320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

VAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vtp Vaata postitust
    Aamen. Premmis on asi päris naeruväärne, sest see poolkõva "VAR sekkub ilmselge eksimuse korral" klausel on seadnud sisse lihtsalt täiendava kihi subjektiivsust ning igasugune järjepidevus otsustes puudub. CL-is oli nagu eelmine hooaeg asi suhteliselt hästi kontrolli all ja kõikvõimalikud küsitavad olukorrad loeti VAR-i poolt väga rangelt ära. Selles vaates on eilne Bonucci käe momendi vilistamata jätmine täielik müstika.
    sousti paluks!

    edit: https://www.reddit.com/r/soccer/comm...ucci_juventus/

    Kas ei olnud mitte nii, et ründajal see käsi loetaks ära, aga kaitsjal mitte? Sellesuhtes, et kas ta nüüd tegi keha sellega suuremaks või mitte ma tahaks nagu öelda, et tegi, aga samas üritas ta just kätt eemal pallist hoida. Subjektiivne arvamus ütleb, et no penalty, aga reeglid justkui ütleks penalty.
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      Ma ka ei saanud aru, et miks penaltit ei tulnud. Äkki tõlgendati, et penaltit pole kuna "ball touches a player’s hand/arm directly from their own head/body/foot or the head/body/foot of another player who is close/near". Teisalt, ma ei tea, sellised asjad on seni justkui ikkagi penaltid olnud. Üldiselt loogika ütleb, et VAR jättis väljakohutuniku platsil tehtud tõlgenduse (misiganes punkti tõttu ta siis seda penaltit ei andnud) jõusse, kuigi õigem olnuks peakohtunik ekraani juurde kutsuda.

      Kommentaar


        Algselt postitas eika Vaata postitust
        Ma ka ei saanud aru, et miks penaltit ei tulnud. Äkki tõlgendati, et penaltit pole kuna "ball touches a player’s hand/arm directly from their own head/body/foot or the head/body/foot of another player who is close/near". Teisalt, ma ei tea, sellised asjad on seni justkui ikkagi penaltid olnud. Üldiselt loogika ütleb, et VAR jättis väljakohutuniku platsil tehtud tõlgenduse (misiganes punkti tõttu ta siis seda penaltit ei andnud) jõusse, kuigi õigem olnuks peakohtunik ekraani juurde kutsuda.
        Parandage kui eksin, aga see on tüüpiline vale arvamus, et kohtunik on vaja ekraani juurde kutsuda? Tegelikult kohtunik peaks usaldama VARi tiimi ja seda ekraani pole kunagi vaja.
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
          Parandage kui eksin, aga see on tüüpiline vale arvamus, et kohtunik on vaja ekraani juurde kutsuda? Tegelikult kohtunik peaks usaldama VARi tiimi ja seda ekraani pole kunagi vaja.
          Subjektiivsetes kohtades, kus olukord üht ja teistpidi tõlgendatav, siis vaatab ikka peakohtunik olukorra üle. Ehk kui küsimus on "kas oli käsi" või "kas viga oli kastis" või "kas oli suluseis", siis tõepoolest pole vaja kohtunikul asja vaadata. Kui on küsimus olukorra tõlgenduses ja VAR leiab, et peaks teisti tõlgendama (nt see Bonucci käe keiss, mida kohtunik kindlasti ka ise nägi), siis kutsutakse vajadusel ikkagi kohtunik lõpliku hinnangut andma.

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Ma ka ei saanud aru, et miks penaltit ei tulnud. Äkki tõlgendati, et penaltit pole kuna "ball touches a player’s hand/arm directly from their own head/body/foot or the head/body/foot of another player who is close/near". Teisalt, ma ei tea, sellised asjad on seni justkui ikkagi penaltid olnud. Üldiselt loogika ütleb, et VAR jättis väljakohutuniku platsil tehtud tõlgenduse (misiganes punkti tõttu ta siis seda penaltit ei andnud) jõusse, kuigi õigem olnuks peakohtunik ekraani juurde kutsuda.

            Loogiliselt võttes selle klausli tõttu asi vilistamata jäeti, jah. Samas kui IFAB-i reeglimuudatuste kokkuvõtet lugeda, siis selle klausli eel on lause: "The following will not usually be a free kick, unless they are one of the above situations:

            Ja nende nimetatud ülaltoodud olukordade all on: "the ball touches a player’s hand/arm which has made their body unnaturally bigger"

            Ehk siis peakohtuniku (ja VAR'i kohtuniku) otsuse aluseks pidi mõlema vaade olema, et a) Bonuccil polnud aega reageerida ja b) Bonucci käsi ei teinud keha ebaloomulikult suuremaks. Just see viimane punkt näib minu jaoks küsitav, meenutades kas või kuidas ManUtd PSG vastu penalti sai eelmisel hooajal.
            20 LEGEND

            Kommentaar


              Võib muidugi mingi regiooniline eripära olla (nagu Euroopa karikates neid ikka ette tuleb). Ehk siis Itaalia kohtunik oleks selle asja eest 100% penalti andnud, aga Hollandis äkki tõlgendatakse neid olukordi natuke rohkem eelmiste hooaegade stiilis. Mine sa tea.

              Kommentaar


                Algselt postitas vtp Vaata postitust
                Loogiliselt võttes selle klausli tõttu asi vilistamata jäeti, jah. Samas kui IFAB-i reeglimuudatuste kokkuvõtet lugeda, siis selle klausli eel on lause: "The following will not usually be a free kick, unless they are one of the above situations:

                Ja nende nimetatud ülaltoodud olukordade all on: "the ball touches a player’s hand/arm which has made their body unnaturally bigger"

                Ehk siis peakohtuniku (ja VAR'i kohtuniku) otsuse aluseks pidi mõlema vaade olema, et a) Bonuccil polnud aega reageerida ja b) Bonucci käsi ei teinud keha ebaloomulikult suuremaks. Just see viimane punkt näib minu jaoks küsitav, meenutades kas või kuidas ManUtd PSG vastu penalti sai eelmisel hooajal.
                PSG mängija hüppas selg ees spets pallile ette. Bonuccil polnud aega reageerida, äkki pigem nii? Ma neid kahte olukorda küll ei võrdleks kus üks mängija üritabki palli ette hüpata ja teisele lüüakse pall vastu kätt.
                Je suis Nasfal

                Kommentaar


                  Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                  PSG mängija hüppas selg ees spets pallile ette. Bonuccil polnud aega reageerida, äkki pigem nii? Ma neid kahte olukorda küll ei võrdleks kus üks mängija üritabki palli ette hüpata ja teisele lüüakse pall vastu kätt.
                  Endiselt, minu arusaam uutest reeglitest on, et juhul kui kaitsja käsi teeb keha siluetti kuidagi ebaloomulikult suuremaks, siis ei ole otsuse tegemisel enam oluline, kas see pall tuli teiselt poolt väljaku otsast või 10 cm kauguselt. Hobikohtunikud võivad siinkohal julgelt sekkuda ja öelda, et eksin - tugitoolikohtunikuna kergitaksin viisakalt kaabut ja aktsepteeriksin kõrgema instantsi seisukohta.

                  Kui see aga paika peab, siis nende kahe situatsiooni võrdluses oli Bonucci käsi vähemalt sama ilmselge kui Kimpembe oma tol kaunil kevadõhtul Pariisis.
                  20 LEGEND

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vtp Vaata postitust
                    Endiselt, minu arusaam uutest reeglitest on, et juhul kui kaitsja käsi teeb keha siluetti kuidagi ebaloomulikult suuremaks, siis ei ole otsuse tegemisel enam oluline, kas see pall tuli teiselt poolt väljaku otsast või 10 cm kauguselt. Hobikohtunikud võivad siinkohal julgelt sekkuda ja öelda, et eksin - tugitoolikohtunikuna kergitaksin viisakalt kaabut ja aktsepteeriksin kõrgema instantsi seisukohta.

                    Kui see aga paika peab, siis nende kahe situatsiooni võrdluses oli Bonucci käsi vähemalt sama ilmselge kui Kimpembe oma tol kaunil kevadõhtul Pariisis.
                    Üks pani käe ette, teine üritas käe eest ära võtta, ma muidugi siiamaani aru ei saa kuidas need ühes pajas on..
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Nüüd minge küll selle Variga munni. Ausalt.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Nüüd minge küll selle Variga munni. Ausalt.
                        Onu Perez tõmbas kellegile traati. Naljanumber.
                        Слава Україні! Героям слава!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
                          Onu Perez tõmbas kellegile traati. Naljanumber.
                          Ma läksin nii närvi, et laksasin striimi kinni, nüüd enam ei saa kuskilt tööle. Faking hell.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Nüüd minge küll selle Variga munni. Ausalt.
                            Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
                            Onu Perez tõmbas kellegile traati. Naljanumber.

                            Kommentaar


                              mis siis nüüd juhtus, et seda suluks ei loetud või mis ei meeldi?
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                "kaitse oli ju ainult millimeetreid valel pool. tra see VAR pilli lõhki ajab, eriti arvestades et see mõõtmine on ebatäpne"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X