320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Majandusuudiseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    kui olla nõus väljumisvõimalusega, siis peaks olema võimalus väljuda ainult selle summaga millega siseneti, ehk siis oma 2%-ga

    suvel pensionile minejad... siin on lootus, et ehk ollakse hetkel siiski vastava riskiga fondides, ehk siis kus aktsiarisk vähim.
    See 2+4 anti siiski avalikult/ametlikult inimese arvele. Tõsi on see, et see oli arvestatud pensioniajaks, aga küllap leitakse ka moodus päriorjuse kaotamiseks XXI sajandil. Ei ole lihtsalt võimalik, et see jamps jätkub ka järgmise riigikogu koosseisu ajal pärast praegust krahhi.

    Kommentaar


      Algselt postitas urmar Vaata postitust
      See 2+4 anti siiski avalikult/ametlikult inimese arvele. Tõsi on see, et see oli arvestatud pensioniajaks, aga küllap leitakse ka moodus päriorjuse kaotamiseks XXI sajandil. Ei ole lihtsalt võimalik, et see jamps jätkub ka järgmise riigikogu koosseisu ajal pärast praegust krahhi.
      et siis väidetav ebaõiglus lahendatakse uue ebaõiglusega? ebavõrdse kohtlemise probleemi on välja toonud ka õiguskantsler.
      reaalselt peaks fondist väljujate 1. samba pension samuti vähenema kogutud aastate eest 20%.
      kuidas lahendatakse olukord kui 2.sambast väljuja sureb enne pensioniikka jõudmist? ma usun et siin tuleb päris palju kohtugeisse sel teemal
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
        et siis väidetav ebaõiglus lahendatakse uue ebaõiglusega? ebavõrdse kohtlemise probleemi on välja toonud ka õiguskantsler.
        reaalselt peaks fondist väljujate 1. samba pension samuti vähenema kogutud aastate eest 20%.
        kuidas lahendatakse olukord kui 2.sambast väljuja sureb enne pensioniikka jõudmist? ma usun et siin tuleb päris palju kohtugeisse sel teemal
        Mis ebaõiglusest sa üldse räägid? Peaksid selgitama, sest II samba omanikud kaotavad I samba pensionist nagunii juba ilmselt 20%.

        Kommentaar


          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Mis ebaõiglusest sa üldse räägid? Peaksid selgitama, sest II samba omanikud kaotavad I samba pensionist nagunii juba ilmselt 20%.
          Ebaõiglus ongi see ebavõrdne kohtlemine.
          2. samba omanik saab jätkamisel oma 1.samba kompensatsiooni 2.sambast, kuhu see 4% üle kanti. Kui seda riigipoolset 4% välja ei makstaks, siis ei väheneks ka 2.sambast väljujate 1.sammas.

          Huvitaks oleks kuulda miks küll samba reformijad nii väga selle 4% väljamaksmise eest seisavad?
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            väidetavalt on probleemiks selle 4% täpse summa väljaselgitamine. Ikkagi 17 aastat igal kuul erinev summa.

            Kommentaar


              Algselt postitas urmar Vaata postitust
              väidetavalt on probleemiks selle 4% täpse summa väljaselgitamine. Ikkagi 17 aastat igal kuul erinev summa.
              sissemakseid on ju võimalik välja arvutada. lihtsalt riigi poolt panustatud maksed tagastada riigile
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                sul ei ole mõtet kuu aja pärast muuta. hetkel kõik muudatused kuni 31.märts k.a. lähevad lukku ja jõustuvad 1.mail
                3. mai tegelikult, aga jah panin praegu siis avalduse sisse. Kui aus olla, siis eeldan, et see langus kestab veel potensiaalselt juunis, juulis edasi, aga liiga palju ei viitsi mõelda ajastamise peale pensionifondiga.

                Kommentaar


                  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                  sissemakseid on ju võimalik välja arvutada. lihtsalt riigi poolt panustatud maksed tagastada riigile
                  mulle see meeldiks, hakkaks saama võrdset pensioni mitteliitunuga. Kui riigikohus seda nõuaks, siis loodan, et tehakse selline muudatus.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    mulle see meeldiks, hakkaks saama võrdset pensioni mitteliitunuga. Kui riigikohus seda nõuaks, siis loodan, et tehakse selline muudatus.
                    Ok, oletame et sellega saavad osapooled kompromissi. A tegelik probleem ikkagi jääb- mis oleks siis lahenduseks tuleviku pensionile, eelkõige just vaesema elanikkonna võtmes, kes vaevalt suudab pensioniks omale midagi kõrvale panna
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                      Ok, oletame et sellega saavad osapooled kompromissi. A tegelik probleem ikkagi jääb- mis oleks siis lahenduseks tuleviku pensionile, eelkõige just vaesema elanikkonna võtmes, kes vaevalt suudab pensioniks omale midagi kõrvale panna
                      huh, pensionisammas mul hetkel 10% vee all 8 aasta peale... reaaltootluse osas ma ei taha isegi mõelda kui palju.

                      mis ma tahan siin öelda, on see, et ei ole matemaatiliselt väga kasulik lüke negatiivse reaaltootluse kontekstis investeerida kogu ühiskonnal enda pensionisse. lihtsam on see täna I samba näol välja maksta. ja ka kasulikum.

                      ja mis ma veel tahaks öelda, et pensioni II samba reformimise või peatamimise eelduseks ei saa olla vastuse omamine sinu küsimusele. sest, sa võid kakajunni söömise lõpetada juba enne alternatiivse toitaine leidmist.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        huh, pensionisammas mul hetkel 10% vee all 8 aasta peale... reaaltootluse osas ma ei taha isegi mõelda kui palju.

                        mis ma tahan siin öelda, on see, et ei ole matemaatiliselt väga kasulik lüke negatiivse reaaltootluse kontekstis investeerida kogu ühiskonnal enda pensionisse. lihtsam on see täna I samba näol välja maksta. ja ka kasulikum.

                        ja mis ma veel tahaks öelda, et pensioni II samba reformimise või peatamimise eelduseks ei saa olla vastuse omamine sinu küsimusele. sest, sa võid kakajunni söömise lõpetada juba enne alternatiivse toitaine leidmist.
                        Mis ime fond sul küll on? Mul endal on 3 aasta tootlus küll juba miinuses, kuid 5 aasta oma ja sealt edasi on plussis. Praegust seisu ja fakti, et alles hiljuti valitsemistasud alla toodi, küll väga vähe plussis.
                        BVB - Vaprus

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          Ok, oletame et sellega saavad osapooled kompromissi. A tegelik probleem ikkagi jääb- mis oleks siis lahenduseks tuleviku pensionile, eelkõige just vaesema elanikkonna võtmes, kes vaevalt suudab pensioniks omale midagi kõrvale panna
                          seda peaksid küsima poliitikutelt a-la kaja kallas või indrek saar, et kui palju siis päästab II sammas väikesepalgalisi ja kui nad ausalt vastaksid, ...

                          ... siis edasi küsima ka seda, miks nad äkitselt vähem pinssi saavad, kui need, kes seda õnnetut sammast ei tellinud ja selle raha eest, mida nad ei maksnud, igakuiselt pudeli viina või äkki 2 pudelit ostsid.

                          võiks ka küsida, kas see on sotside järjekordne katse kaitsta neid alkoholi liigtarbimise eest.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas elx Vaata postitust
                            Mis ime fond sul küll on? Mul endal on 3 aasta tootlus küll juba miinuses, kuid 5 aasta oma ja sealt edasi on plussis. Praegust seisu ja fakti, et alles hiljuti valitsemistasud alla toodi, küll väga vähe plussis.
                            see on jah ulme fond, mida ei tohiks üldse olemas olla, sest juhid peaksid juba ammu rootsi kardinate taga peidus olema.

                            Aga ma loodan, et koalitsioon võtab tegema rahva jaoks selgitustööd edasi, et ka praegused noored teaksid, millist surnud hobust nad 45 aastat ostavad, enne kui selgub tõsiasi, et hobune on ammu tühjaks jooksnud, nagu štšukari taadil juhtus.

                            Kui see sammas vabatahtlik oleks, siis ei tohiks kellelgi proteste olla, sest näiteks see, et pangahoiuste interssid nulli jõudnud on, see pole enam tavapankurite süü, see on juba kõrgemate ülemuste teene.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas elx Vaata postitust
                              Mis ime fond sul küll on? Mul endal on 3 aasta tootlus küll juba miinuses, kuid 5 aasta oma ja sealt edasi on plussis. Praegust seisu ja fakti, et alles hiljuti valitsemistasud alla toodi, küll väga vähe plussis.
                              K100. ma võrdlen puhtalt sissemaksete summat ja lahutan sellest fondi väärtuse, mingeid XIRRe, CAGRe ja vidinaid ei kasuta.

                              mis puudutab seda, "aga alles hiljuti toodi valitsemistasud alla" värki, siis... kõlab kahtlaselt sellise "nüüd on kõik teisiti!" wannabe finantsvabaduse foorumi ususekti venna jutuna, kes söögi alla ja söögi peale räägib Warren Buffettist ja liitintressist.

                              edit: unustasin, mintosest ka.

                              Kommentaar


                                Tavakodanik kahjuks üldjuhul mõtleb ainult tänasest päevast, poliitikud peavad mõtlema pikas plaanis. Sa ei saa eirata fakti, et me oleme vananev ühiskond ja kui tänased 20aastased pensioniikka jõuavad, siis on arvatavasti 1 pensionäri kohta 1 sotsmaksumaksja.

                                Arvatavasti lihtsam lahendus oleks siis sellisel juhul et kes ei suuda enam töötada ja omadega toime tulla, saab õiguse eutanaasiaks. Pole inimest, pole probleemi
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X