320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

VAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    a. Kindlasti on teatud olukordades olnud VAR-ist kasu, kui poleks, siis ma seda ka ei pooldaks. Kes siis üldse pooldaks?

    b. Muidugi on, palju olukordi on selliseid, kus on tõlgendamiseküsimus ja otsusta, kuidas sa otsustad, ikka on üks pool, kes sellega rahul pole. Aga minu väljatoodud olukorrale pole suutnud keegi leida ühtegi vabandust, miks VAR sellele ei reageerinud, mitte keegi, mitte kuskil. See oli selline "kui see pole ka penalti, siis võiksime üldse penaltite määramise ära lõpetada" tüüpi viga. See oli must-valge, 100%-iline penalt.

    Ja mina pole ju süüdi kui sa ei loe mu eelnevaid postitusi, kus ma korduvalt ütlen, et pooldan VAR-i ja siis küsid, et kas sellepärast on VAR minujaoks ebameeldiv. Mina võin tropp olla vabalt.
    Miks sa arvad, et VAR ei reageerinud?
    VARi 2 kohtuniku näevad viga, 2 näevad võitlust positsiooni pärast. Teavitavad peakohtuniku, kes nägi sama, mida 2 viimast ja laseb mängul jätkuda.

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas RealFan Vaata postitust
      Absoluutne ei ole ka GLT, seal on ikka mingi imeväike protsent, et kuskil läheb midagi valesti. Kas me siis hakkame selle pärast ka jaurama? Äkki on sinu "100% penalti" hinnang hoopis vale? Sa vist saad aru, et sa oled üksi oma jauruga siin, äkki mõtleks veel korra üle selle värgi? Jalgpallireeglid pole samuti absoluutsed, keegi ei ole vist toonud välja igasugu džaule ja asju, mille korral penalteid antakse ja mille korral mitte. Kui raske saab olla seda mõista?
      Kui kriitiliste postituste peale peab õhku ahmima ja süda kiiremini puperdama hakkab, siis äkki ei loeks seda teemat üldse? Või teeks mingi oma teema VAR-ist, kus on ainult positiivsed ja kiitvad hinnangud oodatud, siis saab üksteisel kätest kinni hoida ja Kumbaya laulda.

      Aga ega ma tõesti ei viitsi enam siin jaurata ja see jääb ka mu viimaseks postituseks siin teemas. Olen juba niigi öelnud, mida ma asjast arvan ja kaua ma ikka sedasama korrutan.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        #63
        Mõtlesin, et panen enda hingelt ka, kuigi ilmselt kisub kuhugi liiga pseudosse. Kirja sai pandud, siis tühja kah...

        Algselt postitas eika Vaata postitust
        VARi ülesanne pole tagada see, et kohtunik saaks kaheldavad olukorrad üle vaadata vaid hetkel on VARile seatud ülesanne 100% eksimuste puhul kohtunikule teada andmine, et ta eksis. Seal on suur vahe.
        Aga see ei vasta ju tõele? Saudi-Araabia vs Egiptus? Lisaks siin juba muudelegi näidetele?

        Samuti jääb kriipima foorumiveteranide väide/suhtumine, et justkui VAR on võib-olla vaid ühe korra kuskil valesti kasutatud või kasutamata jäätud. Ja kuna seda on vaid võib-olla äkki ühe korra olnud, siis ei või vastu argumenteerida. Ilmselgelt on ju rohkem neid olukordi ja tuleb pealegi, kus ta pole ideaalselt toiminud (võtta nt see Ev0luti0n-i ESPN link lahti).

        Jah, keskmiselt kindlasti väärotsusi sünnib tänu VAR-ile vähem. Samas arvan ka, et hetkel veel raske kui mitte võimatu hinnata, kui suur on praeguse süsteemi juures kaudne mõju mängule ning kas ei anna midagi (veel) paremat teha. Vahepeal justkui kasutatakse, siis jälle mitte. Tajud justkui mingit VAR-i kombitsat, mingitel puhkudel ilmselt fantoomina, aga mingitel puhkudel õigustatult. Minus, kui siis ilmselt vist pigem konservatiisemapoolses inimeses? ei teki tunnet, et päris 100% õige värk on. Aga foorumist jääb kajama, et kui kohe rõõmsalt pakutud pudrulusikat suhu ei võta, siis oled laksult justkui mingi alamliik.

        Miks praegu ehk valeotsused rohkem pinnuks silmas kui enne? Peale selle, et mängu voolavus kannatab? Mind häirib, kui kas või minut-kaks läheb tühja, eriti kui samas mängus kiputakse palli mängu panekuga igal võimalusel jokutama, vahetuste tegemine toimub aegluubis ning rullitakse maas keskmiselt rohkem, siis võib minu jaoks video vaatamisele kuluv aeg olla piisav, et vahetada kanalit, jäädavalt - ehk siis veel üks tõrvatilk jalka meepotis, mis muudab mängu jälgimise vähem nauditavaks. Mis mind ilmselt kõige rohkem häirib, on et inimlik faktor justkui kaob. Jalgpall minu jaoks alati sihuke inimnäoline asi olnud, nüüd kipub tehislikuks minema? Ilmselt pseudolugu mul? Sest väravajoone tehnoloogiaga pole midagi vastukarva, see tundub isegi loomulik (oleks ju nt kummaline kui 100m jooksus keegi finišijoonel aega ei mõõdaks vms).

        Jalgpall seni olnud peakohtuniku hallatav üritus, kus on mängus on mõõtmatu inimlik aspekt, mida nüüd osaliselt ära kisutakse (sest tervikuna pole see võimalik?). Kohtunik nägi midagi, siis nägi, ei näinud, siis ei näinud. Oled teinekord turris, teinekord õnnelik. Lepid kuidagi olukorraga. Nüüd, kui midagi jääb mingil puhul otsustamata või läheb valesti ja 4-5 inimest saavad video kerida palju tahavad ja ikka otsustavad mööda, siis seda on palju-palju raskem andeks anda. Võib ju öelda küll, et ka VARi puhul on peakohtunik kunn, aga ikkagi mingi kant jääb häirima, vähemalt mind, praegu. Aga võib-olla tuleb lihtsalt aega anda ja inimene harjub kõigega.

        See läheks küll konflikti minu eelnevaga, aga voolavuse huvides ilmselt päästaks, et kui videoteema mängus, siis juba, siis juba. Praegu tundub natuke, ei liha ega kala. Video toimiks vaid ülisuurte otsuste puhul ja nõnda, et kui väär otsus, siis videotiim annab kohtunikule teada, kes muudab seepeale oma otsust ilma kuhugi ekraanitaha minemata. Pole kohtunikul eraldi oma ekraani vaja, pole ka mängijatel võimalust žestikuleerida.



        Mainin ära, et pigem on VAR mind positiivselt üllatanud ning saan aru, et tegu on paratamatu tulevikuga. Kartsin isegi palju hullemat.

        Kommentaar


          #64
          VARi puhul unustatakse ära minu meelest inim- ja ajafaktor. Laias laastus on ekraani taga olevatel kohtunikel 10 sekundit, et režiimees jõuks olukorra üles leida (sealjuures õige kaameranurgaga) ning siis kordused üle vaadata ja otsus teha. Tegu pole päris kodus telekavaatamisega, kus näed kordust 10 korda 10 nurga alt ja siis teed otsuse ehk päris nii ka see ju pole
          Algselt postitas Andres.
          Nüüd, kui midagi jääb mingil puhul otsustamata või läheb valesti ja 4-5 inimest saavad video kerida palju tahavad ja ikka otsustavad mööda, siis seda on palju-palju raskem andeks anda.
          Päris lõputult videokerimis võimalust pole ja sestap on eksimuste sissetulek täiesti paratamatu. Kui just ei taheta olukorda, kus minut-kaks hiljem võetakse mänguolukorrad tagasi. Ja seda vist ei taha keegi.

          Üldiselt on vist asi lihtsalt harjumises. Nädalast nädalasse Itaalia liigajalgpalli vaadanuna olen ma selle VARiga täiesti ära harjunud ja näinud, et see mõjub jalgpallile positiivselt. Paljude jaoks on asi uus ja sestap võõras. Küll see mõne aastaga üle läheb.

          Samuti on asi ilmselgelt võõras paljude mängijate jaoks, kes platsil VARi otsuse vastu siiani vaidlevad või mõnikord ei saa aru, et olukord on juba VARi poolt üle vaadatud. Itaalias kadus see ühel hetkel ära, sest videopildi vastu vaidlemine on üsna idiootne.

          Seda muidugi möönan, et mingid asjad on valesti. Näiteks kui kohtunik küsib videokohtunike arvamust, siis ta ei tohiks ise ekraani juurde enam joosta. Paar korda on seda juhtunud ja see on päris arusaamatu. Või see Saksmaa-Korea mäng, kus pidanuks ja võinuks otsuse teha videokohtunikud, mitte peakohtunik ekraani taga.

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas Andres. Vaata postitust
            Mainin ära, et pigem on VAR mind positiivselt üllatanud ning saan aru, et tegu on paratamatu tulevikuga. Kartsin isegi palju hullemat.
            Sellega isegi nõus. Väga palju annab kohendada, aga eks ta paratamatu oli niipea kui esimest korda selle kasuks otsustati. Kui asjadega kunagi nii joonde saadakse, et väljakukohtunik peatab mängu ainult viimasel võimalusel - kui ta ise tõesti ei suuda otsustada - siis saab sellega edasi elada. Küllap süsteem lähiaastatel täiustub ja muutub, loodan, et selles suunas: mängukatkestusi ja jauramist platsil võimalikult vähe.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              #66
              Kus kohas VARi ruum staadionil asetseb? Kas neil on vaade mängule ainult läbi ekraanide?
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                #67
                MM asub VAR Moskvas

                Kommentaar


                  #68
                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                  Kus kohas VARi ruum staadionil asetseb? Kas neil on vaade mängule ainult läbi ekraanide?
                  MM-il asub VAR-i ruum Moskvas rahvusvahelises telekeskuses. Nii iga mängu puhul.
                  Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                  Algselt postitas taku*
                  Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                  Kommentaar


                    #69
                    Algselt postitas Stok
                    Sellest pole ma ka aru saanud, et kui VAR on niigi minut aega telekat vaadanud, miks siis on vaja veel üks minut kulutada selleks, et kohtunik saaks ise telekat vaatama joosta? Kui abikohtunik võtab lipuga otsuse vastu, siis peakohtunik usaldab. Miks ta siis VAR-i ei tohi usaldada? Televaatajatele näidatakse samal ajal pilti videoruumist, staadionil näidatakse - kõik pealtvaatajad saavad aru, et kohtunikebrigaad teeb tööd.
                    Küllap ta usaldab, aga otsus on tema. Seega kui talle kõrva öeldakse, et käepalli kahtlus, ei saa ta vaid selle alusel oma algset otsust muuta vaid peab ise ekraanilt järele vaatama minema. Sellist olukorda mina küll ei tahaks, et varrimehed saavad ise peakohtuniku otsusele veto panna.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                      MM-il asub VAR-i ruum Moskvas rahvusvahelises telekeskuses. Nii iga mängu puhul.
                      Okei. See ajab mind muigama. Järgmiseks MMiks laenan naaberriigist Nitendo Wii ja hakkan ise teenust pakkuma.

                      Pange "ruum" staadioni parimasse kohta (võimalusel mõlemale väljakupoolele - kaks inimest ühel, kaks teisele poole) ja saate paugust kiirema ja tõhusama süsteemi, kuna sealt (parim koht mängu jälgimiseks on - kui nüüd rääkida jalgpallistaadionist - rida 25 +/- 5) avaneb vaade tervele mängule ning kogenud silmaga inimene suudab tegemisi ette näha, nende tõsidust hinnata. Kui on vaja mingit detaili hinnata, siis saab pilgu ekraanile viia.

                      Nuh, ja tegelikult, on vast võimalik kaamerad ka targaks teha.

                      Tipa-tapa.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Okei. See ajab mind muigama. Järgmiseks MMiks laenan naaberriigist Nitendo Wii ja hakkan ise teenust pakkuma.

                        Pange "ruum" staadioni parimasse kohta (võimalusel mõlemale väljakupoolele - kaks inimest ühel, kaks teisele poole) ja saate paugust kiirema ja tõhusama süsteemi, kuna sealt (parim koht mängu jälgimiseks on - kui nüüd rääkida jalgpallistaadionist - rida 25 +/- 5) avaneb vaade tervele mängule ning kogenud silmaga inimene suudab tegemisi ette näha, nende tõsidust hinnata. Kui on vaja mingit detaili hinnata, siis saab pilgu ekraanile viia.
                        Lol. See ajab mind muigama. Päris kindlasti oleks süsteem parem, kui mingid tüübid tribüünilt olukordi hindama hakkaksid.... Dafaq!?

                        Kommentaar


                          #72
                          Hea, et saite aru.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            #73
                            Pinguta.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas Stok
                              Kui ma midagi muudaks, siis VAR kohtunike arvu paarituks, et hääletamisel ei jääks viiki. Seal on kogenud mehed, saavad ka kolmekesi hakkama - eriti kui nende arvamus on vaid soovituslik. Teiseks muudaks seda, et nad saaks natuke sõnajõudu juurde, aga seda ma juba enne ütlesin. Aga kõige rohkem ootan seda reeglimuudatust, mis lubaks (")kannatanule(") kollast kaarti näidata iluvõimlemise eest. Jäähokihooaeg võiks juba alata..
                              Ma karistaks daivimisi + seda, kui keegi näost kinni võtab, aga tegelikult nägu ei puudutatudki.
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                                Ma karistaks daivimisi + seda, kui keegi näost kinni võtab, aga tegelikult nägu ei puudutatudki.
                                Ei kiusa Neymari!
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X