320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2020

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
    Island: Reykjavikis elab 36% riigi elanikest ning pealinnas mängib 6/10 kõrgliigaklubist
    Eesti: Tallinnas elab 33,5% riigi elanikest ning pealinnas mängib 5/10 kõrgliigaklubist
    Taani: Kopenhaagenis elab 13,7% riigi elanikest ning pealinnas mängib 3/12 kõrgliigaklubist
    Soome: Helsinkis elab 11,9% riigi elanikest ning pealinnas mängib 3/12 kõrgliigaklubist
    Rootsi: Stockholmis elab 9,5% riigi elanikest ning pealinnas mängib 3/14 kõrgliigaklubist

    Tundub jabur teemapüstitus.
    Islandil 12 kõrgliigaklubi
    Rootsil 16 kõrgliigaklubi.

    1939/40 hooajal
    Eestis kõrgliigas pealinna klubisid 6/8.
    Islandis 4/4
    Taanis 7/10
    Soomes 4/8
    Rootsis 1/12 + AIK Solna

    Kõrgliigas mängisid 30-datel lisaks Tallinnale Tartu, Narva ja Pärnu klubid.
    Kõige rohem hooajal 3 provintsiklubi kaheksast.

    Kommentaar


      Hea lugemine. https://sport.delfi.ee/news/jalgpall...ha?id=91219395

      Kommentaar


        Ma ei tea kas see on kõige õigem koht, aga..

        Ma olen nüüd pmst 2019 suvest alates aina rohkem ja rohkem olnud Eesti liigat jälginud, erinevaid podcaste kuulanud jne. Üks lause mida ma olen mitmest ülekandest ja podcastist kuulanud mis häirib ming kohutavalt: "Mängija x on võimeline mängima paljudel erinevatel positsioonidel, noortes oli ainult ründaja, selle eelmise treeneri all vasak kaitsja ja nüüd mängib hoopis ründava poolkaitsja kohal". Sellist lauset olen ma kuulnud mitmete Eesti Premium liiga mängijate kohta ja see on kogu selle hetkel üleval oleva Eesti jalgpalli stiihia juures tõeliselt häiriv. Miks me klubid ei mängita ühte kindlalt mängjat ühel kindlal positsioonil, selliseid rändajaid on natukene liiga palju ja selle juures on see tõesti lamp kui nüüd eeldame, et kuskil 22 aastaselt peaks see noorsand olema oma positsioonil üli hea ja adekvaatne. - Samas kui me oleme seal U21 satsidest alates teda mingi 4904904 erineval positsioonil kasutanud.

        Me räägime siin kehvast treenerite tasemest jne, seega peaks sellistest asjadest alustama, et kui tõesti pole täiesti uskumatut vigastuste kriisi või mingit absurdselt ebaadekvaatset komplekteerimist, siis äkki lõpetaks selle lolluse? Minu meelest kui keegi on hunt kriimsilm oma tuhande ametiga ei saa koguaeg olla kompliment, sest see pärssib noore mängija arengut ja tema konkreetse positsiooni arengut eriti.

        Kommentaar


          Algselt postitas JuriM Vaata postitust
          Ma ei tea kas see on kõige õigem koht, aga..

          Ma olen nüüd pmst 2019 suvest alates aina rohkem ja rohkem olnud Eesti liigat jälginud, erinevaid podcaste kuulanud jne. Üks lause mida ma olen mitmest ülekandest ja podcastist kuulanud mis häirib ming kohutavalt: "Mängija x on võimeline mängima paljudel erinevatel positsioonidel, noortes oli ainult ründaja, selle eelmise treeneri all vasak kaitsja ja nüüd mängib hoopis ründava poolkaitsja kohal". Sellist lauset olen ma kuulnud mitmete Eesti Premium liiga mängijate kohta ja see on kogu selle hetkel üleval oleva Eesti jalgpalli stiihia juures tõeliselt häiriv. Miks me klubid ei mängita ühte kindlalt mängjat ühel kindlal positsioonil, selliseid rändajaid on natukene liiga palju ja selle juures on see tõesti lamp kui nüüd eeldame, et kuskil 22 aastaselt peaks see noorsand olema oma positsioonil üli hea ja adekvaatne. - Samas kui me oleme seal U21 satsidest alates teda mingi 4904904 erineval positsioonil kasutanud.

          Me räägime siin kehvast treenerite tasemest jne, seega peaks sellistest asjadest alustama, et kui tõesti pole täiesti uskumatut vigastuste kriisi või mingit absurdselt ebaadekvaatset komplekteerimist, siis äkki lõpetaks selle lolluse? Minu meelest kui keegi on hunt kriimsilm oma tuhande ametiga ei saa koguaeg olla kompliment, sest see pärssib noore mängija arengut ja tema konkreetse positsiooni arengut eriti.
          Meeletu tasemevahe noorteklassis. Andekamad pannakse ründavatele positsioonidele seepärast. Hiljem näed, et see 1.75 m vend hüpatakse ja lükatakse meeste tasemel lihtsalt igast asendist ära.

          Kujutaksid Henri Järvelaidu näiteks tipuründajana nagu ta seda kusagil 15 aastaselt noorteliigas oli?
          Inter - ausaim klubi Itaalias.

          Kommentaar


            Üldjuhul muidugi on alati tore, et elame riigis kus sõna on vaba, olgu siis arvamus milline iganes, aga see surve viimastel aegadel OJ suunas on läinud päris suureks juba ja ilmselgelt ei ole asi enam ammu kellegi üksikisiku arvamuses. Kellel iganes see sait kuulub saab ühe suure high five

            https://vutielu.blogspot.com/2020/10...-mic-drop.html

            Kommentaar


              Ma ei oskaks selle kirjutise peale muud teha kui õlgu kehitada.

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                Ma ei oskaks selle kirjutise peale muud teha kui õlgu kehitada.
                Täitsa pointless jah.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                  Üldjuhul muidugi on alati tore, et elame riigis kus sõna on vaba, olgu siis arvamus milline iganes, aga see surve viimastel aegadel OJ suunas on läinud päris suureks juba ja ilmselgelt ei ole asi enam ammu kellegi üksikisiku arvamuses. Kellel iganes see sait kuulub saab ühe suure high five

                  https://vutielu.blogspot.com/2020/10...-mic-drop.html
                  Kirjutise esimene lause reedab ära ka sisu. Lahmiv soperdis mis paraku pole ka ühestki otsast naljakas.

                  Kommentaar


                    Suht random jah.
                    Robert Sarvele tööd juurde

                    Kommentaar


                      Mulle tundub natuke lamp, et klubide enda tegemata töö pannakse liidu kraesse kõik. Samuti pole minu meelest välja käidud alternatiive praegusele juhtkonnale. Tundub lihtsalt sama jaur nagu see, et Riigikogus istub 101 kõrgepalgalist lojust.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Vask Vaata postitust
                        Mulle tundub natuke lamp, et klubide enda tegemata töö pannakse liidu kraesse kõik. Samuti pole minu meelest välja käidud alternatiive praegusele juhtkonnale. Tundub lihtsalt sama jaur nagu see, et Riigikogus istub 101 kõrgepalgalist lojust.
                        Ma ei ole sellega nõus. Ei saa öelda, et süüdi on ainult see või too. Probleem on kompleksne ja väga pikaajaline. Minu, kui lihtsalt jalgpallihuvilise ja klubitoetaja arvates tuleks esiteks kaasata suuremas koguse välismaist teadmist. Me proovisime oma jõududega, tore aga ei tulnud välja, kutsume kellegi väljast, kellel on selge pilk ja teine vaatenurk. Kui muud ei saa siis saavad vähemalt praeguse EJL liini toetajad trumbi ja kinnituse oma tehtu õigsusele ja opositsooni vaigistatakse igavesti. Mida on siin kaotada, kui ollaks oma valitu õigsuse kindlad?

                        Samuti ma arvan, et seis, kus hetkel ei ole varnast pakkuda nö. uut 101 EJL juhatuse liiget, ei tähenda seda, et me ei võiks selle teema üle arutada. Täiesti võimalik, et arutuelu edenedes tekivad need inimesed, kes soovivad muutust elluviia ja ise selles ka osaleda.

                        Konkreetsetest iskukutest rääkides, kelle ümber saaks muudatusi ehitada, on paar korda mainitud Poomi. Tundub täiesti huvitav valikuvariandina. On autoriteet, on konkreetne, omab head kogemust ja tulemust oma jalgpallikooli juhtimisel, omab välismaiseid kontakte ja mulle isiklikult tundub mõistliku inimesena. Ta võiks proovida, iseasi kas ta tahab seda teha.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                          Üldjuhul muidugi on alati tore, et elame riigis kus sõna on vaba, olgu siis arvamus milline iganes, aga see surve viimastel aegadel OJ suunas on läinud päris suureks juba ja ilmselgelt ei ole asi enam ammu kellegi üksikisiku arvamuses. Kellel iganes see sait kuulub saab ühe suure high five

                          https://vutielu.blogspot.com/2020/10...-mic-drop.html
                          Selle teksti algus oli tugevam kui lõpp, aga see puudujääk ei muuda arvamusloo sisu tühiseks. Tekstis mainitud nüanss, et algusaja ÕuDzei oli nagu sõõm värsket õhku, ongi suuresti faktiliseväärtusega. Ka mulle sellest semikaugest ajast pärit ÕuDzei artiklid sümpatiseerisid, valikut oli siis küll vähem, aga see ei muuda neid artikleid vähem teravamaks. Selge on see, et midagi sellel teel olles on juhtunud või muutunud. Ma ei hakka kommenteerima vutielus toodud väidet nagu oleks selle kõige taga "koolikiusamine". Puuduvad faktid, puudub igasugune teadmine selles liinis. aga mingi nihe on ilmselgelt aset leidnud.

                          Tulles tagasi tänapäeva, siis minu isikliku maitse jaoks on ÕuDzei kirjatööd muutnud "Kuulsuse narridest" pärit tegelease Salomon Vesipruuli vaimutöö sarnasteks uudislugudeks. Katke raamatust, kes tahab see võrdleb, kes ei taha see ei pea midagi tegema: "Päikese kiired kuldasiwad puude latwasid nii et just nagu kullatud oliwad ja linnud laulsiwad puude latwades ja kui nad mitte ei oleks laulnud siis oleks sääl kaunis wagane lugu olnud aga nad laulsiwad ilusti ja see oli wäga ilus kuulda kellel aega oli kuulda ..." Tekstis pole obejktiivset sisu, on uudisjutt

                          Ühe sõnaga kokkuvõtvalt, mulle uus (ehk hoopis edasi arendatud) ÕuDzei kirjastiil ei istu, see on sügavalt minu probleem. Kas selline stiil sobib riigu suurimasse nö. erialaportaali, küsitav/kaheldav, aga samas ka suuresti maitse küsimus.

                          Kommentaar


                            Suhteliselt pohhui kuidas selle loo autor on selle serveerinud jep, sest väga nagu ei saa eeldada kodanikult X mingit diipi ajakirjanduslikku sisu. Kui ma õigesti aru sain, siis kodaniku X probleem on härra OJ objektiivsus ja teatud teemade vaikimine ehk siis teema, millele on vihjatud päris palju siin ja seal. Ja pigem olen nõus selle mitte objektiivusega jep härra OJ poolt.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Vask Vaata postitust
                              Mulle tundub natuke lamp, et klubide enda tegemata töö pannakse liidu kraesse kõik. Samuti pole minu meelest välja käidud alternatiive praegusele juhtkonnale. Tundub lihtsalt sama jaur nagu see, et Riigikogus istub 101 kõrgepalgalist lojust.
                              Kõike ei panda, aga on tehtud valikuid, mis pole olnud (tagantjärgi targutades) õiged. Meil on küll äge A le Coq Arena, kus on toiminud Superkarikafinaal ja mäng Brasiiliaga ja on üleüldse lähiregiooni vaadates asjalik, oli noorte EM, ülitublid kogukonnajuhid, vormiliselt päris hästi toimiv meistriliiga ja kõike muud, AGA äkki võinuks selle raha panna rohujuuretasandile ja noortesse.

                              30aastaga ehitati sisuliselt üks jalkahall, koolitusi viivad läbi peamiselt kohalikud vennad, noortejalksi suunatud raha on olematu, tähelepanu pole suunatud noori treenivate inimeste tasemele ja täiendõppele, siiani pole üles ehitatud normaalset jalgpalliakadeemiat, kuhu klubid tahaksid omi talente anda, noortetööjuhte polnud ja kõigil noortesatsidel on keeruline asja professionaalselt ajada. Jah, enamik need asjad on nüüd fookusesse võetud, aga selle aja jooksul on vutt vajunud mutta. Eks see ETM-KTM oli ositi ju sundus, et kohalikud (rahakad) tipptiimid oleks sunnitud noori arendama, mis on sisuliselt õige, aga teisalt saanuks kõike seda teha väga teistmoodi.

                              Et päris "lamp" see süüdistus pole. Loodeti, et jalgpall areneb nii-öelda ülevalt alla, aga pandi puusse. Aga teisalt on see muidugi iga inimese enda asi, kas ta annab Pohlakule andeks, sest näeb arengut, või siis leiab, et ega sealt midagi ei tule.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas eika Vaata postitust
                                Eks see ETM-KTM oli ositi ju sundus, et kohalikud (rahakad) tipptiimid oleks sunnitud noori arendama, mis on sisuliselt õige, aga teisalt saanuks kõike seda teha väga teistmoodi.
                                [...]
                                Loodeti, et jalgpall areneb nii-öelda ülevalt alla, aga pandi puusse.
                                Siin on tegelikult oluline tõde peidus. Normaalses maailmas ei peakski jalgpalliliit jändama sellega, et klubid oleksid huvitatud noortega tegelemisest. Võibolla mingil hetkel loodeti sellele liiga palju. Kas see oli jalgpalliliidu poolt viga? Planeerimisviga? Arvestusviga? Võibolla, aga minu meelest normaalne lootus. Võibolla oodati tõesti liiga kaua, aga kõike ei saa ju ka ette-taha ära teha. Eestis pakutakse niigi oluliselt rohkem kui oleks normaalne.

                                Konkreetselt 90ndatel sündinud noortega tegelemist ei keelanud ju keegi. Noortejalgpalli loogika tegelikult toimib - Nõmme Unitedi näitel võib öelda, et funktsioneerida saab kenasti ka ilma (eduka) esindusmeeskonnata - ja PL pealt on lihtsalt selgemini näha, kes tahtis ja viitsis, kes mitte. Ka Flora puhul. Hetkel korjatakse kokku parimad, kes mujalt saada on, sest endal ei ole. Ebavõrdse olukorra on tinginud asjaolu, et konkurentidel pole sarnaseid tingimusi pakkuda.

                                Keegi kuskil teemas hiljuti kirjutas ka, et tegelikult on noortetreeningud kogu aeg samamoodi toiminud, pigem isegi paremaks läinud. Jah, keskmise 12-aastase Mardi jaoks tõesti on aasta 2020 parem kui 2000, kasvõi juba selle poolest, et ta saab talvel treenida kunstmurul, aga maailma mõistes korralikul tasemel jalgpallurite arendamisel on oluline auk sees - Flora Kehtna-süsteemist on tulnud ilmselt rohkem (tipp)koondislasi kui ühegi teise süsteemi kaudu, aga mitu aastat jäi Kehtna sulgemise ja selle vaimse järglase ehk EJL akadeemia asutamise vahele? Liiga mitu. 10+ liiga mitu.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X