Lehekülg 14, kokku 15 EsimeneEsimene ... 4101112131415 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 261 kuni 280, kokku 291
    pagulane Kasutaja lorenzo avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

Enda loogika ütleb, et 2.sambast oleks mõtet lahkuda ainult neil, kes suudavad ise suuremat tootlust omale luua kui 2.samba fondid seda suudaksid. Ehk siis seltskond, kes jagab ise investeerimisest, üldjuhul siis jõukam seltskond.
    Catalunya is not Spain!

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    Enda loogika ütleb, et 2.sambast oleks mõtet lahkuda ainult neil, kes suudavad ise suuremat tootlust omale luua kui 2.samba fondid seda suudaksid. Ehk siis seltskond, kes jagab ise investeerimisest, üldjuhul siis jõukam seltskond.
    teise samba süsteem ei ole ka nii lollikindel, et selle seljas saaks investeerimisest ise taipamata ratsutada.

סוטה Kasutaja cabron avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2015

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
    Võtan ära 20 euri. 7274.17 ja alla minu oma siis.
    Rahvaspordipäev, lisame veel 20 eur diilile?
    Muide, ma ei mâleta kas Composite või 100 oli mõõdupuu meil...

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas cabron Vaata postitust
    Rahvaspordipäev, lisame veel 20 eur diilile?
    Muide, ma ei mâleta kas Composite või 100 oli mõõdupuu meil...
    Ei taha vist, turg on kuidagi liiga optimistlik endiselt arvestades tänaseid uudiseid ajaloo töötuhüvitiste nõuete rekordi 5kordsest ületamisest. Ega me otseselt ei täpsustanudki, eeldasin, et composite.

Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

kas neid meditsiinis kasutatavaid inimkaitsevahendeid ei oleks mõtekas meil edaspidi endal toota? või Hiina odav hind muudab selle täiesti mõtetuks?
    Catalunya is not Spain!

Pähkel. Kasutaja Fc. avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2017

Algupärane

kas neid meditsiinis kasutatavaid inimkaitsevahendeid ei oleks mõtekas meil edaspidi endal toota? või Hiina odav hind muudab selle täiesti mõtetuks?
    https://arileht.delfi.ee/news/seljad...at?id=89371843
    Teen tapeeti.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

kapitalistliku vaate kohaselt - kui seda oleks mõistlik Eestis toota, siis toodetaks. Aga mingitel põhjustel ei toodeta. Ma tahaks arvata, et siin on vähe seost meie sissetulekutasemega või elukallidusega vms - näiteks Hispaania, Prantsusmaa, Tšehhi jm suudavad edukalt neid riigisiseselt ka toota (teatud koostöö muidugi ka India/Hiina tehastega jm). Pigem aga meditsiinitoodete turuga tervikuna, kus suurema riigi tehased suudavad ilmselt riigisiseselt toota. Tavapärase kasutusmahu juures see aga lihtsalt ei tasu ära.

Eesti tavapärane vajadus on aga koondina niivõrd väike, et vajaks vast kogu turgu ning ilmselt ei piisaks sellestki, et äriliselt ära tasuda. Ja kui piisakski, siis konkureerid sa turul a la mölnlyckega, kes toodab ikkagi Hiinas ja pakub vb 0,01 senti per 10 toodet odavama hinna hankel kui sina. Ja siis ongi kaputt.

Et kui me räägime seda juttu majandusteema all ja kontekstis, siis see on veidi küll kastist välja uitmõte, kuid kas ei oleks teatud toodete puhul teatud gruppides mõistlik riigi tasandil kokku leppida, et kodumaine tootmine tagab hangetel eelise - ise küsin, ise vastan, ilmselt seda ei luba EU vaba turu reeglid. Ma ei usu, et seaduslik oleks ka riiklik dotatsioon konkreetse sektori ettevõtetele.

Kui juriidika aga kõrvale jätta, siis teatud kriitilise tähtsusega sektorite toodete tootmisvõimekusse tagamisele peaksime küll riigi tasandil selgemalt mõtlema. Ega neid igas sektoris ju ülipalju olla ei saa.

Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    kapitalistliku vaate kohaselt - kui seda oleks mõistlik Eestis toota, siis toodetaks. Aga mingitel põhjustel ei toodeta. Ma tahaks arvata, et siin on vähe seost meie sissetulekutasemega või elukallidusega vms - näiteks Hispaania, Prantsusmaa, Tšehhi jm suudavad edukalt neid riigisiseselt ka toota (teatud koostöö muidugi ka India/Hiina tehastega jm). Pigem aga meditsiinitoodete turuga tervikuna, kus suurema riigi tehased suudavad ilmselt riigisiseselt toota. Tavapärase kasutusmahu juures see aga lihtsalt ei tasu ära.

Eesti tavapärane vajadus on aga koondina niivõrd väike, et vajaks vast kogu turgu ning ilmselt ei piisaks sellestki, et äriliselt ära tasuda. Ja kui piisakski, siis konkureerid sa turul a la mölnlyckega, kes toodab ikkagi Hiinas ja pakub vb 0,01 senti per 10 toodet odavama hinna hankel kui sina. Ja siis ongi kaputt.

Et kui me räägime seda juttu majandusteema all ja kontekstis, siis see on veidi küll kastist välja uitmõte, kuid kas ei oleks teatud toodete puhul teatud gruppides mõistlik riigi tasandil kokku leppida, et kodumaine tootmine tagab hangetel eelise - ise küsin, ise vastan, ilmselt seda ei luba EU vaba turu reeglid. Ma ei usu, et seaduslik oleks ka riiklik dotatsioon konkreetse sektori ettevõtetele.

Kui juriidika aga kõrvale jätta, siis teatud kriitilise tähtsusega sektorite toodete tootmisvõimekusse tagamisele peaksime küll riigi tasandil selgemalt mõtlema. Ega neid igas sektoris ju ülipalju olla ei saa.
    selle Sillamäe ettevõtte teemaga olen kursis. ma just peangi silmas seda, et kas näiteks meditsiinis toimuvad sisseostud tehakse kõik läbi mingite avalike hangete odavpakkumistena või saaks siin riik ka ise otsustada kust mis kriteeriumitele vastavalt ostab. ses suhtes see kriis näitab otse kätte kus on kitsaskoht ja kus oleks nõudlus. Ja see nõudlus oleks ju pidev tegelikkuses, sest neid maske jt. vahendeid vajab meditsiin ju igapäevaselt mitte ainult praegu.
    Catalunya is not Spain!

d-day Kasutaja taku* avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2004

Algupärane

Kui maski valmistamisel jääb kohaliku tehase ainsaks lisandväärtuseks koostamine/õmblemine, siis pole asjal ju eriti pointi. Jäädakse ikka sõltuvusse globaalsest tarneahelast filtrikangaste jms jubinate osas.

Täieliku tarnekindluse suudaks tagada ainult ka sisendamterjalide riigisisene tootmine. Eksin?

Algupärane

selle Sillamäe ettevõtte teemaga olen kursis. ma just peangi silmas seda, et kas näiteks meditsiinis toimuvad sisseostud tehakse kõik läbi mingite avalike hangete odavpakkumistena või saaks siin riik ka ise otsustada kust mis kriteeriumitele vastavalt ostab. ses suhtes see kriis näitab otse kätte kus on kitsaskoht ja kus oleks nõudlus. Ja see nõudlus oleks ju pidev tegelikkuses, sest neid maske jt. vahendeid vajab meditsiin ju igapäevaselt mitte ainult praegu.
    Jah, odavaim peab võitma. Kui sa natukenegi tahad paremat saada, kaevatakse kohtusse ja pannakse kinni, sest oled korruptant.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
    Jah, odavaim peab võitma. Kui sa natukenegi tahad paremat saada, kaevatakse kohtusse ja pannakse kinni, sest oled korruptant.
    meditsiinisektori hangetes see küll tõele ei vasta.

Eesti koondislane Kasutaja Maarek avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Hiinas toodetud N95 maskide hinda arvestades on kohalik tootmine ikka väga palju kallim.

Teine probleem kindlasti maht, sest näiteks Sillamäe kuni 10000 on nõudlust arvestades ikka võrldemisi vähe.
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Ltn. Schmidti poeg Kasutaja _AI_ avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    Hiinas toodetud N95 maskide hinda arvestades on kohalik tootmine ikka väga palju kallim.

Teine probleem kindlasti maht, sest näiteks Sillamäe kuni 10000 on nõudlust arvestades ikka võrldemisi vähe.
    Kõige suurem pudelikael on hoopis tooraine ehk millest toota. Seadmeid ja inimesi saaks muretseda, aga toorainega ollakse alguses tagasi, kui masstootmiseks läheb.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

suvaline rattapede Kasutaja kyps avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Mart Helme hakkas rääkima täna euro devalveerimise võimalusest. Mis selle loogiline mõte oleks? Euro on iseseiseisev, Euroopa Keskpanga kontrolli all ja pole seotud millegagi peale usalduse süsteemi vastu. Kui devalvaarimise all mõelda raha juurdetrükkimist, siis seda tehakse pidevalt. Euroopa keskpank saab majanduse turgutamiseks teha kvantitatiivset leevendamist, mis siuliselt ongi rahatrükk. Üldiselt töötab skeem sedasi: https://www.ecb.europa.eu/explainers...raphic.et.html

Algupärane

Lugedes kuidas Äripäev koondab ning palka vähendab ning teised ajakirjandusväljaanded juba kas sama teinud või tegemas taban end mõttelt et ma olen teist nädalat kodus, väga väljas ei käi ning ei tee muud kui poole silmaga tööd ja teise poole silmaga pidevalt uudiseid lugedes.

Ehk siis, kas see inimeste kodus istumine ei peaks mitte suurendama käidavust ja lugemust?

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
    Lugedes kuidas Äripäev koondab ning palka vähendab ning teised ajakirjandusväljaanded juba kas sama teinud või tegemas taban end mõttelt et ma olen teist nädalat kodus, väga väljas ei käi ning ei tee muud kui poole silmaga tööd ja teise poole silmaga pidevalt uudiseid lugedes.

Ehk siis, kas see inimeste kodus istumine ei peaks mitte suurendama käidavust ja lugemust?
    Mis sellest käidavusest kasu, kui reklaamida suurt midagi pole.

Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

loogiliselt võttes kui on vajadus, nõudlus, siis on ka võimalik teenida. küsimus on teenimismudelis
    Catalunya is not Spain!

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

loogiliselt võttes kui on vajadus, nõudlus, siis on ka võimalik teenida. küsimus on teenimismudelis
    Geenius.

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Äripäev on veidi müstiline leht. Kui Ekspress Meedia ja Postimees grupp pakkusid kasutajatele, et hakka lugejaks pakume kõiki grupi väljaandeid 1€ eest esimene kuu ja dasipidi 5€, siis Äripäev küsib oma ühe lehe eest esimesel kuul 3.90€ ja edaspdi 25€.! Jah, nende nišš on spetsiifiline kuid erinevalt muudest väljaannetest nad väga ei pinguta, et lugejaid juurde saada.

Kõige kaunim klubi Kasutaja Martin avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Äripäev on veidi müstiline leht. Kui Ekspress Meedia ja Postimees grupp pakkusid kasutajatele, et hakka lugejaks pakume kõiki grupi väljaandeid 1€ eest esimene kuu ja dasipidi 5€, siis Äripäev küsib oma ühe lehe eest esimesel kuul 3.90€ ja edaspdi 25€.! Jah, nende nišš on spetsiifiline kuid erinevalt muudest väljaannetest nad väga ei pinguta, et lugejaid juurde saada.
    See on päris julge väide. Ma julgen öelda, et Eestis mõõdab seda Äripäev praegu ehk kõige paremini, et kuidas lugejaid juurde saada. Ehk ma ütleks, et nad teavad, mis nad teevad.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud