320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ungari - Eesti (15.11.2018 kell 21.45 @ Budapest Groupama Arena)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Algselt postitas Stok
    Kui tuttavat neuroloogi või spordiarsti ei ole, siis võib võtta mõne põneva spordiala, millega pole kunagi tegelenud ja proovida ise järgi, kas aastate vältel tekib mingi areng. Mina väidan enda põhjal, et tekib. :P
    Eks areng tekib kuskile maale alati kui millestki nullist alustad. Aga tippspordis selline asi ei katiita. Miks mul oli alati ka jõuludel, jaanipäevadel jne. trenn. Nagu treener ütles, et sellel ajal teised puhkavad ja mina saan eelise. Sama asi hommiku jooksuga. Sealt vahe tulebki. Ühed omandavad liigutust 20 aastat, teised on 25 aastajooksul 10 aastat.

    Kommentaar


      #47
      Võrdluse võiks tuua ka väga vabalt poksiga... Mis on kindlasti sama tehniline, mis jalgpall, aga kus hetkel maailma kaks parimat Wilder ja Joshua alustasid ikka poksimisega väga hilises eas. Üks oli korvpallur ja teine sprinter noorena ja suudeti ka õppida ikkagi hilisemas eas kogu see tehnilisus ära. Raio Piiroja ju samuti alustas jalgpalliga väga hilja ja ega tal neid tehnilisi elemente polnud sellisel tasemel elu lõpuni, aga samas kui sa Hollandi üle keskmise klubisse mängima said, siis tähendab, et rahuldaval tasemel tal need olid (keskkaitsja kohta).

      Jalgpallis on takistus see, et kui sa noorena neid ei omanda korralikult, siis sa pead hiljem üksinda meeletult tööd tegema, sest trennides ollakse sinust tehnilistes aspektides ikkagi mäekõrguselt üle ja seal on juba suhtkoht võimatu areneda (sest enam isegi ei tehta neid niipalju).

      Kommentaar


        #48
        Dav. Ma lähen harjutan nüüd jalgpalli järgmised 1a ja ootan Flora lepingut.
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          #49
          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Dav. Ma lähen harjutan nüüd jalgpalli järgmised 1a ja ootan Flora lepingut.
          Ma arvan, et jalgpall ei ole sul Floras kõige raskem ülesanne... Aga seal peab ka inimesena arenema ja seda ei tee sa ka järgmise 100 aasta jooksul.

          Kommentaar


            #50
            Tehnika on ja jääb kõige aluseks. Ubakivi juba ütles ammu oma kuldsed sõnad, enne kui sa ühte meistriringi teha ei suuda, ei ole asja ka sul meeskonda. Mingid arsti jutud lähevad siin juba väga imelikuks.

            Kommentaar


              #51
              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
              Dav. Ma lähen harjutan nüüd jalgpalli järgmised 1a ja ootan Flora lepingut.
              areng toimub ikka lähtuvalt materjalist ja baasist. kui sa jätkuvalt üritad väita, et a la 26 aastane Joonas Tamm ei suuda oma esimese puute tehnikat parandada, siis soovitaks vähe tagasihoidlikumat liini hoida oma vastustes antud lõimes.

              Kommentaar


                #52
                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                areng toimub ikka lähtuvalt materjalist ja baasist. kui sa jätkuvalt üritad väita, et a la 26 aastane Joonas Tamm ei suuda oma esimese puute tehnikat parandada, siis soovitaks vähe tagasihoidlikumat liini hoida oma vastustes antud lõimes.
                Jah. Kindlasti ka see puude areneb, aga vähisammul. Joonas Tamm ei saa omale 10 aastat tugevat trenni tehes ka sellist puudet nagu Zizoul 20 aastasena.

                On küll erandeid nagu sa siin Federeri välja tõid, aga erand kinnitabki reeglit.

                Ole hea mis sa Subbotini või Zenjovi oksakohtadest arvad, kus neil iga teine pall 5m kaugusele jalast lendab? Neil peaks ju vanust ja aega olnud trenni teha ju küllaga, miks neil see nii kehv siis on?

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                  Võrdluse võiks tuua ka väga vabalt poksiga... Mis on kindlasti sama tehniline, mis jalgpall, aga kus hetkel maailma kaks parimat Wilder ja Joshua alustasid ikka poksimisega väga hilises eas. Üks oli korvpallur ja teine sprinter noorena ja suudeti ka õppida ikkagi hilisemas eas kogu see tehnilisus ära. Raio Piiroja ju samuti alustas jalgpalliga väga hilja ja ega tal neid tehnilisi elemente polnud sellisel tasemel elu lõpuni, aga samas kui sa Hollandi üle keskmise klubisse mängima said, siis tähendab, et rahuldaval tasemel tal need olid (keskkaitsja kohta).

                  Jalgpallis on takistus see, et kui sa noorena neid ei omanda korralikult, siis sa pead hiljem üksinda meeletult tööd tegema, sest trennides ollakse sinust tehnilistes aspektides ikkagi mäekõrguselt üle ja seal on juba suhtkoht võimatu areneda (sest enam isegi ei tehta neid niipalju).
                  Aga Wilderil ja Joshual ei ole ju tehnikat?

                  Kommentaar


                    #54
                    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                    Aga Wilderil ja Joshual ei ole ju tehnikat?
                    Wilderi kohta olen nõus. Joshual siiski tehnika täiesti okei. Nendega sellesuhtes halb vördlus, et mölemale on looduse poolt väga palju kaasa antud, ala Mike Tyson.

                    Kommentaar


                      #55
                      Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                      Wilderi kohta olen nõus. Joshual siiski tehnika täiesti okei. Nendega sellesuhtes halb vördlus, et mölemale on looduse poolt väga palju kaasa antud, ala Mike Tyson.
                      Looduse poolt on neile ilmselgelt kamaluga kaasa antud, aga point on rohkem selles, et ega ainult sellega, et sulle looduse poolt on kaasa antud tänapäeval maailma parimaks ei tõuse. Trenni pead sa sellest sõltumata tegema söögi alla ja söögi peale, et su talent realiseeruks. Eesti jalgpalluritel nagu on kuulda olnud, siis ongi probleem just selles, et ei tehta iseenesega piisavalt tööd. Ja eks mängudes on näha, et meeskondlikult me mängida suudame, aga murekohad tekivad pigem ikkagi, kuna mängijatel just sellised elementaarsed individuaalselt treenitavad oskused nagu eelpoolmainitud palli surmamised-ühepuute söödud jne jäävad ikkagi väga maha võrreldes siin teiste koondiste mängijatega. Kuna jalgpalliga ikkagi reeglipäraselt hakatakse väga noorelt tegelema, siis kus selline motivatsioon ja ära kaob indviduaalselt trenni teha seda ma kahjuks ei tea. Loodetavasti enam ei ole selliseid treenereid nagu siin omalajal oli, et peale klubiga tehtud trenni oli jutt, et puhake ja enne mängupäeva me trenni ei tee ning ära ennast üle treenige jms, sest see oleks täielik pask mida noortele ajada ja rakendada.

                      Kommentaar


                        #56
                        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                        Looduse poolt on neile ilmselgelt kamaluga kaasa antud, aga point on rohkem selles, et ega ainult sellega, et sulle looduse poolt on kaasa antud tänapäeval maailma parimaks ei tõuse. Trenni pead sa sellest sõltumata tegema söögi alla ja söögi peale, et su talent realiseeruks. Eesti jalgpalluritel nagu on kuulda olnud, siis ongi probleem just selles, et ei tehta iseenesega piisavalt tööd. Ja eks mängudes on näha, et meeskondlikult me mängida suudame, aga murekohad tekivad pigem ikkagi, kuna mängijatel just sellised elementaarsed individuaalselt treenitavad oskused nagu eelpoolmainitud palli surmamised-ühepuute söödud jne jäävad ikkagi väga maha võrreldes siin teiste koondiste mängijatega. Kuna jalgpalliga ikkagi reeglipäraselt hakatakse väga noorelt tegelema, siis kus selline motivatsioon ja ära kaob indviduaalselt trenni teha seda ma kahjuks ei tea. Loodetavasti enam ei ole selliseid treenereid nagu siin omalajal oli, et peale klubiga tehtud trenni oli jutt, et puhake ja enne mängupäeva me trenni ei tee ning ära ennast üle treenige jms, sest see oleks täielik pask mida noortele ajada ja rakendada.
                        Nii on. Seda ma eelnevas postituses üritasin välja tuua kah. Et trenni tuleb teha oksendamiseni ja siis veel. Kuigi puhkus on ka väga oluline. Olen ise kunagi ületreenituse nahka langenud ja august välja saada on krdi raske.(Enda rumalus. Olin targem omaarust kui spordiarst ja treener).
                        Aga ma olen pikalt imestanud, kui vähe tehakse meil siin seda trenni vutis vb ka mujal. Isiklikult hakkasin kaks korda päevas stabiilselt trenni tegema kui ma olin 13 aastane. Köik vöistlevad poisid tegid. Köigil oli motti teha. Noored kes praegu käivad voistlemas, teevad samuti. Muidugi ons treeneris ka kindlasti asi. Mu köik treenerid on surunud, et kui tahad tipptulemusi, tuleb trenni teha kakskorda päevas. Ning köigilt on tulnud ka jutt, et kolmkorda nädalas trenni tegemine on laiasplaanis siiski sellehoidmine mis on ja erilist edasiminekut 3 korda nädalas trenn ei anna.( Muidugi oleneb treenitusest. Algajatelt 3 korda piisav aga sein tuleb kiirelt ette.). Köik treenerid on muidugi olnud ka nö. Nõukaaegsed. V. a üks, kellel olid aga
                        samad pöhimõtted.

                        E: Lisan, et ma vutiga muidugi ei tegelnud.

                        Kommentaar


                          #57
                          Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                          Nii on. Seda ma eelnevas postituses üritasin välja tuua kah. Et trenni tuleb teha oksendamiseni ja siis veel. Kuigi puhkus on ka väga oluline. Olen ise kunagi ületreenituse nahka langenud ja august välja saada on krdi raske.(Enda rumalus. Olin targem omaarust kui spordiarst ja treener).
                          Aga ma olen pikalt imestanud, kui vähe tehakse meil siin seda trenni vutis vb ka mujal. Isiklikult hakkasin kaks korda päevas stabiilselt trenni tegema kui ma olin 13 aastane. Köik vöistlevad poisid tegid. Köigil oli motti teha. Noored kes praegu käivad voistlemas, teevad samuti. Muidugi ons treeneris ka kindlasti asi. Mu köik treenerid on surunud, et kui tahad tipptulemusi, tuleb trenni teha kakskorda päevas. Ning köigilt on tulnud ka jutt, et kolmkorda nädalas trenni tegemine on laiasplaanis siiski sellehoidmine mis on ja erilist edasiminekut 3 korda nädalas trenn ei anna.( Muidugi oleneb treenitusest. Algajatelt 3 korda piisav aga sein tuleb kiirelt ette.). Köik treenerid on muidugi olnud ka nö. Nõukaaegsed. V. a üks, kellel olid aga
                          samad pöhimõtted.
                          Respekteeritav. Oksakohti tulebki välja ravida iseseisvate treeningutega. Neid teevad vaid vähesed. Kui küsida ühejalgse mängija käest, et miks teist jalga ei arenda, siis on tüüpvastus: pole vajadust. Isegi Klavanile on see kätte maksnud.

                          Kommentaar


                            #58
                            Võrdluse võiks tuua ka väga vabalt poksiga... Mis on kindlasti sama tehniline, mis jalgpall, aga kus hetkel maailma kaks parimat Wilder ja Joshua alustasid ikka poksimisega väga hilises eas. Üks oli korvpallur ja teine sprinter noorena ja suudeti ka õppida ikkagi hilisemas eas kogu see tehnilisus ära. Raio Piiroja ju samuti alustas jalgpalliga väga hilja ja ega tal neid tehnilisi elemente polnud sellisel tasemel elu lõpuni, aga samas kui sa Hollandi üle keskmise klubisse mängima said, siis tähendab, et rahuldaval tasemel tal need olid (keskkaitsja kohta).
                            Ära parem jaura rohkem jalgpallist. Sa lihtsalt ei saa sellest aru. Sarnaselt plasticule sa pole ise ilmselgelt mänginud ja tood mingeid absurdseid võrdlusi, mis teemaga kuidagi ei seostu. Tooge poksi- ja tennisenäidetele lisaks veel sedagi, et Karavajev või Abeljanov omandas sportlase mõttes keskeas lausa rahuldaval tasemel haakviske.Spetsialistid...

                            Kommentaar


                              #59
                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              Ära parem jaura rohkem jalgpallist. Sa lihtsalt ei saa sellest aru. Sarnaselt plasticule sa pole ise ilmselgelt mänginud ja tood mingeid absurdseid võrdlusi, mis teemaga kuidagi ei seostu. Tooge poksi- ja tennisenäidetele lisaks veel sedagi, et Karavajev või Abeljanov omandas sportlase mõttes keskeas lausa rahuldaval tasemel haakviske.Spetsialistid...
                              Sinusugune lambi wannabe on see vend, kes tuleb ja paneb paika, kes teab ja kes ei tea. Mine perse ausalt.

                              Kommentaar


                                #60
                                Korvpallist rääkides, siis näiteks DeAndre Jordanist sai kahe hooaja vahel oma tiimi parim vabaviskaja, eelmine hooaeg pani vist alla 50%.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X