320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Lumehelbekeste pealetung

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Algselt postitas Fc.
    Narva linnavalitsus ei tahtnud talle lihtsalt töö eest raha maksta. See vist ei ole helbeks olemine.
    Või on mingi muu keiss?
    osaled hankel ning teed pakkumiseks 75k eur ning võidad hanke. Pärast ütled, et "sorry selle rahaga ei tule välja". See on ikka väga jõhker ja väga nahaalne tegutsemine.

    Kommentaar


      #32
      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      osaled hankel ning teed pakkumiseks 75k eur ning võidad hanke. Pärast ütled, et "sorry selle rahaga ei tule välja". See on ikka väga jõhker ja väga nahaalne tegutsemine.
      Kahjuks jah väga paljude sotside ja sotsilembeste agenda on sallivuse ja hoolivuse varjus kõrilõikajaliku bisnesi ajamine. Hull trummilöömine käis ju selle Narva asjaga, Sildna kaagutas igalpool - nyyd siis selge, et see kõik oli eeltöö hankelükkele

      Kommentaar


        #33
        Ma ei ole sellesse teemasse vb piisavalt süvenenud, aga kas see iva ei peitunud selles, et praktikas oli vaja edukaks kandidatuuriks teha veel terve hunnik hindajate poolt nõutud tegevusi, mis hankes ei sisaldunud, ning volikogu vilistas Sildna & Co soovile, et nende kriteeriumite täitmine oleks samuti tagatud? St tehniliselt oleks võinud selle hankeraha sealt välja pumbata teades, et mingit tulemust niiehknaa ei tule, aga "kõrilõikajalikult" loobuti tühja töö tegemisest.
        20 LEGEND

        Kommentaar


          #34
          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          osaled hankel ning teed pakkumiseks 75k eur ning võidad hanke. Pärast ütled, et "sorry selle rahaga ei tule välja". See on ikka väga jõhker ja väga nahaalne tegutsemine.
          Seda tuleb ka muudes valdkondades ette. Hanke võitu "kaitstes" tuleb välja, et pakkuja pole mingite asjadega arvestanud või pole kvalifikatsiooni. Või nähakse, et järgmised hinnad olid palju kallimad ja lüüakse põdema. Hankija võib muidugi loobumise korral loobuja ja 2.koha rahalise vahe sisse nõuda.

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas Rudy Vaata postitust
            Seda tuleb ka muudes valdkondades ette. Hanke võitu "kaitstes" tuleb välja, et pakkuja pole mingite asjadega arvestanud või pole kvalifikatsiooni. Või nähakse, et järgmised hinnad olid palju kallimad ja lüüakse põdema. Hankija võib muidugi loobumise korral loobuja ja 2.koha rahalise vahe sisse nõuda.
            ma olen so-so kursis hangete hingeeluga jah. Lihtsalt konkreetsel juhtumil oli kasutaja Fc küsimuseks:

            "Narva linnavalitsus ei tahtnud talle lihtsalt töö eest raha maksta. See vist ei ole helbeks olemine.

            siin peaks vaatama detailselt lepingutesse sisse. AFAIK Sildna väidab, et pakkumist tehes pandi lisadokumendina täiendavalt vajatavate (seda 75k ületavas osas) teenuste loetelu ning nüüd kaitseb ennast sellega justkui ära. Tegelikult loeb aga siiski allkirjastatud hankeleping. pakkumist tehes sa võid kaaskirjana lisada sinna kasvõi 1500 dokumenti, kuid kui hankelepingusse need sisse ei lähe, siis sul teenuse osutajana tegelikult alust ei ole.

            Võrdlusena: kui ma küsin sult hinnapakkumise ning sa paned 15k + muutuvad kulud (koos nt loeteluga) ning ma saadan sulle vastu lepingu, kus ma neid muutuvaid kulusid ei arvesta, siis sa ei pea seda allkirjastama. Kui sa seda aga teed, siis sa oled siiski kohustatud oma lepingulisi kohustusi täitma, mitte ei saa öelda, et "aga - aga - aga me telefonis ju alguses rääkisime eksolä"

            Kommentaar


              #36
              Üldiselt see Narva2024 teema on huvitav küll.
              Kõigepealt oli hange läinud aasta alguses (https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/...2366/contracts). See hange on nüüd siis teostatud. Vt. võitja on Shiftworks.
              Ja nüüd jaanuaris oli vist kõnealune hange (https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/...541669/tenders). Sellest võidust on H. Sildna siis loobunud? Kui nii, siis poogen ju. Lepingut pole sõlmitudki ju. Vt. võitja on Shiftworks, hanke lõpp oli jaanuari lõpp.
              Imelik on see, et riigihankesse kirjutas Shiftworks juurde mingi lisaeelarve, ilma milleta hakkama ei saa. Mo meelest on see suht otseselt riigihanke seaduse rikkumine . Kui pakkujale ei meeldinud Hankija tingimused, siis oleks võinud hanke ajal sellele küsimustega märku anda. Aga teabevahetuse leht on sellel hankel täiesti tühi. Näiteks ehitushangetel läheb küsimuste-vastuste tabel tihtipeale lepingusse lisana kirja.

              Toon näiteks näite ehitussektorist, kus tartu mnt 4 realiseks ehitamisel esitas üks Soome firma pakkumise lõigule Kose-Ardu. Pakkumine oli aga ca 10m euri odavam, kui teised pakkujad. Soomlane kergitas siis kaabut, jättis pakkumistagatise riigile ja jättis lepingu sõlmimata.

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas Stok
                Kui ma tahan tanklates kohvi oma topsi sisse tankida, siis kuidas ma teada saan, kui suur on kohvikogus erinevates tanklates? Käisin Seehl K, Olerexi ja Alexela kodukatel, mitte ükski ei reeda saladust. Vist ei ole mõtet eeldada, et miinimumpalga eest öövahetusi tegev müüja seda teaks?
                Viimasel ajal RKioskis käijana hommikuti on seal öeldud, et max 13cm.

                Kommentaar


                  #38
                  Algselt postitas Kribenski Vaata postitust
                  Viimasel ajal RKioskis käijana hommikuti on seal öeldud, et max 13cm.
                  Aga läbimõõt 13 cm juures?
                  308

                  Kommentaar


                    #39
                    Nii, et suhu mahub.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Nii, et suhu mahub.
                      Ei ole pikkus ega laius tähtis, vaid see mida sa sellega teha oskad

                      Kommentaar


                        #41
                        Te nagu üks Singer Vingeri bussijuht, kes tee peal telliskivi nähes suutis ka juttu selle ja tolle peale viia.
                        "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                        These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                        Kommentaar

                        Working...
                        X