320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Janiioligi blogi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Janiioligi blogi

    Hei.

    Ma logisin foorumisse sisse täna hoopis kolmandal põhjusel, aga kukkus välja, et hakkan hoopis blogi kirjutama. Mine tea, see võib huvitav olla... või hariv... või inspireeriv.
    Anywhom, ma olen 5 aastat olnud professionaalne panustaja, mis tähendab, et mul ei ole tervisekindlustust. Spordiennustuses sees olen ma olnud 10 aastat ja selle ajaga on nii mõndagi juhtunud. Ma olen ilmselt näinud rohkem jalgpalli kui Mällar ja Romario kokku, olen pikalt ja lähedalt saanud nuusutada FC Infoneti köögipoolt, olen istunud läbi terve Sereda klanni kohtuistungid ja loomulikult olen lihtsalt metsikult bettinud ja veel kord bettinud.
    Samuti, aasta 2019 jääb mulle ses vallas ilmselt viimaseks. Inimene jääb vanemaks ja ei viitsi enam telefon pihus staadionil külmetada. Niisiis on sobilik tagasi tõmbuda ja memuaare kirjutada.

    Disclaimer: Olen suures koguses blogisid oma elus alustanud, aga üle kolme postituse tavaliselt ei viitsi. Kuna tegemist on mulle väga südamelähedase teemaga, siis loodan sellest korrast siiski enamat.

    #2
    Opa gangham style!

    Ära isegi mõtle mitte ellu viia see.
    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      #3
      Mäletan väga hästi oma esimest panust. Aasta oli 2009, ma olin justsama asunud tööpostile oma unistuste ametis „information brokerina“ ning tegin tutvust spordiennustuse meeletu maailmaga.
      Sa mõtled, et unistuste amet.. tegelt?
      Jep. Olin 96ndast aastast jälginud huviga rahvusvahelist jalgpalli ning hakanud mõtlema, kuidas kurat küll nad mõõdavad „ball possessionit“ ja kohe sinna järgi.., et fuck see oleks ilmselt awesome töökoht.

      Kui nooremad ei tea, siis aasta 96 oli see, kui algas suure hulga eestlaste armastus Inglismaa koondise vastu. Samuti ka igikestev äng, mis lõppes alles möödunud aasta suvel Moskvas.
      I mean .. huuuh.. aga ilmselt mitte kauaks.

      image.jpg

      Kui mul kaks dekaadi hiljem pigem juhuslikult Nimeta baaris õlle taga sarnase suunaga tööd pakuti, ei kahelnud ma hetkegi. Jõin veel natuke ja andsin järgmisel hommikul täiesti selge peaga oma senisele tööandjale lahkumisvalduse üle.

      Tööintervjuule (mille ma arvasin pigem sümboolse olevat) läksin kindla teadmisega, et saan selle koha. Kusjuures praegu tagasi vaadates ja võrreldes tänase multi-etapilise kadalipuga oli selline nähtus nagu tööintervjuu aastal 2009 pigem erandlik. Kindlasti olenes ametinimetusest, aga minu jaoks taoline kogemus puudus. Niisiis tundmatu koht ja ei osanud karta.
      Rääksin siis soliidsele ülikonnas härrale sama lugu, et vaata dream job and shit, arutasime Tarantino filmikunsti üle, mulle meeldis Pulp Fiction, talle Jackie Brown. Mulle meeldis Manchester United temale City. Tundus nagu sel kohal oleks võinud end viisakalt ise ruumist välja juhatada. Vestlus kulmineerus sellega, et pidin nimetama seinale löödud postrilt Unitedi mängijaid. Tolleks hetkeks olin juba piisavalt närvis ning nimetasin ekslikult ühte punase särgiga blondi kutti teises reas Ian Smithiks.

      PWzX.jpg

      Lõpp hea kõik hea.

      ***

      Niisiis ma mäletan oma esimest panust hästi. See oli Triobetis. Kolumbia jalgpall, võõrsilmeeskonnaks Millonarios, koefitsendiks 8.00. Ma ei teadnud tol hetkel mitte midagi panustamisest. Ma ei tundnud kuskilt otsast Kolumbia jalgpalli ega saanud aru, mida see number 8 seal üldse teeb. Aga tiimi nimi meeldis mulle rohkem kui vastasmeeskonna oma. Hommikul oli mu kontol 400 krooni. Sellega minu suhted Millnariosega ka lõppesid. Nad lihtsalt ei saanud enam kunagi 8st koefitenti ja ma ei olnud nõus nendega sellistel tingumustel tegemist tegema.
      Olin vaimustuses easy money’st ja suundusin edasistele vallutusretkedele. Ikka veel loll nagu lauajalg.

      Minu järgmine sihtmärk oli NHL. (Ma ei suuda seda kirjutades sirget nägu hoida. Üks maailma ebabiiditumaid liigasid). Otsustasin panustada ainult Detroit Red Wingsi poolt, kodus, ja koefitsendiga 1.8 ning selle rõõmsas ümbruses. Detrodil läks sel hooajal hästi ja ma võitsin... kuni ma ei võitnud enam.

      Proovisin kombosid. Hakkasin midagi koefitsentidest juba jagama, aga mitte päris. Seda illustreerib ilmekalt näide, kus mingile jõhkrale mitmikpanusele oli mul vaja lisada, et Iraak võidab kedagi hinnaga 1.01. Jah, me oleme kõik seda mingil hetkel teinud.
      Ei vaja täpsustamist, et kõik läks pihta peale tolle mängu, mis lõppes 0:0. Võib olla nimetasin ma seda toona ebaõnneks. Tegelikult on muidugi tegemist lausrumalusega.

      Ebaõnnest rääkides meenub mulle minu kõige valusam ebajopp samast perioodist, mille peale mul tõsimeeli kõhus keerama hakkas. Ühendasin omavahel suvaliste jalgpallimängude kaks täpset skoori, 5:1 ja 3:3, ilmselgelt elumuutva koefitsendiga. Nagu selgus siis 5:1 läks täppi, aga 3:3 asemel koletses ekraanil 2:3. Võimalik, et nad lõid ka penalti mööda.
      Muuseas täpse skoori ennustus on sellest ajast saati minu päevatöö lahutamatu osa, aga sellest mõni teine kord.

      Kommentaar


        #4
        Jälgin huviga ja loodan, et suudad selle blogi aktiivsena hoida, esimene(täpsemalt teine) postitus oli väga hea. Edu panustamisel, sest seda läheb meil kõigil vaja

        Kommentaar


          #5
          Ma sellest täpse skoori loost kuulaks kohe hea meelega. Ma olen sellega littinud kohati päris kenasti aga ikka mõtlen, et loll ära jaura nendega
          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

          Kommentaar


            #6
            Hea lugemine!


            Enda esimene panus jäi sinna 2007-2008 paiku. Korralik Triobeti veebisaidi avastamine käis tol ajal. Olin vist mingist Triobeti freerollist 1.5 EEK võitnud ja viskasin selle mingis kasiino tüüpi mängus mõned korrad all-ini, ning väljusin võitjana 10 eeguga. Siis nägin saidi esileheküljelt panustamise reklaami. Täpsemalt NBA. Suht intrigeeriv oli, et sellise asja peale saab ka raha lükata. Valisin kõik tolle öö favoriidid ja panin all-in. Mänge ise ei vaadanud, ning läks üldse meelest ära, et olin sellise panuse teinud. Mitme päeva pärast logisin sisse ja minu üllatuseks oli seal veidi üle saja eegu.

            Kommentaar


              #7
              Võimas, ole hea ja ära jäta pooleli.
              Taas on head lugemist oodata.
              Ootan järgmist postitust.

              Kommentaar


                #8
                Mõnus ettevõtmine. Serada klannist ja Infoneti köögipoolest loeks ka meeleldi

                Kommentaar


                  #9
                  Väga kihvt, pane edasi!

                  Kommentaar


                    #10
                    Ma tänan poolehoiu ja õhutussõnade eest.

                    Hästi. Enne, kui ma naasen kronoloogilise biograafia juurde kirjutan natuke sellest, kuidas täpse skoori ära arvamine minu elu lahutamatu osa on.

                    Huvitav oleks teada seda numbrit, mitut jalgpalli mängu olen ma oma silmaga näinud ja mitmele mängule olen ma kihlvekontori ekraanigraafikale tuginedes kaasa elanud. Mõlemaid on palju.
                    Igatahes, kui keegi küsib minult, kuidas ma nii hästi täpseid tulemusi kütan, siis saan vastata ainult ühte moodi: intuitsioon.

                    Kui olla juba kriitilise arvu minuteid staadioni ääres veetnud või monitori taga dangerous attacke vasakule ja paremale silmaga taga ajanud nagu reaalne tennisepublik, siis ühel hetkel tekib tunnetus, et ma tean, kuidas see kõik läheb. Nagu deja vu veidi.
                    Mingi aeg olin ma nii haaratud Infonetist, et juhtusin võrdlemisi väikese timeframe'i sees ütlema, mis mängus juhtub ja kuidas mäng lõpeb. Ma tundsin Infoneti hingeelu lihtsalt niivõrd hästi. Usun, et näiteks Mario võib siin sekundeerida mulle oma klubi aspektist.

                    Ma arvan, et ma pole sugugi ainus, kellele meeldib täpseid skoore aegajalt taga ajada ning seda ülimalt loogilisel põhjusel. Koefitsendid on suured. Vahest meeletult suured. Naaberteemas arutleti hiljuti suurekoefiliste kombopanuste üle ja mulle meenus, et olin just nädal tagasi panustanud sellele, et Keila ja Nõmme United mängivad esimese poolaja 3:3 hinnaga 182. Kes mängu nägi, siis teab, et see oli väga lähedal. Poolaeg jäi 4:2. Sellised panused ei eelda muidugi midagi muud kui loogikat ja veidi teadmisi meeskondadest. 182 on lihtsalt üle mõistuse palju ja tuginedes spordiennustuspiibli väärtuskirjakohale, siis see on must bet. Anna mulle Flora–Levadia sama variant ja ma isegi ei vaata sinna poole. Seega võib öelda, et täpne skoor on minu kombopanus. Viimast ma praktiliselt ei näpigi.

                    Minu jaoks eksisteerib kahte tüüpi cs panust, live ja pre (kapten oovius). Live parim näide tuleb eelmisest hooajast kui Wismaril ajasid palli taga Flora u19 ja Legion. Tasemevahe nende meeskondade vahel oli ja on ka praegu umbes täpselt 5 julget väravat. Ootasin nagu ka kõik teised hirmsat tapatööd stiilis 8:0 lõdva ahhilleusega. Mida aga ei tulnud oli tapatöö. Legion domineeris, aga midagi ei õnnestunud tol päeval.
                    Tead seda hetke, kus sa vaatad Barcelona ja Celticu mängu ja Messi kütab kolm korda vastu posti ja sa mõtled, et noh ju siis ei ole meant to be. See on tegelikult ka päris kirjutamata reegel jalgpallis. Kui sina ei löö, siis lüüakse sulle.
                    Kogu ebaõnnestumiste tagajärjel juhtis Legion tunni möödudes kõigest 3:0. Siis võeti Alijev ja Šatov välja, Bilinski toodi sisse ja Bil ei olnud mitte vormis. Siis võeti Orehov välja ja Kajalin toodi väravasse, kes oli tol hetkel umbes pool Orehovit. Legion ei viitsinud, kõik löögid läksid üle ja mööda ning Flora poisid hakkasid jõudma ohtlikult Legioni poolele. Ja sa lihtsalt tead, et nad löövad selle ühe mingi hetk ära ja siis pannakse mäng lukku. 3:1 cs oli 10 minutit enne lõppu ikka veel absurdse koefitsendiga, midagi 20 kandis. Ja 87ndal see juhtus. See oli hea päev.

                    Teine tüüp ehk prematch cs ennustamine toimib paremini kahte tüüpi mängude puhul. Mängud, kust oodatakse väravaid ja sa lähed 0:0 või 0:1 koefiga a'la 25 nagu naiste meistriliiga madalama otsa mängud, kus aastast aastasse antakse järjepideva tuimusega over/under liiniks 4.0.
                    Või siis mängud, kust küll oodatakse väravaid, aga meeskonnad ei ole päris even steven tasemega. Sellised on klubidevahelised sõprusmängud, kus minu jaoks populaarsed panused on 2:2 esimene poolaeg ja/või 3:3 full time. Esimese poolaja koefid on tihtilugu 40 ja üle.

                    Ma tean vähemalt kolme küsimust, mida te tahate selle kõige peale küsida.

                    -Kuidas selliseid ära tunda?
                    Ma ei tea. Suur live kogemus? Sõprusmängudes ebavõrdsete tiimide puhul koosseisud või varajane statistika mängust.

                    -Kas sa cash-oudid või panustad vastu endale, kui seis on soovitud 3:3 ja on veel 10 minutit minna?
                    Jah, enamasti. Ma olen jätnud tegemata vastava matemaatika, kas ja kui palju ma tegelikult võidaks in a long run kui ma ei cash-oudiks mitte kunagi täpse skoori võite. See on liiga spetsiifiline rehkendus ja ma olen laisk inimene. Tavapanuste puhul ma ei soovita, aga cs puhul... jään vastuse võlgu. Pigem ei soovita. Isegi kui kaotan, siis olen valinud sellise viisi, sest see sobib mulle. Raha on tegelikult siinjuures isegi teisejärguline. Aga see olen ainult mina.

                    Aga palju sa kaotanud oled?
                    -Viimased kaks aastat ma ei tee enam detailset kokkuvõtet. Ma ei tea numbrilise täpsusega, kuidas mõjutavad mu konto seisu just nimelt täpse skoori panused. Ma tean ainult üldiselt, palju ma nädalas teenin või kaotan. Varasemate aastate järgi võin öelda, et cs ROI oli väga kõrge. Omajagu on tulemusi, mis lähevad õigesse auku, aga päris ära ei tule. Sest noh, palli ümaruse printsiip ja värk.

                    Ahjaa... 2015 Taliturniir. Levadia-Paide. Mul on 4:4 täpne skoor üüratu koefitsendiga midagi 100+ kandis. Seis on 4:3 Paidel viimasel minutil penalti. Ei mäleta, kes lööma läheb, aga Levadia testitav Shirokov võtab ära, teenib lepingu ja istub ülejäänud hooaja pingil. Mina läksin linna, võtsin õlut ja sõin jalopeenosid. Nutsin ja sõin.

                    Kommentaar


                      #11
                      Opaa, see on hea lugemine!
                      Algselt postitas Stok
                      Arsenali puhul loetakse hooaeg ebaõnnestunuks kuskil septembri keskpaiku.

                      Kommentaar


                        #12
                        mis max panused lastakse panna sellistel koduvabariigi madistamise CS-del?

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas cabron Vaata postitust
                          mis max panused lastakse panna sellistel koduvabariigi madistamise CS-del?
                          Absoluutselt täiesti 100% seinast seina.
                          Panuse suurus oleneb põhimõtteliselt kolmest elemendist:
                          a) täpselt kui limiteeritud sa oled?
                          b) mitu kontot sul on?
                          c) kas sul on god mode? (loe: võimalus piiramatu arv kordi panustada ühele ja samale valikule)

                          Keila-Nõmme 3:3 ht oli pafis mulle 82 senti ehk siis max 150 raha kasumipiir. Legion-Florale sain sama kontoga suvel veel endale lubada mitmesaja eurost kasumipiiri. Marathonbet lubab ükskõik mis ka ei juhtuks 5 euroseid panuseid. Sealjuures esineb god mode'i. Teatud kohtades on võimalused suuremad, aga ma lähen väga harva cs'ile peale rohkema kui 10 euroga.

                          ***

                          Lisan veel oma eelmisele postitusele, et täpse skoori osa ei ole tihtilugu super-täpselt kooskõlas ülejäänud liinidega. Jah under 0.5 on alati sama, mis 0:0, aga juba näiteks 2:3 seisult mõned minutid enne lõppu võib esineda üllatavalt suur erinevus, viigi ja cs 3:3 vahel. Ja neid kohti on veel, kus väärtuslikum on valida täpne skoor kui handicap või midagi sellist.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas janiion Vaata postitust


                            Rääksin siis soliidsele ülikonnas härrale sama lugu, et vaata dream job and shit,
                            Seda osa oli tore lugeda. Kus see esimene töökoht täpsemalt oli?

                            Ütleme nii, et Tallinnas on tegelikult sellel alal või selle alaga seonduvalt roppu moodi võimalusi töötamiseks.

                            Algselt postitas janiion Vaata postitust

                            naiste meistriliiga madalama otsa mängud, kus aastast aastasse antakse järjepideva tuimusega over/under liiniks 4.0.
                            Seda küll, et Eesti madalamates ligiades (Naiste liigas) pakutakse selle eeldatava väravate arvuga väga üle. Põhimõtteliselt on minu soovitus võtta alati under, kui just ei mängi Flora/Pärnu kellegi nõrgema satsi vastu.
                            Instagram

                            Twitter

                            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                            telekavaataja.blogabet.com

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                              Seda osa oli tore lugeda. Kus see esimene töökoht täpsemalt oli?

                              Ütleme nii, et Tallinnas on tegelikult sellel alal või selle alaga seonduvalt roppu moodi võimalusi töötamiseks.
                              See oli üks Rootsi ettevõte nimega Goalwire, mis tegeles live score'i ja mängutulemuste kajastamisega. Tol hetkel, ma ei mäleta, kas Betgenius juba tegutses Eestis. Aga see oli ka kõik. Natuke hiljem tulid sakslased (like they do) ja ostsid Goalwire'i kogu sisu ja töötajatega ära ning minust sai osa sellisest kontsernist nagu Sportradar.
                              Tänasel päeval võib jah Tallinnat nimetada juba Euroopa kihlvekontorite pealinnaks.
                              Ma ei saa aru, kuidas me nii odav tööjõud oleme, aga ju siis

                              Kommentaar

                              Working...
                              X