320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Paastumine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Paastumine

    Viimasel ajal populaarne teema. Ise otsustasin intermittent fasting (eestikeelne vaste?) kasuks, kuna tundus, et kaal hakkab käest ära minema ja niisama oleks tore veits distsipliini harjutada. Sellist lambi aegadel snäkkimist ja muidu söömist tekkis mul päris palju, ning mulle tundub, et koolis/tööl olles on söömine suht pointless anyways (kui just füüsilist tööd ei tee).

    Praegune plaan on selline, et eating window on klo 17:00-23:00, ning 20-21 ajal üritan trennis käia. Eks näis kuidas hakkama saan. Osad sõbrad on nii teinud, et hommikuti teevad tühja kõhuga trenni, või siis töölt tulles tühja kõhuga trenni, kuid mulle tundub see kuidagi ebavajalik koormus kehale kulutada energiat ilma energiat tarbimata.


    Kas keegi foorumlastest on proovinud mingil moel paastumist? Tean inimesi kes on veepaastu ja kuivpaastu peal olnud, kuid neid ma veel proovida ei soovi.

    Kui olete paastunud, siis jagage exp ja kui teil on mõni informatiivne link paastumisest visata, siis sheerige kama.

    #2
    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
    Viimasel ajal populaarne teema. Ise otsustasin intermittent fasting (eestikeelne vaste?) kasuks, kuna tundus, et kaal hakkab käest ära minema ja niisama oleks tore veits distsipliini harjutada. Sellist lambi aegadel snäkkimist ja muidu söömist tekkis mul päris palju, ning mulle tundub, et koolis/tööl olles on söömine suht pointless anyways (kui just füüsilist tööd ei tee).

    Praegune plaan on selline, et eating window on klo 17:00-23:00, ning 20-21 ajal üritan trennis käia. Eks näis kuidas hakkama saan. Osad sõbrad on nii teinud, et hommikuti teevad tühja kõhuga trenni, või siis töölt tulles tühja kõhuga trenni, kuid mulle tundub see kuidagi ebavajalik koormus kehale kulutada energiat ilma energiat tarbimata.


    Kas keegi foorumlastest on proovinud mingil moel paastumist? Tean inimesi kes on veepaastu ja kuivpaastu peal olnud, kuid neid ma veel proovida ei soovi.

    Kui olete paastunud, siis jagage exp ja kui teil on mõni informatiivne link paastumisest visata, siis sheerige kama.
    Eks see oleneb kõik kuidas keha võtab vastu mingeid aineid. Mulle isiklikud sobis sitaks smuutipaast ja töötab ka sitaks. Kui õhtuti kõht täiega tühi, siis panen 3 õuna ja 3 banaani blenderisse ja jätan piisavalt paksuks, et oleks tunda. Mingil ajal proovisin ka roheliste köögiviljade teemat blenderisse aga see ajas konkreetselt öökima.

    Kommentaar


      #3
      ma vist aasta ja peale olin nii, et 5 päeva nädalas ei söönud midagi ja 2 päeva kütsin palju tahtsin. Sellega põmst langes ära üks neid paastumise miinuseid, et keegi helistab et lähme võtame pitsa ja mul on eisaadieeton. Pealegi kui 5 päeva söömata olla, siis ega väga ei mahu ka

      plussid:
      raha ülejääk oli suur
      ei pidanud loobuma rämpstoidust mis mul nõnda meeldib
      kaalukaotuseks suht hea teema
      tervis oli legit parim mis kunagi olnud

      miinused:
      kas seda võib just miinuseks nimetada, aga vajadus une järele langes märgatavalt. 3-4h ööpäevas oli ok
      sellest tulenevalt aega oli jubedalt palju. Kahjuks enamus nö lisaaega langes öisele ajale, mil muu aju töövormis ei olnud. Kohutavalt palju arvutimänge sai see periood läbi tehtud.

      Kommentaar


        #4
        Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
        ma vist aasta ja peale olin nii, et 5 päeva nädalas ei söönud midagi ja 2 päeva kütsin palju tahtsin. Sellega põmst langes ära üks neid paastumise miinuseid, et keegi helistab et lähme võtame pitsa ja mul on eisaadieeton. Pealegi kui 5 päeva söömata olla, siis ega väga ei mahu ka

        plussid:
        raha ülejääk oli suur
        ei pidanud loobuma rämpstoidust mis mul nõnda meeldib
        kaalukaotuseks suht hea teema
        tervis oli legit parim mis kunagi olnud

        miinused:
        kas seda võib just miinuseks nimetada, aga vajadus une järele langes märgatavalt. 3-4h ööpäevas oli ok
        sellest tulenevalt aega oli jubedalt palju. Kahjuks enamus nö lisaaega langes öisele ajale, mil muu aju töövormis ei olnud. Kohutavalt palju arvutimänge sai see periood läbi tehtud.
        Midagi sarnast on mul ka. Kuigi ma üritan nädalavahetuseti ka tagasi hoida.

        - Ära söö/näksi/ võta tarbetud sööki õhtuti kodus
        - Ürita süüa mõistlikke portse (kõige raskem minu jaoks)
        - ära tarbi kommi, šokolaadi, küpsist, jäätist ja muud staffi (tulin uuesti selle juurde tagasi ja see parandab enesetunnet)

        Üldiselt palju mugavam on õhtuti mitte süüa kodus. Kuna naine ka umbes samal režiimil, siis ei pea raha ja aega toidutegemisele kulutama.
        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          #5
          Ma Sydneys elades läksin ka vormist välja ja kaalu tuli rämpstoiduga kena kuni 15kg juurde. Põhjus oli selles vast, et olin 6-7 aastasest peale 15 aastat järjest koguaeg trenni teinud ja polnud kunagi isegi pidanud pead vaevama, et mida ma süüa võin ja palju. Trenn mitmeks kuuks täiesti 0 kukkus, siis andis kohe megalt tunda. Eestis ma lasin arvutada endale baasainevahetuse ning sõin tervislike asju ainult selle väärtuses. Kaal kukkus 3 kuuga 15kg ja olin ilusti back in track. Nädalas tegin 10-12 pooleteisttunnist treeningut. Baasainevahetuse täissöömisest piisas täiesti ja harjus ruttu ära. Aga ma rohkem see tüüp ka, kes pigem teeb saalis 1 trenni rohkem kui jätab 100kcali söömata. Parematel päevadel oli päevane energiakulu seal 4000 kcali juures.

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
            Midagi sarnast on mul ka. Kuigi ma üritan nädalavahetuseti ka tagasi hoida.

            - Ära söö/näksi/ võta tarbetud sööki õhtuti kodus
            - Ürita süüa mõistlikke portse (kõige raskem minu jaoks)
            - ära tarbi kommi, šokolaadi, küpsist, jäätist ja muud staffi (tulin uuesti selle juurde tagasi ja see parandab enesetunnet)

            Üldiselt palju mugavam on õhtuti mitte süüa kodus. Kuna naine ka umbes samal režiimil, siis ei pea raha ja aega toidutegemisele kulutama.
            Kas sul kõht tühjaks ei lähe? Mul näiteks on magusaga nii: kohvi ja teed joon suhkruta, kuid see eest söön palju magusat. Ja ei saa kuidagi sellest nõmedast harjumusest lahti.Paastumise moodi asi oleks päris hea, kuid ma arvan, et esimese päeva lõunaks oleks ma surnud juba.
            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
              Kas sul kõht tühjaks ei lähe? Mul näiteks on magusaga nii: kohvi ja teed joon suhkruta, kuid see eest söön palju magusat. Ja ei saa kuidagi sellest nõmedast harjumusest lahti.Paastumise moodi asi oleks päris hea, kuid ma arvan, et esimese päeva lõunaks oleks ma surnud juba.
              Mulle meeldib magama minna keskmise näljaga. Üldiselt vee tarbimine aitab, kui on raske.

              Kui õhtul kusagil söön, siis magada ei saa, kõht täis vms.
              Instagram

              Twitter

              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

              telekavaataja.blogabet.com

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                Mulle meeldib magama minna keskmise näljaga. Üldiselt vee tarbimine aitab, kui on raske.

                Kui õhtul kusagil söön, siis magada ei saa, kõht täis vms.
                Mul just vastupidi. Ilma söömata magada on võimatu. Tühja kõhu tunne jääb terveks ööks kummitama. Äkki mingi mentaalne värk hoopis?

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                  Mul just vastupidi. Ilma söömata magada on võimatu. Tühja kõhu tunne jääb terveks ööks kummitama. Äkki mingi mentaalne värk hoopis?
                  See tekib õhtuti igavusest ka kui näiteks passid teleka ees ja igav film, siis tekib selline vajadus süüa midagi. Proovi mingit suhkruta teed juua või keeda endale kasvõi üks muna või söö mingit juurvilja ehk midagi sellist, kus ei ole süsivesikuid, sest neid sa ei jõua nagunii ära kulutada enne magamaminekut.

                  Sest see hambad ristis näljahäda kannatamine viib keha kohe alguses sellisesse stressi ja sõjaseisukorda, et ta salvestab absoluutselt iga viimsegi asja toidu makrodest ära.

                  Kommentaar


                    #10
                    Jah, tomatid ja kurgid näksimiseks on hea lahendus ja töötab ka minu puhul.
                    Instagram

                    Twitter

                    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                    telekavaataja.blogabet.com

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                      Mul just vastupidi. Ilma söömata magada on võimatu. Tühja kõhu tunne jääb terveks ööks kummitama. Äkki mingi mentaalne värk hoopis?
                      peale mõningast paastumist see tühja kõhu definitsioon muutub üksjagu. Väga paljuski selles on harjumust, et kui iga päev kell 19 õhtust süüa ja siis vahele jääb siis esimene reaktsioon on jah et tühi on ja peaks. Kui üle lasta, siis paari päevaga harjub välja.
                      Lisaks tekib täiesti teistmoodi tühja kõhu tunne, mida paar korda ette tulnud selle ajal. See ei olnud selline, et nüüd nagu võiks, vaid, et nüüd nagu peaks.
                      See ilma söömata magamine ilmselt oli üks põhiline tegureid sellele lühikesele unetsüklile. Võibolla keha peab vähem tööd tegema seedimise arvelt ja seetõttu, pagan seda teab.

                      Küll aga mida peaks veel jälgima oleks vitamiinid. Ma ise kütsin samal ajal suvalisi mingeid. Võibolla eeltööd tehes tuleb välja mingid spets mis oleksid mõtekamad.

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas Fc.
                        Proovige alkoholiga vahet sisse teha. St täitsa nulli. Ja üks nädal ei ole paus Peale 18.00 ei söö. Kui nälg ikka kimbutab siis porgand ja meega magusaks tee petab päris hästi. Ja rutiine liikumine menüüsse. A la iga õhtune 7-8 km jalutus ring. Meenutage ajateenistust kes käinud. Põhi asi laoti alla hommiku jooksu ja sellega kaasneva tegevusega. Rutiin.
                        Nu ma panin sinna juurde veel hullu jooksmise ja ratta näol. 3 kuuga -17 kg . Aga vahepeal tekkis küll tunne , et mul ei ole enam midagi põletada. Et, ka trenniga peab piiri pidama.
                        Endine joodik annab praegustele joodikutele abinõu. Abiks seegi.

                        Kommentaar


                          #13
                          Ma olin mõni aasta tagasi ca 4 nädalat ainult smuuti peal, sest suu ei käinud lahti. Kaotasin 8 kilo.
                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            #14
                            Jälgige mingit toitumiskava ja ei pea mingeid paastumisi tegema. Selline keha ärritamine ei ole mõistlik.

                            Kommentaar


                              #15
                              Üks tähelepanek. Kohvi on paastu ajal kõvasti etem kui tee. Tee joomine kuidagi kõrgendab tühja kõhu tunnet. Kohvi see-eest on päris zbz.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X