320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti vutiajakirjandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas kesa Vaata postitust
    Kus on meie Hradeckyd?
    Tšehhoslovakkias!

    Kommentaar


      #17
      Ammu pole sellist riiki.

      Kommentaar


        #18
        Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
        Tšehhoslovakkias!
        Jah, Bratislavas sündinud, Võrkpallurist isa tõi ta 1-aastaselt Soome, Turu kasvandik.

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
          Ma olen sattunud päris mitmele mängule, kus kodumeeskond on kriisis ja väljakul saadakse järjekordse jamaga hakkama. Ilmselgelt ei ole reaktsioonid positiivsed, õhkkond on väga elektriline ja omajagu kostub ebatsensuurseid väljendeid. Ei ole aga kohanud, et mõni mängija fännidele selle peale keskmist sõrme näitaks või lõugaks, et kes te parmud olete siin üldse ja mida endale ette kujutate, et mul pohhui ja pole teie vastu mingit respekti. Selle asemel minnakse rahumeelselt üheskoos fänne tänama, et nad on staadionile tulnud, kuulatakse vilekoor/sõim ära ning meeskonna kapten/liidermängijad selgitavad grupeeringu liidritele, et mis ja miks. See kõik toimub aga vastastikuse austuse ja lugupidamisega ning pärast ollakse sõbrad edasi.
          Kas ma saan õieti aru, et sõim kuulatakse ära vastastikuse austuse ja lugupidamise õhkkonnas?
          Tegelt ma muidugi saan aru, mida sa öelda tahad. Ma ise ka muutun tribüünil emotsionaalseks ja olen karjunud, kuigi mitte teadlikult mängijale vaid automaatselt, et tra küll, kuidas sa saad sealt mööda lüüa! Samas ma ei arva, et mängija kohustus on selle peale mu ette lipitsema tulla ja ammugi ei arva, et peab mingeid koosolekuid tegema, mis lõppevad nii nagu antud juhul.
          Mõistlik oleks ilmselt see, et peale mängu ja rahunemist mõlemad osapooled ütlevad, et vabandust, keesin üle. Ja kõik.Aga läks teisiti. On ikka erakordselt totter, kui ühest või mitmestki hõikest ja sellele järgnenud näpuganäitamisest saab selline klounaad nagu antud juhul.

          Kommentaar


            #20
            Lisaks veel juurde, et muidugi peavad mängijad publikut ja fänne austama, nagu ka vastupidi. Olen isegi sõna võtnud, kui mängijad (ükskõik mis spordialal) ei viitsi publikut tänada või kui osa rahvast hakkab lahkuma juba enne mängu lõppu - näiteks olukorras, kui kõik on lahtine ja mängijatel on toetust vaja.
            Aga iga asja saab totruseni viia. Mulle tuli praegu miskipärast meelde mingi lapsepõlves Spordilehest loetud artikkel, mis kajastas jalgpallikurioosumeid. Üks lugu oli selle kohta, et mingis Itaalia madalama liiga mängus tuli tribüünid tühjaks teha ja mäng katkestada seoses publiku pideva ja massilise huligaanitsemistega. Loo puänt oli aga selles, et publikum tervel staadionil koosnes täpselt kolmest inimesest.

            Kommentaar


              #21
              Kogu seda Flora ja Toomi teemat ma kommenteerida ei oska ega tahagi, sest ma ei ole viibinud antud koosolekutel ega oska sellest lähtuvalt öelda ka millised olid võimalused mõistlikumaks lahenduseks, aga nii palju kui olen aru saanud, siis fännid Toomi lahkumist küll ei nõudnud.

              Toon näite ühest eelmise hooaja Schalke kodumängust Hannoveri vastu, mida õnnestus staadionil vaadata. See oli esimene pärast seda kui avalikkuseni oli jõudnud info, et Leon Goretzka liitub Bayerniga. Sellist vaenulikkust oma klubi särki kandnud mängija vastu ma polnud varasemalt staadionil näinud. Ebatsensuursed plagud, tutvustamise, iga pallipuute järel ja väljavahetamise ajal meeletu vilekoor ja roppused. Goretzka oleks võinud kõik putsi saata, aga mängujärgne reaktsioon oli stiilis, et loomulikult on see ebameeldiv kui su oma fännid on sinu vastu, aga ta saab fännide käitumisest aru. Aru saab ta seetõttu, et on üles kasvanud jalgpallikultuuris ning oskab end ka fännide mõttemaailma asetada.

              Mäletan väga hästi kui Kalju toetajad "tervitasid" Teeverit Levadiaga liitumise puhul. Üldine spordiajakirjanduse reaktsioon oli täpselt meie vutikultuurile vastav, et on alles ikka idioodid. Seetõttu olingi päris üllatunud, et Pürgi tagasitulek Hiiule selles plaanis nii rahulikult vastu võeti ja ei sõimatudki debiilikuteks. Ma ei oska öelda, kas üldises plaanis on sellised reaktsioonid eetiliselt normaalsed või mitte, aga jalgpallikultuuris on need tavapärased. Seega kui me selliseid asju naeruvääristame ja taunime, siis me ei räägi mitte jalgpallikultuurile sammukese lähemale jõudmisest, vaid meie enda Eesti jalgpallikultuuri(tuse)st.

              Kommentaar


                #22
                See Goretzka näide on arusaadav aga ei saa võrrelda Saksamaad ja Eesti liigat. Või kui saab, mõjub naljakana.

                Kommentaar


                  #23
                  Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                  See Goretzka näide on arusaadav aga ei saa võrrelda Saksamaad ja Eesti liigat. Või kui saab, mõjub naljakana.
                  Muidugi on suurusjärgud nii erinevad, et selliseid asju Eesti konteksti panna on veider, aga tegelikult on sellistel reageerimistel olenemata fännigrupi suurusest väga ühine joon - inimesed avaldavad oma arvamust ja emotsioone.

                  Kommentaar


                    #24
                    Ja muidugi ma olen nõus, et mida suurem on grupp seda kandvamad sellised reaktsioonid on, et võib tõesti kõrvalt naljakas tunduda kui mõnikümmend inimest millegi/kellegi suhtes rahulolematud on. Aga kust see piir läheb? Teoorias on ka naljakas, et paarkümmend inimest staadionil mingit laulujuppi joriseb, aga kuskilt tuleb alustada. Mulle meeldiks ka kui neid inimesi oleks seal mitmeid tuhandeid ja siis ehk ei oleks nii, et pärast suuri mänge on ka mitu päeva hiljem raskusi rääkimisega, sest tuleb endast viie inimese panus anda, et staadionil mingigi atmosfäär oleks.

                    Kommentaar


                      #25
                      Ma rõhutaks siinkohal ehk veel seda aspekti, et ka kolleeg Vaheri lugu oli selgelt defineeritud arvamusartiklina. Võib nõus olla, võib mitte olla. Kohati ma samas näen, et sealt on loetud välja enamat kui seal tegelikult öeldud oli. Aga seegi on küllap loomulik, sest asjale vaadatakse täiesti erinevatest vaatepunktidest.

                      Ja iga juhtum on erinev. Goretzkad või isegi Pürgid ei ole antud kontekstis mu meelest pädev võrdlus, sest seal oli fännide pahameelel vägagi selge ajend - liikumine rivaali ridadesse. Konkreetselt Teeveri puhul ma ei mäleta enam, kas ja kui hea pakkumise Kalju talle Eestisse naasmise järel tegi, aga üldplaanis ega ju näiteks välismaalt tagasi tulijatel ei ole siinmail tavaliselt väga valida, kuhu minna, vt ka näiteks Rähn või Jürgenson. Kusjuures viimast on Flora fännid minu arust pigem mõnusalt töganud kui mõnitanud ja Max on seda ka ise rahulikult sedapidi võtnud, et las laulavad, mis sellest siis on. Eriti kuna need särgivahetuse asjaolud ka olid nagu nad olid.

                      Ehk kogu see Toomi keiss on ikkagi selles mõttes absurdne ja suht erakordne, et ühest emotsionaalsest hetkest on tõmmatud selline veider saag käima, millest kokkuvõttes mitte keegi ei võida. Mehel polnud varem minu teada fännidega mingit kana kitkuda, ei raiunud ta väljakul läbivalt sitta, ei olnud mingi reetur, aga miskipärast tekkis temas ikkagi tunne, et käigu see sektor õige persse. Miks? Vaheri jutu mõte oli minu arust ennekõike selles, et konkreetses, rõhutan, konkreetses olukorras on natuke ka fännidel peeglisse vaatamise koht - äkki oleme meie ka veidi süüdi, et nii läks?

                      Aga võib-olla laiendas Vaher ise või laiendas mõni fännist lugeja kogu teemat natuke liiga laialt kogu fänlusele. Mulle tundub. Fännil on loomulikult õigus teha ja arvata, aga samamoodi on õigus sellest arvamisest midagi arvata mängijal ja omakorda kõigist nendest arvamistest vahel arvab midagi ka ajakirjanik. Ja kui Vosko või Nahk näitab tribüünile fakki ja omakorda alaliit arvab, et selle eest peaks karistama, siis see on juba jällegi omaette ooper ja lõpuks on tegelikult omajagu iva vähemalt mingi nurga alt kõigis nendes arvamistes.
                      armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                        Ja muidugi ma olen nõus, et mida suurem on grupp seda kandvamad sellised reaktsioonid on, et võib tõesti kõrvalt naljakas tunduda kui mõnikümmend inimest millegi/kellegi suhtes rahulolematud on. Aga kust see piir läheb?
                        Et kui siin Goretzkaga võrrelda, siis 100k eest nädalas tuleks heameelega fännitribka ette ja laseks end sõimata ja munadega loopida ja ütleks aitäh ka. Aga mingi 250 euriku eest veebruarikuus jääväljadel poolamatöörliigas mängides paluks viisakalt lahti imeda ja läheks otsiks tegevust mujal. Et kus see piir läheb ma täpselt ei oska välja tuua, aga see on väga kaugel eesti liigast.

                        Kommentaar


                          #27
                          Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                          Aga mingi 250 euriku eest veebruarikuus jääväljadel poolamatöörliigas mängides paluks viisakalt lahti imeda ja läheks otsiks tegevust mujal.
                          See lahtiimemise soovimine samas kindlasti toimuks vastastikkuse austuse ja lugupidamise tähe all.
                          Selline tunne, lugedes florakate juttu, nagu istuks tribüünil alati üks akadeemikutest koosnev d˛entelmenide klubi, mitte seltskond, kelle põhimureks on müüdava õlle hind ja hulk.

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
                            See lahtiimemise soovimine samas kindlasti toimuks vastastikkuse austuse ja lugupidamise tähe all.
                            Selline tunne, lugedes florakate juttu, nagu istuks tribüünil alati üks akadeemikutest koosnev džentelmenide klubi, mitte seltskond, kelle põhimureks on müüdava õlle hind ja hulk.
                            Palun ära lahmi! Ma ei joo statkal üldse.

                            Kommentaar


                              #29
                              Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
                              Palun ära lahmi! Ma ei joo statkal üldse.
                              Et enne mängu tõmbad kulmudeni?

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                                Et enne mängu tõmbad kulmudeni?
                                Nii mina kui paljud teised fännitribüünil olijad ei tarbi ei enne ega mängu ajal alkoholi. Ärge võrrelge kõiki ümbritsejaid iseendiga!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X