320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

VAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
    Kas Young jõuab pallini esimesena? Jah
    Kas Messi läheb olukorda tald ees? Jah
    Kas see on viga? Jah

    masendav foorum
    Kas viga oli punast väärt? Ei.
    Palun tee endale lõpuks selgeks, millal VAR sekkub.
    Tüütuks muutub juba.

    Kommentaar


      Algselt postitas Pints Vaata postitust
      Kas viga oli punast väärt? Ei.
      Palun tee endale lõpuks selgeks, millal VAR sekkub.
      Tüütuks muutub juba.
      https://imgur.com/a/6hGkMql (keda huvitab, siis sellest videost on jutt)

      Sellest olukorrast tuli värav, värava olukorras VAR sekkub või ei? (Millal ma varem eksinud olen sellega, et VAR ei peaks sekkuma????) Seda kui kaugele tagasi väravast olukorda võetakse ma tõesti ei tea ehk oleks kiitmist väärt kui oskad mõne sõna öelda.

      Näiteks ajax-reali mängus uuriti VARiga päris pikalt ühte väravale eelnenud viga mis tegelikult ainult kaudselt mängu muutis, siin olukorras lõi messi värava vaid paar sekundit hiljem ja eeldasin, et läheb ka käiku VAR pärast väravat.

      Aga tänud, tänu sinu postitusele saab mõni eelnev äkki aru, et see on selge viga.

      edit: VARi reeglitest: "Goals and offences leading up to a goal"
      On-Field Review (for interpretation);
      - Goals
      - foul committed by attacking player
      - offside interference


      Kas ma saan tõesti millestki valesti aru või sa äkki ei saanud aru/ei näinud mängu, et video on tehtud 5 sekundit enne väravat? Pikem video: https://www.clippituser.tv/c/apdmxa 10. sekundil see intsident millele järgnab dribling ning 15 sekundil lööb sama mängija värava
      Je suis Nasfal

      Kommentaar


        Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
        https://imgur.com/a/6hGkMql (keda huvitab, siis sellest videost on jutt)

        Sellest olukorrast tuli värav, värava olukorras VAR sekkub või ei? (Millal ma varem eksinud olen sellega, et VAR ei peaks sekkuma????) Seda kui kaugele tagasi väravast olukorda võetakse ma tõesti ei tea ehk oleks kiitmist väärt kui oskad mõne sõna öelda.

        Näiteks ajax-reali mängus uuriti VARiga päris pikalt ühte väravale eelnenud viga mis tegelikult ainult kaudselt mängu muutis, siin olukorras lõi messi värava vaid paar sekundit hiljem ja eeldasin, et läheb ka käiku VAR pärast väravat.

        Aga tänud, tänu sinu postitusele saab mõni eelnev äkki aru, et see on selge viga.

        edit: VARi reeglitest: "Goals and offences leading up to a goal"
        On-Field Review (for interpretation);
        - Goals
        - foul committed by attacking player
        - offside interference


        Kas ma saan tõesti millestki valesti aru või sa äkki ei saanud aru/ei näinud mängu, et video on tehtud 5 sekundit enne väravat? Pikem video: https://www.clippituser.tv/c/apdmxa 10. sekundil see intsident millele järgnab dribling ning 15 sekundil lööb sama mängija värava
        Vaatasin mängu ja see polnud kindlasti olukord, kus VAR oleks pidanud sekkuma.

        Kui alguses ilma kordusi nägemata oli natukene kollase-hõngu, siis nüüd ei haista ma enam sedagi.
        Mõni targem (paberitega) võiks täpsustada aga mina seal küll viga ei näe, sest
        1) mõlemad tabavad palli.
        2) Messi suudab endiselt kontrollida oma liikumist, ei lenda sisse jalg ees.

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Vaatasin mängu ja see polnud kindlasti olukord, kus VAR oleks pidanud sekkuma.

          Kui alguses ilma kordusi nägemata oli natukene kollase-hõngu, siis nüüd ei haista ma enam sedagi.
          Mõni targem (paberitega) võiks täpsustada aga mina seal küll viga ei näe, sest
          1) mõlemad tabavad palli.
          2) Messi suudab endiselt kontrollida oma liikumist, ei lenda sisse jalg ees.
          Ausalt mida iganes

          "Ei lenda sisse jalg ees" - sõna otseses mõttes läheb olukorda tald ees sisse. Peale selle, ta kohe kindlasti ei kontrolli oma liikumist, sest ta lihtsalt tabab jalaga(TALLAGA) vastase jalga.

          Kollane ei puutu asjasse. Kuigi minu arvates on kohe kindlasti vähemalt kollane.

          Lisaks, et väga kahtlane tundub su esimene kommentaar kui sa tõesti tegelt teadsid, et see väravaolukord on...

          See pole ka siis tegelikult viga ja kohtunik eksis? https://imgur.com/a/tFPOhwJ (sama mäng)
          Olukorrad pole muidugi samad, sest 'eksija' jõuab siin ainukesena pallini ja ei taba vastast.
          Je suis Nasfal

          Kommentaar


            Aga kas eksib? Või eksib var? Või eksivad manu fännid?

            Kommentaar


              Algselt postitas saaaaar Vaata postitust
              Aga kas eksib? Või eksib var? Või eksivad manu fännid?
              on kahe klubi fännid, kes ei eksi kunagi. manu ja pooli omad. never fooking ever.

              Kommentaar


                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                on kahe klubi fännid, kes ei eksi kunagi. manu ja pooli omad. never fooking ever.
                Seleta siis lollile miks on üks neist ohtlik mäng ja teine ei ole.

                https://imgur.com/a/6hGkMql https://imgur.com/a/tFPOhwJ
                Je suis Nasfal

                Kommentaar


                  Mulle tunduks ka nagu, et Manchesterile tehti veits liiga antud olukorras, aga üldjuhul see edasipääsu muutnud ei oleks.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                    Seleta siis lollile miks on üks neist ohtlik mäng ja teine ei ole.

                    https://imgur.com/a/6hGkMql https://imgur.com/a/tFPOhwJ
                    Teises videos on jalg liiga kõrgel.
                    Ma ei saa aru miks sa selle vea tõestamise pärast siin nii hullult üldse võimled. Tuletan meelde, et ManU kaotas selle mängu 3-0.. Teil ei olnud seal isegi edasipääsemise haisugi, olenemata sellest kas Messile oleks seal olukorras viga vilistatud või mitte. Jään ikkagi kindlaks ka asjaolule, et ilmselt pole meil õiget kaamerapilti, sest kui ta oleks tõesti Youngi kuidagi tabanud, siis oleks Young ka vastavalt reageerinud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Arsenaalium Vaata postitust
                      Teises videos on jalg liiga kõrgel.
                      Ma ei saa aru miks sa selle vea tõestamise pärast siin nii hullult üldse võimled. Tuletan meelde, et ManU kaotas selle mängu 3-0.. Teil ei olnud seal isegi edasipääsemise haisugi, olenemata sellest kas Messile oleks seal olukorras viga vilistatud või mitte. Jään ikkagi kindlaks ka asjaolule, et ilmselt pole meil õiget kaamerapilti, sest kui ta oleks tõesti Youngi kuidagi tabanud, siis oleks Young ka vastavalt reageerinud.
                      Tulemus ei puutu siin asjasse, VAR toodi selliste asjade ära hoidmiseks, aga ikka ei suudeta consistent olla ja see on häiriv.

                      Ja kui sa tõsimeeli arvad, et "meil ei ole õiget kaamerapilti" siis on kaks võimalust, kas sa oled hull või sa ei ole vaadanud minu antud linki.

                      Faktid:
                      Young jõudis pallini esimesena
                      Messi läks olukorda tald ees
                      Messi astus Youngi jalale peale

                      Videost on ilusti näha kuidas Young jalast ka kohe kinni haarab, aga kuna õnne oli ja jalg jäi ilmselt õiges asendis alla, siis tõusis püsti, et kaitsesse uuesti longata.
                      Je suis Nasfal

                      Kommentaar


                        Lihtsalt soovin, et VAR oleks aus ja consistent mitte jalgpall ei muutuks NBA'ks kus kohtunik otsustab tuju järgi mille ta täna ära võtab ja mille mitte.

                        Lihtne lahendus oleks, et neid eelnevaid vigu ei vaadatagi siis värava puhul, ainult kas löök oli õige ja ega suluseisu polnud. Praegune olukord on lihtsalt kurb kus ühes mängus eelistatakse ühte või vähemalt jääb kõigile selline mulje.

                        Ma tahaks tõsiselt teada kes on see kohtunik kes mänge vilistab ja arvab, et see Messi olukord ei olnud viga..

                        Mängu tulemusest on mul savi, barca oli üle ja vääris võitu, pennal meil päästeti tänu VARile - hästi tehtud. Lihtsalt kui nüüd järgmises voorus lüüakse barcale näiteks samasugune värav ja see ära vilistatakse näeb asi väga-väga kehv välja.
                        Je suis Nasfal

                        Kommentaar


                          keda kotib mingid lambised olukorras eilsest mängust, issand jumal. manu sai haledalt tappa oma 90ndate eesti koondist meenutava mängupildiga ja rohkemat siin polegi. eelmine nädal löödi messil konkreetselt nägu sisse ja siis tullakse siia mingi sellise olukorra pärast taidlema. türa küll

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                            Videost on ilusti näha kuidas Young jalast ka kohe kinni haarab, aga kuna õnne oli ja jalg jäi ilmselt õiges asendis alla, siis tõusis püsti, et kaitsesse uuesti longata.
                            See oligi antud situatsioonis "viga". Oleks Young ikka murule end rullima jäänud, siis ehk oleks VAR ka olukorra teravdatud tähelepanu alla võtnud.

                            Iseasi, kas sealt oleks ka siis viga välja võlutud. See tundub selline vägagi erinevalt tõlgendatav olukord.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              See oligi antud situatsioonis "viga". Oleks Young ikka murule end rullima jäänud, siis ehk oleks VAR ka olukorra teravdatud tähelepanu alla võtnud.

                              Iseasi, kas sealt oleks ka siis viga välja võlutud. See tundub selline vägagi erinevalt tõlgendatav olukord.
                              Jalgpall võiks olla siiski midagi muud kui teesklemine, minu jaoks pole seal midagi erinevalt tõlgendada, aga ootan huviga Stoki õhtust arvamust.
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99
                                kle ära seleta siis kui jutulõimest aru ei saa. Ma viitasin sellele, et pints palus kellelgi selgeks teha kuna VAR sekkub ja kuna mitte ise sisu teadmata.

                                Sellest konkreetsest mängulisest olukorrast on mul täiesti pohhui. eriti kui youngil endal juba oli pohhui. või noh, pohhui tegelt ei ole... ja arvan, et kui sellised olukorrad ka mingiteks kaartideks läheksid, siis ei saaks seda mängu enam üldse mängida
                                Jään endale kindlaks, et tegemist polnud VARi väärilise olukorraga - mõni värskema koolituse läbinud võib vabalt täpsustada ja ma olen valmis oma viga tunnistama. Kohtunik ei näinud viga (võis olla inimlik eksimus), VAR ei näinud punase väärilist viga. Oleks Young olnud viimane mees ja Messi löönud kohe peale seda värava, siis vast oleks rohkem mida arutada/tõlgendada. Hetkel ma sinu katset teravat tõmmata ei mõista.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X