320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Majandusuudiseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Robotid trügivad päris jõudsalt tööturule (näiteks hambaarstid vs robotid). Ehk tulevikku vaadates on muutujaid rohkem, kui inimeste arv, vanus jne.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas urmar Vaata postitust
      seda peaksid küsima poliitikutelt a-la kaja kallas või indrek saar, et kui palju siis päästab II sammas väikesepalgalisi ja kui nad ausalt vastaksid, ...

      ... siis edasi küsima ka seda, miks nad äkitselt vähem pinssi saavad, kui need, kes seda õnnetut sammast ei tellinud ja selle raha eest, mida nad ei maksnud, igakuiselt pudeli viina või äkki 2 pudelit ostsid.

      võiks ka küsida, kas see on sotside järjekordne katse kaitsta neid alkoholi liigtarbimise eest.
      2.samba fondiga pensionikogumine on pikaajaline investeering, hetkeemotsioon on mõtetu.
      Veelkord- kõige mõistlikum ongi koguma hakata 18 aastaselt alates. Kuni 45 eluaastani olla agressiivses fondis, siis minna progressiivsesse ja 52 aastaselt juba tasakaalustatud fondi. 63 aastasena aga minna juba konservatiivsesse, kus aktsiarisk 10% peal. Kui sul läheb asi keeruliseks, siis võta elutsüklifond, mis teeb need valikud sinu eest ise ära.
      Pensionit saad tõesti 1. sambast vähem, aga kui oled kogunud pikaajaliselt, siis vaevalt et sa kokkuvõttes vähem saad kui see kes ei liitunud. Jah, see on hüpoteetiline, kuid samavõrd hüpoteetiline on praegu väita et saad vähem. Õiglase hinnangu saame anda siis kui ootame veel pea 30 aastat ära, mil toonased 18 aastased saavad pensionile, kui muidugi pensioniiga kõrgemaks ei panda.

      Tuleks mõelda, mis on olnud põhiprobleemid seoses 2. sambaga. Üldjuhul heidetakse ette kõrgeid valitsemistasusid, samuti ka mõnevõrra madalamat tootlust, mis küll on mõnevõrra seotud olnud riigipoolse investeerimispiiranguga.
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Eks need urmarid ja plasticud ole ka esimesed, kes mõnekümne aasta pärast hakkavad kiunuma, et "pinss on väike, tra see valitsus minu eest ei hoolitse".

        Kommentaar


          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
          Eks need urmarid ja plasticud ole ka esimesed, kes mõnekümne aasta pärast hakkavad kiunuma, et "pinss on väike, tra see valitsus minu eest ei hoolitse".
          Mina oleks väga rahul preguse keskmise pensioniga üle 500, mingi 20-30 lisaeurot, mille ma ise kinni mksnud olen, ei muuda olukorda kuidagi paremaks.

          Kommentaar


            Algselt postitas urmar Vaata postitust
            Mina oleks väga rahul preguse keskmise pensioniga üle 500, mingi 20-30 lisaeurot, mille ma ise kinni mksnud olen, ei muuda olukorda kuidagi paremaks.
            kuna sa vist alustasid kogumist vanemana kui 18 aastasena, siis ehk tõesti võib see summa selliseks koguneda. kes aga kogub juba 18 aastaselt siis isegi miinimumpalga puhul on need pensioni väljamaksed kordades suuremad. Mõned lehed tagasi sai toodud näide, et kui koguda 18-63 eluaastatel ja min.palk oleks kõik need aastad 500 eurot, siis koguneks 16000 eurot. Sellisel juhul on sul igakuine väljamakse 10 aastase lepingu puhul 130 euro ringi
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
              Eks need urmarid ja plasticud ole ka esimesed, kes mõnekümne aasta pärast hakkavad kiunuma, et "pinss on väike, tra see valitsus minu eest ei hoolitse".

              sa ajad mind ilmselt kellegiga sassi, pole hullu. annan andeks.

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                kuna sa vist alustasid kogumist vanemana kui 18 aastasena, siis ehk tõesti võib see summa selliseks koguneda. kes aga kogub juba 18 aastaselt siis isegi miinimumpalga puhul on need pensioni väljamaksed kordades suuremad. Mõned lehed tagasi sai toodud näide, et kui koguda 18-63 eluaastatel ja min.palk oleks kõik need aastad 500 eurot, siis koguneks 16000 eurot. Sellisel juhul on sul igakuine väljamakse 10 aastase lepingu puhul 130 euro ringi
                Aga mis saab siis, kui elad keskmise pensionäri kombel umbes 85 aastaseks, millest 10 viimast aastat oled tõesti vaesusriskis? I samba eest saad eluaegse summa, mida ka indekseeritakse.

                Kommentaar


                  Algselt postitas urmar Vaata postitust
                  Aga mis saab siis, kui elad keskmise pensionäri kombel umbes 85 aastaseks, millest 10 viimast aastat oled tõesti vaesusriskis? I samba eest saad eluaegse summa, mida ka indekseeritakse.
                  Minu teada saad sõlmida ka eluaegse pensionilepingu.
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    tänase seisuga on mu II sambasse 17 aasta jooksul sisse makstud rahast kadunud ca 12-13%, arvestamata seejuures üldse inflatsiooni. madratsi sees hoida oleks ka mõttekam kui pimesi II sambasse investeerida. küllap oleks võimalik sammast kasvatada, kui iga kriisi eel minna üle konservatiivsesse fondi ja kriisi lõppedes naasta indeksfondi, aga kui paljudel on seda tarkust? mul endal pole olnud siiamaani. fondide vahetamine on tehtud aeglaseks ja pangavahetuse puhul ka kulukaks.

                    Kommentaar


                      Njah, riik loob sunniviisiliselt mingi fondi ja kui siis inimesed ei taipa õigel ajal fondi vahetada, siis ongi nad ise selles süüdi, et lollid on. Mõtleks, ei taibanud veebruari lõpus fondi vahetada. Mis oleks lihtsam.

                      Spetsialistid, kes neid fonde haldavad, võiksid tõesti inimestele teada anda, et nüüd vahetame fondi mingi teistsorti fondi vastu, kuna olukord on peesse minemas. Aga isegi kui nad seda teaksid, siis ei viitsiks nad sellega tegeleda, neil ju palk jookseb edasi.

                      Ainus lahendus oleks see jamps vabatahtlikuks muuta, siis pole kellelgi kedagi süüdistada.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas urmar Vaata postitust
                        Aga mis saab siis, kui elad keskmise pensionäri kombel umbes 85 aastaseks, millest 10 viimast aastat oled tõesti vaesusriskis? I samba eest saad eluaegse summa, mida ka indekseeritakse.
                        siis müüd oma Tallinna korteri maha ja kolid kuhugi arengumaale, kus alkohol on odav ja söömine poolmuidu.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas El President Vaata postitust
                          tänase seisuga on mu II sambasse 17 aasta jooksul sisse makstud rahast kadunud ca 12-13%, arvestamata seejuures üldse inflatsiooni. madratsi sees hoida oleks ka mõttekam kui pimesi II sambasse investeerida. küllap oleks võimalik sammast kasvatada, kui iga kriisi eel minna üle konservatiivsesse fondi ja kriisi lõppedes naasta indeksfondi, aga kui paljudel on seda tarkust? mul endal pole olnud siiamaani. fondide vahetamine on tehtud aeglaseks ja pangavahetuse puhul ka kulukaks.
                          Sa muidugi vaatad seisu siis kui on majanduskriis. Anna teada mis seis sul siis fondiga on kui kriis möödas
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas El President Vaata postitust
                            tänase seisuga on mu II sambasse 17 aasta jooksul sisse makstud rahast kadunud ca 12-13%,
                            Aga see-eest ei kulutanud sa seda raha niisama ära ja andsid oma panuse fondivalitsejate palkadesse. Ei tasu alati ainult enda peale mõelda.

                            Kommentaar


                              Kõik need kellel oli juba kriisi eel II sammas negatiivne - miks te fondi v panka ei vaheta?
                              Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                              Kommentaar


                                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                                siis müüd oma Tallinna korteri maha ja kolid kuhugi arengumaale, kus alkohol on odav ja söömine poolmuidu.
                                Valka!
                                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X