320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Spordikell

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Spordikell

    Soovitage head spordikella. Vana garmin väsis ära ja vaja oleks uut.
    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

    #2
    Fuck off, mul kummitab nüüd:
    Jõulukell, jõulukell,
    pühad on saabumas linna,
    kõigile teatab see,
    peagi on käes jõulupäev.

    Kommentaar


      #3
      Minul on Polar M430. Randmelt mõõdab pulssi, olen rahul. Päris täpne jah ei ole, varem bodypump trennis koos vööga näitas kalorikulu nt ikka pidevalt üle 640kcal, siis nüüd 500-550, sama ka teiste trennidega, combatis läks vööga 800kcal aga nüüd pulssi käelt mõõtev kell näitab harva üle 700kcal.

      Kella laadimine on küll üks suur miinus, et sinna ei lähe tavaline usb juhe vaid polarm430 mingi oma spets juhe. laadimisauk kellal on kaitseta ja natuke suurema kujuga ka, et sellest siis teistsugune usb juhe.
      Ela ja tunne, et elad
      see on kõige lihtsam
      filosoofia, mis toimib
      sule silmad ära vaata
      tagasi, hinga sügavalt ja
      hüppa üle iseenda varju
      tule koos minuga.

      Kommentaar


        #4
        Ei lihtsalt tõin välja, et pulssi ikka nii hästi ei näita, kui selle vööga. Et randmelt tuleb madalam pulss ja madalama pulsiga on ka kalorikulu väiksem.
        Ela ja tunne, et elad
        see on kõige lihtsam
        filosoofia, mis toimib
        sule silmad ära vaata
        tagasi, hinga sügavalt ja
        hüppa üle iseenda varju
        tule koos minuga.

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas Iceman Vaata postitust
          Ei lihtsalt tõin välja, et pulssi ikka nii hästi ei näita, kui selle vööga. Et randmelt tuleb madalam pulss ja madalama pulsiga on ka kalorikulu väiksem.
          Võib olla oled lihtsalt nüüd treenitum ja sama trenni peale kulub vähem kaloreid? Või vähemalt kell arvestab, et kulub vähem. Tegelikult peaks kangi ja hantliharjutustega see probleem tekkima, et ranne liigub nii palju, et hakkab segama. Kätekõverduste ajal arvatavasti ka.

          m400 on muidugi see mudel, et aastaid pea kolm tagasi endale kella valides, oli ka see mul üks valikuvariantidest aga valik langes lõpuks ikkagi Garmin Forerunner 230 peale. Seda just seetõttu, et m400 tundus juba tol ajal nagu eelmise põlvkonna kell - kahevärviline ja ei kuvanud nii palju infot telefonilt. Samuti väideti erinevate reviewde poolt 230 aku paremat kestmist.
          Siiani pole oma valikut kuidagi kahetsenud, kui esialgu võtsin kella spordikellaks, siis õige kiiresti leidis ta tee igapäevaseks kellaks - saab päev läbi telefoni vaiksena hoida ning ei maga ühtegi sisse tulevat kõnet maha.
          Garminil oli siis ka pea identne mudel Forerunner 235, millel on randmelt pulsi lugemine, otsustasin aku kestmise nimel siiski 230 võtta. Lisaks veel juba siin eel pool mainitud "pole nii täpne". Tagant järele tarkusena, oleks võinud vist ikkagi 235 võtta, sest olen mõned korrad unustanud pulsivöö maha ja näiteks jalgpalliväljakul on sellised liikumised, et vöö kipub maha vajuma (jooksu ajal seda probleemi absoluutselt olnud pole).

          Mainin ka veel laadijate teema ära - ma ise kartsin ka seda, et FR 230-el on mingi täiesti omapärane laadija - mingit juhet kuhugi auku ei panda, näpitsotsaga võetakse kella ümbert kinni ning surutakse kella kontaktid laadija kontaktide vastu. Kartsin just seda, et kuidas see vastu peab, kuid see on nüüd pea kolm aastat kenasti vastu pidanud. Kella aku on ka veel väga elus ja pole täheldanud selle nõrgemaks muutumist.

          Nüüd on nii Garminil kui ka Polaril olemas loomulikult uuemad mudelid ja kogu võrdlus tuleks uuesti teha ning loomulikult vaadata ka mida teised pakuvad. Samas kui FR 230 oleks veel kusagil müügil ja siis ostaksin ma selle ka täna veel.
          BVB - Vaprus

          Kommentaar


            #6
            Mul viimane Polar oli RS800, mis muidu oli ok kell, aga andmete allalaadimine oli totaalne pain in ass. Lisaks puudus ka gps ja see oli peamine põhjus miks Garmini peale üle sai mindud. Võrreldes Germiniga oli muidugi see eelis, et aasta aega ei pidanud laadimise peale mõtlema.

            Garminist on hetkel kasutuses:

            Multispordi kell Forerunner 920XT Selline hea triatloni kell. Komplektis ka 2 eraldi pulsivööd, millest üks mõeldud basseinis ujumiseks. Töökindlus hea, andmed laeb samuti kenasti üles. Disain on selline rohmakas, aga elab üle. Uuema põlvkonna asendus sellele on nüüd Garmin fenix 5, aga ma pole uurinud kas seal ka mingeid uusi funktsioone ja vidinaid on.

            Kuna ma põhiliselt tegelen rattasõiduga siis selle jaoks mul eraldi Garmin Edge 820. Sellel piisavalt suur display, lisaks mõõdab watte (powermeetriga pedaalide puhul) ja kadentsi. Meeldib ka see, et saad võõra koha jaoks trassi eelnevalt valmis kaardil teha ja siis trennis selle järgi sõita. Eriti tuleb kasuks, kui sõidad välismaal või maastikul väikestel võõrastel radadel. Viimasel juhul võtad muidugi taustaks eelnevalt kellegi poolt sõidetud raja ja seda käsitsi kaardi peal ei joonista.

            Kommentaar


              #7
              Garmin Fenix 5s - väga väga rahul!

              Kommentaar


                #8
                https://www.reset.ee/ee/garmin-forer...ner-235-267655 hetkel siis see kell valikusse tekkinud. Vist on hea hind ja tuleb ära osta.
                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                Ott Järvela

                Kommentaar


                  #9
                  Mul on ka FR230 ja väga rahul sellega. Jutt pmst identne mis elx-il.

                  Kommentaar


                    #10
                    Budu, sa Rääbise käest oled uurinud?

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                      Budu, sa Rääbise käest oled uurinud?
                      Rääbis päris spordikellasi vist ei paku
                      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                      Ott Järvela

                      Kommentaar


                        #12
                        igasugu nutikellad nendest nn päris spordikelladest mööda pole veel läinud? Ise Polari kasutaja ja rahul.

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          igasugu nutikellad nendest nn päris spordikelladest mööda pole veel läinud? Ise Polari kasutaja ja rahul.
                          Kipub vist nii olema, et liiga läikivad ekraanid söövad akut ning täispikka maratoni nad vastu ei peaks. Ehk spordikella aku võiks GPS trackimisega, ilma kokkuhoiurežiimitea, 5 tundi ikka vastu pidada. Isegi kui sa maratone ei jookse, siis pikemad rattasõitude või niisama matkamiste puhul võib kolmest tunnist väheseks jääda.
                          BVB - Vaprus

                          Kommentaar


                            #14
                            Nii on jah.
                            Endal on Garmin Vivoactive HR, 3. aasta jookseb.
                            Eeltingimused olid:
                            * randmelt pulss
                            * GPS
                            * aku kestvus

                            Seni olen rahul, kuigi napilt enne 2 aastat hakkas ekraan jupsima, see vahetati garantiikorras välja (esindust neil kohapeal pole, Riias asuva esindusega suhtlesin).
                            Pulssi võtab väga täpselt (doonori juures käies kontrollides on üks-ühele), lihtsalt vist kiireid tempomuutusi ei suuda ta piisavalt kiiresti mõõta, ehk kiirendustrenne tehes võib liiga aeglaseks jääda, kestvusliikumist mõõdab ilusti.
                            Aku on ka väga okei, lubatud 7 päeva tuleb kenasti täis, kui GPSi väga ei ruuna.

                            Mingid sõnumid ja mobiili info jookseb ka sisse, ega ta täisväärtuslik nutikell loomulikult pole, lakooniline ekraan vist ongi pika aku eluea taga. Aga jah, mobiili helin ja äratus võivad olemata olla minu pärast.

                            Kommentaar


                              #15
                              Sõpsid siin,kes vähe kurjemad spordipoisid soovitavad Forerunner 935 aga ka Vivoactive käis jutust läbi, et ka see ok.Need siis uuematest kelladest, endal vana Suunto siiani ära ei koole ja suurem asi K.I.T.T. fänn ka pole.
                              Felix: Oh, bollocks!
                              Elmo: Dog's bollocks?
                              Felix: No, just plain fucking bollocks!
                              Elmo: No dog involved?

                              Kommentaar

                              Working...
                              X