320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Majandusuudiseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    trend ikka see et laod linnast välja ja kaup kulleriga koju.

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas billybob Vaata postitust
      Ehitusest rääkides, siis keegi tark inimene kunagi arvas, et Eestis tehakse üks pilvelõhkuja buumi kohta. Teadupärast meil juba üks on valminud Tornimäele praeguse buumi ajal (aastakese eest)..
      Sinu viidatud küsimuses ilmselt vihjad tollele R33-le vms, mis peaks Olümpia hotelli vastu tulema? Kas peale ilusate piltide on teema kuskile poole arenenud? Minu meelest mitte.
      Kas uue pilveklõhkuja jaoks on arendajatel üldse julgust?
      Kas uus pupu on lähedal? Või hoiavad suured riigi tellimused turgu üleval?
      Kuule, neid plaanitakse ikka kõvasti tegelikult. Aga see kui paljud (kas mõni üldse) neist käiku läheb - see on juba iseasi.

      Praegu on top of my head tulevad meelde
      - see mainitet torn Olümpsist üle tee.
      - üks sinna Merko torni vastu Maakris kus vana maja maha tõmmati.
      - City Plaza vol 2 (kunstiakadeemia krundile).
      - kuigi Kaubamaja vana osa asemele plaanitavat ei saa (kõrgusest tulenevalt) nimetada pilvelõhkujaks, siis on selle näol ka tegemist ikkagi kesklinna transformeeriva projektiga.
      - muidugi kõige pompöössem pilvelõhkuja on üldse kavandatud hoopis Kristiinesse! Kuhu praegu planeeritakse teha Endover Torn nimeline arendus...

      P.S ajaloolise tõe huvides on kesklinnas nüüd selle tsükliga saanud juba 2 kõrgemat maja valmis. Novira Plaza ei konkureeri kõrguses päris Merko uue torniga, kuid konteksti vaadates on tegu ikka selgelt kõrghoonega.

      Kommentaar


        #18
        keegi targem võiks seletada, et kas mingi aeg tuleb ostukeskute krahh ka? Hetkel ruutmeetritelt per elanik jääme vist aint üksikutele euroopas alla, ja aina laienetakse. Samas delfis jutud, et eestlane vaene ja värki. Juurdehindlus tõesti nii kõva, et tasub iga nurga peale asju ehitada?

        Kommentaar


          #19
          Kümmekonna aasta eest kavandati Põhja-Tallinna Sitsi mäele pealinna kõrgeimat, 160 meetri kõrgust pilvelõhkujat.

          Kommentaar


            #20
            Jah, ja nüüd veel ka



            ja miski mida "plaanitakse" aga mis linnalt kooskõlastust ei saa



            No ja ma tõmbakski Tallinna mõistes "kõrghoone" piiri kusagile sinna 12-15 korruse juurde tegelikult (? eks vaieldav, päris "pilvelõhkujatest" on asi nagunii kaugel ju).

            Selles kontekstis võiks siia lisada ka Staadioni tornid (töös) ja valminud Skyline'i tornid Lasna ja Kesklinna piiril.

            Kommentaar


              #21
              Kõrgust tuleb juurde ka Tammsaare ja Pärnu mnt Cirkel K taha. Jumal tänatud, et kolisin sealt mõned aastat tagasi ära.


              -e- või korterelamud ei lähe selle "üks kõrghoone tsüklis" alla?

              Kommentaar


                #22
                Mustamäele plaaniti ka midagi aga ma pole uurinud kuhu sellega jõutud on. http://www.pealinn.ee/tallinn/mustam...hoonet-n189693
                BVB - Vaprus

                Kommentaar


                  #23
                  kui juba mainimiseks läks, siis õismäe kõrgarendus samuti, koos oma 27-30 korruseliste tornidega. Hetkeks asi katki jäänud vist küll, vähemalt ammu kuulda pole olnud.

                  Kommentaar


                    #24
                    Ma ei ütleks kúll, et lidl mingi maruodav pood oleks, Soomes veel vahemalt 2016 aastal oli prismaga üsna sarnasel hinnatasemel. Ja Eestis jaab ka see kindlasti kuskile maxima hinnataseme kanti.

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                      kui juba mainimiseks läks, siis õismäe kõrgarendus samuti, koos oma 27-30 korruseliste tornidega. Hetkeks asi katki jäänud vist küll, vähemalt ammu kuulda pole olnud.
                      No kui muud on "plausible" katergoorias, siis see on minu jaoks niimoodi kaugelt ja üldiselt peale vaadates täielik ulme ja võrdlemisi ebaloogiline asi.

                      Ok, ehitad ühe kõrge maja (mille ehituse ruuduhind on selgelt kõrgem kui madalate ja laiade majade puhul)- ehk leiad igas piirkonnas mingi arvu inimesi, kes nõustuvad selle kinni maksma. Aga et tervele kõrghoonetekompleksile... ÕISMÄELE leida ostjad? Sorry, ei, see ei tundu tõsisem plaan kui mingi suvaline 3D visualiseering.

                      Kommentaar


                        #26
                        loogiline nagu oleks jep, kuid paldiski mnt 110 (UM motorsi kõrvale) peaks tulema mingi 22 korruseline mille planeering kinnitatud (ma ei tea mis etapid sellele järgnevad tho) ning need 27-30 korruselised jõudsid kaugemale kui niisama 3d pildid, arvestades, palju kohalikud linnavalitsuses kurtmas käinud, et praegune infrastruktuur ei toeta seda

                        Kommentaar


                          #27
                          Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                          No kui muud on "plausible" katergoorias, siis see on minu jaoks niimoodi kaugelt ja üldiselt peale vaadates täielik ulme ja võrdlemisi ebaloogiline asi.

                          Ok, ehitad ühe kõrge maja (mille ehituse ruuduhind on selgelt kõrgem kui madalate ja laiade majade puhul)- ehk leiad igas piirkonnas mingi arvu inimesi, kes nõustuvad selle kinni maksma. Aga et tervele kõrghoonetekompleksile... ÕISMÄELE leida ostjad? Sorry, ei, see ei tundu tõsisem plaan kui mingi suvaline 3D visualiseering.
                          Ma vaidleks vastu, et kõrghoonete ruudu hind on kõrgem. Pigem vastupidi, hoone kõrgusesse kasvades ei muutu välistrasside ega haljastuse hind. Katus ka suuremaks ei lähe, vundament samuti mitte kuigi eks vaiasid on vaja sügavamale saada. Juurde tulevad kulud seotud tuleohutusnõuetega.

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                            Ma vaidleks vastu, et kõrghoonete ruudu hind on kõrgem. Pigem vastupidi, hoone kõrgusesse kasvades ei muutu välistrasside ega haljastuse hind. Katus ka suuremaks ei lähe, vundament samuti mitte kuigi eks vaiasid on vaja sügavamale saada. Juurde tulevad kulud seotud tuleohutusnõuetega.
                            Khm.
                            Sul on see õigus vaielda.
                            Aga detailidesse laskumata olen näinud otse arendajate saadetud eelarveid nii tavaprojektide kui ka pilvelõhkujate kohta.

                            Kõgrhoonete ruuduhind ON kallim.
                            Ei näe põhjust nagu teoretiseerida (kuivõrd inseneeria kompetents puudub) seega lähtuks pigem pärismaailmast.

                            (P.S ei välista, et on võimalik, et kõige odavamalt tehtud kõrghoone al 20 korrusega on ruutmeetri kohta odavam kui mingi väga kallilt ehitatud madalam hoone a'la Hilton. Aga sama kvaliteediklassi taotlusega tuleb ruutmeetri kohta kallim hind ruutmeetri kohta)

                            Kommentaar


                              #29
                              Kõrghoone m2 ehitushind on kõrgem - aga rajatakse neid seoses ehitusalase pinna puudusega.
                              Haljastus on kopikad - need ei mõjuta ca 20 korruselise maja eelarvet. Küll aga kõrgendatud
                              nõuded nii vundamendile, ehitustehnikahinnale (mida kõrgemale ehitad, seda kallim - kraanad jne.) lisaks
                              veel jah erinõuded - seotud tuleohutuse, liftide, evakuatsiooni jne.

                              Siin on muidugi jah see konks - et kust piir läheb. 2-korruselise maja m2 ehitushind on tunduvalt odavam, kui 1-korruselise. Siin omavad suurt kaalu täpselt need asjad, mis juba 20+ enam mitte niiväga. Haljastus, katus jne.

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                                keegi targem võiks seletada, et kas mingi aeg tuleb ostukeskute krahh ka? Hetkel ruutmeetritelt per elanik jääme vist aint üksikutele euroopas alla, ja aina laienetakse. Samas delfis jutud, et eestlane vaene ja värki. Juurdehindlus tõesti nii kõva, et tasub iga nurga peale asju ehitada?
                                Kui arutleda, siis kas mingisugune muutus juba ei ole toimunud?
                                Kui esimesed ostukeskused olid ostukeskused (kristiine, ülemiste, rocca jne vms), siis kas tänased pole rohkem nagu elamuskeskused? Kinod, sööklad, batuudikeskused. Tuleb välja, et elamuskeskuste nimekirjast eristuda, siis pead enda keskusele päris suure vaateratta peale monteerima (T1 kaubakeskus Peterburi teel). Muide see vist isegi avatakse käesoleval kuul, aga ilmselt pead ehitusmeestega koos järjekorras seisma vms. Vaateratast sel aastal küll ei tule.
                                Täna ehitatakse ju ka mu toodud näiteid jõudsasti ümber. Ülemiste praegu, ei ole kursis, mis sellest saab - kas elamuskeskus või spa. Kristiine sai just valmis, mulle jäi meelde ainult, et sinna tuli mingi spordibaar, mis on liiga kallis.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X