320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

VAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    VAR

    VAR presidendiks!

    Poolt või vastu? Hea või halb?

    #2
    Maradonal on oma arvamus sellekohta

    Messi...The never ending legend!

    Kommentaar


      #3

      Kommentaar


        #4
        Teoorias võiks hea olla, aga kas see praktikas ka kuidagi väljendub, see on juba teine küsimus. Hetkel on selline mulje jäänud, et kui varem käis mäng kohtuniku suva järgi, siis nüüd käib kohtuniku ja VAR-i suva järgi.

        Kui vaadata senisele MM-ile tagasi ja küsida, et kas tänu VAR-ile on see MM kuidagi õiglasem olnud kui eelnevad, siis mina ei tõtta küll "jah"-sõna ütlema.

        Küll on kohtunike üldine tase sel MM-il kõrgem kui nii mõnelgi eelneval.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
          Kui vaadata senisele MM-ile tagasi ja küsida, et kas tänu VAR-ile on see MM kuidagi õiglasem olnud kui eelnevad, siis mina ei tõtta küll "jah"-sõna ütlema.
          kas VAR ei ole siis palju valesti hinnatud olukord parandanud? Palju on neid mäng, kus kokkuvõttes tänu kohtunike valeotsustele lõpptulemus ei ole olnud selline nagu peaks(/võiks) ?

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
            kas VAR ei ole siis palju valesti hinnatud olukord parandanud?
            Mulle on jäänud mulje, et nii mõnedki kohtunikud jätavad teatud olukordadele reageerimata, julgemata vastu võtta konkreetset otsust, sest neil on VAR-i näol alati tagala olemas, kes peaks koheselt siis ka reageerima ja neid teavitama. Seetõttu on raske öelda kui suur kasutegur VAR-il tegelikult on või mis oleks kohtuniku otsused kui neil poleks seda päästerõngast.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              #7
              Ja ma ei saa üle ega ümber sellest Šveits - Serbia mängust, kus Mitrovici vastu penaltit ei antud. Küsimus pole isegi niivõrd penalti mitte andmises kui VAR-i mitte reageerimises. Kuidas on see võimalik, et olukord platsil sarnaneb rohkem mõne Animal Planeti dokumentaalfilmiga, kus kaks lõvi murravad antiloobi maha ja mitte mingit reaktsiooni? Null, nada! Isegi mitte videost ülevaatust!?

              VAR peab tagama selle, et kaheldavad olukorrad (penaltid, väravad ja punased kaardid) saaks peakohtunik oma silmaga videost üle vaadata ja siis vastavalt oma võimetele ning oskustele õiglase otsuse vastu võtta. See polnud isegi mitte kaheldav olukord, see oli 100%-iline penalt, kõige penaltiväärilisem viga kogu selle MM-i jooksul ja kellelgi seal isegi kulm ei tõusnud.
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                Ja ma ei saa üle ega ümber sellest Šveits - Serbia mängust, kus Mitrovici vastu penaltit ei antud. Küsimus pole isegi niivõrd penalti mitte andmises kui VAR-i mitte reageerimises. Kuidas on see võimalik, et olukord platsil sarnaneb rohkem mõne Animal Planeti dokumentaalfilmiga, kus kaks lõvi murravad antiloobi maha ja mitte mingit reaktsiooni? Null, nada! Isegi mitte videost ülevaatust!?

                VAR peab tagama selle, et kaheldavad olukorrad (penaltid, väravad ja punased kaardid) saaks peakohtunik oma silmaga videost üle vaadata ja siis vastavalt oma võimetele ning oskustele õiglase otsuse vastu võtta. See polnud isegi mitte kaheldav olukord, see oli 100%-iline penalt, kõige penaltiväärilisem viga kogu selle MM-i jooksul ja kellelgi seal isegi kulm ei tõusnud.
                Esiteks on küsimus ikkagi selles, et kuidas on võimalik, et peakohtunik ega äärekohtunik seal viga ei näinud.
                Teiseks. VARi ülesanne pole tagada see, et kohtunik saaks kaheldavad olukorrad üle vaadata vaid hetkel on VARile seatud ülesanne 100% eksimuste puhul kohtunikule teada andmine, et ta eksis. Seal on suur vahe.
                Kolmandaks. Ma kahtlustan, et videokohtunik nägid olukorras ka Mitrovici mõningast süüd ja sestap ei loetud seda 100% kindlaks penaltiks. Mistap ei muudetud ka algset väljakukohtuniku "polnud penaltit" ostsust.

                Ehk siis kõigepealt Mitrovic hoidis ka ise vastasest kinni

                Ja hüppamiseks kasutas ta ilmselgelt nii Lichtsteineri ku ka selle teise kaitsja nägu ja pead.

                ja

                Eeldan, et VARi silmis nullis ta sellega ülejäänud kahe kaitsja ilmselged vead. Aga samas on muidugi ka keiss, et kui kohtunik oleks algselt penalti andnud, siis oleks VAR ka sellega nõus olnud. Ehk tegu on sellise tõlgendamiskohaga (nagu kõik need säärased kahevõitlused on), kus VAR on sisuliselt alati nõus väljakukohtuniku tõlgendusega.
                Lisatud failid

                Kommentaar


                  #9
                  Kui palju on olnud 100%-si eksimusi?
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    Kui palju on olnud 100%-si eksimusi?
                    Laias laastus kõik olukorrad, kus kaitsja lööb palli asemel vastase jalga ja kohtunik seda ei näe või kus on nähtud suluseisu seal, kus seda pole. vt ka kõik olukorrad, kus VAR on sekkunud.

                    Kommentaar


                      #11
                      Okei.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        #12
                        Ma juba mõtlesingi, et miks küll mõni siinne VAR-i tantsutüdruk ikkagi selle konkreetse olukorra pärast videokohtunike eest ambrasuurile ei visku. Eika päästis päeva.

                        See jutt on ikka täielik hülgemöla, et "ju ikkagi Mitrovic tegi ka seal mingi vea". Kuskohas see tema viga oli? Ka meil on ju võimalik seda videost vaadata? Näidake nüüd, kus tegi TEMA vea. Ma pole küll kohtunik, aga pole vist interneti avaruses ühtegi teemakohast saiti, kus seda olukorda kõige vastuolulisemaks ja VARI-i suurimaks prohmakaks ei loeta.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          Ma juba mõtlesingi, et miks küll mõni siinne VAR-i tantsutüdruk ikkagi selle konkreetse olukorra pärast videokohtunike eest ambrasuurile ei visku. Eika päästis päeva.

                          See jutt on ikka täielik hülgemöla, et "ju ikkagi Mitrovic tegi ka seal mingi vea". Kuskohas see tema viga oli? Ka meil on ju võimalik seda videost vaadata? Näidake nüüd, kus tegi TEMA vea. Ma pole küll kohtunik, aga pole vist interneti avaruses ühtegi teemakohast saiti, kus seda olukorda kõige vastuolulisemaks ja VARI-i suurimaks prohmakaks ei loeta.
                          Jah, leiame ühe eksimuse ja eelistame edasi olukorda, kus iga mängu järel käib nutt ja hala, kuidas kohtunik mingi pasa kokku keeras. Mõistlik.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Jah, leiame ühe eksimuse ja eelistame edasi olukorda, kus iga mängu järel käib nutt ja hala, kuidas kohtunik mingi pasa kokku keeras. Mõistlik.
                            Nagu eikagi ütles, et VAR on ellu kutstutud peamiselt ikkagi sellepärast, et just selliseid olukordi vältida, kus 100%-ilisele olukorrale reageerimata ei jäeta. Vähemalt et saaks märku anda kohtunikule, et see saaks selle videost ise üle vaadata ja otsuse langetada. See on ikka päris nõrk argument, et no üks penalt jäeti andmata nüüd, kah mõni mure. See on VÄGA suur mure, sest SEE üks otsus jätab tõenäoliselt ühe riigi play-offidest eemale. Kui mängudes A ja B sekkub VAR õiglaselt, aga mängus C ta seda ei tee, siis pole see kokkuvõttes aus ega õiglane kellegi suhtes.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              Nagu eikagi ütles, et VAR on ellu kutstutud peamiselt ikkagi sellepärast, et just selliseid olukordi vältida, kus 100%-ilisele olukorrale reageerimata ei jäeta. Vähemalt et saaks märku anda kohtunikule, et see saaks selle videost ise üle vaadata ja otsuse langetada. See on ikka päris nõrk argument, et no üks penalt jäeti andmata nüüd, kah mõni mure. See on VÄGA suur mure, sest SEE üks otsus jätab tõenäoliselt ühe riigi play-offidest eemale. Kui mängudes A ja B sekkub VAR õiglaselt, aga mängus C ta seda ei tee, siis pole see kokkuvõttes aus ega õiglane kellegi suhtes.
                              Asi polegi ideaalne. See on sisuliselt teine suurturniir, kus seda kasutatakse. KonfCup vs. MM on ikka väga suur edasiminek toimunud. Ehk praegune olukord on ikka tunduvalt parem, kui eelmised turniirid. Mida sa mäletad näiteks 2010 MMi kohta? Minul hüppab kohe pähe De Jong ja Lampard. Või kasvõi 1986 MM - kas sa mäletad, kes olid finaalis või pigem mäletad kohtuniku brainfarti, mis lubas käega värava lüüa?

                              Kommentaar

                              Working...
                              X