama numbrit, mis toote kõrval.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas Stok
                                Ei ole nõus. Kuna rahakott ei ole kummist, siis ma teen omale ainult neid kliendikaarte, millega saab kas hea protsendi alla või kampaaniatooteid kaardi alusel. Rimi kliendikaart säästab kõigest 1% ja kampaaniad (kollased hinnad) kehtivad ka ilma kaardita ostjatele, nii et seda kaarti mul seniajani ei ole. Partnerkaart ja säästukaart on, muude kaupluste kaardid (ehituspoed, spordipoed jne) on autos ja mõned head kauplused kasutavad ID-kaarti.
                                Hakka Nestes tankima, siis saad Rimi kaardile raha juurde. Ise teenin paari kuuga niimoodi 4-5 eurot
                                308

                                Kommentaar

                                Working...
                                X