320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Janiioligi blogi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Tööjõupuudus. Enamiku tööst teevad ära arvutid, st. itimeeste roll on antud sektor on päris jõhker ja neid läheb ikka päris korralik arv vaja. Samal ajal on käimas IT-sektoris juba päris pikalt kestnud palgaralli, isegi esmakursuse lõpetanud IT-tudeng saab üsna lihtsasti sellise ~2000 eurose brutopalga peale. Korraliku arendaja eest tuleb välja käia ca 2,5x samasugune summa. Kui üksikud kihlveokontorid veel saavad hakkama, siis mõlema tervikliku teenuse pakkujate jaoks jääb Eesti selgelt liiga väikeseks.
    Ei saa nõustuda. 5k bruto saab ikka superstaar-arhidekt. Senior sellist raha ei saa. Mul mitmeid tuttavaid IT-s arendjatena ja tean väga hästi, mis TW, Taxify või kasvõi betting saitide pakkumised on. Või kujutage ette kui iga it-meest sellist raha küsiks-palgafond aastas oleks 100k-10 matsi kontoris mill aastas tööjõukulu. Kuskilt tuleb see raha ka tagasi teenida. Huvi on vb osta üles meest, kes lisaks pädevusele toob ka kõik ärisaladused, know-how ja kontaktid kaasa. Lisaks krüptomullile on palju head arendajaid nn vabanenud ja otsivad tööd

    Kommentaar


      #32
      2011 – esimene murranguline aasta.

      Aasta alguses sai selgeks, et Annast saab FC Infoneti pressiesindaja. Anna oli ja on ka tänasel päeval minu lähim sõber. Pressiesindaja töö ei olnud toona teab mis kontimurdev, niisiis sai jalgpallialased kohustused enda kanda lihtsalt üks tubli telekommunikatsioonifirma klienditeenindaja.
      Klubi president ja AS Infonet juht, Andrei Leškin, oli moodustanud esindusmeeskonna teisest liigast tõusnud FC Atletiku pealt ja ambitsioonid oli kohe alguses kõrged. Mitte, et koosseis oleks olnud tänapäevases mõistes Legionlikult tugev, aga piisavalt soliidne, et mitte välja kukkuda ja aegamööda areneda. FC Infoneti jalgpallikool oli tegutsenud juba aastaid ning potentsiaalsete noorte pealt vaadates oli just nüüd paras hetk luua esindusmeeskond.

      Minu roll oli olla lihtsalt ilus, aga ma kujutasin endale ette, et ma olen keegi oluline ja alustasin mängudel kaasas käimist. Pressiesindus ei hõlmanud iseenesest pressiga suhtlemist vaid pigem kujundada ja printida mängukavad, lugeda mängu eel koosseisu, teadustada ja tekitada facebooki evendid. Infonet ei huvitanudki kedagi rohkem, kui et tegemist oli järjekordse mõttetu võsavenelaste pundiga.

      Kõik vene tädid ja onud, keda ma lapsepõlves kohtasin, olid väga sõbralikud, naeratasid ja küsisid alati: “Kak dela? Narmalna?” Niisiis olen alati leidnud vene rahvusest inimesed sümpaatsed olevat ja olenemata keelebarjäärist sobis mulle klubi õhkkond väga hästi.

      Kohe algusest peale tuli hakkama saada inimeste vastumeelsusega. Ma üritasin võidelda, kuid andsin alla. Ma mõtlesin, et see on lihtsalt osa jalgpallist, kuigi ei ole seda mitte. Kõik, mis ette jäi võeti üles. Nagu, miks kodulehe default keel on vene keel, miks platsil nii palju ropendatakse ja miks fänne ei ole. Ma olin ise, et what the fuck, andke aega atra seada, küll saab. Pealegi Flora poisid ropendasid poole rohkem. Nad lihtsalt kasutasid palju erinevaid sõnu vastukaaluks venelaste paarile konkreetsele, aga tihedalt kõlavale variandile. See kõik oli minu jaoks väga närvesööv. Andrei oli vana rahu ise ja ütles, et muretsemiseks pole põhjust. Mängime head atraktiivset jalgpalli ja kõik tuleb.
      Ja kõik tuligi.

      ***

      Esimen mäng – asi võtab imeliku pöörde.

      Esimene mäng oli Legioniga. Ilm oli ootuspäraselt jäine ning tribüünil kolmele pealtvaatajale koosseisu ruuporist hõisata tundus kõike muud kui vajalik. Siiski, sellised olid nõuded ja isegi, kui keegi ei kuulnud läbi pehme härmatise mitte ühtegi sõna, mida teadustaja paberilt ette kandis, siis see oli piisav, et täita liidu poolsed regulatsioonid ning vältida rahatrahvi.

      Mäletan, et Infonet oli 1.8 favoriit enne mängu. Ma ei tegelenud veel Eesti jalgpallile panustamisega, aga olin koefitsentide väärtusega rohkem kursis kui kunagi varem. Kuigi mul oli pigem arusaam, et see, mis numbri odds department välja käib, see ka vankumatu tõde on. Arusaam sellest, et nad ei tea tegelikult midagi Eesti jalgpallist ei lasknud end kaua oodata.
      Me ootasime võitu, aga siis juhtus midagi imelikku. Seis oli 1:1. Pikk ja füüsiliselt tugev keskkaitsja, Jevgeni Grafski, otsustas ootamatult ignoreerida palliga tema poole tormavat Legioni ründajat ning lasi ta läbi. Väravasuul seisev Kassjantšuk ei suutnud midagi ja Legion lõi värava. Okei, pall on ümmargune. Ennegi on eeldatavad favoriidid kaotanud, aga mitte niimoodi. Me olime šokis. Klubi tegevjuht, Altosar, lõugas pingi äärel ja Grafski vahetati järgmise asjana puhkama. See oli liiga ilmne ning patune Jevgeni ei mänginud peale seda enam ainsatki minutit esinduse eest.
      Soccernetil olid head pildid sellest situatsioonist ja Grafski teeseldud kurvast näost. Kahjuks ma neid enam üles ei leia.
      Kihlveopettus ei olnud mulle võõras termin, kuid see oli esimene tõsisem arusaam selle maailma reaalsusest. Antud juhtum ei jõudnud kunagi sel kujul meediasse, sest see oli spekulatsioon ja betradar ei monitoorinud midagi, aga meie teadsime.

      Mul on väga kahju, et FC Infonet oli sellise asjaga seotud, olgugi, et pigem kaadri taga. Mul on kahju, et see ei jäänud ainukeseks kahtlusepilveks Punase tänava staadioni kohal, kuigi me andsime oma parima ja ühel hetkel olid ainukesed kaks klubi Eesti Meistriliigas ilma liidu poolse kihlveokahtlusta Flora ja Infonet. Ja eriti on mul kahju, sest FC Infonet peaks olema Leškini nägu ja Andreil on absoluutne null tolerants kuigi andestav meel (Kulinitš) sellise jura suhtes.

      Kohane disclaimer: Ma jätan teadlikult omajagu asju rääkimata ja nimed kontekstis mainimata, mis puudutavad kihlvepettusi Eestis. Lugejad kindlasti tahaksid teada ja paljud ka teavad, aga ma ei näe siinjuures vabadust isklikuks minna.
      Kõik, mis ma räägin on minu arusaam asjast ja ma ei toetu rasketele faktidele.

      ***

      Asjad selginevad.

      Minu tõsisem huvi kohalikule spordile panustada kasvas jõudsalt 2011 aasta suvel. Olin näinud juba parajalt palju jalgpalli ning tabasin küllaltki hästi märki. Ma ei panustanud ainult favoriitidele ja hakkasin tajuma, millal bookid hindavad valesti meeskondade tegelikku jõudu. Üks mäng, mis mul on selgemalt meeles tollest perioodist oli Punasel tänaval peetud Infonet – Kohtla-Järve vastasseis, kus kodumeeskond oli eeldatavalt kindel favoriit, aga minu soolikad ütlesid, et Järve võtab selle ära. Ida-Viru poolt mängis tol hetkel selline kuju nagu Manucho, kes oli sinna pagendadatud Nõmme Kaljust. Samast mehest sai ka selle mängu võtmefiguur ja tema väravate ning nõtkete jalgade toel juhtis Järve kuni viimaste minutiteni 3:2, mille kohalik kangelane, Glebov, siiski paari kodufänni rõõmuks ümber vormistas ja lõpuvile kõlades 3:3 tabloole jättis.
      Manucho, kellele tema sünninimi, vähemalt jalgpalli mängides, pigem vastukarva oli, jättis lasnamäelastele kustumatu mälestuse ning oli meeldiv üllatus, kui järgmisel hooajal elevandiluumees juba oma poiss oli ning end paari aastaga ka Infoneti kuulsuste halli sisse pitseeris.

      Mulle meeldis see mäng, sest nii mõnigi inimene oli tol hetkel üllatunud, kuidas ma sellise hullu idee peale tulin, mis minu enesekindlust muidugi oma kõhutundesse süvendas. Veel rõõmustas mind see, et ma selle panuse kaotasin, sest ennekõike olin ma siiski Infoneti palavaim fänn ja üle kõige tahtsin ma näha oma meekonda võitmas. Sellised vastakad tunded jäid mind häirima kuni Infoneti viimaste päevadani kuigi professionaaliks hakates ei seganud see mind tegemast korrektseid panuseid.

      Teine kord sellest hooajast ja heureka moment, mis minu arusaama bettimisest täiustas oli üks augustikuu mäng, kus minuni jõudis info, et Legionil ei ole väravavahti ja seetõttu Puuma peksab neil puuri täis. Tagantjärgi raporteid uurides võib huumoriga pooleks tõdeda, et Tokarev väravas oleks neid sama vähe aidanud.
      Samal ajal peksis Infonet kodus Kiviõli Tamme Autot 10:2 umbes samadel põhjustel.

      Kommentaar


        #33
        Minu suurimad vead esimese aasta amatöör-panustajana:

        1) Teadmatus aasia liinidest ja teistest turgudest.

        Ainsad kontorid, milles ma panustasin olid Triobet ja bwin, seega ainult 1X2 ja euro liinid, millega raha teenida on pikas perspektiivis väga keeruline.
        Samuti kasutasin ma kõige nirumate koefitsentidega kontoreid eeldades siinkohal, et kuigi nii väikese turu reguleerib lõpuks panustaja ise, oli kõige paremini kursis kohaliku jalgpallieluga just Triobet.
        Ma lihtsalt ei julgenud võõraid kontoreid nagu sbobet kasutada.

        2) Aboluutselt null arusaam oma raha manageerimisest.

        Isegi asjaarmastaja staatuses olev panustaja ei tohiks sellest punktist mööda vaadata. Teadupärast on tegemist hasartmänguga ning raha kaotus võib mõjuda inimestele katastroofiliselt. Raha tagasi võitmine võib tunduda uinutavalt kerge, kuid ei ole seda mitte.
        Lihtsamalt väljendades on panustajal alati 50% võimalus, kas ta kaotab või võidab ning kuigi võib tunduda, et kaotav jada ei saa igavesti kesta, siis teoreetiliselt võib juhtuda, et sa ei jõua võitvat panust lihtsalt ära oodata.
        Asetades raha ruletis punasele, suurendades iga korraga panust, lootes, et ühel hetkel mustade ja roheliste dominants lõppeb – ära tee seda. Must võib tulla 20 korda järjest... või 50... või 1000, sekka mõni roheline, aga mitte ühtegi punast. Teoreetiliselt, seltsimehed. Teoreetiliselt.
        Peamine on see, et esimese seitsme keerutusega on su rahakott tühi.
        Sama ka spordiennustues. Ma olen kõike seda proovinud ning isegi katsetanud kõne all olevat martingale strateegiat handicap liinidega korvpallis, baseerudes statistikal, mitu korda konkreetne meeskond ei kata talle seatud liini. Ehk siis pretty much 50-50, koefitsendiga 1.9. Lühikese andmekogumise järel selgus, et kõige pikem seeria, mil konkreetne meeskond ei täida talle seatud ootust oli piisavalt väike, et proovida seda strateegia. Testisin seda teoorias ja see toimis, aga kuskilt sisse voolav selge mõistus ja lausselge hirm käskisid mul seda mitte päris rahaga ellu viia. See oli põnev aeg, mis õpetas mulle hulgaliselt asju, mida mitte teha.

        Isegi pühapäevamängurina ei tohi mitte kunagi panustada rohkem, kui sa oled valmis kaotama. Isegi siis kui su kõige lähedasem sõber (täiesti fantaasial põhinev näide), kes on väravavaht meeskonnas, mis kavatseb eelolevat mängutulemust manipuleerida ja sul on vastav info – isegi siis ära mine peale rohkemaga kui oma absoluutne maksimum, mida sa oled nõus kaotama. Olen oma elus kogenud tohutul hulgal fixed mänge, mis ei ole väga erinevatel ja kirevatel põhjustel ära tulnud.

        3) Hoia oma ampluaa võimalikult kitsas. Panusta sinna, kus sa tunned end kõige paremini.

        Seoses oma argitööga olin ma igapäevaselt ninapidi sees jäähokis. Ma pidin lugema omajagu erinevates keeltes uudiseid ja tahes-tahtmata hakkas ühteist külge ning tekkis soov olla ka selles vallas parem kui naaberosakonna poisid, kes numbreid sinisest välja tõmbasid. Jäähokit muuseas on ekstreemselt keeruline kasumlikult käidelda. Mitte ainult NHL. Kogu see litri taga ajamine on suur valu tagumikus ja seda mitte minu hinnangul vaid professionaalsete hokipanustajate numbreid vaadates. Niisiis ma proovisin ja kukkusin läbi. Mitte, et ma ei soovitaks proovida, aga see õpetas mulle, et oma energiat tuleb jagada mõistlikult. Kui sa oled ühes asjas hea ja sulle see meeldib, stick with it.

        Kommentaar


          #34
          dziisas kraist - sulle peaks andma vimpli (ja telekavaatajale ka) tubli insighti andmise eest panustamismaailma

          Kommentaar


            #35
            Tõsiselt vinge lugemine

            Kommentaar


              #36
              Parim lugemine foorumis, nii hoida!
              Algselt postitas Stok
              Arsenali puhul loetakse hooaeg ebaõnnestunuks kuskil septembri keskpaiku.

              Kommentaar


                #37
                Viskan ka pöidla! Jätkata.

                Kommentaar


                  #38
                  +1 eelnevatele. Väga tore lugemine.
                  Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                  Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                  Kommentaar


                    #39
                    Hea lugemine jah. Aga martingale 'töötab'! Ainult probleem on selles, et mingil hetkel tuleb max bet vastu ja siis ei saa enam duubledada.

                    Kommentaar


                      #40
                      Ootan juba jätku.
                      Instagram

                      Twitter

                      Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                      telekavaataja.blogabet.com

                      Kommentaar


                        #41
                        sind tean ma päris hästi, isegi nostalgiline osasi lugusi lugeda. tubli

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas janiion Vaata postitust

                          Disclaimer: Olen suures koguses blogisid oma elus alustanud, aga üle kolme postituse tavaliselt ei viitsi. Kuna tegemist on mulle väga südamelähedase teemaga, siis loodan sellest korrast siiski enamat.
                          Super hea lugemine.
                          Слава Україні! Героям слава!

                          Kommentaar


                            #43
                            Palun jätka kirjutamist siia.

                            Kommentaar

                            Working...
                            X