320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Majandusuudiseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    sa tahad öelda et sul koguneb pensionifondi pensionieaks 3000 eurot? See mis sa seal näed on ikka fondi tootlus. Väljaostuväärtus on see mida peaksid vaatama.
    arvestades näiteks et sul oleks kogu oma tööaelise elu, 18-63 eluaastad, palk 500 eurot, koguksid sa puhtalt sissemaksetena 2+4% süsteemiga 16000 eurot. seda siis eeldusel kui su palk on sama. arvata on et palk, ka miinimumpalk pigem tõuseb selle ajaga, ja antud süsteem võtab arvesse su sissetuleku tõusu, sest on % sinu sissetulekust.

    võib muidugi esitada küsimuse tootluse kohta, kuid siin tekib jälle küsimus kas sa ise suudaksid omale suurema tootluse tekitada?
    Enda arust ütlesin selgelt, et kogunenud tulu on 2000+, ehk siis lisaks sissemaksetele on kogunenud üle 2000.

    Kommentaar


      Algselt postitas rallikas Vaata postitust
      Sattusin kord kuulama ühte endist panganduses üpris kõrgel kohal töötanud inimest, kes oma stabiilse 3k+ palga juures oleks pensioniikka jõudes läbi erinevate sammaste igas kuus ca 50€ ainult juurde saanud.
      see ei tundu reaalselt loogiline olema. 3000 eurose brutopalga juures läheb tal fondi igakuiselt 180 eurot. aastaga koguneb tal fondi 2100 eurot ümmarguselt. nüüd mõtles kas on reaalne et ta saab ainult 50 eurot kuus 2. sambast...
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Algselt postitas urmar Vaata postitust
        Enda arust ütlesin selgelt, et kogunenud tulu on 2000+, ehk siis lisaks sissemaksetele on kogunenud üle 2000.
        ok, selge. sa küsisid et mis sa siis saanud oled... sellisel juhul on sul fondis kogu su sissemakstud raha pluss veel on fond siis sulle suutnud teenida tulu 2000+. Seda siis hetkeseisuga. Oota kriisi lõpp ära ja vaata mis seis sul siis on.

        kas sa see mõnikümmend eurot oleksid ise pannud pensioniks kõrvale?
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
          see ei tundu reaalselt loogiline olema. 3000 eurose brutopalga juures läheb tal fondi igakuiselt 180 eurot. aastaga koguneb tal fondi 2100 eurot ümmarguselt. nüüd mõtles kas on reaalne et ta saab ainult 50 eurot kuus 2. sambast...
          Ma saan aru, et sa oled Reformierakonnas ning üritad lihtinimestele seletada, et Ekre ja Isamaa on paha ning Reform on hea, aga sellist umbluud on ka jama ajada ju?

          3000 brutopalga puhul on sotsiaalmaks 990 eurot. Sellest 4% on 39,6 eurot. 3000 eurost 2% on 60 eurot. see teeb 99,6 eurot kuus.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
            3000 brutopalga puhul on sotsiaalmaks 990 eurot. Sellest 4% on 39,6 eurot. 3000 eurost 2% on 60 eurot. see teeb 99,6 eurot kuus.
            Võta aeg maha, läheb sul täna hirmsasti lahmimiseks. 4% on brutopalgalt, mitte sotsmaksu summalt.
            20 LEGEND

            Kommentaar


              Algselt postitas vtp Vaata postitust
              Võta aeg maha, läheb sul täna hirmsasti lahmimiseks. 4% on brutopalgalt, mitte sotsmaksu summalt.
              Kus selline info on?

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                hetkel polegi mõistlik neid tootlusi vaadata, sest lühikeses vaates nad ongi miinuses. ma ei tea millises fondis sa küll kogud, aga pensionikeskus.ee lehelt vaadates on kõik fondid viimase 10 aasta lõikes positiivse kasvuga aasta arvestuses. tõsi, eelmine kriis on sellest väljas, eks siis peab vaatama igat fondi eraldi algusest peale.
                annan märku, et naersin selle lõigu peale.

                Kommentaar


                  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                  see ei tundu reaalselt loogiline olema. 3000 eurose brutopalga juures läheb tal fondi igakuiselt 180 eurot. aastaga koguneb tal fondi 2100 eurot ümmarguselt. nüüd mõtles kas on reaalne et ta saab ainult 50 eurot kuus 2. sambast...
                  annan märku, et 2/3 paneb riik inimese enda esimest sambast. lugupeetav kõrgel kohal olev panganduses töötanud isik ilmselt oskas selle tehte lisaks teha juurde, et kui ta ei oleks pannud II sambasse, siis kui palju oleks tema I sammas olnud kõrgem. Ja ilmselt see vahe on nüüd 50 EUR.

                  lisaks annan märku, et mina olen kogunud II sambasse raha nüüdseks 8 aastat ning tootlus on tänase seisuga miinuses. Swedbank aktsiaturgudele suunatud fond.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Kus selline info on?
                    Tean. Aga no nt https://www.pensionikeskus.ee/eesti-...e-kalkulaator/
                    20 LEGEND

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                      Kus selline info on?


                      aga sulle infoks, et ei, ma ei ole reformi valijagi isegi mitte, hoopis pigem vastane. Olen 2.samba muutmise poolt, aga mitte sellises mahus nagu Isamaa seda on soovinud.
                      Ma arvan et tuleb aru saada kõigepealt keda peaks teenima 2. sammas. Eelkõige on see ikkagi vaesema elanikkonna jaoks tehtud, jõukad saavad oma pensionipõlve kindlustamisega ise suurepäraselt hakkama.
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                        Ma saan aru, et sa oled Reformierakonnas ning üritad lihtinimestele seletada, et Ekre ja Isamaa on paha ning Reform on hea, aga sellist umbluud on ka jama ajada ju?
                        😂😂😂😂😂
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          annan märku, et 2/3 paneb riik inimese enda esimest sambast. lugupeetav kõrgel kohal olev panganduses töötanud isik ilmselt oskas selle tehte lisaks teha juurde, et kui ta ei oleks pannud II sambasse, siis kui palju oleks tema I sammas olnud kõrgem. Ja ilmselt see vahe on nüüd 50 EUR.

                          lisaks annan märku, et mina olen kogunud II sambasse raha nüüdseks 8 aastat ning tootlus on tänase seisuga miinuses. Swedbank aktsiaturgudele suunatud fond.
                          no jalkafänn peaks ikka LHV valima ja see oli õige valik kuni selle kriisini. Nüüd käib muruniitja, nagu rahaminister teravmeelselt märkis, üle ja pole üldiselt vahet, mis fondi niideti/koguti.

                          Need õnnetud, kes sügisel pinsile lähevad, need loodetavasti annavad teada oma kasumlikust kogumisest.

                          Kommentaar


                            Igagi vähegi ettevõtlikum inimene ei peaks pensionisammastega jamama - v.a. kui ise oled fondihaldur vms

                            Kommentaar


                              Algselt postitas urmar Vaata postitust
                              no jalkafänn peaks ikka LHV valima ja see oli õige valik kuni selle kriisini. Nüüd käib muruniitja, nagu rahaminister teravmeelselt märkis, üle ja pole üldiselt vahet, mis fondi niideti/koguti.

                              Need õnnetud, kes sügisel pinsile lähevad, need loodetavasti annavad teada oma kasumlikust kogumisest.
                              rahandusministrilt, kes peaks nagu aru saama finantsturudest, väga ebapädev avaldus sellisel juhul. kõige lollim idee saab olla just praegu müüa ehk väljuda oma positsioonilt. müüakse ikka tipus ja ostetakse põhjas
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas urmar Vaata postitust
                                no jalkafänn peaks ikka LHV valima ja see oli õige valik kuni selle kriisini. Nüüd käib muruniitja, nagu rahaminister teravmeelselt märkis, üle ja pole üldiselt vahet, mis fondi niideti/koguti.

                                Need õnnetud, kes sügisel pinsile lähevad, need loodetavasti annavad teada oma kasumlikust kogumisest.
                                Mul on LHV-ga selge põhimõte - nii kaua kuni need noored lakutud peded ja meigitud kaunid preilid mind iga jumala päev minimaalselt 2x "tere härra" tülitavad, nii kaua ma selle pangaga tegemist ei tee.

                                Olen teadlik, et LHV-le on need linnukesed jube kasulikud ja profitaablid. LHV aktsiaid võiksin osta, sest raha ei haise, aga kliendiks hakkamine? lol, ei.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X