320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Majandusuudiseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Meenub, et kunagi viis Reiljan riigi mingi raha börsile ja tehti seejärel maatasa. Kuigi ta sai sealt kasumit, oli see siiski kriminaalsevõitu toiming. Tundub justkui, et pensionäride jaoks on börs hoopis sobivam.

    Veel räägitakse, et kui II sammast poleks, oleks praegune keskmine pension hoopis kõrgem.

    Kordan ikka oma mantrat, et II sammas peaks olema vabatahtlik. Kui oleks võimalik, tagastaks riigi 4% I sambasse ja lepiks riigipensioniga. Mina usaldan oma riiki, tuleks vaid valmsam olla, eriti kui RE+SDE võimul on, aga vaevalt see oht niipea ähvardab.

    Mul on ka idee, kuidas talitleda siis, kui ei saa I sambasse tagasi raha kanda. Ja sealjuures vältida tulumaksu tagantjärgi tasumist.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Ma lugesin.
      Ma ka, üldhariduslikult on hea teada. Aga pigem arutlege aktsiaturgude, kinnisvara vms rahapaigutuse üle, mis potentsiaalselt toob rohkem raha tasku, kui igakuine 14.35 eur ja sedagi ainult siis, kui joppab

      Kommentaar


        Algselt postitas cabron Vaata postitust
        ...Aga pigem arutlege aktsiaturgude, kinnisvara vms rahapaigutuse üle...
        Vot see oleks hea mõte. Hetkel kõik punases, ning kaarte õieti käies saaksime pensionifondi mitmekordselt suurendada.
        Слава Україні! Героям слава!

        Kommentaar


          Algselt postitas cabron Vaata postitust
          Ma ka, üldhariduslikult on hea teada. Aga pigem arutlege aktsiaturgude, kinnisvara vms rahapaigutuse üle, mis potentsiaalselt toob rohkem raha tasku, kui igakuine 14.35 eur ja sedagi ainult siis, kui joppab
          mis siin ikka arutada, nagu lhv foorumis üks mees ütles kenasti:

          "Ärge muretsege, kõik aktsiad langevad täpselt sinna, kus teie neid osta soovisite ja alles siis algab ralli."

          EgoTrip - alates 13. märts on ZOOM nt tõusnud 50%. Ise ei ostnud, aga keegi kindlasti ostis

          Kommentaar


            Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
            Vot see oleks hea mõte. Hetkel kõik punases, ning kaarte õieti käies saaksime pensionifondi mitmekordselt suurendada.
            Ma ei oleks nii optimistlik, et tõus oleks kohe mitmekordne. Arvestades, et lisaraha laekub siiski piskuna, keskmise palga puhul 20+40 eurot. Samas maksete kohene peatamine ei mõjuks kindlasti hästi. Näis, mis valitsus otsustab. Kui president oleks pensionireformi kinnitanud, siis oleks muidugi olnud umbes aastane eeldatav tõus, mille järel oleks siis otsustamiskoht, kas lahkuda, või äkki siiski mitte?

            Kommentaar


              Enda loogika ütleb, et 2.sambast oleks mõtet lahkuda ainult neil, kes suudavad ise suuremat tootlust omale luua kui 2.samba fondid seda suudaksid. Ehk siis seltskond, kes jagab ise investeerimisest, üldjuhul siis jõukam seltskond.
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                Enda loogika ütleb, et 2.sambast oleks mõtet lahkuda ainult neil, kes suudavad ise suuremat tootlust omale luua kui 2.samba fondid seda suudaksid. Ehk siis seltskond, kes jagab ise investeerimisest, üldjuhul siis jõukam seltskond.
                teise samba süsteem ei ole ka nii lollikindel, et selle seljas saaks investeerimisest ise taipamata ratsutada.

                Kommentaar


                  Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                  Võtan ära 20 euri. 7274.17 ja alla minu oma siis.
                  Rahvaspordipäev, lisame veel 20 eur diilile?
                  Muide, ma ei mâleta kas Composite või 100 oli mõõdupuu meil...

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cabron Vaata postitust
                    Rahvaspordipäev, lisame veel 20 eur diilile?
                    Muide, ma ei mâleta kas Composite või 100 oli mõõdupuu meil...
                    Ei taha vist, turg on kuidagi liiga optimistlik endiselt arvestades tänaseid uudiseid ajaloo töötuhüvitiste nõuete rekordi 5kordsest ületamisest. Ega me otseselt ei täpsustanudki, eeldasin, et composite.

                    Kommentaar


                      kas neid meditsiinis kasutatavaid inimkaitsevahendeid ei oleks mõtekas meil edaspidi endal toota? või Hiina odav hind muudab selle täiesti mõtetuks?
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        kas neid meditsiinis kasutatavaid inimkaitsevahendeid ei oleks mõtekas meil edaspidi endal toota? või Hiina odav hind muudab selle täiesti mõtetuks?
                        Sillamäel asuv respiraatoreid tootev AS Esfil Tehno tehas käivitab kõik liinid, et leevendada maskipuudust. Juba otsitakse Töötukassa vahendusel ka täiendavaid tootmistööliseid, keda kiirelt välja koolitada ja tööle rakendada.
                        Teen tapeeti.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          kas neid meditsiinis kasutatavaid inimkaitsevahendeid ei oleks mõtekas meil edaspidi endal toota? või Hiina odav hind muudab selle täiesti mõtetuks?
                          kapitalistliku vaate kohaselt - kui seda oleks mõistlik Eestis toota, siis toodetaks. Aga mingitel põhjustel ei toodeta. Ma tahaks arvata, et siin on vähe seost meie sissetulekutasemega või elukallidusega vms - näiteks Hispaania, Prantsusmaa, Tšehhi jm suudavad edukalt neid riigisiseselt ka toota (teatud koostöö muidugi ka India/Hiina tehastega jm). Pigem aga meditsiinitoodete turuga tervikuna, kus suurema riigi tehased suudavad ilmselt riigisiseselt toota. Tavapärase kasutusmahu juures see aga lihtsalt ei tasu ära.

                          Eesti tavapärane vajadus on aga koondina niivõrd väike, et vajaks vast kogu turgu ning ilmselt ei piisaks sellestki, et äriliselt ära tasuda. Ja kui piisakski, siis konkureerid sa turul a la mölnlyckega, kes toodab ikkagi Hiinas ja pakub vb 0,01 senti per 10 toodet odavama hinna hankel kui sina. Ja siis ongi kaputt.

                          Et kui me räägime seda juttu majandusteema all ja kontekstis, siis see on veidi küll kastist välja uitmõte, kuid kas ei oleks teatud toodete puhul teatud gruppides mõistlik riigi tasandil kokku leppida, et kodumaine tootmine tagab hangetel eelise - ise küsin, ise vastan, ilmselt seda ei luba EU vaba turu reeglid. Ma ei usu, et seaduslik oleks ka riiklik dotatsioon konkreetse sektori ettevõtetele.

                          Kui juriidika aga kõrvale jätta, siis teatud kriitilise tähtsusega sektorite toodete tootmisvõimekusse tagamisele peaksime küll riigi tasandil selgemalt mõtlema. Ega neid igas sektoris ju ülipalju olla ei saa.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            kapitalistliku vaate kohaselt - kui seda oleks mõistlik Eestis toota, siis toodetaks. Aga mingitel põhjustel ei toodeta. Ma tahaks arvata, et siin on vähe seost meie sissetulekutasemega või elukallidusega vms - näiteks Hispaania, Prantsusmaa, Tšehhi jm suudavad edukalt neid riigisiseselt ka toota (teatud koostöö muidugi ka India/Hiina tehastega jm). Pigem aga meditsiinitoodete turuga tervikuna, kus suurema riigi tehased suudavad ilmselt riigisiseselt toota. Tavapärase kasutusmahu juures see aga lihtsalt ei tasu ära.

                            Eesti tavapärane vajadus on aga koondina niivõrd väike, et vajaks vast kogu turgu ning ilmselt ei piisaks sellestki, et äriliselt ära tasuda. Ja kui piisakski, siis konkureerid sa turul a la mölnlyckega, kes toodab ikkagi Hiinas ja pakub vb 0,01 senti per 10 toodet odavama hinna hankel kui sina. Ja siis ongi kaputt.

                            Et kui me räägime seda juttu majandusteema all ja kontekstis, siis see on veidi küll kastist välja uitmõte, kuid kas ei oleks teatud toodete puhul teatud gruppides mõistlik riigi tasandil kokku leppida, et kodumaine tootmine tagab hangetel eelise - ise küsin, ise vastan, ilmselt seda ei luba EU vaba turu reeglid. Ma ei usu, et seaduslik oleks ka riiklik dotatsioon konkreetse sektori ettevõtetele.

                            Kui juriidika aga kõrvale jätta, siis teatud kriitilise tähtsusega sektorite toodete tootmisvõimekusse tagamisele peaksime küll riigi tasandil selgemalt mõtlema. Ega neid igas sektoris ju ülipalju olla ei saa.
                            selle Sillamäe ettevõtte teemaga olen kursis. ma just peangi silmas seda, et kas näiteks meditsiinis toimuvad sisseostud tehakse kõik läbi mingite avalike hangete odavpakkumistena või saaks siin riik ka ise otsustada kust mis kriteeriumitele vastavalt ostab. ses suhtes see kriis näitab otse kätte kus on kitsaskoht ja kus oleks nõudlus. Ja see nõudlus oleks ju pidev tegelikkuses, sest neid maske jt. vahendeid vajab meditsiin ju igapäevaselt mitte ainult praegu.
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Kui maski valmistamisel jääb kohaliku tehase ainsaks lisandväärtuseks koostamine/õmblemine, siis pole asjal ju eriti pointi. Jäädakse ikka sõltuvusse globaalsest tarneahelast filtrikangaste jms jubinate osas.

                              Täieliku tarnekindluse suudaks tagada ainult ka sisendamterjalide riigisisene tootmine. Eksin?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                                selle Sillamäe ettevõtte teemaga olen kursis. ma just peangi silmas seda, et kas näiteks meditsiinis toimuvad sisseostud tehakse kõik läbi mingite avalike hangete odavpakkumistena või saaks siin riik ka ise otsustada kust mis kriteeriumitele vastavalt ostab. ses suhtes see kriis näitab otse kätte kus on kitsaskoht ja kus oleks nõudlus. Ja see nõudlus oleks ju pidev tegelikkuses, sest neid maske jt. vahendeid vajab meditsiin ju igapäevaselt mitte ainult praegu.
                                Jah, odavaim peab võitma. Kui sa natukenegi tahad paremat saada, kaevatakse kohtusse ja pannakse kinni, sest oled korruptant.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X