320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Noortetöö Eestis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
    Laste ülemineku tasud on minu samuti nali.
    "Kasvatajaraha"
    Vanemad maksavad treeningtasud (sh treeneritadu), varustuse, turniirid, treeneri osaluse turniiril jne. Lisaks tuleb pearaha.
    Ok, kõik pole nii must-valge, aga minu arust laste eest ühest klubist teise üleminekul ei tohiks küll mingeid summasid küsida.

    Täpsusta palun, millisest ülisuurest probleemist Pohlak ja EJL jagu said?
    Ütleme nii, et sinu öeldus on ka juttu meie klubi ülisuurest probleemist.

    Kommentaar


      #17
      Noormeeste U-17 Eliitliiga I liiga võitis lõpuks ikkagi üsna veenvalt FC Nõmme United, kellele oli see 5 tiitel (enim selles vanuses)
      Ära tasuks märkida ka Nõmme mängija Egert Õunapuu saavutus, kes lõi 21 mänguga 62 väravat. Ei Soccernetis, ega jalgpall.ee-s see uudiskünnist ei ületa 🙂
      Ilmselt pole õige klubi, kellest kirjutada

      Kommentaar


        #18
        Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
        Noormeeste U-17 Eliitliiga I liiga võitis lõpuks ikkagi üsna veenvalt FC Nõmme United, kellele oli see 5 tiitel (enim selles vanuses)
        Ära tasuks märkida ka Nõmme mängija Egert Õunapuu saavutus, kes lõi 21 mänguga 62 väravat. Ei Soccernetis, ega jalgpall.ee-s see uudiskünnist ei ületa ��
        Ilmselt pole õige klubi, kellest kirjutada
        Kui sa lahmima poleks hakanud, siis teaksid et need artiklid ilmuvad reeglina natuke hiljem, alati on kirjutatud, kirjutatakse seekord ka.

        Kommentaar


          #19
          Siis on tore, kui ilmub. Ei teadnud sellist reeglit
          Ja vabandan jalgpalli fännide ees, kellele ma oma lahmimisega liiga tegin.

          Kommentaar


            #20
            Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
            Ära tasuks märkida ka Nõmme mängija Egert Õunapuu saavutus, kes lõi 21 mänguga 62 väravat.
            Isiklikust vaatevinklist muidugi väärt saavutus, ja kui tegemist oleks omaealiste absoluutse tipuga, siis seda enam, aga tegelikult teevad U17 vanuseklassis sellised numbrid ikka päris kurvaks.

            Kommentaar


              #21
              Äkki lihtsalt tegu väga kvaliteetse poisiga?

              Kommentaar


                #22
                On tegu hea kutiga (mängib U17 koondises ka) aga nõus,et liiga üldine tase ikka väga lahja. United, Tammeka ja Alliance selgelt teistest üle. Nõmmekad lõid julgelt üle 100 värava ning said palju suureskoorilisi võite. Üle 10 värav mängu kohta löödi teisteski mängudes. Kui Alliance oleks kogu hooaja põhitiimiga mänginud, võinuks põnevus lõpuni säilida. Aga Premium liiga tippude Flora ja Levadia omad jäid esikolmikust kaugele. Paide U17 mängis sootuks eliitliiga II liigas.

                Kommentaar


                  #23
                  https://www.apollokino.ee/event/4428...05_tiimi_lugu/

                  Nõmme Unitedi võiduteekonnast ka dokumentaal tehtud.

                  Kommentaar


                    #24
                    Seoses Arbeiter/Tehva vs Soccernet/Edur/(EJL) lahingutega tõmmati kommentaariumis ette jälle noorte mängijate üle ostmine Flora poolt ja miks sellest miskit pole Soccernetis räägitud.

                    Annan omalpoolt kätte töövahendi, mis võiks aidata kajastada seda teemat portaalis lähemalt. Siis võibolla saaks öelda, et Flora kohta ka miskit "huvitavat" kirjutatud.

                    Suvalise näitena võtsin ette U15 vanuseklassi ja tulemusteks sain:
                    * Nõmme Kalju - 90% mängijatest oma kasvandikud (viimase nelja aasta jooksul pole sisse toodud)
                    * Levadia - 87% mängijatest oma kasvandikud (75% kui mitte arvestada FCI Tallinnaga ühinemist)
                    * FC Flora - 50% mängijatest oma kasvandikud, aga asi on märska hullem, sest selle hooaja mängudest on igas mängus kasutatud 7-8 väljast toodud mängijat põhikoosseisus.

                    Kommentaar


                      #25
                      Kas see on muidu halb asi? Mulle tundub lihtsalt, et kui ma oleks Levadia spordidirektor vms, ma käiks uurimas või saadaks kelelgi uurima, mis toimub mustamäel, kas Elvas on vaja toetust või partnerlust kuidagi, kuidas Viljandi sporidikoolis pallidega on. Võibolla saan midagi valesti aru aga mulle kõrvalt vaadates tundub, et üks teeb lihtsalt paremini tööd kui teised edu nimel ühes valdkonnas.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas käbi Vaata postitust
                        Kas see on muidu halb asi? Mulle tundub lihtsalt, et kui ma oleks Levadia spordidirektor vms, ma käiks uurimas või saadaks kelelgi uurima, mis toimub mustamäel, kas Elvas on vaja toetust või partnerlust kuidagi, kuidas Viljandi sporidikoolis pallidega on. Võibolla saan midagi valesti aru aga mulle kõrvalt vaadates tundub, et üks teeb lihtsalt paremini tööd kui teised edu nimel ühes valdkonnas.
                        Eks muidugi tahke on selles rohkem, aga siin on välja käidud variandid ka, et kuidas ja millega meelitatakse üle - ala koondiste jutt. Eks sellega on nagu on. Küll aga minu jaoks on kaks erinevat narratiivi - Flora kasvatab parimaid noori vs Flora "ostab" parimad noored kokku ja teiste klubide vilju.

                        Kommentaar


                          #27
                          Üks näide veel juurde, et siis nt Flora selle aasta täiendused sellesse võistkonda on kolm Nõmme Kalju poissi, kes võitlesid liiga tiitli eest eelmine aasta, aga Flora oli tabeli keskmik. Kõik kolm mängisid pea maksimum minutid liigas. Nüüd sel aastal on need kolm poissi Floras, Flora juhib liigat, Kalju kahe mänguga nulli peal. Nende hulgas 0:3 kaotus Florale, kus väravad lõid sissetoodud mängijad (mujalt) ja väljakul olid ka Kalju enda endised poisid.

                          Kommentaar


                            #28
                            Vaata tudeng, su teoorias on üks auk. U15 vanuseklassis veel keegi otseselt ei kirjuta stiilis, et "Hei, tule meile!". Need noored on ise otsustanud teistest klubidest üle tulla ja neid põhjuseid on ilmselt palju.

                            Kommentaar


                              #29
                              Päris niisama see ju nüüd ka ei käi, et mängijad ise tahavad ja lähevad.

                              Meesharrastusjalgpalluri eest on endisel klubil olenevalt mängija vanusest nõuda registreerimistasu järgmistel tingimustel:
                              a) 10-aastane ja noorem mängija – 0 eurot;
                              b) 11–12-aastane mängija – 900 eurot;
                              c) 13–14-aastane mängija – 1800 eurot;
                              d) 15–16-aastane mängija – 2700 eurot;
                              e) 17–18-aastane mängija – 3600 eurot;
                              f) 19 – aastane mängija – 3600 eurot;
                              Selles osas muidugi ei väida, et ainult üleostmine on teema. Alati on mitmeid põhjuseid, aga 50% oma kasvandikke vs 90% oma kasvandikke on suur vahe.

                              Kommentaar


                                #30
                                Ega need summad väga suured olegi ja ega neid ka alati välja ei nõuta. Need on EJL poolt välja käidud summad, et klubid niisama mängijatest tasuta ilma ei jääks, aga minu kogemuses on see 50/50, et kas vana koduklubi üldse selle välja nõuab. Flora jaoks pole ka nende maksmine probleem, kui mängija tahab tulla ja on treenerite arust piisavalt hea, siis ilmselt suurt probleemi ei tekigi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X