320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

VAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    See oligi antud situatsioonis "viga". Oleks Young ikka murule end rullima jäänud, siis ehk oleks VAR ka olukorra teravdatud tähelepanu alla võtnud.

    Iseasi, kas sealt oleks ka siis viga välja võlutud. See tundub selline vägagi erinevalt tõlgendatav olukord.
    Olen üsna kindel, et VAR vaatas ka selle olukorra põhjalikult üle, lihtsalt ei sekkunud.

    Kommentaar


      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
      Jalgpall võiks olla siiski midagi muud kui teesklemine, minu jaoks pole seal midagi erinevalt tõlgendada, aga ootan huviga Stoki õhtust arvamust.
      No teesklemisele ja muule taolisele osutatud ülemäärane tähelepanu ja tähendus ongi selleni viinud, et kohtunikud ei taha liiga kergelt vigu ja kaarte anda. See omakorda sunnib jälle mängijaid teatrit olukorrale juurde panema, et kohtunikule ikka kindla vea muljet jätta. VAR-i saab ju ainult mõnes üksikus olukorras kasutada, enamikus situatsioonides on ikka kohtuniku silm see, mis määrab. Ehk siis nõiaring, mille tekkimist iga eelarvamustest pimestamata fänn võis juba 10-15 aastat tagasi, kui see teesklemiste teema suure kella külge pandi, ette näha.

      Minu meelest peakski ära limiteerima, kui kaugele VAR võib tagasiulatuvalt olukordi üle vaadata. Konkreetne väravaolukord (vm VAR-i sekkumist eeldav situatsioon) pluss veel kaks käiku tagasi näiteks võiks täiesti piisav olla. Kui ikka mingi 4-5 söötu enne väravat oli suluseis, mida ei fikseeritud, siis nii ka jääb ja VAR selle põhjal väravat ära võtta ei saa. Kui aga see sulg oli ainult sööt või kaks enne väravat, siis läheb värav tühistamisele.

      Nendes sinu toodud olukordades poleks minu meelest kumbalgi korral viga pindanud määrama. See, et teisel korral Barca kasuks anti, oli minu silmis liialt kergekäeliselt tehtud, olgugi et jalg oli seal selgelt kõrgemal kui Messi puhul.

      Kommentaar


        VAR vaatas ilmselgelt siin Fredi olukorda ja muud polnudki siin vaadata. Ainuke viga oli see, et Young üldse mängus osales.

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Jään endale kindlaks, et tegemist polnud VARi väärilise olukorraga - mõni värskema koolituse läbinud võib vabalt täpsustada ja ma olen valmis oma viga tunnistama. Kohtunik ei näinud viga (võis olla inimlik eksimus), VAR ei näinud punase väärilist viga. Oleks Young olnud viimane mees ja Messi löönud kohe peale seda värava, siis vast oleks rohkem mida arutada/tõlgendada. Hetkel ma sinu katset teravat tõmmata ei mõista.
          are you serious? Loe lihtsalt VARi reeglid läbi kullakene, värava puhul vaadatakse sellised asjad üle. Lähiminevikust võta real-ajaxi mäng kus vaadati olukorda kus ründaja jooksis kogemata kaitsele otsa olukorrast 20m kaugusel ja ei olnud see ründaja kes värava lõi.

          Selleks ei pea punase olukord olema, et värava olukorra viga üle vaadata jesus christ.

          Asi pole teravuses, kui CL finaalis lüüakse samasugune värav ja viga ära loetakse siis hakkavad sellised conspiracy theory'd lendama, et oi blaa


          edit: kõige lihtsam näide, et kui kaugele tagasi asju võetakse on ajax-reali mängust see hetk kus kuskil keskväljal kontrolliti kas pall käis üle joone või ei, või kontrolliti kas mängis käega, same shit - https://www.uefa.com/insideuefa/news...d=2594607.html olukord ise: https://clips.clippit.tv/rkyxwm/360.mp4
          Je suis Nasfal

          Kommentaar


            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
            are you serious? Loe lihtsalt VARi reeglid läbi kullakene, värava puhul vaadatakse sellised asjad üle. Lähiminevikust võta real-ajaxi mäng kus vaadati olukorda kus ründaja jooksis kogemata kaitsele otsa olukorrast 20m kaugusel ja ei olnud see ründaja kes värava lõi.

            Selleks ei pea punase olukord olema, et värava olukorra viga üle vaadata jesus christ.

            Asi pole teravuses, kui CL finaalis lüüakse samasugune värav ja viga ära loetakse siis hakkavad sellised conspiracy theory'd lendama, et oi blaa
            Kullake?
            Olen lugenud VARi reeglid kõik läbi ja jälginud pressikaid, kui neid tutvustati/selgitati (erinevad liigad, turniirid).

            Hetkel me ei aruta, mis toimus varem või sarnastes situatsioonides, vaid räägime ühest konkreetsest olukorrast.
            Ma ei ole Barcelona toetaja ja ise ka korduvalt kiununud, kuidas vile hispaanlasi kipub tassima aga kõnealuses olukorras polnud VARi sekkumist vääriva intsidendiga.

            Kommentaar


              Algselt postitas Pints Vaata postitust
              Kullake?
              Olen lugenud VARi reeglid kõik läbi ja jälginud pressikaid, kui neid tutvustati/selgitati (erinevad liigad, turniirid).

              Hetkel me ei aruta, mis toimus varem või sarnastes situatsioonides, vaid räägime ühest konkreetsest olukorrast.
              Ma ei ole Barcelona toetaja ja ise ka korduvalt kiununud, kuidas vile hispaanlasi kipub tassima aga kõnealuses olukorras polnud VARi sekkumist vääriva intsidendiga.
              Selge, sinu arvates kui ründaja teeb vea ja lööb samale olukorrale järgnevalt värava, ei sekku VAR. Mina arvan teisiti. Võiks VARi tutvustamistel selle küsimuse ära järgmine kord küsida.
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                Selge, sinu arvates kui ründaja teeb vea ja lööb samale olukorrale järgnevalt värava, ei sekku VAR. Mina arvan teisiti. Võiks VARi tutvustamistel selle küsimuse ära järgmine kord küsida.
                Sinu arust oli viga. Pintsi arust ei olnud, minu arust ei olnud, kohtuniku arust ei olnud.
                Selgelt on öeldud et VAR tühistab kui on CLEAR ERROR.
                Sinu ajax real näites läks pall auti, on selge ERROR.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Ev0luti0n Vaata postitust
                  Sinu arust oli viga. Pintsi arust ei olnud, minu arust ei olnud, kohtuniku arust ei olnud.
                  Selgelt on öeldud et VAR tühistab kui on CLEAR ERROR.
                  Sinu ajax real näites läks pall auti, on selge ERROR.
                  Pints ütles esimese hooga, et on viga. Pints muutis arvamust. Nüüd käib jutt ka selle üle, et kas peaks üldse värava ära võtma isegi kui tehti viga seal "ülesehituses". Mina arvan, et peab, kui ma õigesti aru sain siis tema arust ei pea. Mu postitus polnud õrritusena mõeldud, lihtsalt eeldasin, et tuleb vastus kui õigesti aru ei saanud.
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Tra robertsoni käsi ja ei midagi. Mōttetu pask asi see var.

                    Kommentaar


                      Miks värava olukorda nii vähe näidati? Siis kui Mane oli ühel joonel kaitsjatega polnud pall veel Salalt teele läinudki. Saast mitte VAR
                      Messi...The never ending legend!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                        Pints ütles esimese hooga, et on viga. Pints muutis arvamust. Nüüd käib jutt ka selle üle, et kas peaks üldse värava ära võtma isegi kui tehti viga seal "ülesehituses". Mina arvan, et peab, kui ma õigesti aru sain siis tema arust ei pea. Mu postitus polnud õrritusena mõeldud, lihtsalt eeldasin, et tuleb vastus kui õigesti aru ei saanud.
                        Pints ütles, Pints muutis.
                        Kuidas sa suudad kõik nii segaseks alati keerutada?

                        Kirjutasin, selgelt ja korduvalt et see polnud VARi sekkumist vääriv viga aga esimese hooga tõesti ilma kordusi nägemata tundus ka mulle, et mingi viga võis seal siiski olla.
                        Hiljem lisasin, et kordusi näinuna pole enam kindel, et seal üldse miskit oli.

                        Alati saab vormistada oma uudishimu küsimuseks ja siis ehk ka viitsitakse oma aega kulutada, et sulle vastata, mitte kutsuda teisi kullakesteks, loopida slängi ja eeldada, et oled ainukene, kes reegleid on lugenud. Oleks sa palunud mul kohe põhjendada, oleksin seda ka kenasti teinud. Kas minu enda lühikene nähvatus on osaliselt meie dialoogi lappesse minemises süüdi, ilmselt.

                        Kommentaar


                          Püandi pani täna VAR ilusa. Selleks ta toodigi, õige meeskond võitis!
                          Je suis Nasfal

                          Kommentaar


                            VAR'i vajalikkus, tänase õhtu põhjal, saab nüüd pikaks ajaks kõigil selle vastastel suu kinni panna.
                            Mitte mingil juhul ei oleks tänast Spursi kasuks ära vilistatud ilma VAR'ita!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                              edit: kõige lihtsam näide, et kui kaugele tagasi asju võetakse on ajax-reali mängust see hetk kus kuskil keskväljal kontrolliti kas pall käis üle joone või ei, või kontrolliti kas mängis käega, same shit - https://www.uefa.com/insideuefa/news...d=2594607.html olukord ise: https://clips.clippit.tv/rkyxwm/360.mp4
                              Kõige omapärasem näide on Fiorentina - Spal mängust, kus tühistati ära külalisvõistkonna värav, sest sellele eelnevas mänguolukorras tehti Chiesa vastu karistusalas viga. Spal 2-1 juhtväravast sai tühistamise järel seis 1-1 ja Fiorentinale penalti, mis hetk hiljem oli mänguseisuks 2-1 Fiorentinale.

                              Video review changed the course of a Serie A match in Italy on Sunday when, for the first time, a goal was disallowed and a penalty awarded to the opposing team in the same decision.
                              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                              Kommentaar


                                Noo johaadii, kui kaugele neid olukordi vaadatakse juba? Ühel pool kohe ei määra, teisel pool tahad kohe ära anda, ei saa. Tuleb VAR. 4-5 min väärtusliku aega. Nojaa mis krdi viga see veel on??

                                Kommentaar

                                Working...
                                X