320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Topsikohv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Topsikohv

    Ammu olen mõelnud hakata kuskile kirja panema kohti, kus on hea kohv, kus halb kohv, kus liiga kallis ehk väike kohv. Teen siis siin algust ja kui ka keegi ei järgne, siis on mul vähemalt enda jaoks teema olemas.

    Selge see, et kõige parem kohv on oma kodus, seejärel Starbucksis ja Circle K-s, samuti kiidan väga Inglismaal olevat Caffè Nero't, aga peamiselt on vaja välismälu kodumaiste topsikohvide jaoks. Niisiis, täna ostsin kaks kohvi.

    Euronics
    Juba ukse peal on silt, et kohv 1€. Kohvik või kohviku lookalike on poe kaugeimas nurgas (obv) ja tõepoolest on kohv 1€. Selle raha eest suurt kohvi loota pole mõtet, mis see kõige väiksem tops ongi, 140 ml? 120 ml? Suur oli mu üllatus, kui mulle anti kohvitops ja piimakann. Kogelesin, et aga ma tahtsin ju cappuccinot. Baristanna: 1€ eest saab ainult musta kohvi. Nojah, valasin ääreni piima täis ja jõin ära. Seda 1€ kohv ma enam ei osta, vbl cappuccinot proovin kunagi, kuigi ma olen seda meelt, et suurus on ääretult oluline.

    Päästke Willy
    Pärast läksin fish&chips'i sööma ja neil oli ka kohv 1€. Sealt sain oma cappuccino kätte, taaskord kõige väiksemas topsis, aga! see oli isegi minu jaoks üsna mõrkjas, kes ma joon kohvi ilma suhkruta ja lisaks topsi suurusele hindan ka joogi kangust. Tundub, et neil on üks müügikoht Tartus, teine Tallinnas, nii et pelgalt kohvi pärast vaevalt keegi neile külla läheb, aga kord juba seal, tasub kohv ka võtta.

    Ma päris iga päev ka topsikohvi ei osta, nii et lumehelbekesed võivad põsed ära kuivatada, aga kohvisõltlasena tuleb siiski ette olukordi, kus olen valel ajal kodust või kontorist liiga kaugel, nii et postitusi tuleb veel.
    Which ship never docked in Liverpool? - Titanic.

    #2
    Ei saa sellest Circle K kohvi promost aru, täielik vesine saast.

    Kommentaar


      #3
      Suure kohvihoolikuna kiidan teemat. Tartus parim Karlova kohv. Järgnevad Säde, My Itay(mööndusega), Jakobi jalats. Tallinnas tuleb kohe meelde Gourmet Coffee Pärnu mnt-l. Tanklakohvidest parim Cirkle K. Kui kohapeal ei joo kasutage enda topsi. Enamus kohtades tehakse alet ka juba kui enda topsiga lähed.

      Kommentaar


        #4
        Hea teema.
        Tanklakohv on nagu ta on, aga minu arust Olerex on parem kui Cirkle K. Cirkle kohv on alati nii vesine.
        Muidu teistele kohvi gurmaanidele soovitan osta koju korralik kohvimasin. Kui lööd kokku selle raha mis väljas kulutad kohvi peale, siis tasub investeering ära. Pluss saab oma maitse järgi kohviube katsetada.

        Kommentaar


          #5
          Palju siis keskmisel kohvihoolikul kuus kulub (tankla/suvaputka) kohvile?

          Kommentaar


            #6
            Tallinnas on väga maitsev kraam Surf Cafe's Balti jaama turul. Rotermanni Röstis muidugi ka.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              #7
              Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt Tartus:

              Kaubamaja ja Tasku CaffeINE's on täiesti okei Latte ja Cappuchino, igasugu creamy ja caramelli jms hüper-super tooted on liiga magusad.
              Hind kipub olema vist kolme euro kanti ja keskmine suurus on täitsa okei.

              Reval Cafe Latte on pigem kallivõitu, aga kvaliteedilt keskmine.

              Ikka maitseb mulle kodust üle-tee Hector Cafe pakutav Latte, hommikuti keskmise suurusega tops 1.20. (natukene oleneb, kes letitaga on, vahel kipub piimavaht olema pigem vähem vahune...)

              Trikster tihane (aparaaditehas) olen kaks korda Lattes pettunud (veidi nagu "kõrbenud maitse oli juures).

              Aparaadis on ka FRESKO KOHVIK, kus vaikimisi sättena valmistatakse Latte mandlipiimast. Iseenesest oli kvaliteetne jook, aga mandlipiima läilasus hakkas mulle lõpuks vastu. Hind oli kaks eurot kopikatega, tops pigem pisem.

              Kohvik Mandel Veski tänaval pakub ka okeid Lattet.

              Masinast niristavad talutavat Lattet Poe tänava Pihlaka kohviku tädid.

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                Palju siis keskmisel kohvihoolikul kuus kulub (tankla/suvaputka) kohvile?
                +1
                Kas on odavam lõbu kui suitsetamine?
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  #9
                  Tanklatest meeldib Circle K kõige rohkem, meil tööjuures muidu masin olemas ja saan tavapäevadel oma laksu sealt hästi kätte. Nädalavahetusel mõnikord ostan, sest kodus on ainuke võimalus presskannukas, aga tegelt eelistan cappucinot, seega äkki kuus mingi 3-4 korda ostan mujalt ja see kulu on talutav.

                  Kommentaar


                    #10
                    Anna kohvikust ostes kaasa on hea, nad eriti ei katseta ubadega, mõnes kohas ilmselt hulgihinnast sõltuvalt on katsetatud ja maitse on pekki läinud (minu jaoks muidugi). Muidu eks need üldtuntud tanklad on läbi proovitud. Seal Järvakandis kus see Pontiac katusel on , saab ka head kohvi kaasa osta (loomulikult ka kohapeal tarbida ). Hetkel eredamaid sähvatusi meelde ei tule, kohvik-restoranidest kus ka miljöö annab lisaks juurde soovitan Mimosat.
                    Felix: Oh, bollocks!
                    Elmo: Dog's bollocks?
                    Felix: No, just plain fucking bollocks!
                    Elmo: No dog involved?

                    Kommentaar


                      #11
                      Üks kohvihoolik rääkis mulle, et olevat tehtud mingi tanklakohvide test ja selle võitis Alexela.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Üks kohvihoolik rääkis mulle, et olevat tehtud mingi tanklakohvide test ja selle võitis Alexela.
                        Tanklatest eelistangi just Alexela kohvi mingil põhjusel. Liitun klubiga, et Tsörklkii's on liiga vesine.
                        sigpic

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas Stok
                          Õigus, Karlova Kohv'is käisin ka hiljuti. Vahva kujuga cappuccinotassi mõõtu tassitäis cappuccinot (või vahukohvi, nagu nad seda ise kutsuvad) maksis vist 3.20€, aga oli tõesti väga hea. Kohapeal röstitud ja väga öko-schmöko värk läbinisti.

                          Miks Caffeine välja jätsid?
                          Ma kodus kasutan nende ube kohvi tegemisel. Caffeine ei suutnud midagi märkimisväärset pakkuda kui kunagi käisin ning seetõttu pole ka tagasi läinud enam. Pessimistlik kulu peaks olema max 40-50€. See oleks kui käiks iga tööpäev kusagilt kohvi võtmas. Realistlik kusagil pool sellest või natuke üle. Kvaliteet üle kvantiteedi.

                          Kommentaar


                            #14
                            Hullud gurmaanid väljas siin. Vanakooli pätikas ja hommik võib alata!

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Hullud gurmaanid väljas siin. Vanakooli pätikas ja hommik võib alata!
                              Viljakohvist ikka?

                              Kommentaar

                              Working...
                              X