320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

VAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Asi polegi ideaalne. See on sisuliselt teine suurturniir, kus seda kasutatakse. KonfCup vs. MM on ikka väga suur edasiminek toimunud. Ehk praegune olukord on ikka tunduvalt parem, kui eelmised turniirid. Mida sa mäletad näiteks 2010 MMi kohta? Minul hüppab kohe pähe De Jong ja Lampard. Või kasvõi 1986 MM - kas sa mäletad, kes olid finaalis või pigem mäletad kohtuniku brainfarti, mis lubas käega värava lüüa?
    Kordan veelkord, VAR ju sellepärast ongi, et sellised olukorrad ei korduks ja mängud oleks õiglasemad. Loomulikult on paljude otsuste suhtes poolt ja vastu argument ning need on sellises hallis tsoonis (peamiselt penaltiolukorrad), kus teed, mis otsuse sa teed, ikka leidub keegi, kes seal viga ei näe. Aga on ka olukorrad, kus pole absoluutselt mingit manööverdamisruumi ja kõik on must-valge.

    Need eelmiste turniiride näited ei päde selle turniiri raames. Siis langes kogu vastutus väljakul tegutsevate kohtunike õlule ja teadagi, et inimene eksib, olgu tema kvalifikatsioon nii kõrge kui tahes. SELLEPÄRAST ju VAR ja väravajoonetehnoloogia ongi, et selliseid suuri prohmakaid vältida!
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      #17
      Minu arvates peaks VAR olema kuidagi selliselt toimiv, et kohtunik ei käi telekat vaatamas. Ei saa olla olemas varjanti, et 4-5 ilmselgelt ka kohtunikulitsentsiga meest, kes näevad kordusi mitme nurga alt, jäävad väljakukohtunikuga erimeelt.
      Kui leiab aset ilmselge penalti, punase kaardi või käepalli, suluseisust värava moment, millele väljakukohtunikud ei reageeri, peaks VAR kohe signaali andma. Edasi ei tohiks mäng jätkuda otsuse tulekuni ja mis iganes tuleb VAR otsus, peaks väljakukohtunik selle järgi ka tegutsema, ilma ise videot vaatamata. Veelkord, tema ei saa olla üksi eriarvamusel viie vastu.
      Maailmameistrid!!

      Kommentaar


        #18
        Ja see argument, et alles teine suurturniir ju alles ja andke aega...

        Nõup, VAR töötab sel MM-il teoorias täpselt nii nagu ta töötama peabki. See eelmise aasta Konf. Karika videokorduste süsteem oli mingi oksetaoline ollus ja nüüd on suur samm tehtud edasi ja nagu ma juba ütlesin, see töötab täpselt nii nagu töötama peab iseenesest. Aga mida revolutsioonilist saab siis veel sinna lisada? Paneme videoruumi nelja inimese asemel kümme?
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas Ibanez Vaata postitust
          Minu arvates peaks VAR olema kuidagi selliselt toimiv, et kohtunik ei käi telekat vaatamas. Ei saa olla olemas varjanti, et 4-5 ilmselgelt ka kohtunikulitsentsiga meest, kes näevad kordusi mitme nurga alt, jäävad väljakukohtunikuga erimeelt.
          Kui leiab aset ilmselge penalti, punase kaardi või käepalli, suluseisust värava moment, millele väljakukohtunikud ei reageeri, peaks VAR kohe signaali andma. Edasi ei tohiks mäng jätkuda otsuse tulekuni ja mis iganes tuleb VAR otsus, peaks väljakukohtunik selle järgi ka tegutsema, ilma ise videot vaatamata. Veelkord, tema ei saa olla üksi eriarvamusel viie vastu.
          Siin on see loogika taga, et peakohtunik on see, kes peab lõpliku otsuse tegema, teised on abilised.
          BVB - Vaprus

          Kommentaar


            #20
            Algselt postitas elx Vaata postitust
            Siin on see loogika taga, et peakohtunik on see, kes peab lõpliku otsuse tegema, teised on abilised.
            Jah, mängijatele peab jääma võimalus sõimata otsuse reaalset vastuvõtjat. Oleks ju naljaks, kui mängijad otsiks kaamerad ülesse ja karjuks sinna sisse, et saata oma pahameele sõnum kontoris istuvatele VARi kohtunikele.
            Office pranksterile oleks see VAR amet muidugi suht pull. Saaks paluda peakohtunikul suht lampi anda mingile riiukukele teine kollane. Ise saaks arvuti taga irvitada, popcorni süüa ja meelelahutust nautida.
            Joga Bonito!!!

            Kommentaar


              #21
              Kas eika ei selgitanud siis puust ja punaseks juba ära? Ning - tegu on siiski ühe olukorraga, inimesed eksivad. Või näeb sm. Nahkpea siin mingisugust vandenõud? Kui kümnest ilmselgelt valest otsusest üheksa ära parandatakse, on ka juba päris hästi minu arust.

              Kommentaar


                #22
                Endiselt jaurame ühe olukorra üle? Mõistlik. Pohui need, mis on õigeks loetud. Mis see ideaalvariant on üldse? kõik otsused tuleb teha nii, et 6+ miljardit inimest rahul oleks ning nende meelest õige?
                Kaotame VAR ära, sest üks otsus läks nihu? Okei, anname endiselt daivime eest pendlaid, suluseisust löödud väravate eest punkte ning küünarnukkidega vehkimise eest kaarte ei anna (pole vist küll MM olnud, aga Serei A-s on minema saadetud selle eest). Ja siis jaurame netis, et kohtunik on munn ja ära ostetud ja pime. Minu meelest on ka teisi kohti, kus auru välja lasta.

                Kommentaar


                  #23
                  Väga ei tahaks uskuda, et VAR lauda saavad mingid mehed, kes pole ise kohtunikud. Liiati ei usu, et nad naljaviluks otsuseid teeksid.

                  Tegelikult peaks VAR vaatama üle ka sukeldumised. Ja nende eest kaarte jagama. Hakkavad need eidekesed lõpuks meesteks ka ehk.
                  Maailmameistrid!!

                  Kommentaar


                    #24
                    Algselt postitas RealFan Vaata postitust
                    Kas eika ei selgitanud siis puust ja punaseks juba ära? Ning - tegu on siiski ühe olukorraga, inimesed eksivad. Või näeb sm. Nahkpea siin mingisugust vandenõud? Kui kümnest ilmselgelt valest otsusest üheksa ära parandatakse, on ka juba päris hästi minu arust.
                    Kuidas saab eksida kolleegium, kes on määratud just selleks, et selliseid eksimusi ei tuleks? Me ei räägi siin ju ühest inimesest, me räägime neljast inimesest, kellel oli võimalus seda olukorda kogu tehnoloogiat kasutades hinnata. Ma oleks vait kui sukk kui VAR oleks reageerinud, kohtunik selle üle vaadanud ja penalti andmata jätnud. See on tema õigus ja võimupädevus.

                    Mul teeb meele mõruks see, et see olukord isegi üle vaatamisele ei läinud kui kogu maailm nägi seal ilmselget viga.
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Kuidas saab eksida kolleegium, kes on määratud just selleks, et selliseid eksimusi ei tuleks? Me ei räägi siin ju ühest inimesest, me räägime neljast inimesest, kellel oli võimalus seda olukorda kogu tehnoloogiat kasutades hinnata. Ma oleks vait kui sukk kui VAR oleks reageerinud, kohtunik selle üle vaadanud ja penalti andmata jätnud. See on tema õigus ja võimupädevus.

                      Mul teeb meele mõruks see, et see olukord isegi üle vaatamisele ei läinud kui kogu maailm nägi seal ilmselget viga.
                      Juhtub. Elu läheb edasi ... koos VARiga.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Juhtub. Elu läheb edasi ... koos VARiga.
                        Elu läheb edasi ja kui sa mõtlesid siin VAR-iga mind kuidagi torgata, siis ebaõnnestunud katse. Ma olen iseenesest VAR-i pooldaja ja see süsteem, mis MM-il on, mulle meeldib. Nii palju olen ka mina VAR-i tantsutüdruk.

                        Minujaoks on VAR-il lihtsalt mädaplekk selle turniiri raames peal.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          #27
                          Nahkpea on täpselt see mees, kes pärast seda kui VAR on 10 aastat töötanud, ajab ikka igal turniiril "mäletate 2018. aastal seda Serbia juhtumit" juttu

                          Tehti sinu arvates üks viga, mis nüüd saab? Kes peaks kandma vastutust ja kes tuleks keskväljal hukata?
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Martin Vaata postitust
                            Nahkpea on täpselt see mees, kes pärast seda kui VAR on 10 aastat töötanud, ajab ikka igal turniiril "mäletate 2018. aastal seda Serbia juhtumit" juttu

                            Tehti sinu arvates üks viga, mis nüüd saab? Kes peaks kandma vastutust ja kes tuleks keskväljal hukata?
                            Meil on foorumi Nostradamus välja ilmunud, kes teab TÄPSELT, mida Nahkpea 10 aasta pärast teeb ja ütleb. Ei tahaks küll ebaviisakas olla, aga ausalt, mine persse.

                            Ja mis nüüd ikka saab, elu läheb edasi, aga vähemalt minujaoks peab VAR nüüd ennast kuidagi rehabiliteerima.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              #29
                              Iseenesest see küsimus, et kes peaks kandma vastutust, on ju isegi hea küsimus.

                              Varem kandis vastutust peakohtunik, kes mõnel varasemal turniiril saadeti räigelt vale otsuse tõttu turniirilt minema ja sellest mehest polnud enam rahvusvahelisel tasemel midagi kuulda, siis nüüd, kus tegelikult on peakohtunikult otseselt see vastutus võetud ja ta saab alati VAR-i signaali puudumisele viidata, siis tõesti, kes hakkab vastutama?
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                #30
                                Mis see rehabilitatsiooni määr su jaoks on? Kui need senimaani õigeks vilistatud asjad turniiril sinnamaani ei küündi?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X