320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2020

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Iceman Vaata postitust
    Jama, oli plaanis kolmapäeval kiirelt peale tööd pärnu sõita Vapruse mängu vaatama, kuhu kahjuks jääks 10-15minutit hiljaks aga kui nüüd see piirang, siis vist väga polegi mõtet minna kuna arvatavasti seal tribüünil on ikka üle 400 inimese kindlasti.
    Mäng toimub kunstmurul.
    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

    Kommentaar


      Paide ja Levadia kohtumine oli üks nauditavamaid selle hooaja lahinguid!
      Paide tänavuse hooaja kaubamärgile, teravusele, oponeeris Levadia kohati lausa hulljulge pallilükkamisega, kasutades Kotenkot manueleneuerliku liberona.
      Ühtset seisukohta ei oskagi võtta kas Vassiljevi ja tolle serblase duoga jätkamine oleks Levadiale öige käik või mitte. Revolutsioonilist edasiminekut ei ole tehtud, samas saaksid mehed talvel komplekteerida meeskonna enda näo järgi ja selle ka enda plaanide järgi talvel mängima harjutada. Pigem nagu võiks!
      Samas täiendada tuleb ja tuleb kõvasti.
      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

      Kommentaar


        Kahju et otsene väljalangemisheitlus päris viimasesse vooru ei jäänud, aga põnevust ja draamat oli ohtralt. Tänavune aasta ehk seda täielikult ei kinnita, aga liigatabeli poolitamine soodustab ja pakub võimalust lisaintriigiks tabeli erinevates pooltes ning sellega tuleks minu hinnangul jätkata ka nö regulaarsel hooajal. Need kolm või viis mängu ei vähenda ega suurenda niivõinaa tasemevahet tabeli erinevates pooltes, aga 30 või 32 vooruline hooaeg annab võimaluse pöörata rohkem tähelepanu treeningprotsessile ning ehk veidi hõredam mängudegraafik soodustab ka seda, et keskmine kohtumine oleks intensiivsem, mille puudumisele viimasel ajal tihti tähelepanu juhitud on. Samas on kriitiline arv mänge sellegipoolest tagatud.

        Kalevist on isegi täitsa kahju. Oleks olnud väga ilus tagasituleku lugu, aga veidi üllatav oli, et tänases mängus lõpufaasis täielikult pangale ei mindud. Juba enne kohtumist oli teada, et sõltumata Legion - Kuressaare tulemusest ei ole neil mingit vahet, kas mängitakse oma mäng viiki või kaotatakse. Ju siis jõudu enamaks polnud.

        Kommentaar


          Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
          Kahju et otsene väljalangemisheitlus päris viimasesse vooru ei jäänud, aga põnevust ja draamat oli ohtralt. Tänavune aasta ehk seda täielikult ei kinnita, aga liigatabeli poolitamine soodustab ja pakub võimalust lisaintriigiks tabeli erinevates pooltes ning sellega tuleks minu hinnangul jätkata ka nö regulaarsel hooajal. Need kolm või viis mängu ei vähenda ega suurenda niivõinaa tasemevahet tabeli erinevates pooltes, aga 30 või 32 vooruline hooaeg annab võimaluse pöörata rohkem tähelepanu treeningprotsessile ning ehk veidi hõredam mängudegraafik soodustab ka seda, et keskmine kohtumine oleks intensiivsem, mille puudumisele viimasel ajal tihti tähelepanu juhitud on. Samas on kriitiline arv mänge sellegipoolest tagatud.

          Kalevist on isegi täitsa kahju. Oleks olnud väga ilus tagasituleku lugu, aga veidi üllatav oli, et tänases mängus lõpufaasis täielikult pangale ei mindud. Juba enne kohtumist oli teada, et sõltumata Legion - Kuressaare tulemusest ei ole neil mingit vahet, kas mängitakse oma mäng viiki või kaotatakse. Ju siis jõudu enamaks polnud.

          See poolitamine oleks päris mõnus jah, aga ma eelistaks kui see oleks 12ne klubiga. Alguses veits keskmine tase langeb, aga üldiselt on põnevam - "suured" saavad hooaja lõpus omavahel madistada ja "väiksed" selgitavad, kes välja kukub. Pendelklubide võimalus on ka väiksem. See aasta on Legion suhteliselt erand, aga mälu järgi enamasti Esiliigast tõusjad on kohe langenud tagasi järgmine hooaeg. Ma arvan, et kui Vaprus või Maardu kui tõusevad järgmiseks aastaks Premmi, siis aasta pärast on tagasi jälle aste madalamal.

          Kommentaar


            Kalevi kindel viimane tähendab et esiliiga üleminekule pääseb siis Tabasalu?

            Kommentaar


              Algselt postitas Hyrax Vaata postitust
              See poolitamine oleks päris mõnus jah, aga ma eelistaks kui see oleks 12ne klubiga. Alguses veits keskmine tase langeb, aga üldiselt on põnevam - "suured" saavad hooaja lõpus omavahel madistada ja "väiksed" selgitavad, kes välja kukub. Pendelklubide võimalus on ka väiksem. See aasta on Legion suhteliselt erand, aga mälu järgi enamasti Esiliigast tõusjad on kohe langenud tagasi järgmine hooaeg. Ma arvan, et kui Vaprus või Maardu kui tõusevad järgmiseks aastaks Premmi, siis aasta pärast on tagasi jälle aste madalamal.
              Viimasel kümnendil on otse välja kukkunud ainult Tarvas ja Maardu ning läbi üleminekumängude Jõhvi. Liiga suurendamist me lähitulevikus kindlasti ei näe - solidaarsusmehhanismide pakett on üles ehitatud 10 klubi peale - ja ega selleks ühtegi põhjust ka ei ole. Jätkuvalt ei ole korralikult isegi 10 klubi peale piisavalt mängijaid, mida näeme hetkelgi tiheda graafiku puhul, kus mõni meeskond kasutab minimaalselt või ei kasutagi oma vahetusi ära isegi olukordades, kus seda justkui vaja oleks. Lisaks ei ole ka piisavalt ambitsioonikaid klubisid.

              Tabasalu saab üleminekumängudele jah.

              Kommentaar


                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                Viimasel kümnendil on otse välja kukkunud ainult Tarvas ja Maardu ning läbi üleminekumängude Jõhvi. Liiga suurendamist me lähitulevikus kindlasti ei näe - solidaarsusmehhanismide pakett on üles ehitatud 10 klubi peale - ja ega selleks ühtegi põhjust ka ei ole. Jätkuvalt ei ole korralikult isegi 10 klubi peale piisavalt mängijaid, mida näeme hetkelgi tiheda graafiku puhul, kus mõni meeskond kasutab minimaalselt või ei kasutagi oma vahetusi ära isegi olukordades, kus seda justkui vaja oleks. Lisaks ei ole ka piisavalt ambitsioonikaid klubisid.

                Tabasalu saab üleminekumängudele jah.
                Uus tulija langeb välja:
                2019- Maardu Linnameeskond
                2016- Rakvere JK Tarvas
                2015- Viljandi JK Tulevik
                2014- Jõhvi langes väljas (kuigi sai 9nda koha)
                2011- Lasnamäe Ajax
                2010- Kohtla Järve FC lootus

                Uus tulija jääb püsima:
                2020- Tallinna JK Legion
                2015- Pärnu jäi püsima 8nda kohaga (kaks uut tulijat oli see aasta)
                2013- Infonet jäi püsima
                2012- Tallinna Kalev jäi püsima

                Outlierid:
                2018- Tallinna Kalev ja Kuressaare jäid püsima (Pärnu pidi juba eelmine hooaeg välja langema - pärast Pärnu meeskondade vangedusi polnud seal eriti variantigi)
                2017 - Viljandi JK Tulevik jäi püsima (aga sellel aastal Pärnu meeskondade vangerdused, Levadia ja Infoneti ühinemine + Sillamäe lagunemine - lõpuks ei langenudki keegi mänguliselt välja)

                Viimased 11 aastat 6 korda langes uus tulija välja - 4 korral jäi uus tulija kindlalt püsima (ühel aastal jäi üks püsima ja teine langes välja). 2 aastat olid sellised aastad, et neid ei taha meenutada ja pole päris õige nende pealt järeldusi teha.

                Minu panused on, et järgmine aasta saame järjekordse uue tulija langemise.

                Kommentaar


                  Sorri, panin peast veidi mööda jah. Üldpildis muidugi puudub mõte varasemaid näiteid võrrelda praeguse olukorraga, kus majanduslikult ka vähem kindlustatud klubidel on võimalik ikkagi konkurentsivõimeline või -võimelisem võistkond komplekteerida. Nagu tegelikult ka näiteks Infoneti või Legioni tõusmistega, samuti varasemalt ka näiteks Kalju või Sillamäe, kus koheselt oli selge, et ambitsioon ja võimalused on palju kõrgemad kui lihtsalt püsimajäämine. Hetkel on muidugi täiesti selge, et Vapruse või Maardu praeguse koosseisuga ei oleks kõrgliigas mitte midagi teha ning kahekohalise punktisummani ei küünditaks, rääkimata püsimajäämisest ehk siis kirjeldab ka veidi olukorda kui 12 klubi liigas osaleks. Kesiganes lõpuks ka ei tõuse, siis esmalt tasuks ära oodata, et milline sats kokku saadakse, aga asjalikke täiendusi oleks selgelt vähemalt poole põhikoosseisu jagu vaja.

                  Veidi Kalevist ka. Minu arvates sai Kalevile peamiselt saatuslikuks asjaolu, et mängijate tase oli nii ebaühtlane (okei, Liivol lasti muidugi liiga kaua ka viljeleda mängustiili, mis polnud vastavuses mängijate võimetega). Selgelt olid olemas meeskonnaliidrid Vallneri, Kaljumäe ja Anieri näol, kes tegelikult kandsid ka meeskonda väga kenasti ja kõik nad võiksid mängida Eesti top satsides või selle lähedal. Samas olid olulises rollis ka mängijad, kelle võimed ei vasta kõrgliiga nõudmistele. Noortele võimaluse andmine on tore ja mingis ulatuses avanss ka, aga kui isegi potentsiaal näib väliselt väga piiratud ja hetketase lubaks parimal juhul esiliigas mängida, siis kas sel on ikka mõtet? Mitte üheski teises meeskonnas pole tiimisiseselt need käärid nii suured, aga paraku meeskonnaspordis määrab tihtilugu tulemuse keti kõige nõrgem liige ja need olid Kalevil tänavusel hooajal konkurentsitult kõige nõrgemad. Loodetavasti leiab Vallner vähemalt endale klubi kõrgemal tasemel ja tahaks, et Anier poleks ka veel oma viimast sõna kõrgemal tasemel öelnud. Lüüa Kalevi eest sama palju väravaid kui Kalju kõige resultatiivseim mängija on muidugi sürr.

                  Kommentaar


                    Ma ise ütleks, et nii palju kui ma mänge näinud olen, siis Valner oli premieri kõige nõrgem põhi väravavaht. Esiliiga tase.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                      Ma ise ütleks, et nii palju kui ma mänge näinud olen, siis Valner oli premieri kõige nõrgem põhi väravavaht. Esiliiga tase.
                      Siin julgeks vaielda. Väravavahi taha küll Kalevil midagi ei jäänud.
                      FC Flora

                      Kommentaar


                        Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                        Siin julgeks vaielda. Väravavahi taha küll Kalevil midagi ei jäänud.
                        Kalevil jäi paljude asjade taha ja väravavaht on üks nendest.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                          Kalevil jäi paljude asjade taha ja väravavaht on üks nendest.
                          Ma ütleks küll, et Vallner tegi korraliku hooaja ja nii mõnelgi korral tassis punktid välja.
                          FC Flora

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Tallinn välja, Pärnu loodetavasti sisse - miks kahju? Põhiline, et Trans välja ei langenud, ehkki võib eelviimaseks jääda.
                            Kahju oli sellest, et Kalašnikovs tegi meeskonnaga väga head tööd ja oleks äge olnud kui see oleks lõpuni välja kandnud. Geograafiliselt ei ole muidugi midagi selle vastu, et Tallinnast üks sats vähemaks jääb. Loodetavasti on selleks asendajaks Pärnu, aga viimase aja esitused on nii nõrgad olnud, et ei oleks üllatav kui viimasesse vooru minnakse vastu olukorras, kus Maardule piisaks ka viigist. Nende õnneks on muidugi Maardu sama õnnetu.

                            Vallnerist, siis minu maitse jaoks on SN haip olnud ka kohati liig, aga kohe kindlasti ei jäänud midagi tema taha. On selge, et sellise kaitseliiniga ongi tööd meeletult ja igasugustele tõenäosustele tuginedes teed iga mäng mõne hea või väga hea tõrje, aga tema individuaalse hooaja saab kindlasti positiivses võtmes kokku võtta. Erinevalt näiteks Toomist, kelle klubi teeb läbiaegade parima tulemuse, aga kelle enda sooritused on olnud halvemapoolsed.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                              Ma ütleks küll, et Vallner tegi korraliku hooaja ja nii mõnelgi korral tassis punktid välja.
                              Kotikute väravavahtidel ei ole raske silma jääda tõrjetega. Ei hakka varjama, Vallneril on olnud häid mänge ja on olnud väga häid mänge. Väravavahi kohta on veel ka ühtlasi noor.

                              Aga väravavahi ebakindlusest ja "iga hetk võib mingi seletamatu liigutus tulla" - olekust kandub väga palju ka kaitseliini. Minus on Vallner kõige rohkem seda tunnet tekitanud Premium Liiga väravavahtidest. (Ok, Vaikla vast veel rohkem).
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok
                                Tallinn välja, Pärnu loodetavasti sisse - miks kahju? Põhiline, et Trans välja ei langenud, ehkki võib eelviimaseks jääda.
                                Kui võtta 2020 aasta klubide "komplekt", siis mulle isiklikult Kure on kõige ebasümpaatsem. Selle pärast on mul kahju, et Kalev üle oma varju ei suutnud hüpata ja langes.

                                Kure puhul mind häirib see nö. pseudo "regionaalpoliitiline" nüanss. Väga meeldiks, kui Saaremaal olekski oma päris klubi kõrgliigas, kes asuks ja treeniks kogu meeskonnaga saarel, mitte aga ei sõidaks kodumängule sama praamiga, millega paarutab kohale vastasmeeskond See on lihtsalt muru roheliseks värvimine, ei ole mõistlik.

                                Tallinnast kaugel olevatest väiksematest klubidest on näiteks Tulevik sümpaatne oma konkreetselt Viljandi keskse tegutsemisega ja näitab, et hea tahte korral pole miski võimatu. Viljandi ja Kuressaare on elanike arvult võrreldava suurusega ilusad linnad, sellest lähtudes ma ei saa aru, miks üks saab kodus treenida ja teine ei saa.

                                Transi jäämine, vähemalt praeguse teadmise alusel ja eeldusel, et klubi vedajad püssi põõsasse ei viska, on ülioluline.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X