Lehekülg 1, kokku 7 12345 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 126

Teema: Topsikohv

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane Topsikohv

Ammu olen mõelnud hakata kuskile kirja panema kohti, kus on hea kohv, kus halb kohv, kus liiga kallis ehk väike kohv. Teen siis siin algust ja kui ka keegi ei järgne, siis on mul vähemalt enda jaoks teema olemas.

Selge see, et kõige parem kohv on oma kodus, seejärel Starbucksis ja Circle K-s, samuti kiidan väga Inglismaal olevat Caffè Nero't, aga peamiselt on vaja välismälu kodumaiste topsikohvide jaoks. Niisiis, täna ostsin kaks kohvi.

Euronics
    Juba ukse peal on silt, et kohv 1€. Kohvik või kohviku lookalike on poe kaugeimas nurgas (obv) ja tõepoolest on kohv 1€. Selle raha eest suurt kohvi loota pole mõtet, mis see kõige väiksem tops ongi, 140 ml? 120 ml? Suur oli mu üllatus, kui mulle anti kohvitops ja piimakann. Kogelesin, et aga ma tahtsin ju cappuccinot. Baristanna: 1€ eest saab ainult musta kohvi. Nojah, valasin ääreni piima täis ja jõin ära. Seda 1€ kohv ma enam ei osta, vbl cappuccinot proovin kunagi, kuigi ma olen seda meelt, et suurus on ääretult oluline.

Päästke Willy
    Pärast läksin fish&chips'i sööma ja neil oli ka kohv 1€. Sealt sain oma cappuccino kätte, taaskord kõige väiksemas topsis, aga! see oli isegi minu jaoks üsna mõrkjas, kes ma joon kohvi ilma suhkruta ja lisaks topsi suurusele hindan ka joogi kangust. Tundub, et neil on üks müügikoht Tartus, teine Tallinnas, nii et pelgalt kohvi pärast vaevalt keegi neile külla läheb, aga kord juba seal, tasub kohv ka võtta.

Ma päris iga päev ka topsikohvi ei osta, nii et lumehelbekesed võivad põsed ära kuivatada, aga kohvisõltlasena tuleb siiski ette olukordi, kus olen valel ajal kodust või kontorist liiga kaugel, nii et postitusi tuleb veel.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

valar morghulis Kasutaja Solfice avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2012

Algupärane

Ei saa sellest Circle K kohvi promost aru, täielik vesine saast.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Suurus ja hind. Cappuccino puhul tuleb kindlasti ka piimavahtu kiita, väga vähestes kohtades on nii kreemjas vaht.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Suure kohvihoolikuna kiidan teemat. Tartus parim Karlova kohv. Järgnevad Säde, My Itay(mööndusega), Jakobi jalats. Tallinnas tuleb kohe meelde Gourmet Coffee Pärnu mnt-l. Tanklakohvidest parim Cirkle K. Kui kohapeal ei joo kasutage enda topsi. Enamus kohtades tehakse alet ka juba kui enda topsiga lähed.

Amatöör Kasutaja Svenniid avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2007

Algupärane

Hea teema.
    Tanklakohv on nagu ta on, aga minu arust Olerex on parem kui Cirkle K. Cirkle kohv on alati nii vesine.
    Muidu teistele kohvi gurmaanidele soovitan osta koju korralik kohvimasin. Kui lööd kokku selle raha mis väljas kulutad kohvi peale, siis tasub investeering ära. Pluss saab oma maitse järgi kohviube katsetada.

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Palju siis keskmisel kohvihoolikul kuus kulub (tankla/suvaputka) kohvile?

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Suure kohvihoolikuna kiidan teemat. Tartus parim Karlova kohv. Järgnevad Säde, My Itay(mööndusega), Jakobi jalats. Tallinnas tuleb kohe meelde Gourmet Coffee Pärnu mnt-l. Tanklakohvidest parim Cirkle K. Kui kohapeal ei joo kasutage enda topsi. Enamus kohtades tehakse alet ka juba kui enda topsiga lähed.
    Õigus, Karlova Kohv'is käisin ka hiljuti. Vahva kujuga cappuccinotassi mõõtu tassitäis cappuccinot (või vahukohvi, nagu nad seda ise kutsuvad) maksis vist 3.20€, aga oli tõesti väga hea. Kohapeal röstitud ja väga öko-schmöko värk läbinisti.

Miks Caffeine välja jätsid?

Möirgav mölder Kasutaja mcnamara avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane

Tallinnas on väga maitsev kraam Surf Cafe's Balti jaama turul. Rotermanni Röstis muidugi ka.
    Zinaida Grigorjevna, minu hinnangul olete Te pisut liiga abruptine ja eklektiline oma vaates elule ja armastusele

Reservmängija
    Liitus foorumiga
    Jul 2006

Algupärane

Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt Tartus:

Kaubamaja ja Tasku CaffeINE's on täiesti okei Latte ja Cappuchino, igasugu creamy ja caramelli jms hüper-super tooted on liiga magusad.
    Hind kipub olema vist kolme euro kanti ja keskmine suurus on täitsa okei.

Reval Cafe Latte on pigem kallivõitu, aga kvaliteedilt keskmine.

Ikka maitseb mulle kodust üle-tee Hector Cafe pakutav Latte, hommikuti keskmise suurusega tops 1.20. (natukene oleneb, kes letitaga on, vahel kipub piimavaht olema pigem vähem vahune...)

Trikster tihane (aparaaditehas) olen kaks korda Lattes pettunud (veidi nagu "kõrbenud maitse oli juures).

Aparaadis on ka FRESKO KOHVIK, kus vaikimisi sättena valmistatakse Latte mandlipiimast. Iseenesest oli kvaliteetne jook, aga mandlipiima läilasus hakkas mulle lõpuks vastu. Hind oli kaks eurot kopikatega, tops pigem pisem.

Kohvik Mandel Veski tänaval pakub ka okeid Lattet.

Masinast niristavad talutavat Lattet Poe tänava Pihlaka kohviku tädid.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Pihlaka cappuccino kohta tegin järelduse, et see peab olema maailma kõige parem cappuccino. Sest hind ja suurus olid täielikult nihkes, väike topsike maksis ma ei mäletagi enam kui palju. Kuna ma magusasõber ka ei ole, siis Pihlakasse lähiajal uuesti ei satu.

Must puudel Kasutaja Rein avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas cannuman Vaata postitust
    Palju siis keskmisel kohvihoolikul kuus kulub (tankla/suvaputka) kohvile?
    +1
    Kas on odavam lõbu kui suitsetamine?

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

See on kindlasti individuaalne, mõni keskmine kohvihoolik vbl ei osta ühtegi topsikohvi kuus. Mina ostan ka suht harva tegelikult, kuna nii kodus kui kontoris on massin ju olemas, nii et tavaliselt ostan puhkepäeval, kui pole kodus, mistõttu olen nähtavasti kuskil sõidus. Kõige kallim tops on pealt 3€, mis jääb suitsupakile all, nii et vbl mingi 20€ kuus?

Aga on ka nii rikkaid inimesi, kes sõidavadki tanklast tanklasse.

Eesti koondislane Kasutaja LeeRomeno avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2012

Algupärane

Tanklatest meeldib Circle K kõige rohkem, meil tööjuures muidu masin olemas ja saan tavapäevadel oma laksu sealt hästi kätte. Nädalavahetusel mõnikord ostan, sest kodus on ainuke võimalus presskannukas, aga tegelt eelistan cappucinot, seega äkki kuus mingi 3-4 korda ostan mujalt ja see kulu on talutav.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Jul 2005

Algupärane

Anna kohvikust ostes kaasa on hea, nad eriti ei katseta ubadega, mõnes kohas ilmselt hulgihinnast sõltuvalt on katsetatud ja maitse on pekki läinud (minu jaoks muidugi). Muidu eks need üldtuntud tanklad on läbi proovitud. Seal Järvakandis kus see Pontiac katusel on , saab ka head kohvi kaasa osta (loomulikult ka kohapeal tarbida ). Hetkel eredamaid sähvatusi meelde ei tule, kohvik-restoranidest kus ka miljöö annab lisaks juurde soovitan Mimosat.
    Felix: Oh, bollocks!
    Elmo: Dog's bollocks?
    Felix: No, just plain fucking bollocks!
    Elmo: No dog involved?

naughty by nature Kasutaja Daz Booob avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

Üks kohvihoolik rääkis mulle, et olevat tehtud mingi tanklakohvide test ja selle võitis Alexela.

Purjus Klopp Kasutaja sanderos avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Üks kohvihoolik rääkis mulle, et olevat tehtud mingi tanklakohvide test ja selle võitis Alexela.
    Tanklatest eelistangi just Alexela kohvi mingil põhjusel. Liitun klubiga, et Tsörklkii's on liiga vesine.

Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    Õigus, Karlova Kohv'is käisin ka hiljuti. Vahva kujuga cappuccinotassi mõõtu tassitäis cappuccinot (või vahukohvi, nagu nad seda ise kutsuvad) maksis vist 3.20€, aga oli tõesti väga hea. Kohapeal röstitud ja väga öko-schmöko värk läbinisti.

Miks Caffeine välja jätsid?
    Ma kodus kasutan nende ube kohvi tegemisel. Caffeine ei suutnud midagi märkimisväärset pakkuda kui kunagi käisin ning seetõttu pole ka tagasi läinud enam. Pessimistlik kulu peaks olema max 40-50€. See oleks kui käiks iga tööpäev kusagilt kohvi võtmas. Realistlik kusagil pool sellest või natuke üle. Kvaliteet üle kvantiteedi.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Jan 2015

Algupärane

Hullud gurmaanid väljas siin. Vanakooli pätikas ja hommik võib alata!

Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Viljakohvist ikka?

Professionaal Kasutaja Kribenski avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2016

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    +1, siis kui aega on.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud