320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Paastumine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
    Mul just vastupidi. Ilma söömata magada on võimatu. Tühja kõhu tunne jääb terveks ööks kummitama. Äkki mingi mentaalne värk hoopis?
    Täpselt sama. Kui kõhtu õhtul täis ei söö, siis heast unest võin ainult unistada.

    Minu käik on see, et hommikul ja päeval korralik toit koos süsivesikutega ja õhtul hoian süsivesikud minimaalsed. Aktiivne trennis käimine muidugi käib ka juurde.
    Algselt postitas Stok
    Arsenali puhul loetakse hooaeg ebaõnnestunuks kuskil septembri keskpaiku.

    Kommentaar


      #17

      Kommentaar


        #18
        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
        Subway subidest pole väga palju kaloreid. Kanaga poolik sub annab alla 300kcali.

        Kommentaar


          #19
          Esimene nädal paastumist on läbi. Korralik rutiin on sees juba. Esimene söök on umbes 17:00-17:30 paiku, selline kergem "hommikusöök". 19-20 ajal teen korraliku trenni kas jõukat või aeroobset, selle nädala jooksul sai tehtud viis trenni. Energiat jagus trennides küllaga. Õhtusöök on tunnike pärast trennist tulekut. Magama läksin umbes 01-02 ajal mis oli veidi inconvenient kolmapäeval kui pidi 06:40 ärkama ja 18ni loengutes passima.

          Päeval on kusjuures väga okei olla. Toidu peale ei mõtle. Kõht ei korise. Kohvi läheb ca 2-3 kuppi päevas. Vett ka umbes liiter. Hommikul ja lõunal mitte söömisega hoiab aega kokku ja ei teki vajadust olla ebaproduktiivses unises söögilebos pärast igat toidukorda. Kohvi on narkootikum. See on üsna selge nüüd. Tühja kõhuga on kohvi efekt palju intensiivsem. Musta kohvi joon ilma suhkru ja piimata ofc, muu oleks ju xiitimine.

          Praegune plaan on Veebruari lõpuni paastuda. Hetkel tundub, et nahh ma vanasti hommikusöögi tegemise/söömise peale aega raiskasin. Füüsilist tööd tehes taolist paastumis pulli vast teha ei tasuks, aga kui õpid või päev otsa kontoris passid, siis miks mitte.

          Kommentaar


            #20
            Mul üks tuttav teeb ka seda intermittefastingut ja on ka nädal täis ja tänaseks on nüüd nii haigeks jäänud, et homme ei saa tööle minna. Väriseb üle kogu keha.
            Ela ja tunne, et elad
            see on kõige lihtsam
            filosoofia, mis toimib
            sule silmad ära vaata
            tagasi, hinga sügavalt ja
            hüppa üle iseenda varju
            tule koos minuga.

            Kommentaar


              #21
              Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
              Esimene nädal paastumist on läbi. Korralik rutiin on sees juba. Esimene söök on umbes 17:00-17:30 paiku, selline kergem "hommikusöök". 19-20 ajal teen korraliku trenni kas jõukat või aeroobset, selle nädala jooksul sai tehtud viis trenni. Energiat jagus trennides küllaga. Õhtusöök on tunnike pärast trennist tulekut. Magama läksin umbes 01-02 ajal mis oli veidi inconvenient kolmapäeval kui pidi 06:40 ärkama ja 18ni loengutes passima.

              Päeval on kusjuures väga okei olla. Toidu peale ei mõtle. Kõht ei korise. Kohvi läheb ca 2-3 kuppi päevas. Vett ka umbes liiter. Hommikul ja lõunal mitte söömisega hoiab aega kokku ja ei teki vajadust olla ebaproduktiivses unises söögilebos pärast igat toidukorda. Kohvi on narkootikum. See on üsna selge nüüd. Tühja kõhuga on kohvi efekt palju intensiivsem. Musta kohvi joon ilma suhkru ja piimata ofc, muu oleks ju xiitimine.

              Praegune plaan on Veebruari lõpuni paastuda. Hetkel tundub, et nahh ma vanasti hommikusöögi tegemise/söömise peale aega raiskasin. Füüsilist tööd tehes taolist paastumis pulli vast teha ei tasuks, aga kui õpid või päev otsa kontoris passid, siis miks mitte.
              "Hommikusöök jäta endale, lõunasöök jaga sõbraga, õhtusöök anna vaenlasele." - küll sa kunagi aru saad (või siis ei saa).

              Kommentaar


                #22
                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                Esimene nädal paastumist on läbi. Korralik rutiin on sees juba. Esimene söök on umbes 17:00-17:30 paiku, selline kergem "hommikusöök". 19-20 ajal teen korraliku trenni kas jõukat või aeroobset, selle nädala jooksul sai tehtud viis trenni. Energiat jagus trennides küllaga. Õhtusöök on tunnike pärast trennist tulekut. Magama läksin umbes 01-02 ajal mis oli veidi inconvenient kolmapäeval kui pidi 06:40 ärkama ja 18ni loengutes passima.

                Päeval on kusjuures väga okei olla. Toidu peale ei mõtle. Kõht ei korise. Kohvi läheb ca 2-3 kuppi päevas. Vett ka umbes liiter. Hommikul ja lõunal mitte söömisega hoiab aega kokku ja ei teki vajadust olla ebaproduktiivses unises söögilebos pärast igat toidukorda. Kohvi on narkootikum. See on üsna selge nüüd. Tühja kõhuga on kohvi efekt palju intensiivsem. Musta kohvi joon ilma suhkru ja piimata ofc, muu oleks ju xiitimine.

                Praegune plaan on Veebruari lõpuni paastuda. Hetkel tundub, et nahh ma vanasti hommikusöögi tegemise/söömise peale aega raiskasin. Füüsilist tööd tehes taolist paastumis pulli vast teha ei tasuks, aga kui õpid või päev otsa kontoris passid, siis miks mitte.
                Saan aru, et teed palju mõttetööd kooli näol, kas vähene energia sissesöömine sellele pole jätnud mingit negatiivset jälge? Enda peal küll tundnud, kuidas toidukordade vahelejätmine raskendab keskendumist ja tekitab nn probleemilahendamise laiskust ja otsustusvõime puudumist. Füüsilise väsimuse asmel kogen mõtteväsimust vms. Kiire google ütles ka, et aju tarbib u 20% sissesöödud energiast, palju rohkem kui ükski teine organ.

                Kommentaar


                  #23
                  Algselt postitas Mataza Vaata postitust
                  Saan aru, et teed palju mõttetööd kooli näol, kas vähene energia sissesöömine sellele pole jätnud mingit negatiivset jälge?
                  Siiani mitte. Järgmisel nädalal veidi pingsam graafik, siis pööran sellele rohkem tähelepanu ja annan teada.

                  Kommentaar


                    #24
                    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                    Üks tähelepanek. Kohvi on paastu ajal kõvasti etem kui tee. Tee joomine kuidagi kõrgendab tühja kõhu tunnet. Kohvi see-eest on päris zbz.

                    kuidas tühja kõhu peale (seedimist ärgitava) kohvi joomine maole mõjub?
                    maohaavu pole veel tekkinud?
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                      kuidas tühja kõhu peale (seedimist ärgitava) kohvi joomine maole mõjub?
                      maohaavu pole veel tekkinud?
                      Nädalaga vast ei teki veel

                      aga kui tühi see kõht ikka on kui 23 ajal sööd, magad ja hommikul kohvi sisse paned. Väga tühi ei tohiks olla ju?

                      Kommentaar


                        #26
                        Kehal tekib nälg ca 3-4 tundi pärast söömist. Esimene reaktsioon süsikate saamisel on rasva koguda.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          #27
                          Kolmas nädal paastumist. Kohvi olen piiranud nii, et max 1 kuppi päevas. Täna päeval käisin ca 2-3 h jooksul mägedes. Suht lebo oli. Ei tundnud, et mingit additional väsimust oleks vms. Veidi rohkem kui tunnikese pärast saab jälle süüa. Jee. Sellest matkast jõudsin järeldusele, et trenni kannataks nn tühja kõhuga ka teha. Mis on äärmiselt positiivine uudis, kuna minu eating window periood 17-23 läheb alati maru kiireks koos trenniga.


                          Üks lisamärkus. Kui tavaliselt on mu söögikorra alguse ootamine suht meh, ning vahel ma isegi ei alusta söömist kell 17, siis hetkel ma lausa fantaseerin söömisest. Cannot fookin wait for it. Supp kõlab päris hästi praegu.

                          Kommentaar


                            #28
                            Mis põhjusel end näljutad? Tahad kaalust alla võtta või proovid maksast viimast võtta? Ise mõtlesid dieedi välja või lugesid kuskilt "blogist"?

                            Soovitan sul natuke inimese bioloogiat ja biokeemiat õppida või arstiga dieedi osas konsulteerida.

                            See, mida sa praegu teed on (1) ebatervislik, (2) kohe kui dieedi lõpetad, saad kaotatud kaalu veel kiiremini tagasi, (3) kui dieeti ei lõpeta, siis sured ära, kuna inimene nagu iga teinegi bioloogiline protsess pole võimeline jäädavalt negatiivses energiabilansis elama.

                            Praegu oma dieediga töötad normaalsete organismi biokeemilistele protsessidele vastu, millele keha vastab omakorda adapteerumisega - mis väljendub iga viimase kalori salvestamisena õhtul, et järgmise päeva kella 17ni vastu peaks. Kui dieedi lõpetad, kestab see kohandunud protsess edasi ajani, kuni normaalselt sööma hakkad. Ning selleks ajaks on kõhu peale juba korralik rasvakiht tekkinud.

                            Muidugi, energia tasakaalu seadused töötavad - vähem kaloreid sisse, kui keha vajab → kaal langeb, rohkem kaloreid sisse, kui keha vajab → kaal tõuseb. Kuid inimorganism pole kahemõõtmeline ja sellise dieediga nagu sinul, hakkab seesama seadus varsti sinu kahjuks töötama.

                            Sinu enda tervise huvides, hommikul söö kõvasti - maksas on glükogeenivarud otsas, mis tähendab, et kui sa ei söö, siis jäävad sinu ajurakud nälga, sest need tahavad ainult glükoosi, erinevalt lihastest, mis saavad ka rasvadest energiat toota. Lõunal söö keskmiselt ja kuna õhtuks on glükogeenivarud maksas komplekteeritud, pole rohkem süüa vaja. Ja "süüa pole vaja" tähendab omakorda, et kui sööd ja siis täiskõhuga magama lähed, ei salvestu saadud energia mitte maksa glükogeenina vaid kõhu peale rasvkoena.

                            P.S. See pole dieedi kava, vaid põhimõtted, mida dieedi pidaja võiks teada. Praegu teed täpselt vastupidi ja see lõppeb varem või hiljem ka vastupidise tulemusega.

                            Kommentaar


                              #29


                              Kommentaar


                                #30
                                Intermittent fasting pidi hommikuse söömisperioodiga kõige efektiivsem olema. Ma kavatsen enda praeguse süsteemi veebruari lõpuni välja vedada ja siis tõenäoliselt märtsis proovin hommikust perioodi. Praegust süsteemi on olnud üpris lihtne järgida.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X