320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Spordikell

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
    Kui see investeering seda muidu purukstöötavat Eesti keskealist meest veidigi töö ja joomise juurest motiveerib liigutama, siis ma usun, et see on hea ja tasuv investeering.
    Elumere kaptenil 300 eurtsi kuskil Pärnu Weekendil laiaks lüüa pole ju mingi küsimus. Nii et asjad tuleb konteksti panna.
    Täpselt nii.

    Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
    Muu teema - muusika otse kellast - kas kellegil on sellega positiivset kogemust?
    Mul ühed mingid ujumise kõrvaklapid olid/on - mõte iseenesest hea, et ujud tund aega ja kuulad e-raamatut vms.
    Aga - see juhtmega muusika või heli peale laadimine tundub nii 2011, mina viitsisin täpselt ühe podcasti sinna laadida. Ja muusikat ma ei oska/taha enam üldse kuskilt tõmmata, nüüd ju iga normaalne inimene striimib seda kuskilt.
    Nii mõnelgi kellal (nt need garminid mida vaatasin) on spotify olemas ja kuna endal selle premium teenus, siis läbi wifi playlistide laadimine/uuendamine pidi üsna hõlbus olema. Kuskil 500+ lugu pidavat ära mahutama (kallimad veel rohkem).

    Ma ei kujuta ette kas ja kuidas bluetooth vees toimib, aga jooksmisega pidi ok olema. Garmin küll päris iga klapiga seda ei garanteeri, aga kodukal neil list millised töötavad kenasti.

    Kommentaar


      #47
      Algselt postitas Andres. Vaata postitust
      Nii mõnelgi kellal (nt need garminid mida vaatasin) on spotify olemas ja kuna endal selle premium teenus, siis läbi wifi playlistide laadimine/uuendamine pidi üsna hõlbus olema. Kuskil 500+ lugu pidavat ära mahutama (kallimad veel rohkem).

      Ma ei kujuta ette kas ja kuidas bluetooth vees toimib, aga jooksmisega pidi ok olema. Garmin küll päris iga klapiga seda ei garanteeri, aga kodukal neil list millised töötavad kenasti.
      Vees jah bluetooth ei tööta, peab klappides olema allikas.
      Aga tänud, siis tuleb ise-striimiva kella või klappide peale mõelda.

      Kommentaar


        #48
        Polar Vantage M vs Garmin Forerunner 245 vs Garmin Forerunner 735XT ja for fun viskame valikusse ka Apple Watch 4. Kogemusi kellegil antud kelladega? Muusikat mängima ei pea ja nutifunktsioonid primaarsed pole. Kuidas täpsusega ja kasutamismugavusega lood on? Kasutust saab talvel rohkem sees ja suvel väljas. Erinevad tegevused. Suusk, jooks, ratas, sisetrennid. Hetkel Garmin Forerunner 230 ning see on omadega suhteliselt väsinud ja ei paku piisavat funktsionaalsust enam. Lisaks koliks randmelt pulsi lugemisele üle.

        Kommentaar


          #49
          Algselt postitas zelee Vaata postitust
          Polar Vantage M vs Garmin Forerunner 245 vs Garmin Forerunner 735XT ja for fun viskame valikusse ka Apple Watch 4. Kogemusi kellegil antud kelladega? Muusikat mängima ei pea ja nutifunktsioonid primaarsed pole. Kuidas täpsusega ja kasutamismugavusega lood on? Kasutust saab talvel rohkem sees ja suvel väljas. Erinevad tegevused. Suusk, jooks, ratas, sisetrennid. Hetkel Garmin Forerunner 230 ning see on omadega suhteliselt väsinud ja ei paku piisavat funktsionaalsust enam. Lisaks koliks randmelt pulsi lugemisele üle.
          Mul Vantage M. Vaatasin ka Garmineid, aga 245 on selgelt ainult jooksmisele fokusseeritud ja 735 on lihtsalt nii palju sitema akuga kui Vantage M. Väljareklaamitud 30h spordirežiimis on reaalselt väga-väga lähedale, ma seni pikimalt 9,5h-ga järjest kulutasin 33% akust. Nutiasjandus on Polaril suht 0, ainult telefoniteavitused, see aktiivsena sööb akut oluliselt kiiremini ära. GPS täpsus on fine, siit-sealt tõstab rada reaalsest silma järgi kuni 10 m vasakule-paremale, aga kokkuvõttes väga ok. Jaansoni 10 km distantsil tagant startides sain 10,06 km kellal.

          Randmelt pulsilugemisega peab arvestama, et järsud pulsimuutused tulevad väikse viitega (nt jooksuintervallid, tõusunukid, sees intensiivsed spordialad jne), a la tõus on juba läbi kui pulss tõusma hakkab kellal.
          Once a Gooner, always a Gooner

          Kommentaar


            #50
            Algselt postitas Stok
            4. trenni ajal teavitused ei toimi

            Et noh.. tore featuur, aga kui 4. punkti juurde arvestada, et ma kannan kella ainult siis, kui kodust välja lähen ning sel puhul võtan telefoni ka kaasa, siis noh, suht kasutu mu jaoks. See veel puudus, et kontoris iga chati peale piiksuma hakkaks (saab välja lülitada), aga teavituse tekst aegub 30 sekundiga ja kaob ekraanilt. Nüüd hakkas kergem ja keeran teavitused maha. :P
            No mina näiteks viimased 4a (kui ostsin Garming Vivoactive HR) ei tea, miks telefonil peaks üldse olema vibreerimise või helisemise funktsionaalsus olema.
            Ehk siis kogu telefoni teavitus on suunatud käekella õrna võbinasse.

            Kommentaar


              #51
              Ise kasutan FitBit versa 2-te. Minu arust väga hea odavama poolne spordi-nutikell, mis saab kõigega väga hästi hakkama
              Netist leiab suht odava hinanga ka.. näiteks 1a.ee'st saab selle kuskil 120 euroga

              Kommentaar


                #52
                Veidi kõrvalekalle põhiteemast, aga äkki keegi suudab aidata:
                1) Apple Watch GPS + Cellular - saan joostes telefoni koju jätta? ja mugavalt podcastid kella striimida?
                2) Telia eSIM - töötab nende kelladega ja ei pea ilmselt minema Telia esindusse vaid saan kodus kõik aktiveerida ja kasutamiskõlblikuks teha?
                Mes que un club!

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas sayonara Vaata postitust
                  Veidi kõrvalekalle põhiteemast, aga äkki keegi suudab aidata:
                  1) Apple Watch GPS + Cellular - saan joostes telefoni koju jätta? ja mugavalt podcastid kella striimida?
                  2) Telia eSIM - töötab nende kelladega ja ei pea ilmselt minema Telia esindusse vaid saan kodus kõik aktiveerida ja kasutamiskõlblikuks teha?
                  Jah just nii. Ise ostsin kasutatuna mõne aasta vana cellular kella ja kõik toimis. Peamine et EU mudel oleks

                  Kommentaar


                    #54
                    Mõtlesin ka, et liiguks eelmisest kümnendist (ja nutitelefonist) edasi praegusesse kümnendisse (wearables, sh nutikell).

                    Aga see on minu jaoks üsna tume maa, pole ennast absoluutselt kurssi viinud.

                    Lolliks maksta ei raatsi, tahaks leida sellist parimat bang-for-buck atribuuti. Võiks enam-vähem täpselt jälgida samme, energiakulu, trenni/muu tegevuse distantsi, pulssi ja une kvaliteeti .
                    Kindlasti peaks olema sellise robustse ehitusega, et võrkpalli mängida laseks (ehk taluks ka üsna suurt jõudu, kui kui peaks vale nurga alt palliga obaduse saama).
                    Ühilduma hakkaks Android telefoniga.

                    On mingeid ideid?

                    1) Mingitest viimase aja reklaamidest on läbi käinud Xiaomi Mi Band6, minu kirjeldatud asjad nagu peaks 60 eurtsi eest ära tegema. On kellelgi selle (või varasemate Xiaomi kelladega) kogemust?
                    2) Või soovitaksite pigem näiteks Fitbit Versa 2 või 3 või hoopis Charge 4? kas nende funktsionaalsus ja kvaliteet õigustab 140 EUR (ehk 80 EUR võrra kõrgemat) hinda?
                    3) Kui näiteks köhida rohkem välja ja võtta Fitbit Versa, siis mis võiks olla eelduslikult sellise kella toimiv eluiga? Sama mis mingil flagship nutitelefonil (ca 3a) või rohkem/vähem?
                    4) viimaseks vilunud nutikella kasutajatele - kas on mingi funktsioon mida enne ei osanud tahta aga praegu enam ei kujutaks ettegi, et seda poleks?
                    5) Siin varasemalt arutati muusika / heli edastamist - kui tahaks juba sellist varianti, et jooksmise ajal saaks audioraamatut / podcasti kuulata otse kellast BT klappidesse - kas siis peab juba kindlalt kallima otsa kella ostma? Või mis tüüpi atribuudid sellega hakkama saaks?

                    Tänulik kogemuste ja tagasiside eest!

                    Kommentaar


                      #55
                      Mul on olnud selle välja tulemisest saati Versa 3 ja praegu küll väga rahul. Kõik sinu poolt soovitud funktsioonid olemas, kaasa arvatud otse kellast muusika kuulamine (vajalik Spotify Premium konto, mistõttu pole ise kasutanud). Google Assistant on olemas ja nüüd mõnda aega ka kõnedele vastamise funktsioon - sissetuleva telefonikõne korral saab seda kella pealt vastu võtta ja kella kaudu ka telefoniga rääkida (sisseehitatud kõlar-mikker).
                      Newton Heath 1878

                      Kommentaar


                        #56
                        Polaril on muidu verity sense ja OH1 mida saab ümber õlavarre kinnitada + Polar flow on tunduvalt parem keskkond kui Garmini connect. Muidu hiljutise sarnase teemapüstituse käigus jõudsin sama vastuseni.

                        Kommentaar


                          #57
                          kuna mul on Samsungi telefon, siis soetasin aasta eest ka Galaxy Watchi 4G/LTE versiooni. minu kui nö pühapäevasportlase jaoks toimib: jooksu/ratast/suuska jms träkib, pulssi mõõdab, spotify mängib, helistada saab, sõnumeid ja telefoni teavitusi võtab vastu jne. ujuma pole tihanud sellega minna, ehkki paberite järgi veekindel. aku peab paar päeva kindlasti vastu, aga ööseks võtan tavaliselt käe pealt ära (unetsükleid jälgib ka).

                          kella 4G kasutamiseks pidin Tele2st ära kolima, sest nemad veel ainsana ei paku normaalset eSimi lahendust koos multisimi paketiga.

                          kellaäpid on nii ja naa. näiteks Strava treeningute üleslaadimisega on mingi kamm aeg-ajalt olnud, seetõttu träkin tavaliselt Samsung Healthiga, mis on omakorda Stravaga seotud.

                          Kommentaar


                            #58
                            Algselt postitas El President Vaata postitust
                            k
                            kellaäpid on nii ja naa. näiteks Strava treeningute üleslaadimisega on mingi kamm aeg-ajalt olnud, seetõttu träkin tavaliselt Samsung Healthiga, mis on omakorda Stravaga seotud.
                            Mul Garmini äpp träkib, aga kohe lingib Strava ja muude asjadega läbi selle keskkonna ära automaatselt:


                            Kommentaar


                              #59
                              Mis tapiriik puhul erinevat on otse sünkimisest?

                              Kommentaar


                                #60
                                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                                Mis tapiriik puhul erinevat on otse sünkimisest?
                                Ega ei olegi, siis kui ma selle 5a tagasi leidsin, siis ma kasutasin mingit äppi, mis otse Garminiga ei sünkinud.
                                Nüüd ongi sealt kaudu mul see rist-sünkimine jäänud. Rudiment.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X